Czarny Seat Ateca

Wszelkie dyskusje związane z zakupem Seata Ateca i Cupry Ateca
Edward04
Posty: 12
Rejestracja: 07 sie 2022, 8:53
Samochód: Seat Ateca
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Czarny Seat Ateca

Post autor: Edward04 »

Cześć! Dylematów z zakupem cd... Czy ma ktoś z Was Atecę w kolorze czarnym? Jak wygląda sprawa z widocznością drobnych rys? Utrzymanie jest względne czy myjka co drugi dzień?

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka




Sponsor

Czarny Seat Ateca

Sponsor


Awatar użytkownika
Eleonor
Posty: 347
Rejestracja: 12 paź 2019, 17:32
Samochód: Seat Ateca FR 1.5 TSI DSG 2020 Rodium Grey
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 39 razy

Re: Czarny Seat Ateca

Post autor: Eleonor »

O tych czarnych to pisże już któryś tam raz ...
Zależy czego oczekujesz
Czarny kolor na aucie to mordęga, widać każdą rysę, każdy wgniot, każde złe spolerowanie
Mycie - zawsze z wytarciem, nie zostawiaj auta mokrego gdyż po kilku minutach gdy woda odparuje będziesz miał ślady

No i teraz - jeśli jesteś pedantem to ciężko będzie Ci utrzymać auto w pięknym połysku
Czarny kolor najmocniej sie nagrzewa , lakier robi się miękkawy co ma swoje minusy bo można powiedzieć że kurz się wkleja

Piszę to z wieloletniego doświadczenia w lakierach samochodowych i jeśli ktoś ma inny wybór koloru to gorąco zachęcam :)
Ateca FR 1.5 TSI DSG - Rodium Grey 2020

Edward04
Posty: 12
Rejestracja: 07 sie 2022, 8:53
Samochód: Seat Ateca
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Czarny Seat Ateca

Post autor: Edward04 »

Dzięki bardzo za odpowiedź. Chyba jednak wybiorę białą nevadę...

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka


MrNobody
Posty: 48
Rejestracja: 23 mar 2022, 14:56
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 DSG
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Czarny Seat Ateca

Post autor: MrNobody »

Ja dotychczas jeździłem białym i nie narzekałem. Brud bardzo widać, ale bez przesady.

Teraz zamówiłem czarny (odbiór za ok tydzień), bo zawsze mi się podobał. Popatrz sobie na różne czarne samochody na ulicy. Czy faktycznie są bardziej „zjechane” niż inne kolory. Moim zdaniem nie szczególnie. Zwłaszcza jak porównam do białego ktory mam teraz.

MrNobody
Posty: 48
Rejestracja: 23 mar 2022, 14:56
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 DSG
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Czarny Seat Ateca

Post autor: MrNobody »

Biały za to moim zdaniem super wyglada z czarnymi dodatkami (nadkola, progi, etc)

teo83
Posty: 20
Rejestracja: 29 sty 2022, 18:14
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Czarny Seat Ateca

Post autor: teo83 »

MrNobody pisze:Ja dotychczas jeździłem białym i nie narzekałem. Brud bardzo widać, ale bez przesady.

Teraz zamówiłem czarny (odbiór za ok tydzień), bo zawsze mi się podobał. Popatrz sobie na różne czarne samochody na ulicy. Czy faktycznie są bardziej „zjechane” niż inne kolory. Moim zdaniem nie szczególnie. Zwłaszcza jak porównam do białego ktory mam teraz.
A tak z ciekawości kiedy zamawiałeś i jaka wersja?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

MrNobody
Posty: 48
Rejestracja: 23 mar 2022, 14:56
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 DSG
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Czarny Seat Ateca

Post autor: MrNobody »

Zmawiałem 24 marca. Wersja Style 1.5 DSG, pakiet comfort + pakiet XL, system kessey, indukcyjna ładowarka, oswietlenie ambient + jakieś pierdoly. Wyprodukował się 16 sierpnia i jutro powinien być już u deleara.

teo83
Posty: 20
Rejestracja: 29 sty 2022, 18:14
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Czarny Seat Ateca

Post autor: teo83 »

MrNobody pisze:Zmawiałem 24 marca. Wersja Style 1.5 DSG, pakiet comfort + pakiet XL, system kessey, indukcyjna ładowarka, oswietlenie ambient + jakieś pierdoly. Wyprodukował się 16 sierpnia i jutro powinien być już u deleara.
Ja zamawiałem w połowie stycznia tylko wersję xperience praktycznie te same dodatki ta sama skrzynia. Termin dalej nieznany... czym oni się kierują


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Czarny Seat Ateca

Post autor: Endrju »

teo83 pisze:
25 sie 2022, 17:16
MrNobody pisze:Zmawiałem 24 marca. Wersja Style 1.5 DSG, pakiet comfort + pakiet XL, system kessey, indukcyjna ładowarka, oswietlenie ambient + jakieś pierdoly. Wyprodukował się 16 sierpnia i jutro powinien być już u deleara.
Ja zamawiałem w połowie stycznia tylko wersję xperience praktycznie te same dodatki ta sama skrzynia. Termin dalej nieznany... czym oni się kierują


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Tego niestety nie wie nikt.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

Rador83
Posty: 25
Rejestracja: 01 sty 2021, 13:04
Samochód: Seat Ateca 2.0TSI DSG 4Drive Xperience 2020
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Czarny Seat Ateca

Post autor: Rador83 »

Hmmm czarny lakier nie jest łatwy w utrzymaniu. Ja jestem "skazany" na czarny od kilku lat ;) 5 lat miałem Passata czarny metalik, od 2 lat mam Atece black magic - kupowałem w grudniu 2020 i akurat z takim lakierem była dostępna na placu. Teraz w miejsce Passata mam Superba też black magic :D Na Atece nałożyłem jakiś czas temu ceramikę, na początku było super później już średnio, myślę że co 6 miesięcy trzeba powtarzać.

Link do filmu po nałożeniu ceramiki poniżej:



Myślę, że jak dbasz tak masz - ja woskuję co 3 miesiące, myję często i wtedy czarny metalik jest ok.

Ps. Chyba najlepszy lakier jaki miałem to Leon 2018 Desire Red :D mega wypas jeżeli chodzi o wygląd i użytkowanie

ODPOWIEDZ