Czas oczekiwania na Atekę

Wszelkie dyskusje związane z zakupem Seata Ateca i Cupry Ateca
Felix
Posty: 339
Rejestracja: 27 maja 2018, 21:08
Samochód: Seat Leon FR
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: Felix »

Luk4as, nie każdy kupuje samochód na firmę ;)
Pakiet serwisowy dla osoby fizycznej to ok. 2500 zł z tego co pamiętam, a to już coś.
Jeśli chodzi o silnik 1.5, to nie słyszałem nic o jego awaryjności. Słyszałem tylko plotki o mechanikach z ASO "załamujących ręce", ale bez żadnych konkretów w postaci jakichś szczególnych usterek, które miałyby występować. Osobiście na razie słyszałem o jednym przypadku, gdzie silnik padł od razu po wyjeździe z salonu. Problem dotyczył Karoqa.
Na razie więc informacje o awaryjności traktuję jako zwykle plotki. Dokładnie takie same do tej pory dotyczą 1.4 EA211, które jak wiemy jest dość bezawaryjne.
Mnie bardziej chodzi o to, że ten silnik nastawiony jest na ekologię i mimo parametrów takich samych jak 1.4 (na papierze), według wielu testujących jeździ po prostu gorzej. Można nawet znaleźć testy przyspieszenia 0-100km/h dla Karoqa 1.5 i Ateci 1.4 (bliźniaki z podobną masą) z których wynika, że Ateca przyspiesza ok 0.5 szybciej, a to już duża różnica.
Jednocześnie wyniki spalania wyglądają na praktycznie identyczne.
Wynika z tego, że 1.5 jeździ gorzej, pali tyle samo, jest bardziej skomplikowany, więc wyższe ryzyko usterki (pompy wody i oleju sterowane przez komputer, turbo o zmiennej geometrii), wymaga oleju 0w20, który jest jak woda.
Jedyne na co liczę, to że DSG będzie miało takie przełożenia jak w Karoqu (przy 140km/h Karoq 1.5 DSG ma ok. 2200 rpm, a Ateca chyba ok 2800) i że dzięki sterowanej pompie wody będzie się szybciej nagrzewał w zimie.



Sponsor

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Sponsor


dodek55
Posty: 17
Rejestracja: 04 wrz 2018, 7:55
Samochód: SEAT Ateca 2.0 TSI Xcellence - wkrótce ?
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: dodek55 »

A ktoś czeka na 2.0 TSI? Zamówienie złożone 02.07.2018. A że w lipcu (czy w sierpniu?) jest tam urlop, to samochód do produkcji miał być brany pod uwagę od 35 tygodnia. I co? Mamy 40 tydzień i cisza. :(
Może to pytanie na inny temat - silniki 1.5 TSI Evo i 2.0 TSI Evo coś mówi?

dario37
Posty: 1138
Rejestracja: 06 maja 2017, 10:28
Lokalizacja: Oława
Samochód: Seat Ateca 1.4TSI /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: dario37 »

Felix.Nie wierz w te wszystkie plotki,opinie oraz naciągane jakies takie historie,które nie miały lub nie maja miejsca.
Kupujesz auto nowe,które ma gwarancję,teraz chyba 5 lat,więc śpij spokojnie.Zanim silnik 1.5 TSI pojawił się jako następca 1.4 to juz mówiono i pisano,że będzie zły.Bez sensu.Tylko plotki i nic wiecej.
Seat Ateca 1.4 TSI DSG7 /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL

Tepek
Posty: 92
Rejestracja: 11 cze 2018, 13:56
Samochód: Civic
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: Tepek »

dodek55 pisze:A ktoś czeka na 2.0 TSI? Zamówienie złożone 02.07.2018. A że w lipcu (czy w sierpniu?) jest tam urlop, to samochód do produkcji miał być brany pod uwagę od 35 tygodnia. I co? Mamy 40 tydzień i cisza. :(
Może to pytanie na inny temat - silniki 1.5 TSI Evo i 2.0 TSI Evo coś mówi?
Ja czekam, zamówiłem wcześniej niż Ty i planowany odbiór to grudzień :D


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Amadeusz
Posty: 188
Rejestracja: 04 sie 2018, 10:59
Samochód: Ateca 1.5TSI Style
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: Amadeusz »

Amadeusz pisze:
26 wrz 2018, 11:20
Moja ATECA 1.5TSI jest już wyprodukowana od 10.09.
Dzisiaj dostałem informację, że ze względu na czas oczekiwania na nowe homologacje dotrze na magazyn importera w Poznaniu najwcześniej 9.10....a do odbioru w salonie będzie w okolicach 12.09.
Oby na tym się skończyło bo ta data póki co ciągle się wydłuża, a samochód stoi gotowy na parkingu w fabryce i w normalnych warunkach byłby już w salonie.
Dzisiaj dzwonili z salonu, że auto będzie w salonie piątek, jest zlecenie na transport od imoprtera, czyli problem homologacji na 1.5TSI zalatwiony.
Liczę na to, że we wtorek wyjadę z salonu moją Atecą.

Felix
Posty: 339
Rejestracja: 27 maja 2018, 21:08
Samochód: Seat Leon FR
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: Felix »

@dario37, dlatego właśnie napisałem, że tymi plotkami raczej się nie przejmuję i moje obawy dot. bardziej osiągów gorszych niż w 1.4, nie bezawaryjności. Tzn. jeśli chodzi o bezawaryjność, to trochę martwi mnie większy stopień skomplikowania silnika, co może się za jakiś czas odbić czkawką. Ale poczekamy, zobaczymy. Tak jak mówisz - jest 5 lat gwaranacji, więc jest ok.

Amadeusz
Posty: 188
Rejestracja: 04 sie 2018, 10:59
Samochód: Ateca 1.5TSI Style
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: Amadeusz »

Amadeusz pisze:
03 paź 2018, 15:59
Amadeusz pisze:
26 wrz 2018, 11:20
Moja ATECA 1.5TSI jest już wyprodukowana od 10.09.
Dzisiaj dostałem informację, że ze względu na czas oczekiwania na nowe homologacje dotrze na magazyn importera w Poznaniu najwcześniej 9.10....a do odbioru w salonie będzie w okolicach 12.09.
Oby na tym się skończyło bo ta data póki co ciągle się wydłuża, a samochód stoi gotowy na parkingu w fabryce i w normalnych warunkach byłby już w salonie.
Dzisiaj dzwonili z salonu, że auto będzie w salonie piątek, jest zlecenie na transport od imoprtera, czyli problem homologacji na 1.5TSI zalatwiony.
Liczę na to, że we wtorek wyjadę z salonu moją Atecą.
No i udało się. Autko stoi w salonie! Obklejone póki co, ale i tak pięknie sie prezentuje. W przecieieństwie do Mediterrarien Blue ten Energy Blue prezentuje się bardzo fajnie! Rejestracja poniedziałek/wtorek. Pytałem o dane techniczne tego silnika 1.5TSI, ale dalej ich oficjalnie nie ma...:).
Reasumując zamówione 26.06, wyprodukowane 10.09, u importera w Poznaniu 2.10 dotarło do salonu 5.10.
Ubezpieczenie w Hestii w leasingu VW (obowiazkowe) na tą chwile 3,5% wartości. Dopłata do ochrony prawnej +120zl. Dopłata do Assistance Premium z autem zastępczym na 14dni i limitem 700km w Europie (Polska bez limitu) +250zł. Dopłata do utraty znizek +120. dopłata do NNW 50tyś +120zł (standard 10tys). GAP na 3 lata płatny jednorazowo 1790zł.
Ostatnio zmieniony 06 paź 2018, 10:44 przez Amadeusz, łącznie zmieniany 1 raz.

Felix
Posty: 339
Rejestracja: 27 maja 2018, 21:08
Samochód: Seat Leon FR
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: Felix »

Amadeusz, z ciekawości jajka wersja i wyposażenie?
Po prostu zastanawiam się, skąd takie rozbieżności w datach. Ja zamówiłem na początku maja, a produkcja dopiero w tygodniu 43.

Amadeusz
Posty: 188
Rejestracja: 04 sie 2018, 10:59
Samochód: Ateca 1.5TSI Style
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: Amadeusz »

1.5TSI manual Style, pakiet zimowy, advanced assistant, asystent parkowania, podgrzewana przednia szyba, hak holowniczy, przyciemniane szyby, aktywny tempomat. Kolor Energy Blue. Pierwotny termin realizacji 31.12.

Rafiner
Posty: 815
Rejestracja: 07 paź 2018, 19:02
Samochód: Seat Ateca 1.5 TSI DSG FR
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 82 razy

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: Rafiner »

Mi gość w Seacie 2 tygodnie temu i wycenil Atece z rabatem 10 tys zł przy cenie 132 tys. A termin jaki podał, to ze powinien być z końcem roku. Wychodzi 3 miesiące, albo ściemnial albo faktycznie coś drgnęło. Mowa była o 1.5 tsi z DSG.
Ateca 1.5 tsi DSG, Radium Grey, wersja FR + extrasy.

ODPOWIEDZ