Pomoc w wyborze doposażenia - Czy opłaca się domówić pakiet Comfort+ ze względu na Lane Assist i przednie czujniki?

Wszelkie dyskusje związane z zakupem Seata Ateca i Cupry Ateca
Misiek
Posty: 2398
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 727 razy
Otrzymał podziękowań: 1169 razy

Re: Pomoc w wyborze doposażenia - Czy opłaca się domówić pakiet Comfort+ ze względu na Lane Assist i przednie czujniki?

Post autor: Misiek »

Endrju pisze:
11 gru 2022, 18:23
W zeszłym roku DQ 250 kosztowała z wymianą w ASO 24 tys., więc DQ200 pewnie ok. 20tys.
Tak, a przy zamawianiu, konfiguracji nowego auta, to tylko 10 tys ... ciekawe dlaczego. Czyżby to zupełnie inny produkt, czy może składają je z części zamiennych i dlatego tak drogo.


Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

Sponsor

Re: Pomoc w wyborze doposażenia - Czy opłaca się domówić pakiet Comfort+ ze względu na Lane Assist i przednie czujniki?

Sponsor


Luk4as
Posty: 848
Rejestracja: 09 sie 2017, 21:00
Samochód: Skoda
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: Pomoc w wyborze doposażenia - Czy opłaca się domówić pakiet Comfort+ ze względu na Lane Assist i przednie czujniki?

Post autor: Luk4as »

10 + koszt manuala + osprzęt + robocizna = 25k

Misiek
Posty: 2398
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 727 razy
Otrzymał podziękowań: 1169 razy

Re: Pomoc w wyborze doposażenia - Czy opłaca się domówić pakiet Comfort+ ze względu na Lane Assist i przednie czujniki?

Post autor: Misiek »

Luk4as pisze:
12 gru 2022, 8:41
10 + koszt manuala + osprzęt + robocizna = 25k
Faktycznie, zapomniałem, że te 10k, to przecież tylko dopłata do DSG (różnica pomiędzy manuałem, a DSG), a nie jej całkowity koszt.
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

raf89
Posty: 37
Rejestracja: 04 gru 2022, 13:29
Samochód: Ford Focus 1.6 hatchback 2017
Podziękował: 21 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Pomoc w wyborze doposażenia - Czy opłaca się domówić pakiet Comfort+ ze względu na Lane Assist i przednie czujniki?

Post autor: raf89 »

Ostatecznie wybrałem Nissana Quashqai z 2019 roku - ma wszystko to czego szukałem łącznie z podgrzewaną szybą, silnik 1,3 4 cylindry manualna skrzynia. Autko póki co spisuje się świetnie. Finansowo też dobrze mi to wyszło bo jednak taniej od nowej Atecki przynajmniej o 35k.

Awatar użytkownika
rgoliat
Posty: 43
Rejestracja: 17 gru 2022, 19:55
Samochód: Seat Ateca FR 1.5 TSI 150 KM
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: Pomoc w wyborze doposażenia - Czy opłaca się domówić pakiet Comfort+ ze względu na Lane Assist i przednie czujniki?

Post autor: rgoliat »

Niech się spisuje w użytkowaniu.
Nie myślałeś o zakupie Ateci z drugiej ręki?. Ja też już byłem prawie zdecydowany na zakup nowej, ale trafiła się używana 2019, z dobrym wyposażeniu no i cenowo też atrakcyjnie. Poprzedni właściciele zostawili po 3 latach w rozliczeniu z dość małym przebiegiem. Czyli kupiłem ,,prawie nowe" z małym przebiegiem, jeszcze 2 lata na gwarancji i w kieszeni zostało trochę grosza.

Rafiner
Posty: 814
Rejestracja: 07 paź 2018, 19:02
Samochód: Seat Ateca 1.5 TSI DSG FR
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowań: 82 razy

Re: Pomoc w wyborze doposażenia - Czy opłaca się domówić pakiet Comfort+ ze względu na Lane Assist i przednie czujniki?

Post autor: Rafiner »

raf89 pisze:
26 gru 2022, 20:48
Ostatecznie wybrałem Nissana Quashqai z 2019 roku - ma wszystko to czego szukałem łącznie z podgrzewaną szybą, silnik 1,3 4 cylindry manualna skrzynia. Autko póki co spisuje się świetnie. Finansowo też dobrze mi to wyszło bo jednak taniej od nowej Atecki przynajmniej o 35k.
Najważniejsze żebyś Ty był zadowolony, bo to Twoje pieniądze i codziennie wsiadasz do auta i jedziesz.
Mój kolega miał NQ-ja, ale 1.6. Mi przeszadzał głównie brak nawiewów na tyle, z góry założyłem, że mają być, więc nie przyglądałem mu się za bardzo. Z zewnątrz mi sie podobał w czerni, bo takiego miał kolega.
Szerokości.
Ateca 1.5 tsi DSG, Radium Grey, wersja FR + extrasy.

raf89
Posty: 37
Rejestracja: 04 gru 2022, 13:29
Samochód: Ford Focus 1.6 hatchback 2017
Podziękował: 21 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Pomoc w wyborze doposażenia - Czy opłaca się domówić pakiet Comfort+ ze względu na Lane Assist i przednie czujniki?

Post autor: raf89 »

Dzięki.
No mi się auto podoba - z wyglądu stawiam go na równi z Ateca. Wewnątrz chyba też jakość porównywalna jak i ogólne funkcjonalności. Ateca ma większy bagażnik tutaj ma przewagę.

rgoliat - nie myślałem o używce bo z tego co się dowiedziałem tam również jest ta sama przypadłość skrzyni. Do tematu Atecki, miejmy nadzieję, wrócę w przyszłości jak tylko problemy ze skrzynią zostaną zażegnane.

Póki co cieszę się że zmieniłem z Focusa na QQ, zawsze to coś nowego co cieszy przez jakiś czas :)
Nie uwierzycie ale QQ też ma swoją "przypadłość" - tzw "inteligentny" sposób ładowania akumulatora podobno tam szwankuje, często ludziom padają aku.

ODPOWIEDZ