Przyszłość marki SEAT

Wszelkie dyskusje związane z zakupem Seata Ateca i Cupry Ateca
Awatar użytkownika
rybsko
Posty: 351
Rejestracja: 19 kwie 2021, 17:12
Lokalizacja: Pomorskie
Samochód: Ateca FR TSI 2.0 FL
Podziękował: 43 razy
Otrzymał podziękowań: 55 razy

Re: Przyszłość marki SEAT

Post autor: rybsko »

No ciekawy ten news ze Strażą Graniczną. Z pewnością nie będą służyły tam, gdzie wjeżdża Łada Niva albo inne Defendery. Łatwo wyszukać, że flota SG ma wiele modeli samochodów dużo mniej "terenowych" niż Ateca.



Sponsor

Re: Przyszłość marki SEAT

Sponsor


Miccc
Posty: 71
Rejestracja: 19 cze 2023, 19:18
Lokalizacja: Sosnowiec
Samochód: Ateca Reference 1.0 tsi srebrny
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 14 razy

Re: Przyszłość marki SEAT

Post autor: Miccc »

Skoro Straży Granicznej podoba się Ateca to można zakładać że wojsko też by się Ateki spodobały , oczywiście nasze Ateki bo za darmo powołane do służby w przypadku jakiegoś stanu nadzwyczajnego bo nie chcę straszyć wojennym. Nie wziąłem tego pod uwagę wybierając auto , trzeba było wybrać coś co im by się mniej przydało.

Awatar użytkownika
franek
Posty: 53
Rejestracja: 22 paź 2022, 9:57
Samochód: Ateca 1.5TSI - Style, Manual, MR23
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Przyszłość marki SEAT

Post autor: franek »

Uważam, że zadziałał tutaj czynnik ekonomiczny. Obecnie nowe VW Polo w wersji podstawowej jest droższe niż Ateca, bo kosztuje 100tys. Po drugie Ateca to stara konstrukcja ale sprawdzona i generalnie mało awaryjna. Patrząc na komunikat prasowy ciężko szukać czegoś innego o podobnych gabarytach z napędem 4x4.

krowka1978
Posty: 304
Rejestracja: 05 maja 2023, 23:13
Samochód: Seat Ateca, FIAT 500X, FIAT Grande Punto
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy

Re: Przyszłość marki SEAT

Post autor: krowka1978 »

franek pisze:
04 lip 2023, 6:57
Patrząc na komunikat prasowy ciężko szukać czegoś innego o podobnych gabarytach z napędem 4x4.
SG kupuje ośki, a nie 4x4.
Seat Ateca Xperience 1.5 TSI EVO2 DSG 7 150KM Velvet Red 2023
FIAT 500X Lounge 1.4 16V MultiAir II Turbo 140KM 2016
Jeszcze jest - FIAT Grande Punto Emotion 1.4 8V 77KM 2007r., 16 lat szybko zleciało, od początku u mnie...

Rafiner
Posty: 818
Rejestracja: 07 paź 2018, 19:02
Samochód: Seat Ateca 1.5 TSI DSG FR
Podziękował: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 89 razy

Re: Przyszłość marki SEAT

Post autor: Rafiner »

Miccc pisze:
03 lip 2023, 20:46
Skoro Straży Granicznej podoba się Ateca to można zakładać że wojsko też by się Ateki spodobały , oczywiście nasze Ateki bo za darmo powołane do służby w przypadku jakiegoś stanu nadzwyczajnego bo nie chcę straszyć wojennym. Nie wziąłem tego pod uwagę wybierając auto , trzeba było wybrać coś co im by się mniej przydało.
Ja jak tylko uslysze o ataku, to spiep….. za granice Ateką.
Ateca 1.5 tsi DSG, Radium Grey, wersja FR + extrasy.

Kubawojcik
Posty: 254
Rejestracja: 26 sty 2022, 19:16
Samochód: Ateca
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 14 razy

Re: Przyszłość marki SEAT

Post autor: Kubawojcik »

Moją niech zabieraja, jeszcze im podstawie z pelnym bakiem :)

Bonifacy
Posty: 631
Rejestracja: 18 mar 2020, 12:27
Samochód: Seat Ateca 1.5 DSG Xperience
Podziękował: 41 razy
Otrzymał podziękowań: 56 razy

Re: Przyszłość marki SEAT

Post autor: Bonifacy »

Piszą, że Ateca definitywnie zniknie z produkcji w 2025 r., aby nie konkurować z następcą, jakim ma być Cupra Terramar. Natomiast Arona, Ibiza i Leon będą produkowane nadal - czy to w liftingach, czy zupełnie nowych wersjach.

https://www.motor.es/noticias/seat-atec ... 95160.html

Choć gdzie indziej piszą, że Cupra Terramar ma wejść do sprzedaży już w przyszłym roku.

https://moto.pl/MotoPL/7,88389,28560667 ... rebel.html

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3727
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 89 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Przyszłość marki SEAT

Post autor: Endrju »

Ja byłem wczoraj zmienić olej i ku mojemu zdziwieniu patrzę iż obsługa została przeniesiona do VW. Pytam. Pana czy to remont? A Pan mówi że oficjalnie likwidują Seata pozostanie tylko Chora i faktycznie trwa remont i brandowanie na logo tylko Cupry.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

Awatar użytkownika
rybsko
Posty: 351
Rejestracja: 19 kwie 2021, 17:12
Lokalizacja: Pomorskie
Samochód: Ateca FR TSI 2.0 FL
Podziękował: 43 razy
Otrzymał podziękowań: 55 razy

Re: Przyszłość marki SEAT

Post autor: rybsko »

Endrju pisze:
10 sie 2023, 13:07
Ja byłem wczoraj zmienić olej i ku mojemu zdziwieniu patrzę iż obsługa została przeniesiona do VW. Pytam. Pana czy to remont? A Pan mówi że oficjalnie likwidują Seata pozostanie tylko Chora i faktycznie trwa remont i brandowanie na logo tylko Cupry.
Cała obsługa (serwis itp), czy tylko taka obsługa przez obsługę klienta? Gdyby miało się okazać, że VW przejmie serwisowanie Seatów, to mogłoby być akurat z korzyścią dla wielu osób, jako że sieć VW chyba jest bardziej rozbudowana, niż Seata. W każdym razie w moim mieście jest i Skoda, i VW, a do Seata muszę jeździć dość daleko...

Jeżeli chodzi o Terramar, to oczywiście trzeba jeszcze poczekać na finalny kształt tego modelu, ale ja go już wstępnie skreśliłem ze względu na stylistykę. No nie podoba mi się. Przy Atece to na pierwszy rzut oka nijaki brzydal udający Kioporsche.

Miccc
Posty: 71
Rejestracja: 19 cze 2023, 19:18
Lokalizacja: Sosnowiec
Samochód: Ateca Reference 1.0 tsi srebrny
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 14 razy

Re: Przyszłość marki SEAT

Post autor: Miccc »

Mnie również Terramar się nie podoba. Dziwny jest. Ze znaczkiem Cupra będzie kosztował 20 procent więcej niż Ateca. Nie ma na co czekać.

W Katowicach salon Seat już od jakiegoś czasu nazywa się Cupra ale Seaty dalej sprzedają i serwisują .

ODPOWIEDZ