Czas oczekiwania na Atekę

Wszelkie dyskusje związane z zakupem Seata Ateca i Cupry Ateca
Awatar użytkownika
l3niwi3c
Posty: 312
Rejestracja: 20 paź 2017, 7:40
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.4 TSI 150 KM XC
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: l3niwi3c »

polishpete pisze:Jak długo czekaliście na informację od dilera o planowanej dacie produkcji? U mnie minął właśnie miesiąc od złożenia zamówienia i nadal nikt nic nie wie...
Dziwne. Tydzień produkcji znałem od razu. Zmieniał się w trakcie, ale przy zamówieniu już był

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka



Ateca XCELLENCE | 1.4 TSI 150KM FWD | DSG | Samoa Orange | Felgi 18 cali - PERFORMANCE 36/1| Alcantara Brown | Pakiet Comfort+ | COMFORT ASSISTANT | Podgrzewana przednia szyba | Alarm | Elektrycznie i Bezdotykowo otwierane drzwi bagażnika | Wirtualny kokpit

Sponsor

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Sponsor


gharghoul
Posty: 84
Rejestracja: 12 mar 2018, 9:19
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: gharghoul »

polishpete pisze:
09 kwie 2018, 14:19
Jak długo czekaliście na informację od dilera o planowanej dacie produkcji? U mnie minął właśnie miesiąc od złożenia zamówienia i nadal nikt nic nie wie...
gharghoul pisze:
06 kwie 2018, 8:27
16 XI 17 - zamówienie
13 tydzień 2018 roku produkcja
29 III 2018 informacja od dealera: "że jedzie do mnie"
05 IV 2018 odbiór!
Seat Ateca 1,4 TSI 150 KM Nevada White wersja XC, czarna alcantara, Full link i Hak.
Ja sam dzwoniłem mniej więcej na początku lutego, wcześniej jakoś mnie ciekawość nie zżerała tak bardzo a dealer sam się nie kwapił aby mi to przekazać. Na zamówieniu była tylko planowana data odbioru info o tygodniu produkcji nie widziałem. ;P

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 89 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: Endrju »

Ja miałem po 2 miechach a więc w 3cim miesiącu.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

Manek
Posty: 141
Rejestracja: 25 lut 2018, 14:59
Lokalizacja: Lubin
Samochód: Seat Ateca 1,4 TSI XC DSG7
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: Manek »

polishpete pisze:
09 kwie 2018, 14:19
Jak długo czekaliście na informację od dilera o planowanej dacie produkcji? U mnie minął właśnie miesiąc od złożenia zamówienia i nadal nikt nic nie wie...
U mnie to samo. Miesiąc od zamówienia telefon do dilera i daty produkcji nima :cry:

Awatar użytkownika
Janisz
Posty: 665
Rejestracja: 20 maja 2017, 14:34
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI 150KM DSG 4drive
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: Janisz »

Patt pisze:
08 kwie 2018, 11:21
Janisz pisze:
06 kwie 2018, 23:04
Patt pisze:
06 kwie 2018, 8:36
Mam już nadany vin, co oznacza, że na terenie Gdańska wkrótce pojawi się nowa Ateca :D :D
Swoją drogą to forum to niezłe szaleństwo, dawno nie spotkałem się z taką aktywnością użytkowników/oczekujących :)
To już będzie nas czwórka albo piątka z Trójmiasta co są na forum. Może w końcu jakieś spotkanie. Do tej pory z innymi użytkownikami nie udało mi się spotkać bo zawsze to komuś termin nie pasował :roll:
Ja bardzo chętnie. Mówcie tylko gdzie i kiedy ;) Na razie jeszcze czekam, auto już u importera w Poznaniu, nie wiem ile ten etap trwa do czasu dostarczenia do dealera i odbioru.
Będziemy pamiętać o Tobie :)
Ateca Xcellence | 1.4 TSI 150KM | DSG | 4Drive | Mato Brown | Felgi 18 cali - PERFORMANCE 36/1| Alcantara Brown | Comfort Assistant | Podgrz. przednia szyba | Kamery 360 | Navi | Full Link | Alarm |
Obrazek

deckard246
Posty: 5
Rejestracja: 10 sty 2018, 11:33
Samochód: Seat Ateca 1.4TSI XCELLENCE
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: deckard246 »

Okolice Katowic - równe 3 miesiące od zamówienia do odbioru (10 I - 10 IV)! Choć z odbiorem zwlekałem około tydzień czasu :)

Luk4as
Posty: 851
Rejestracja: 09 sie 2017, 21:00
Samochód: Skoda
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 28 razy

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: Luk4as »

Jaka konfiguracja ? Moze VC ? Moze beats ?

GregorK3
Posty: 68
Rejestracja: 07 sty 2018, 20:35
Lokalizacja: Mielec
Samochód: ateca 1.4 TSI 150KM Style Rodium grey
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: GregorK3 »

Zamawiałem swoją Atekę 10 stycznia 2018 jeszcze z cennika w którym było 4 lata gwarancji. W piątek będę ją odbierał u dilera w Seat Dynamica.
Auto było wyprodukowane gdzieś pewnie końcem marca 2018. Myślałem, że w ten sposób załapałem się na 5-cio letnia gwarancję jaka jest obecnie w nowym cenniku. Diler twierdzi, że jednak przysługuje tylko 4 letnia gwarancja. Miał ktoś ostatnio podobny przypadek przy odbiorze samochodu? Czy faktycznie nie należy się 5-cio letnia gwarancja? Dzwoniłem teraz na infolinię seat i tam też twierdzą że raczej należy się gwarancja jaka była w momencie zakupu, czyli 4 lata.

Awatar użytkownika
szczekas
Posty: 280
Rejestracja: 25 cze 2017, 17:35
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Seat Ateca FR 2.0 TSI
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: szczekas »

Z tego co wiem to niestety jest tak jak mówią - jeśli w zamówieniu była gwarancja 4-letnia to moment odbioru tego nie zmienia :/
Ateca FR | 2.0 TSI 190KM | DSG7 | 4Drive | Rodium Grey | Felgi 18" PERFORMANCE 36/3 | Alcantara Black | Comfort Assistant | Podgrzewana przednia szyba | Navi | Alarm | Elektryczna klapa bagażnika | Beats Sound System

newposen
Posty: 55
Rejestracja: 15 wrz 2017, 14:22
Lokalizacja: Poznań
Samochód: Seat Ateca 1,4 TSI Style DSG Rodium Grey
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: newposen »

Ja auto zamawiałem 16 września 2017, odbierałem 15 marca 2018 i mam gwarancję 5 letnią. Więc Twój sprzedawca jest albo niedoinformowany albo Cię wkręca.
Obrazek

Obrazek

ODPOWIEDZ