Czas oczekiwania na Atekę

Wszelkie dyskusje związane z zakupem Seata Ateca i Cupry Ateca
Awatar użytkownika
l3niwi3c
Posty: 312
Rejestracja: 20 paź 2017, 7:40
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.4 TSI 150 KM XC
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: l3niwi3c »

Może go myją, albo robią przegląd. Odbiór mam o 10:00.
Auto przyjechało w poniedziałek 09.04 (na drugi parking), a na ten przy salonie we wtorek rano


Ateca XCELLENCE | 1.4 TSI 150KM FWD | DSG | Samoa Orange | Felgi 18 cali - PERFORMANCE 36/1| Alcantara Brown | Pakiet Comfort+ | COMFORT ASSISTANT | Podgrzewana przednia szyba | Alarm | Elektrycznie i Bezdotykowo otwierane drzwi bagażnika | Wirtualny kokpit

Sponsor

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Sponsor


Luk4as
Posty: 848
Rejestracja: 09 sie 2017, 21:00
Samochód: Skoda
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: Luk4as »

drugi parking ? A gdzie on jest ;) zaraz jade ;)

Awatar użytkownika
l3niwi3c
Posty: 312
Rejestracja: 20 paź 2017, 7:40
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.4 TSI 150 KM XC
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: l3niwi3c »

pytaj w salonie, oni wiedzą czy auto już jest
Ateca XCELLENCE | 1.4 TSI 150KM FWD | DSG | Samoa Orange | Felgi 18 cali - PERFORMANCE 36/1| Alcantara Brown | Pakiet Comfort+ | COMFORT ASSISTANT | Podgrzewana przednia szyba | Alarm | Elektrycznie i Bezdotykowo otwierane drzwi bagażnika | Wirtualny kokpit

GregorK3
Posty: 68
Rejestracja: 07 sty 2018, 20:35
Lokalizacja: Mielec
Samochód: ateca 1.4 TSI 150KM Style Rodium grey
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: GregorK3 »

Ja odebrałem już swoją Atekę w zeszły piątek i pomimo naklejki 5 lat gwarancji na szybie dostałem gwarancję na 4 lata. W książce serwisowej wyraźnie pisze 4 lata. Ateca zamówiona była 10 stycznia 2018. Diler stwierdził, że nie ma w tym przypadku gwarancji 5-cio letniej. Tak czytam, ze niektórzy z Was dostali mimo wszystko gwarancję na 5 lat i sam już zgłupiałem. Niby na stronie głównej Seata w zakładce o 5-cio letniej gwarancji jest zapis Ograniczenia -cytat "Ochrona gwarancyjna obejmuje modele SEAT-a wyprodukowane w roku 2018, zamówione po 13.02.2018. Defekt musi zostać zgłoszony do Punktu Serwisowego SEAT od razu po wykryciu. Gwarancja nie obejmuje m. in. usterek spowodowanych używaniem samochodu w sposób, który nie odpowiada warunkom określonym przez producenta, oraz usterek, które związane są z faktem, że samochód był naprawiany lub obsługiwany niewłaściwie, lub w niefachowy sposób". http://www.seat-auto.pl/serwis/gwarancj ... ancja.html
Sam już nie wiem czy interweniować dalej w tym temacie?

Awatar użytkownika
l3niwi3c
Posty: 312
Rejestracja: 20 paź 2017, 7:40
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.4 TSI 150 KM XC
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: l3niwi3c »

W grudniu tez było 5 lat gwarancji, wiec nie wiem jak to działa
Ateca XCELLENCE | 1.4 TSI 150KM FWD | DSG | Samoa Orange | Felgi 18 cali - PERFORMANCE 36/1| Alcantara Brown | Pakiet Comfort+ | COMFORT ASSISTANT | Podgrzewana przednia szyba | Alarm | Elektrycznie i Bezdotykowo otwierane drzwi bagażnika | Wirtualny kokpit

GregorK3
Posty: 68
Rejestracja: 07 sty 2018, 20:35
Lokalizacja: Mielec
Samochód: ateca 1.4 TSI 150KM Style Rodium grey
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: GregorK3 »

Wkurza mnie tylko, że sam Seat a później dilerzy nie traktują jednakowo wszystkich klientów tym temacie. Jedni mają 4 lata drudzy 5 lat gwarancji, pomimo, że auta były zamawiane w podobnym czasie. Będę interweniował w centrali Seat. Tak nie może być. Czuję się oszukany.

Awatar użytkownika
tajnyagent
Posty: 125
Rejestracja: 05 kwie 2017, 12:12
Lokalizacja: Kamienna Góra
Samochód: Ateca 1.4 TSI 150KM Fr Manual
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: tajnyagent »

GregorK3 pisze:
17 kwie 2018, 20:17
Wkurza mnie tylko, że sam Seat a później dilerzy nie traktują jednakowo wszystkich klientów tym temacie. Jedni mają 4 lata drudzy 5 lat gwarancji, pomimo, że auta były zamawiane w podobnym czasie. Będę interweniował w centrali Seat. Tak nie może być. Czuję się oszukany.
Masz rację, trzeba próbować nie powinno tak być. A rynek się już trochę nasyca i reklama Ateci w końcu się pojawiła w mediach to może i na kliencie będzie im trochę zależało ;)
Andrzej

Awatar użytkownika
paprotek
Posty: 501
Rejestracja: 08 cze 2017, 6:49
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Ateca FR 2.0 TSI
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: paprotek »

Ja gdzieś już opisywałem mój przypadek chyba (może nawet w tym temacie), a mianowicie na dzień dobry też otrzymałem książeczkę na 4 lata gwarancji i trochę zdziwienie, że ja coś w ogóle chcę. Ale szybko udało się ustalić, że przysługuje mi 5 lat i taką gwarancję mam podpisaną! Uff...

Greg
Posty: 8
Rejestracja: 31 mar 2018, 19:45
Samochód: Audi a6
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: Greg »

Witam
Dziś byłem zobaczyć zamowioną ateca 22.02.2018
odbiór na 28 .04.2018
I mam 5 lat gwarancji

Manek
Posty: 137
Rejestracja: 25 lut 2018, 14:59
Lokalizacja: Lubin
Samochód: Seat Ateca 1,4 TSI XC DSG7
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: Manek »

Jaki silnik i wyposażenie?

ODPOWIEDZ