Czas oczekiwania na Atekę

Wszelkie dyskusje związane z zakupem Seata Ateca i Cupry Ateca
kecaj
Posty: 97
Rejestracja: 10 cze 2022, 13:31
Samochód: Ateca 1,5 DSG MJ 2023
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 17 razy

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: kecaj »

Sosna pisze:
16 paź 2022, 16:06
Potwierdzam, zamawialam w czerwcu i samochod czeka na placu (bez haka, podobno ta opcja wznacznie wydluza czas oczekiwania).
hak nic nie wydłuża...



Sponsor

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Sponsor


kapelusznik
Posty: 97
Rejestracja: 25 paź 2022, 11:11
Lokalizacja: Poznań
Samochód: Seat Ateca Reference 1.0 TSI
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: kapelusznik »

Zamawiałem Reference z wszystkimi dostępnymi dodatkami w połowie sierpnia i wczoraj dostałem informację że auto się wyprodukowało i czeka na transport.
Ale ponoć wskoczyło w kolejkę.
Pierwotny planowany termin to było 6 miesięcy.

Charles
Posty: 4
Rejestracja: 20 gru 2021, 17:35
Samochód: Ateca
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: Charles »

Wiadomo z jakimi komponentami obecnie jest problem? Ateca z pakietem XL + hak wyprodukowana 13.09.2022, stoi w fabryce i czeka na jakieś brakujące elementy elektroniki.

Misiek
Posty: 2399
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 727 razy
Otrzymał podziękowań: 1169 razy

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: Misiek »

Charles pisze:
29 paź 2022, 11:22
Wiadomo z jakimi komponentami obecnie jest problem? Ateca z pakietem XL + hak wyprodukowana 13.09.2022, stoi w fabryce i czeka na jakieś brakujące elementy elektroniki.
Napisz PM do kolegi kecaj, może on coś Ci pomoże w tym temacie.
Za ten post autor Misiek otrzymał podziękowanie:
Charles (30 paź 2022, 19:41)
Ocena: 5.26%
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

Kubawojcik
Posty: 252
Rejestracja: 26 sty 2022, 19:16
Samochód: Ateca
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 14 razy

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: Kubawojcik »

Charles pisze:
29 paź 2022, 11:22
Wiadomo z jakimi komponentami obecnie jest problem? Ateca z pakietem XL + hak wyprodukowana 13.09.2022, stoi w fabryce i czeka na jakieś brakujące elementy elektroniki.
Moja tak stala w fabryce ok pół roku. Plus tego taki ze zamiast 2021 mam produkcje 2022 :)

kecaj
Posty: 97
Rejestracja: 10 cze 2022, 13:31
Samochód: Ateca 1,5 DSG MJ 2023
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 17 razy

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: kecaj »

Misiek pisze:
29 paź 2022, 15:23
Charles pisze:
29 paź 2022, 11:22
Wiadomo z jakimi komponentami obecnie jest problem? Ateca z pakietem XL + hak wyprodukowana 13.09.2022, stoi w fabryce i czeka na jakieś brakujące elementy elektroniki.
Napisz PM do kolegi kecaj, może on coś Ci pomoże w tym temacie.
Wyprodukowane? Czy w procesie produkcji? Jak wyprodukowane to nie może stać na części...

Sosna
Posty: 4
Rejestracja: 12 paź 2022, 16:52
Lokalizacja: Szczecin
Samochód: Seat Ateca Xperience 2.0 TSI 4x4 2022
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: Sosna »

[/quote]

hak nic nie wydłuża...
[/quote]

Taka informacje dostalam przy zamawianiu auta w czerwcu 2022, moze teraz sie cos zmienilo.

Charles
Posty: 4
Rejestracja: 20 gru 2021, 17:35
Samochód: Ateca
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: Charles »

Byłem w salonie i doradca handlowy pokazał mi program w którym mają podgląd na status zamówien. 05.09.22 rozpoczęła się produkcja i z datą 13.09.22 pisało samochód wyprodukowany, nawet sprawdzil czy wszystko się zgadza z zamówieniem. Poza tym jedynie był dopisek o jakimś braku. Dzwoniłem lecz do dnia dzisiejszego nie wiedzą kiedy będzie i czego brakuje. Z tego co mi powiedzieli to w czerwcu był problem z komponentami do przednich lamp LED.

Kubawojcik
Posty: 252
Rejestracja: 26 sty 2022, 19:16
Samochód: Ateca
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 14 razy

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: Kubawojcik »

Dla ciebie lepiej jak zjedzie w styczniu. Przynajmniej rocznik bedzie 2023.

Madhad
Posty: 66
Rejestracja: 29 mar 2021, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Seat Ateca X 2.0 TSI 190 KM DSG
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: Madhad »

teo83 pisze:
28 wrz 2022, 12:45
W sobotę auto odebrane. Czekałem 8 miesięcy - czyli tak jak było mówione od początku. Auto zgodne z zamówieniem, wszystkie pakiety dodatkowe co miały być to są. Silnik 1.5 już ten po zmianach. Auto super jedynie co to w 3 dniu radio zaczęło się restartować Obrazek


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
No tak, restartujące radio to chyba zmora tego samochodu. Też z tym walczę, raz przez dwa tygodnie jest spokój, potem codziennie mnie katuje. Oczywiście od razu wrzeszczy, że system rozpoznawania znaków nie działa i tak potrafi jazgotać pół godziny. Serwis nie widzi kodu błędu, to problem dla nich nie istnieje. Kazali nagrać...., no myślałam, że ze śmiechu pęknę. Podczas jazdy mam im nagrywać jak radio się resetuje, no rozbawili mnie. Wiedzą doskonale, że ten problem istnieje, wszyscy o tym piszą. Wgrali nowy soft i może jest rzadziej, ale jest.

Poza tym mam kilka takich rzeczy, które mnie w tym samochodzie może nie denerwują, raczej rozczarowują. Na przykład to, że po opuszczeniu szyba podnosi się mokra, nie miałam tego w swoim samochodzie, który pochodzi z innej epoki :) Nie dogaduję się z wycieraczkami, mam wrażenie, że one żyją innym życiem, nawet jak je ustawię tak jak chcę, to i tak chodzą według niezrozumiałej dla mnie logiki. Jeszcze nie doszłam, jak ogrzewa się przednia szybę, niby automat mam ustawiony, ale jakoś jeszcze nie było okazji zobaczyć jak to działa. Na plus ogrzewanie kierownicy i postojowe. Raz już korzystałam i bomba, warto było na to czekać. No a na tylne drzwi, to już nawet nie patrzę, bo moje serce po prostu krwawi, wiem, owiewki z Ali, jeszcze nie nabyte. Pozdrawiam!

ODPOWIEDZ