Czas oczekiwania na Atekę

Wszelkie dyskusje związane z zakupem Seata Ateca i Cupry Ateca
Luk4as
Posty: 851
Rejestracja: 09 sie 2017, 21:00
Samochód: Skoda
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 28 razy

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: Luk4as »

Ale gw nie masz za free. A ja mam za free 5 lat gw i za 500 pakiet serwisowy na 60 tys



Sponsor

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Sponsor


Felix
Posty: 339
Rejestracja: 27 maja 2018, 21:08
Samochód: Seat Leon FR
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: Felix »

Moglibyśmy tak trochę dyskutować. W Atece znowu musisz dopłacić za ACC, który w Karoqu jest w standardzie. A w Karoqu dopłacasz do elektrycznego fotela, który Ateca ma w standardzie (choć bez pamięci, a w Karoqu może już być fotel z pamięcią). I tak dalej.
Tak naprawdę np. dla mnie nie ma znaczenia, czy ten progresywny układ kierowniczy w Karoqu jest za dopłatą, czy nie. Dla mnie ważne jest to, że się pojawił i jeżeli zmienię zamówienie z Ateci na Karoq, to go na pewno zamówię.
Tak jak pisałem - te samochody są bliźniacze i różnice w możliwym wyposażeniu są obecnie stosunkowo niewielkie (np. brak kamer 360 w Karoqu, ale również brak CarNet w Atece). A przy podobnym poziomie wyposażenia cenowo wychodzą podobnie. Więc nawet jeżeli ten układ kierowniczy będzie za dopłatą, to ten 1000zł niewiele tu zmienia. W moim przypadku po rabatach Karoqu wychodził 1000 taniej, więc akurat się wyrówna.
Jak zamawiałem samochód różnic było więcej. Obecnie chyba jedyną rzeczą, którą zamówiłem w Atece a nie mogę zamówić w Karoqu są kamery 360. W drugą stronę jest tego niestety troszkę więcej. I dlatego właśnie zastanawiam się, czy nie zmienić zamówienia, skoro i tak mój samochód przyjedzie kilka miesięcy później, niż miał być.

Barton
Posty: 131
Rejestracja: 11 lip 2018, 7:18
Samochód: Ateca FR 1.4 4Drive DSG
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: Barton »

Warto jeszcze wspomnieć o jednej znaczącej różnicy, Ateca jest ładna, a Karoq brzydki :D

Luk4as
Posty: 851
Rejestracja: 09 sie 2017, 21:00
Samochód: Skoda
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 28 razy

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: Luk4as »

Tez chcialem zamowic karoqa. Ale ten tyl. Brak wersji fr. Ladne fotele ale brak kamery 360.

W Atece masz ACC do 210 km w Karoqu droga impreza. W Karoqu nowsze radio. Wieksza mozliwosc konfiguracji szczegolow chociazby tapicerka. Jest Ateca i jest ok....

Awatar użytkownika
szczekas
Posty: 280
Rejestracja: 25 cze 2017, 17:35
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Seat Ateca FR 2.0 TSI
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: szczekas »

Ja tam się cieszę, że mam "stare" radio z fizycznymi przyciskami i matowym ekranem :)
Ateca FR | 2.0 TSI 190KM | DSG7 | 4Drive | Rodium Grey | Felgi 18" PERFORMANCE 36/3 | Alcantara Black | Comfort Assistant | Podgrzewana przednia szyba | Navi | Alarm | Elektryczna klapa bagażnika | Beats Sound System

Luk4as
Posty: 851
Rejestracja: 09 sie 2017, 21:00
Samochód: Skoda
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 28 razy

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: Luk4as »

Mi tamte ladniej wyglada. Nowiej ;) a poza tym uwazam ze deska rozdzielcza jest ladniejsza w skodzie. Nie oszukujmy sie ale w atece jest deska z leona chyva z 2012 roku ... wiec troszke lat maaaa

Piorek
Posty: 11
Rejestracja: 17 lip 2018, 21:46
Samochód: Seat Ateca FR
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: Piorek »

Felix pisze:
27 lip 2018, 10:26
Ziaren pisze:
23 lip 2018, 20:23
ALE!... moim zdaniem największą zaletą tej opcji jest progresywny układ skrętny. Obrót z kawałkiem w każdą stronę i koniec. Jeździłem dziś po parkingu Leonem FR bez tej opcji... ile to się trzeba nakręcić. Do dobrego to człowiek się jednak szybko przyzwyczaja.
Jeżeli dobrze mi się wydaje, to progresywny układ kierowniczy jest w standardzie w XC i FR od zeszłego roku.
To była jedna z opcji na plus dla Ateci, kiedy zastanawiałem się czy kupić Seata czy Skodę Karoq. Od RM2019 Karoq też będzie miał progresywny układ kierowniczy...
Ostatnio wpadłem do dealera pod drodze. Mój samochód zamówiony na początku maja oczywiście nie wyprodukował się z 1.4 jak miało być (i zapewniano mnie, że będzie). W tym momencie zamówienie jest potwierdzone przez fabrykę (zgodność) bez daty produkcji. Oczywiście już w nowej specyfikacji (1.5 GPF zamiast 1.4). Produkcja 1.5 rusza dopiero od 40 tygodnia. Mój kolor (Cappucino Beige) wypada z oferty i będzie produkowany do 47 tygodnia. Czyli TEORETYCZNIE przed 47 tygodniem samochód powinien się wyprodukować.
Cały czas zastanawiam się, czy samochód odbiorę, czy nie. Po pierwsze wraz z MY2019 Karoq otrzyma opcje, których mi w nim brakowało wcześniej (VC, progresywny układ kierowniczy), natomiast Ateca nie otrzyma nic z tych rzeczy, w których Karoq był lepszy (lepsze materiały w środku, głównie na boczkach drzwi, CarNET, pamięć fotela kierowcy i lusterek). Tak naprawdę Ateca obecnie wygrywa tylko trochę lepszym prowadzeniem (kosztem komfortu) i kamerami 360 stopni. Po drugie będę miał samochód właściwie z grudnia, ale bez żadnego rabatu, bo przecież na Atecę nie ma wyprzedaży rocznika. Trochę to chore...
Ciekawostka: wraz z wejściem WLTP, wszystkie samochody będą wymagały ponownej homologacji, zgodnej z nowymi przepisami. Zastanawiam się, czy to oznacza również automatyczne wejście systemu e-call, który jest obowiązkowy dla samochodów homologowanych po 1.4.2018. Skoro nowa homologacja, to TEORETYCZNIE powinno tak być. Zobaczymy.
Podobnie jak u mnie tylko zamawialem samochod na poczatku kwietnia i niestety nie zdarzyl sie wyprodukowac z 1.4... z 1.5 zrezygnowalem bo okazalo sie ze w salonie, w ktorym zamawialem jest demo doklanie takie samo jak moja specyfikacja wiec zmienilismy zamowienia i wzialem ta z salonu. Odbior we wrzesniu :) Juz nie moge sie doczekac :)
Seat Ateca FR 1.4 Eco/Tsi 150KM DSG 7

Felix
Posty: 339
Rejestracja: 27 maja 2018, 21:08
Samochód: Seat Leon FR
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: Felix »

No to masz szczęście :)
Ja szukam, ale niestety nie znalazłem żadnego dostępnego samochodu z konfiguracją podobną do mojej. A jest kilka rzeczy, z których nie chcę rezygnować bo wiem, że potem będę sobie pluł w brodę przez następne 4 lata, że trzeba było jednak poczekać. Tak, jak teraz pluję sobie w brodę w przypadku Leona, że trzeba było jednak dopłacić ;)
Swoją drogą rozbraja mnie sposób, w jaki konfigurowane są samochody na stock. Nie zamówią np. lepszego audio (1000-2000 PLN) lub pakietu asystentów kierowcy (880-2400 PLN), ale zamówią akcesoryjne felgi za jedyne 6000 PLN lub pakiet stylistyczny za 10000-12000 PLN. Paranoja...

Robson
Posty: 8
Rejestracja: 22 lip 2018, 1:02
Samochód: ATECA FR 1.5 TSI Samoa Orange
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: Robson »

Witam kolegów po raz pierwszy,

Po kilku dniach negocjacji z kilkoma salonami, podpisałem zamówienie na nowa Atecę.
Jedyna niewiadoma jest data odbioru, jak rozmawiałem z salonami to niektórzy mowili 3-4 miesiace a inni 4-6.
Z tego co piszecie powyzej to wyglada na ok 7 miesiecy (chociaz zależy zapewne od konfiguracji), nie spieszy mi sie specjalnie (jakby miała byc w grudniu to wolę juz na poczatku stycznia papierami na 2019 r).
Handlowiec w salonie Skody mowil mi ze na Karoqa z silnikiem 1,5 nie ma szans w 2018, a mojej specyfikacji jest ten sam silnik.
Mozecie sie podzieli informacjami ile relanie czekaliscie ostatnio na konfiguracje z 1,5 TSI lub co wam mowili w salonach w momencie składania zamówienia.
Poza ogrzewana szyba i alarmem, nie mam zadnych innych dodatków.

Pozdrawiam

Felix
Posty: 339
Rejestracja: 27 maja 2018, 21:08
Samochód: Seat Leon FR
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: Felix »

1.5 TSI jeszcze nikt nie dostał, bo Ateci z tym silnikiem jeszcze nie produkują ;)
Produkcja rozpocznie się dopiero w 40 tygodniu roku. Biorąc pod uwagę 10 tygodni przerwy w produkcji między 1.4 a 1.5, ilość zamówień oczekujących na produkcję jest pewnie naprawdę duża, więc czas oczekiwania będzie raczej bardzo długi.
W momencie składania zamówienia powiedzą Ci to, co chcesz usłyszeć, a dopiero rzeczywistość zweryfikuje ich słowa.

ODPOWIEDZ