Czas oczekiwania na Atekę

Wszelkie dyskusje związane z zakupem Seata Ateca i Cupry Ateca
Awatar użytkownika
tictac1986
Posty: 462
Rejestracja: 10 maja 2017, 21:24
Lokalizacja: Ozorków
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: tictac1986 »

Fajnie wygląda z lakierowanymi plastikami :)

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka



Seat Ateca 1,4 TSI 150 KM Nevada White wersja Style + Comfort+/Pakiet Zima/Full Link

Sponsor

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Sponsor


Michalw79
Posty: 293
Rejestracja: 09 kwie 2017, 22:46
Lokalizacja: Warszawa, Ursus
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI 150 KM
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: Michalw79 »

Piękny Fr😀
Seat Ateca 1.4 TSI Xcellence Nevada White.

dario37
Posty: 1138
Rejestracja: 06 maja 2017, 10:28
Lokalizacja: Oława
Samochód: Seat Ateca 1.4TSI /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: dario37 »

tictac1986 pisze:
01 maja 2018, 14:25
Fajnie wygląda z lakierowanymi plastikami :)

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
Będa bardzo podatne na uszkodzenia typu kamyczki,piasek ew.otarcia. :D
Seat Ateca 1.4 TSI DSG7 /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL

Luk4as
Posty: 851
Rejestracja: 09 sie 2017, 21:00
Samochód: Skoda
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 28 razy

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: Luk4as »

Dario37 uwazasz za plastiki w FR sa bardziej podatne na zarysowania niz czarna satyna w XC ? Plastiki w FR nawet jak porysujesz to mozesz odmalowac. A czarnej satyny juz nie odmalujesz ? Trzeba wymieniac element ?

Era czarnej satyny skonczyla sie 10-15 lat temu. Czy do dnia dzisiejszego zauwazyles w samochodach ktore maja wszystko w kolorze nadwozia uszkodzenia od kamyczkow czy piasku ? Ja nie zauwazylem. Co inneho obic lakier na elemencie metalowym gdzie powsraje odprysk a co innego na tworzywie sztucznym gdzie jest inna charakterystyka twardosci i amortyzacji. To moje zdanie i mysle ze wielu uzytkownikow nowych aut (tych 10 czy 15 letnich rowniez) potwierdzi brak problemu o ktorym piszesz ....

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 89 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: Endrju »

Dario pewnie miał co innego na myśli. I tu się z nim zgodzę, prędzej porysujesz element lakierowany niż zwykły plastik. Apropo zarysowań to nowe samochody mają lakier z papieru u mnie na zderzaku widać ryse prawdopodobnie od łap psa. A w 10 cio letnim pasacie takich śladow nie mialem a stawiam auto tak jak i te teraz a nawet jeżdzilem po lesie .
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

Manek
Posty: 141
Rejestracja: 25 lut 2018, 14:59
Lokalizacja: Lubin
Samochód: Seat Ateca 1,4 TSI XC DSG7
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: Manek »

Era czarnej satyny skonczyla sie 10-15 lat temu. Czy do dnia dzisiejszego zauwazyles w samochodach ktore maja wszystko w kolorze nadwozia uszkodzenia od kamyczkow czy piasku ? Ja nie zauwazylem. Co inneho obic lakier na elemencie metalowym gdzie powsraje odprysk a co innego na tworzywie sztucznym gdzie jest inna charakterystyka twardosci i amortyzacji. To moje zdanie i mysle ze wielu uzytkownikow nowych aut (tych 10 czy 15 letnich rowniez) potwierdzi brak problemu o ktorym piszesz ....
[/quote]
Ja zauważyłem u siebie na plastikowych nakładkach progowych które są pomalowane w kolor nadwozia wypiaskowanie lakieru aż do gołego plastiku. To był główny powód dla którego wziąłem wersję XC. Do tego jeśli ktoś kupił to auto żeby jeździć w terenie no to ja nie widzę innej wersji niż XC. Poza tym zarysowany czarny plastik potrafię tak odpicować że nie zauważyłbyś gdzie ów zarysowanie było. Ja progi w obecnym aucie musiałem odnawiać kilkukrotnie. I powiedziałem koniec z tym

Luk4as
Posty: 851
Rejestracja: 09 sie 2017, 21:00
Samochód: Skoda
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 28 razy

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: Luk4as »

Z tym terenem to sie zgodze tylko czy Ateca z napedem na przod to dobry pomysl na auto do terenu ? Do jazdy miejskiej jak najbardziej ...

Manek
Posty: 141
Rejestracja: 25 lut 2018, 14:59
Lokalizacja: Lubin
Samochód: Seat Ateca 1,4 TSI XC DSG7
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: Manek »

Na pewno Ateca z mocniejszym silnikiem i napędem na cztery koła jakieś możliwości w terenie ma. Tylko czy ja bym taką Atecą w wersji fr wyjeżdżał w teren, no nie wiem.

Luk4as
Posty: 851
Rejestracja: 09 sie 2017, 21:00
Samochód: Skoda
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 28 razy

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: Luk4as »

Uwazam ze wersje FR SportLine Sline RLine itd sa to wersje do jazdy po miescie. Podkreslaja przy tym sportowy charakter auta. Zeby nie silnik 1.5 oraz brak jeszcze pakietu SportLine pewnie zastanowilbym sie nad Karoqiem

Greg
Posty: 8
Rejestracja: 31 mar 2018, 19:45
Samochód: Audi a6
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: Greg »

Wypowiedzi fajne
Na drugi raz przed kupnem auta weźcie pod uwagę kupnem używanej amfibi ..teren woda las wszędzie wejdzie i bez zarysowan
Każdy ma zdanie na każdy temat ile ludzi tyle opcji miałem xc zamówionego ale jak patrzyłem na te czarne plastiki optyczny kamuflaz ze niby off road i w ostatniej chwili zmienilem na FR i nie zaluje

ODPOWIEDZ