Czas oczekiwania na Atekę

Wszelkie dyskusje związane z zakupem Seata Ateca i Cupry Ateca
Rafiner
Posty: 815
Rejestracja: 07 paź 2018, 19:02
Samochód: Seat Ateca 1.5 TSI DSG FR
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 82 razy

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: Rafiner »

Dzięki, już przeczytałem. Wniosek unikać manuala :) co zresztą planuję.


Ateca 1.5 tsi DSG, Radium Grey, wersja FR + extrasy.

Sponsor

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Sponsor


Tepek
Posty: 92
Rejestracja: 11 cze 2018, 13:56
Samochód: Civic
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: Tepek »

Posiada ktoś jakieś informacje dotyczące silnika 2.0 tsi? Coś ruszyło?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

dodek55
Posty: 17
Rejestracja: 04 wrz 2018, 7:55
Samochód: SEAT Ateca 2.0 TSI Xcellence - wkrótce ?
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: dodek55 »

Tepek pisze:
23 paź 2018, 18:34
Posiada ktoś jakieś informacje dotyczące silnika 2.0 tsi? Coś ruszyło?
Po zapytaniu w dniu 17.10, mój dealer przysłał informację, że auto ruszy do produkcji 01.12.2018r, wydanie z fabryki 12.12.2018, przyjęcie do magazynu importera 19.12.2018. :shock:
Zamówienie złożone 01.07.2018. Mam nadzieję, że będzie jednak wcześniej.

Felix
Posty: 339
Rejestracja: 27 maja 2018, 21:08
Samochód: Seat Leon FR
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: Felix »

Update z pola bitwy. Mój samochód "już" się wyprodukował i niby czeka na "pilny transport" ale... No właśnie, zawsze jest "ale" :)
Według importera "te silniki nie mają jeszcze homologacji" (1.5 TSI DSG) co jest bzdurą, bo np. w UK już ludzie jeżdżą Atecami z tym silnikiem. Ale tam mają raczej z góry ustalone wersje (w nowym cenniku mają tylko 5 wersji wyposażenia i właściwie zero opcji). Wygląda na to, że Seat ma zamiar homoglować samochody na bieżąco, w ramach tego jak różne konfiguracje schodzą z taśmy produkcyjnej. Podobno dla mojego homologacja przewidziana jest wstępnie na tydzień 44 (czyli następny), więc realnie do dealera nie przyjedzie wcześniej niż w tygodniu 45-46.

Tepek
Posty: 92
Rejestracja: 11 cze 2018, 13:56
Samochód: Civic
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: Tepek »

Felix pisze:Wygląda na to, że Seat ma zamiar homoglować samochody na bieżąco, w ramach tego jak różne konfiguracje schodzą z taśmy produkcyjnej.
Dobrze piszesz bo chyba każda wersja musi być osobno homologowana.
Auto świat:
„Chodzi o to, że teraz – inaczej niż miało to miejsce dotychczas – producenci muszą osobno przebadać i homologować każdą kombinację „silnikowo-przekładniowo–nadwoziowo–wyposażeniową”.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Felix
Posty: 339
Rejestracja: 27 maja 2018, 21:08
Samochód: Seat Leon FR
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: Felix »

I tak i nie. Tak naprawdę chodzi o wyposażenie, które "ma realny wpływ na spalanie/emisję CO2". Więc o ile np. dodanie Navi+ zamiast Navi nie powinno wymuszać ponownej homologacji, o tyle dodanie aktywnego tempomatu lub felg 19" już tak.
Ale tak jak mówię - wygląda na to, że wcześniej zrobili homologację dla standardowych wersji (a i tak trochę tego jest, bo np. Excellence jest inny w Polsce, Niemczech, UK i pewnie tak samo jest na pozostałych rynkach), a wersje z opcjami domówionymi przez klientów homologują na bieżąco, po ich wyprodukowaniu. Czyli mój samochód pewnie zostanie użyty do wykonania testów homologacyjnych dla mojej kombinacji wyposażenia...

dodek55
Posty: 17
Rejestracja: 04 wrz 2018, 7:55
Samochód: SEAT Ateca 2.0 TSI Xcellence - wkrótce ?
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: dodek55 »

Poszczególne silniki na teren polski podobno powinny dostać/dostały homologację w datach podanych poniżej.
1.5.TSI manual w cenniku pojawił się chyba trochę wcześniej niż 12.10.2018

Obrazek

Felix
Posty: 339
Rejestracja: 27 maja 2018, 21:08
Samochód: Seat Leon FR
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: Felix »

Podobno :)
Jest 26.10.2018 a mój samochód homologacji nie ma. Na 99% ze względu na sporą ilość opcji.
Jeszcze raz - homologacja nie dotyczy silnika, ale kombinacji silnik+skrzynia+samochód+wyposażnie (wersja, opcje mające wpływ na zużycia paliwa).
To, że homologowali "polskie" Xcellence 1.5 DSG, nie znaczy że homologowali tą samę wersję z opcjonalnym dachem panoramicznym (kilkadziesiąc kg na dachu wpływa na spalanie).

Tepek
Posty: 92
Rejestracja: 11 cze 2018, 13:56
Samochód: Civic
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: Tepek »

No i coraz bliżej FRki i 2.0 tsi, 47 tydzień w produkcji.
Będę miał porównanie beats audio kontra rockford fosgate i ciekawe co będzie lepsze.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Amadeusz
Posty: 188
Rejestracja: 04 sie 2018, 10:59
Samochód: Ateca 1.5TSI Style
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: Amadeusz »

Amadeusz pisze:
11 paź 2018, 19:26
chris pisze:
11 paź 2018, 15:04
arbal pisze:
11 paź 2018, 11:13
Moa 1.5 Style przyjechala i czeka na odbiór :)
Potwierdze już to co było napisane wczesniej:
- koła zapasowego brak, jest tylko zestaw naprawczy, nie ma narzędzi, lewarka itd i twierdzą, że nie są potrzebne
- radio jest większe, ma 6,5" i ma czytnik SD wbudowany
- w schowku nie ma CD i czytnika SD ale perfidnie są pozostawione puste miejsca
- nie ma gniazd USB z tyłu dla pasażerów
- tylko jedno USB z przodu
Gratulacje Kolego ;)
Będziesz pierwszy na forum co będzie testował silnik 1.5 TSI :)
Ciekaw jestem Twojej opini o tym silniku w Seacie.
Nie zapominajcie o mnie. Jeżdzę juz 3 dzień:)
O koło zapasowe walczę, złozyłem oficjalną reklamacje na jego brak w poniedziałek ma być odpowiedź.
Dealer Seata ostatecznie uwzględnił (częściowo) moją reklamację co do braku koła zapasowego, które było w standardzie w momencie zamówienia. Wprawdzie centrala odrzuciła reklamację (powodu nie znam) i nie zgodziła im się tego zrefundować, ale Dealer zaproponował, że mogę zakupić u nich ten zestaw z kołem zapasowym w cenie z aktualnego cennika tj. zdajsie 444zł (zamawiając to w serwisie osobno wychodzi ok. 1200zł), a oni dopłacą resztę sami. Nie zgodziłem się na to powołując się na to, że mieli czas powiadomić mnie o wprowadzonych zmianach w modelu (od czerwca do października), a ja miałem prawo się do tego odnieść. Ostatecznie stanęło na tym (co im zaproponowałem), że wezmę od nich aktywację full-linka, a oni dorzucą mi cały ten zestaw z kołem zapasowym i zapłacę za to 900zł w sumie czyli standardową cenę jaką mi podali za aktywację full-linka (serwis oferował mi ją po zniżce za 810zł).

ODPOWIEDZ