Przyszłość marki SEAT

Wszelkie dyskusje związane z zakupem Seata Ateca i Cupry Ateca
root
Administrator
Posty: 732
Rejestracja: 13 lis 2016, 13:58
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90
Podziękował: 775 razy
Otrzymał podziękowań: 80 razy

Re: Przyszłość marki SEAT

Post autor: root »

A dzisiaj przez przypadek przeczytałem relację z targów IAA w Monachium. O Seacie jest tyle:
Zapytacie o Seata? O nim ani słowa podczas wystąpień najważniejszych osobistości koncernu. Ani jednego zdjęcia czy kadru na efektownym filmie na którym gościły niemal wszystkie pozostałe marki wliczając w to Ducati czy Scanię. Najwyraźniej rola w popularyzowaniu mikromobilności przestaje być sexy. Hiszpania i Wolfsburg mają teraz nowe oczko w głowie. To Cupra.
źródło: https://moto.pl/MotoPL/7,88389,30150980 ... runek.html

Skoro na targach go nie pokazują, to klamka chyba zapadła…



Sponsor

Re: Przyszłość marki SEAT

Sponsor


Awatar użytkownika
rybsko
Posty: 350
Rejestracja: 19 kwie 2021, 17:12
Lokalizacja: Pomorskie
Samochód: Ateca FR TSI 2.0 FL
Podziękował: 43 razy
Otrzymał podziękowań: 55 razy

Re: Przyszłość marki SEAT

Post autor: rybsko »

Dla mnie dużo większa popularność Skody nie jest zaskoczeniem. Poza samą rozpoznawalnością marki jako takiej, utrwaliły się dwa sentymenty: raz - że to Niemiec (ale lepiej wyceniony), VW, dwa - że to solidne i praktyczne auta. Sentyment do Seata był, jak już ktoś zauważył, chyba wyłącznie sportowy.

Szczerze powiedziawszy, wolałbym Skodę Karoq ze względu na lokalizację ASO, ale kiedy zamawiałem, praktycznie wszystko inne przemawiało za Atecą. Wygląd, wyposażenie, twardość zawieszenia, design wewnętrzny no i cena.

Bonifacy
Posty: 631
Rejestracja: 18 mar 2020, 12:27
Samochód: Seat Ateca 1.5 DSG Xperience
Podziękował: 41 razy
Otrzymał podziękowań: 56 razy

Re: Przyszłość marki SEAT

Post autor: Bonifacy »

Ta marka samochodowa istnieje 73 lata. Za siedem lat zniknie z rynku

To już oficjalne: „Przyszłością Seata jest Cupra” – powiedział dyrektor generalny Volkswagena Thomas Schäfer, potwierdzając liczne plotki i wcześniej opublikowane informacje. Najpóźniej do 2030 roku Cupra zastąpi markę Seat.
Szef marki Volkswagen wyjaśnił, że istniejące modele Seata będą nadal produkowane aż do zakończenia cyklu modelowego, a to potrwa do 2030 roku. Po tym czasie marka jako taka nie zostanie wycofana, ale Seat przyjmie nową rolę. Wynika to z faktu, że potencjał zysku Cupry jest znacznie większy. - Hiszpańscy klienci również pozytywnie reagują na Cuprę. To najszybciej rozwijająca się marka w Europie. Cupra już teraz jest większa niż Alfa Romeo i Polestar. - komentuje Thomas Schäfer. Decyzja na korzyść Cupry i przeciwko Seatowi została podjęta już dawno, a sukces Cupry utwierdził szefów koncernu Volkswagena w tym przekonaniu.

Już w maju 2023 r. holenderskie biuro prasowe hiszpańskiego producenta samochodów poinformowało, że Seat zostanie wycofany po 2030 r. Seat nadal pracuje nad rozwojem modeli Ibiza i Arona, aby móc je oferować do 2030 r. Nie wiadomo czy modele Ateca i Tarraco przetrwają tak długo i mogą zniknąć z oferty wcześniej. Leon, który będzie zmodernizowany w przyszłym roku pojawi się prawdopodobnie już wyłącznie jako Cupra Leon.
Seat pójdzie w mikromobilność

Seat w przyszłości ma umacniać swoją pozycję jako dostawcy usług mobilności. Po 2030 r. hiszpańska marka na pewno nie będzie już producentem samochodów. Zajmie się np. produkcją elektrycznych jednośladów, w ciągu ostatnich dwóch lat Seat sprzedał ich około 10 tys. sztuk na 15 rynkach. Ale rolą Seata będzie też dostarczenie mikromobilność dla młodych klientów. W fabrykach, które pozostaną po marce odbywać będzie produkcja dla innych marek z koncernu Volkswagena, zwłaszcza w fabryce w Martorell. Cupra natomiast ma zostać przekształcona w markę czysto elektryczną i adresowaną do młodej grupy docelowej na całym świecie. - Po roku 2030 Cupra będzie w pełni elektryczna. Wraz z Porsche Cupra będzie najszybciej zelektryfikowana w Grupie Volkswagena - mówi Wayne Griffiths, szef Cupry.

https://moto.rp.pl/tu-i-teraz/art390558 ... ie-z-rynku


To może oznaczać pewne trudności przy sprzedaży naszych Seatów, chyba że ktoś będzie jeździł Ateką do samego końca... własnego lub jej
Za ten post autor Bonifacy otrzymał podziękowanie:
coulomb (08 wrz 2023, 22:02)
Ocena: 5.26%

Online
flash
Posty: 298
Rejestracja: 30 lis 2022, 20:45
Samochód: Seat Ateca FR 1.5 TSI DSG7 FL 2022
Podziękował: 25 razy
Otrzymał podziękowań: 43 razy

Re: Przyszłość marki SEAT

Post autor: flash »


Misiek
Posty: 2445
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 749 razy
Otrzymał podziękowań: 1204 razy

Re: Przyszłość marki SEAT

Post autor: Misiek »

Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

Rafiner
Posty: 818
Rejestracja: 07 paź 2018, 19:02
Samochód: Seat Ateca 1.5 TSI DSG FR
Podziękował: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 89 razy

Re: Przyszłość marki SEAT

Post autor: Rafiner »

To i tak jest oszukiwanie samych siebie. Dopoki technika, silniki i calosc to VW, to czy cupra czy seat czy skoda to dalej VW. Jak ktos kupuje Cupra i mysli ze jest lepiej niz w Skodzie czy Seacie to jest frajer. To dalej to samo tylko inaczej opakowane, co najwyzej zaplaci wiecej za czesci.
Ja Seata czy Skode postrzegalem tak samo, wygrala kwestia ceny. Jakby mi dali wyzszy upust w Skodzie to bym Karoqiem jezdzil. Tiguan tylko byl bardziej kwadratowy i cena wyraznie wyzsza. Stad zostal Seat i Skoda na placu boju.
Ja bede jezdzil Ateka do jej smierci. Nic lepszego nie kupie. Nastepnym wyborem za kilka lat moze byc tylko elektryk, bo obecnie chcac wymienic Ateke nie ma nic lepszego do 4,4 m dlugosci.
Ateca 1.5 tsi DSG, Radium Grey, wersja FR + extrasy.

Awatar użytkownika
Eleonor
Posty: 349
Rejestracja: 12 paź 2019, 17:32
Samochód: Seat Ateca FR 1.5 TSI DSG 2020 Rodium Grey
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 39 razy

Re: Przyszłość marki SEAT

Post autor: Eleonor »

Dokładnie jest tak jak piszesz. Części są i będą jeszcze długo.
Ja także chcę by Ateka była u mnie jak najdłużej.
Teraz coraz gorsze te auta wychodzą - musi upłynąć ładnych kilka lat by nawet elektryk był dopracowany i przejechał minimum te 800 -1000 km na jednym ładowaniu. No i jeszcze musi jakoś wyglądać :)
Już nie będzie że 120 tys. starczy na super wypasione autko.
Ateca FR 1.5 TSI DSG - Rodium Grey 2020

Awatar użytkownika
rybsko
Posty: 350
Rejestracja: 19 kwie 2021, 17:12
Lokalizacja: Pomorskie
Samochód: Ateca FR TSI 2.0 FL
Podziękował: 43 razy
Otrzymał podziękowań: 55 razy

Re: Przyszłość marki SEAT

Post autor: rybsko »

Może bardziej dotyczy to już Cupry, niż Seata, no ale wciąż Ateca:



Więcej informacji:
https://motofilm.pl/2023/09/nikt-nie-sp ... rki-wideo/

Bonifacy
Posty: 631
Rejestracja: 18 mar 2020, 12:27
Samochód: Seat Ateca 1.5 DSG Xperience
Podziękował: 41 razy
Otrzymał podziękowań: 56 razy

Re: Przyszłość marki SEAT

Post autor: Bonifacy »

Zauważyłem dziś, że dealer Seata i Cupry w Krakowie, czyli Dynamica, zajmuje się także sprzedażą i serwisowaniem chińskiego modelu Beijing. Nie wiem, co o tym myśleć.

https://dynamica.baic-auto.pl/

mczelny2401
Posty: 381
Rejestracja: 24 lip 2019, 10:17
Samochód: LEON FR 2.0 TSI 190
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 35 razy

Re: Przyszłość marki SEAT

Post autor: mczelny2401 »

A myślisz że skąd pochodzą części do naszych seatów? ;) :)

ODPOWIEDZ