Ateca reference 1.0 110KM???

Wszelkie dyskusje związane z zakupem Seata Ateca i Cupry Ateca
maselko
Posty: 10
Rejestracja: 28 sty 2024, 22:35
Samochód: Seat Ateca Reference 1.0 / Seat Leon III ST 1.4
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Ateca reference 1.0 110KM???

Post autor: maselko »

to akurat żony auto będzie :)

Tak z placu z wyprzedaży rocznikowej udało się wyrwać za 92k :)

W mojej Ibize V miałem wcześniejszy niebieski mediterranean blue i też fajnie wyglądała.



Sponsor

Re: Ateca reference 1.0 110KM???

Sponsor


Bonifacy
Posty: 631
Rejestracja: 18 mar 2020, 12:27
Samochód: Seat Ateca 1.5 DSG Xperience
Podziękował: 41 razy
Otrzymał podziękowań: 56 razy

Re: Ateca reference 1.0 110KM???

Post autor: Bonifacy »

No to koniec dyskusji. Żonie się kolor podobał, auto żony będzie. Mulier locuta, causa finita.

Awatar użytkownika
Eleonor
Posty: 349
Rejestracja: 12 paź 2019, 17:32
Samochód: Seat Ateca FR 1.5 TSI DSG 2020 Rodium Grey
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 39 razy

Re: Ateca reference 1.0 110KM???

Post autor: Eleonor »

Co do kolorów ...
Audi ( i nie tylko ) w swojej ofercie nie ma nic specjalnego.. Nic co tłumaczyłoby te chore ceny wzięte z nieba.
Każdy z tych kolorów kosztuje za litr w detalu góra 500- 800 zł a dla fabryki to ceny są dużo niższe.
Niestety ale Producenci oraz Sprzedawcy lecą w kulki z cenami

Obrazek

Np. w kolorze czerwonym Misano na 1 litr jest tylko 14 gram białej perły reszta to zwykłe pigmenty - i za to walą 18.980 czyli 18.000 są do przodu na samym kolorze na jednym aucie :)

No ale auto Premium to cena Premium :)
Będzie z tym coraz gorzej i drożej - tylko nazwy muszą dobre powymyślać : Krystaliczny, Diamentowy, Termochromowy, Elektroforetyczny itd..

A co do Ateca Blue - jest ok :)
Ateca FR 1.5 TSI DSG - Rodium Grey 2020

Online
Misiek
Posty: 2447
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 749 razy
Otrzymał podziękowań: 1204 razy

Re: Ateca reference 1.0 110KM???

Post autor: Misiek »

Eleonor pisze:
29 sty 2024, 21:55
...
Nic co tłumaczyłoby te chore ceny wzięte z nieba.
...
No bo to AUDI, więc i cena jak na Audi przystało.
Eleonor pisze:
29 sty 2024, 21:55
...
i za to walą 18.980 czyli 18.000
...
A ile chcą za nawigację ? Także kilkanaście, absurd ! Spokojnie za 1000-kilkaset da się kupić navi stacjonarną 7- 10 cali od renomowanego producenta i NA PEWNO nie będzie się sprawowała gorzej od tej za kilkanaście, tyle że nie będzie w infotainmencie, tylko jako dodatkowy ekran, a tego nie każdy jest w stanie zaakceptować.
Eleonor pisze:
29 sty 2024, 21:55
...
No ale auto Premium to cena Premium :)
...
I tu jest główne źródło problemu - chcesz premium, masz, stać cię, na premium, to płać za każdy dodatek, za każdą opcję jak za zboże (nie Ukraińskie). Podobnie jest w Mercedesie, czy w innych markach tak zwanych premium, wszystko jest dużo droższe niż w "normalnych" samochodach. Niestety za markę się płaci, a nie za logikę.
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

Miccc
Posty: 71
Rejestracja: 19 cze 2023, 19:18
Lokalizacja: Sosnowiec
Samochód: Ateca Reference 1.0 tsi srebrny
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 14 razy

Re: Ateca reference 1.0 110KM???

Post autor: Miccc »

maselko pisze:
29 sty 2024, 19:55
to akurat żony auto będzie :)

Tak z placu z wyprzedaży rocznikowej udało się wyrwać za 92k :)

W mojej Ibize V miałem wcześniejszy niebieski mediterranean blue i też fajnie wyglądała.
Jak się przejedziesz Ateka to może się okazać że będziesz nią wolał jeździć niż Leonem 1.4 bo Ateca świetnie się prowadzi i cichutko w środku a co do przyspieszeń 1.0 tsi to na trzecim biegu do 120 km/h jest rakieta , czasy prawie jak 1.4 no może 1 sekundę gorsze . To chyba zależy od przełożeń skrzyni biegów że akurat na trójce 1.0 tsi dostaje takiego kopa do 120 km/h że nie czuć różnicy z 1.4.


kapelusznik
Posty: 100
Rejestracja: 25 paź 2022, 11:11
Lokalizacja: Poznań
Samochód: Seat Ateca Reference 1.0 TSI
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: Ateca reference 1.0 110KM???

Post autor: kapelusznik »

To mnie zawsze zastanawia że za granicą można sprzedawać Atecę 1.0 w wersji innej niż Reference...

maselko
Posty: 10
Rejestracja: 28 sty 2024, 22:35
Samochód: Seat Ateca Reference 1.0 / Seat Leon III ST 1.4
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Ateca reference 1.0 110KM???

Post autor: maselko »

Odebrana Ateca.

Nie powiem nawet się dobrze zbiera - teraz czas docierania, ale już za 1.5k przebiegu sprawdzimy co tam fabryka daje :D

Online
Misiek
Posty: 2447
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 749 razy
Otrzymał podziękowań: 1204 razy

Re: Ateca reference 1.0 110KM???

Post autor: Misiek »

maselko pisze:
31 sty 2024, 23:35
Odebrana Ateca.

Nie powiem nawet się dobrze zbiera - teraz czas docierania, ale już za 1.5k przebiegu sprawdzimy co tam fabryka daje :D
Ja od zawsze czytałem / słyszałem, że zalecają 2 - 3k, dla bezpieczeństwa, później własna dodatkowa wymiana oleju i wtedy można całkowicie bezpiecznie próbować.
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

Miccc
Posty: 71
Rejestracja: 19 cze 2023, 19:18
Lokalizacja: Sosnowiec
Samochód: Ateca Reference 1.0 tsi srebrny
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 14 razy

Re: Ateca reference 1.0 110KM???

Post autor: Miccc »

Misiek pisze:
01 lut 2024, 1:02
maselko pisze:
31 sty 2024, 23:35
Odebrana Ateca.

Nie powiem nawet się dobrze zbiera - teraz czas docierania, ale już za 1.5k przebiegu sprawdzimy co tam fabryka daje :D
Ja od zawsze czytałem / słyszałem, że zalecają 2 - 3k, dla bezpieczeństwa, później własna dodatkowa wymiana oleju i wtedy można całkowicie bezpiecznie próbować.
Jak to docieranie ma wyglądać ? W instrukcji pisze żeby do 1500 km nie przekraczać dwóch trzecich mocy maksymalnej silnika czyli na mój rozum chodzi o to żeby nie przekraczać około 3500 obrotów na min silnika co daje około 145 km/h na szóstym biegu. Jeżeli te dwie trzecie oznaczały by prędkość maksymalną to 120 km /h trzeba nie przekraczać ale 120 /h na trójce można mieć przy 5500 ponad obrotów na min więc myślę że chodzi jednak o to by nie przekraczać dwóch trzecich zakresu obrotowego silnika czyli nie przekraczać około 3500 obrotów na minutę niezależnie od biegu na jakim jedziemy czyli na 6 biegu dla 1.0 tsi jest to 145 km/h.

Online
Misiek
Posty: 2447
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 749 razy
Otrzymał podziękowań: 1204 razy

Re: Ateca reference 1.0 110KM???

Post autor: Misiek »

Miccc pisze:
02 lut 2024, 8:20
Misiek pisze:
01 lut 2024, 1:02
maselko pisze:
31 sty 2024, 23:35
Odebrana Ateca.

Nie powiem nawet się dobrze zbiera - teraz czas docierania, ale już za 1.5k przebiegu sprawdzimy co tam fabryka daje :D
Ja od zawsze czytałem / słyszałem, że zalecają 2 - 3k, dla bezpieczeństwa, później własna dodatkowa wymiana oleju i wtedy można całkowicie bezpiecznie próbować.
Jak to docieranie ma wyglądać ? W instrukcji pisze żeby do 1500 km nie przekraczać dwóch trzecich mocy maksymalnej silnika czyli na mój rozum chodzi o to żeby nie przekraczać około 3500 obrotów na min silnika co daje około 145 km/h na szóstym biegu. Jeżeli te dwie trzecie oznaczały by prędkość maksymalną to 120 km /h trzeba nie przekraczać ale 120 /h na trójce można mieć przy 5500 ponad obrotów na min więc myślę że chodzi jednak o to by nie przekraczać dwóch trzecich zakresu obrotowego silnika czyli nie przekraczać około 3500 obrotów na minutę niezależnie od biegu na jakim jedziemy czyli na 6 biegu dla 1.0 tsi jest to 145 km/h.
Co do obrotów, to nigdzie się nie spotkałem z ogólnymi zaleceniami, bo każdy silnik jest inny (benzyna / diesel, europejski, japoński i z drugiej strony na przykład amerykański HEMI), ale myślę, że poza zaleceniami z instrukcji i 2/3 możliwości trzeba podejść do tematu na logikę i po prostu przez te 2 - 3 tys za bardzo nie "żyłować" silnia obrotami, ale i obciążeniem, czyli przyśpieszeniem. Oznacza to według mnie przede wszystkim długotrwałe utrzymywanie wysokich obrotów, 4 - 5 tys., bo chwilowo (czasami trzeba przed czymś "uciec") raczej można i nic nie powinno się stać, ale mimo to wszystko z umiarem. Może nasz forumowy mędrzec, Sailor, wypowie się w tym temacie, bo on jest niekwestionowanym specjalistą i na pewno ma odpowiednią i wiarygodną wiedzę.
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

ODPOWIEDZ