Czas oczekiwania na Atekę

Wszelkie dyskusje związane z zakupem Seata Ateca i Cupry Ateca
Awatar użytkownika
Myszolot
Posty: 37
Rejestracja: 23 sie 2017, 9:36
Lokalizacja: Łódź
Samochód: Seat Leon FR 1,4 TSI 122KM
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: Myszolot »

dario37 pisze:
08 mar 2018, 23:18
Myszolot pisze:
08 mar 2018, 21:29
Kochani zatem stało się, dwie godziny temu zamówiłem wymarzoną Atekę.
A oto moja konfiguracja:
Wersja wyposażenia: Exellence
Silnik: 1,4 TSI 150 KM;
Skrzynia: DSG;
Kolor: Capuccino Beige;
Wnętrze: Brązowa Alkantara i tkanina;
Wyposażenie dodatkowe:
1. Aktywny tempomat (ACC).
2. Alarm z funkcją SAFE.
3. Elektrycznie i bezdotykowo otwierane drzwi bagażnika.
4. Podgrzewana przednia szyba.
5. Beat Sound System.
6. Elektrycznie otwierany dach panoramiczny.

Ustalona data odbioru autka (ta i dokładnie ta :-)) to 23.11.

No a teraz muszę się tylko uzbroić w cierpliwość i z pokorą oczekiwać nadejścia autka.
Powiem Ci,że masz zacięcie.Ja czekałem 7 m-cy.Nie miałem parcia,ale jednak to długi okres oczekiwania.Mam nadzieję,że było warto.
Kochani, no szok i niedowierzanie :shock: (sorki, że pisze ze sporym opóźnieniem, ale byłem trochę w rozjazdach) 20-tego czerwca zadzwonił do mnie salonowiec-opiekun ze wspaniałą informacją, że moja Akeczka właśnie się produkuje :shock: i w salonie pojawi się do końca czerwca :o ! No i faktycznie, 23-go czerwca poszliśmy rodzinnie do salonu obejrzeć Rodium Grejowy przedmiot pożądania 8-) . Poniżej zdjęcia :P .Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek



Sponsor

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Sponsor


Luk4as
Posty: 848
Rejestracja: 09 sie 2017, 21:00
Samochód: Skoda
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: Luk4as »

Gratulacje

Awatar użytkownika
Myszolot
Posty: 37
Rejestracja: 23 sie 2017, 9:36
Lokalizacja: Łódź
Samochód: Seat Leon FR 1,4 TSI 122KM
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: Myszolot »

Luk4as pisze:
22 lip 2018, 11:01
Gratulacje
Dzięki! Troszkę tylko szkoda, że odbiór dopiero 23 listopada, ale jak to w reklamie "bo umowa, to umowa" :lol: .
A na poważnie, to chodzi o to, że (jak już pisałem) od początku odbiór miał i ma być w moje 50-te urodziny.
A z drugiej strony, to... no cóż, nie zbudowałem jeszcze całkowitego budżetu; zepnie się właśnie dopiero
za parę miesięcy. W lutym, salonowiec wskazał mi marzec jako najpóźniejszy termin zamówienia, aby na 100%
samochód był na 23.11. Teraz przyznał, że nie ma zielonego pojęcia jak to możliwe, że wyprodukowała się tak szybko.
Czysty fart, moje zamówienie prawdopodobnie "dołączyło się" do jakiejś innej partii, prawdopodobnie podobnie
wyposażonych Ateck i tak to poszło.
Aaaaaale, ten czas oczekiwania na odbiór... mmmm, ciężki, ale... gonić nam tego króliczka, a nie złapać go ;) .

Luk4as
Posty: 848
Rejestracja: 09 sie 2017, 21:00
Samochód: Skoda
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: Luk4as »

Ja bym dogadywal sie i odbieral. Do listopada to jeszcze na tym stocku 3 razy Ci go przyrysuja ... samochod bede kilkanascie razy przestawiany. Lepiej dmuchac na zimno

Awatar użytkownika
Janisz
Posty: 665
Rejestracja: 20 maja 2017, 14:34
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI 150KM DSG 4drive
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: Janisz »

Luk4as pisze:
22 lip 2018, 12:33
Ja bym dogadywal sie i odbieral. Do listopada to jeszcze na tym stocku 3 razy Ci go przyrysuja ... samochod bede kilkanascie razy przestawiany. Lepiej dmuchac na zimno
Jestem tego samego zdania.

Mam znajomych w salonach Skoda i Volskwagen. Obok jest Seat i Audi tego samego właściciela i wiem co się tam dzieje. Auto zarysowane i naprawione ze sztuką nie traci wg. nich na wartości.
Ateca Xcellence | 1.4 TSI 150KM | DSG | 4Drive | Mato Brown | Felgi 18 cali - PERFORMANCE 36/1| Alcantara Brown | Comfort Assistant | Podgrz. przednia szyba | Kamery 360 | Navi | Full Link | Alarm |
Obrazek

Ziaren
Posty: 63
Rejestracja: 29 kwie 2018, 22:19
Lokalizacja: Poznań
Samochód: Atecu FR 2.0
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: Ziaren »

paprotek pisze:
20 lip 2018, 23:19
Ziaren pisze:
20 lip 2018, 21:47
FR 2.0 TSI
Seat sound, VC, DCC etc.
DCC to już fajnie. Pochwal się wrażeniami z jazdy w różnych trybach.
@paprotek
Sport
- na miasto/nasze krajówki jak na wozie drabiniastym
+ jak znasz odcinek, który wiesz, że jest kręty i równy... to przyklejony do asfaltu jak hatchback, a nie (ekhem) SUV. Bardzo ciężko kontrolki zaświecić ;)

Normal
+/- jak to normal… po jeździe Atecą bez DCC wydaje mi się, że to bliźniacze ustawienie

Komfort
+ Idealna opcja na nasze miasta i skrzyżowania, które przypominają czasem krzyżujące się dachówki z azbestu
- ma się wrażenie, że auto jest nieco "odłączone" od drogi. Trochę jakby lewitowało.

Podsumowując... lepiej mieć niż nie mieć. :)

ALE!... moim zdaniem największą zaletą tej opcji jest progresywny układ skrętny. Obrót z kawałkiem w każdą stronę i koniec. Jeździłem dziś po parkingu Leonem FR bez tej opcji... ile to się trzeba nakręcić. Do dobrego to człowiek się jednak szybko przyzwyczaja.
Ostatnio zmieniony 23 lip 2018, 21:07 przez Ziaren, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
paprotek
Posty: 501
Rejestracja: 08 cze 2017, 6:49
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Ateca FR 2.0 TSI
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: paprotek »

No właśnie. Tego ustawienia komfort to mi brakuje czasem, jak tak wolno sobie po mieście lecę...

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka


Felix
Posty: 339
Rejestracja: 27 maja 2018, 21:08
Samochód: Seat Leon FR
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: Felix »

Ziaren pisze:
23 lip 2018, 20:23
ALE!... moim zdaniem największą zaletą tej opcji jest progresywny układ skrętny. Obrót z kawałkiem w każdą stronę i koniec. Jeździłem dziś po parkingu Leonem FR bez tej opcji... ile to się trzeba nakręcić. Do dobrego to człowiek się jednak szybko przyzwyczaja.
Jeżeli dobrze mi się wydaje, to progresywny układ kierowniczy jest w standardzie w XC i FR od zeszłego roku.
To była jedna z opcji na plus dla Ateci, kiedy zastanawiałem się czy kupić Seata czy Skodę Karoq. Od RM2019 Karoq też będzie miał progresywny układ kierowniczy...
Ostatnio wpadłem do dealera pod drodze. Mój samochód zamówiony na początku maja oczywiście nie wyprodukował się z 1.4 jak miało być (i zapewniano mnie, że będzie). W tym momencie zamówienie jest potwierdzone przez fabrykę (zgodność) bez daty produkcji. Oczywiście już w nowej specyfikacji (1.5 GPF zamiast 1.4). Produkcja 1.5 rusza dopiero od 40 tygodnia. Mój kolor (Cappucino Beige) wypada z oferty i będzie produkowany do 47 tygodnia. Czyli TEORETYCZNIE przed 47 tygodniem samochód powinien się wyprodukować.
Cały czas zastanawiam się, czy samochód odbiorę, czy nie. Po pierwsze wraz z MY2019 Karoq otrzyma opcje, których mi w nim brakowało wcześniej (VC, progresywny układ kierowniczy), natomiast Ateca nie otrzyma nic z tych rzeczy, w których Karoq był lepszy (lepsze materiały w środku, głównie na boczkach drzwi, CarNET, pamięć fotela kierowcy i lusterek). Tak naprawdę Ateca obecnie wygrywa tylko trochę lepszym prowadzeniem (kosztem komfortu) i kamerami 360 stopni. Po drugie będę miał samochód właściwie z grudnia, ale bez żadnego rabatu, bo przecież na Atecę nie ma wyprzedaży rocznika. Trochę to chore...
Ciekawostka: wraz z wejściem WLTP, wszystkie samochody będą wymagały ponownej homologacji, zgodnej z nowymi przepisami. Zastanawiam się, czy to oznacza również automatyczne wejście systemu e-call, który jest obowiązkowy dla samochodów homologowanych po 1.4.2018. Skoro nowa homologacja, to TEORETYCZNIE powinno tak być. Zobaczymy.

Luk4as
Posty: 848
Rejestracja: 09 sie 2017, 21:00
Samochód: Skoda
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: Luk4as »

Chyba należy dodać , że progresywny układ wspomagania w skodzie jest za dopłatą, w seacie za free ...

Felix
Posty: 339
Rejestracja: 27 maja 2018, 21:08
Samochód: Seat Leon FR
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: Felix »

A w Skodzie "za free" masz pakiet serwisowy ;)
A tak poważnie - nie wiem, czy w Skodzie będzie za dopłatą. Na razie widziałem tylko informację, że w ogóle ma być dostępny. Na pewno w Tiguanie jest za dopłatą. Ale jak będzie w Skodzie nie mam pojęcia - polskich cenników jeszcze nie ma.
Natomiast generalnie różnice w wyposażeniu (wliczając w nie również przedłużoną gwarancję i pakiety serwisowe) są takie, że cenowo Skoda z Seatem mniej więcej się wyrównują. Kalkulowałem jedno i drugie i przy (na tyle, na ile to możliwe) podobnym poziomie wyposażenia, ceny zarówno przed jak i po rabatach wychodziły bardzo podobnie (po rabatach +/- 1000 PLN).

ODPOWIEDZ