Pomoc w wyborze doposażenia - Czy opłaca się domówić pakiet Comfort+ ze względu na Lane Assist i przednie czujniki?

Wszelkie dyskusje związane z zakupem Seata Ateca i Cupry Ateca
Misiek
Posty: 2398
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 727 razy
Otrzymał podziękowań: 1169 razy

Re: Pomoc w wyborze doposażenia - Czy opłaca się domówić pakiet Comfort+ ze względu na Lane Assist i przednie czujniki?

Post autor: Misiek »

Kubawojcik pisze:
09 gru 2022, 22:04
raf89 pisze:
09 gru 2022, 21:26
OK a macie jakiś sposób jak można by sprawdzić czy samochód nie był nadywrężany przez holowanie czegoś?
Jest prosty sposob zeby sprzedac szybciej auto zmeczone targaniem przyczep. Demontujesz hak.
Właśnie, ciekaw jestem komu będzie się chciało (komu w ogóle przyjdzie to do głowy, pomyśli o tym) zaglądać pod spód w poszukiwaniu śladów po haku ?


Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

Sponsor

Re: Pomoc w wyborze doposażenia - Czy opłaca się domówić pakiet Comfort+ ze względu na Lane Assist i przednie czujniki?

Sponsor


Misiek
Posty: 2398
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 727 razy
Otrzymał podziękowań: 1169 razy

Re: Pomoc w wyborze doposażenia - Czy opłaca się domówić pakiet Comfort+ ze względu na Lane Assist i przednie czujniki?

Post autor: Misiek »

Rafiner pisze:
09 gru 2022, 23:03
...
Zważ na to, że po zakupie człowiek ma w d.... inne opcje, cieszy się jazdą i staje się trochę nieobiektywny, bo przyzwyczaja się do tego co ma.
Albo i nie cieszy się, bo jednak mimo wielu przemyśleń i sprawdzania, testowania, wielu jazd próbnych, odwiedzania salonów, komisów, dopytywania się, jednak coś, czasami nawet jakaś drobnostka, bardzo mu w samochodzie przeszkadza.
Za ten post autor Misiek otrzymał podziękowanie:
Rafiner (10 gru 2022, 15:51)
Ocena: 5.26%
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

Rafiner
Posty: 813
Rejestracja: 07 paź 2018, 19:02
Samochód: Seat Ateca 1.5 TSI DSG FR
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowań: 82 razy

Re: Pomoc w wyborze doposażenia - Czy opłaca się domówić pakiet Comfort+ ze względu na Lane Assist i przednie czujniki?

Post autor: Rafiner »

Misiek pisze:
10 gru 2022, 2:25
Albo i nie cieszy się, bo jednak mimo wielu przemyśleń i sprawdzania, testowania, wielu jazd próbnych, odwiedzania salonów, komisów, dopytywania się, jednak coś, czasami nawet jakaś drobnostka, bardzo mu w samochodzie przeszkadza.
Dokładnie, ale prędzej niezadowolony napisze komentarz niż zadowolony, dlatego jak nie ma dużo skarg na dany model to tylko się cieszyć. Ponad to część "ale" do danego modelu to zwykły grymas użytkowników, niemniej dobrze że piszą, co najwyżej sami uznamy, że pierdoła :-)
Ateca 1.5 tsi DSG, Radium Grey, wersja FR + extrasy.

Misiek
Posty: 2398
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 727 razy
Otrzymał podziękowań: 1169 razy

Re: Pomoc w wyborze doposażenia - Czy opłaca się domówić pakiet Comfort+ ze względu na Lane Assist i przednie czujniki?

Post autor: Misiek »

Rafiner pisze:
10 gru 2022, 15:50
Misiek pisze:
10 gru 2022, 2:25
Albo i nie cieszy się, bo jednak mimo wielu przemyśleń i sprawdzania, testowania, wielu jazd próbnych, odwiedzania salonów, komisów, dopytywania się, jednak coś, czasami nawet jakaś drobnostka, bardzo mu w samochodzie przeszkadza.
Dokładnie, ale prędzej niezadowolony napisze komentarz niż zadowolony, dlatego jak nie ma dużo skarg na dany model to tylko się cieszyć. Ponad to część "ale" do danego modelu to zwykły grymas użytkowników, niemniej dobrze że piszą, co najwyżej sami uznamy, że pierdoła :-)
Jest tak, ponieważ chyba każdemu człowiekowi (oczywiście pewnie z małymi wyjątkami, ale ja ich jeszcze w swoim ponad półwiecznym życiu nie spotkałem) jest i łatwiej i przyjemniej na coś ponarzekać, skrytykować, niż pochwalić. Jak wszystko jest OK, to jakoś tak zawsze nie ma czasu, a to nie chce się, a to coś tam, zawsze coś się znajdzie "na nie", ale jak jest coś źle, czasami nawet najmniejsza drobnostka, to i czas i chęci zawsze się znajdą. I dlatego nasz naród chyba na całym świecie i od zawsze uchodzi za z natury narzekający, gderający, krytykujący i czepiający się nawet byle czego.
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

coulomb
Posty: 91
Rejestracja: 27 lis 2021, 16:53
Samochód: Seat Ateca Style 1.5 TSI DSG
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 16 razy

Re: Pomoc w wyborze doposażenia - Czy opłaca się domówić pakiet Comfort+ ze względu na Lane Assist i przednie czujniki?

Post autor: coulomb »

Rafiner pisze:
07 gru 2022, 0:47
Ja przed Ateką miałem posyanowienie, że koniec z VAG, biorę co innego, jest tyle marek, świat motoryzacji leży przede mną otworem.

A potem posprawdzałem i okazało się, że inni:
albo mają silniki 3 cylindrowe
albo mało miejsca z tyłu
albo chu..... asystentów i system audio/navi
albo miejsca w środku jak w kompakcie
albo skrzynia cvt
albo brak nawiewów na tył
albo brak przebicia do bagażnika przez podłokietnik i genetalnie słabe simply clever
albo cene przesadzoną do wyposażenia
albo gniją po kilku latach
itd itp
I jakbysie się nie zaklinali to ten nudny, znienawidzony VAG, do tego germański ma tych albo najmniej.
Dlatego znowu kupiłem i nie żałuję. Do tego z domniemanym DSG DQ200, które wytrzymuje 100-150 tys km, czyli około 10 lat jazdy, a wymiana sprzęgieł raz na 10 lat to pikuś.
Jestem mega zadowolony i planuje jeździć z 10 lat dopóki spalinowe będą. Jak zaczną wycofywać, to szybko kupię nowego, pewnie Cupre, a Ateke zostawie żonie, niech użyje na starość ;-)
Haha! Bardzo podobnie ja w moim przypadku.
Nie chciałem silnika 3 cylindrowego - odpadły więc Peugoty, Citroeny i Ople (spóźniłem się nieco z decyzją, bo już w 2021 nie przyjmowano zamówień na przedliftowego Grandlanda-X - 8 biegowy automat i silnik 1.6 180KM bardzo mi się podobał).
Chciałem mieć dużo miejsca z tyłu, nawiewy z tyłu (dzieciom zawsze za zimno albo za ciepło bezpośrednio po wejściu do samochodu w zimie/lecie)
Chciałem mieć przejście z bagażnika przez podłokietnik, gdyż często wożę długie przedmioty.
Chciałem mieć podgrzewaną przednią szybę oraz Side Assist - te 2 opcje w Toyocie i Nissanie wymagały wybrania wyższych wersji wyposażenia. Quashai ogólnie nie bardzo mi pasował - znajomy miał wiecznie problemy z niedoładowanym akumulatorem pomimo jazdy na długich trasach (przekombinowany ekologicznie algorytm odłączania alternatora).
Również planuję jeździć dłużej (aż sytuacja z elektrykami się ustabilizuje).
Wybrałem silnik 1.5 TSI (raz się żyje, prawdopodobnie za 3-5 lat 4-cylindrowe mocniejsze silniki całkowicie wyginą). Po długich rozważaniach wziąłem DSG - tak, aby przed śmiercią pojeździć trochę automatem ;).

Nie wiem, czy ta papierowość DQ200 to nie swego rodzaju legenda. Owszem, były problemy z mechatroniką, ale podobno były poprawione i już się o nich nie słyszy. Wymiana sprzęgieł po 100kkm? Czy ja wiem, czy to krótki przebieg? Z reguły w klasycznych manualach z 1 sprzęgłem ściera się ono po około 200kkm. Tylko, że tam mamy 5 biegów, a tutaj 7 - czyli teoretycznie o 40% więcej zmian biegów dla całego zakresu prędkości. W praktyce zapewne dużo więcej - w starym samochodzie 4 bieg wystarczał mi do prędkości ok. 100km/h. Ateca przy 100km/h już dawno rzuciła 7.
Za ten post autor coulomb otrzymał podziękowania (w sumie 2):
Misiek (11 gru 2022, 0:36) • Rafiner (11 gru 2022, 7:34)
Ocena: 10.53%

Rafiner
Posty: 813
Rejestracja: 07 paź 2018, 19:02
Samochód: Seat Ateca 1.5 TSI DSG FR
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowań: 82 razy

Re: Pomoc w wyborze doposażenia - Czy opłaca się domówić pakiet Comfort+ ze względu na Lane Assist i przednie czujniki?

Post autor: Rafiner »

Ja miałem nawet kartę Selgros, która dawała rabaty na Ople, ale nie skorzystałem. Nie masz czego żałować. Jeździłem Astrą z takim silnikiem i skrzynią. Byłem nastawiony na taki silnik i skrzynie, ale czar prysł, bo raz to hydrokinetyk dawał supełnie inne odczucia niż DSG, a konie mechaniczne znikały, a z nimi wrażenia w porównaniu z Karoqiem z DSG. Ponadto asystenci Opla w 2019 nie istnieli. Jak przewiozłem żonę wspomnianym Karoqiem w trybie jazdy w korku i pokazałem aktywny tempomat, to później sama pytała się czy kolejne auto tak umie robić :-)
O LSPI w Oplach nie wspomnę, tu nawet Opel kombinował z olejami.
Ateca 1.5 tsi DSG, Radium Grey, wersja FR + extrasy.

raf89
Posty: 37
Rejestracja: 04 gru 2022, 13:29
Samochód: Ford Focus 1.6 hatchback 2017
Podziękował: 21 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Pomoc w wyborze doposażenia - Czy opłaca się domówić pakiet Comfort+ ze względu na Lane Assist i przednie czujniki?

Post autor: raf89 »

coulomb nie liczcie ze sytuacja z elektrykami sie ustabilizuje. Ile lat już jest Tesla na rynku. W USA jakoś nie podbiła swiata. Wręcz coraz czesciej sie zdarza ze ktos jest niezadowolony z zakupu z chwila jak akumulator jest do wymiany - bo wtedy praktycznie nie oplaca sie tego robic wiec trzeba kupic nowe auto.
Zakladam ze plan na masy jest taki - zarobić na nich podwójnie - sprzedać im elektryki, niech zapłacą krocie, a potem jak przestaną działać to znalezc im rozwiązanie - np auta na wodór - i nich kupą i zapłacą znowu.


ps. jeśli chodzi o silnik to gratuluję wyboru. To nie jest kwestia lat ze one znikna - to juz sie dzieje.
jesli chodzi o automat - czy ktoś z Was już natrzaskał te 100k nową Atecą bez problemów z automatem? Jest jakaś gwarancja ze to cudo nie zacznie szarpać wczesniej? Już na dzień dobry dostaje sie laga.
Co do Opla tez uwazam ze nie masz czego zalowac - z wygladu nuda podobnie jak poprzedna generacja Sportage (i te światła na wzór porsche) i poprzednia generacja Tuscon - brzydka wielka dupa.



PS. bylem ogladac uzywanego Kaszkaja ale nei wzialem bo miał porysowaną szybę z przodu.
Jest duza szansa ze wezme nowego Dustera - bede sie musiał nauczyć zyc bez podgrzewanej szyby - a Wy na moim miejscu w co byscie bardziej poszli?

- Nówka Duster z silnikiem 1.3 za 100 k - w Dusterze kompletny brak asystentów... no nie powiem wolalbym miec to awaryjne hamowanie ochrona pieszych
- Używka 3-4 letnie kaszkaj z silnikiem 1.3 za 100k (tutaj jest szansa na szybe podgrzewana oraz klamki ma normalne a nie jak Duster podobne do Seicento).
Obie opcje w manualu - z tego co sie dowiedzialem obecnie wszedzie moze byc probem z automatem - bo robia te automaty pod emisje spalin. Automat zawsze kiedyś spalał wiecej niz manual i to bylo naturalne. Teraz to wyrównali. Ale napchali tam elektroniki i innych swietnych pomysłów zeby to osiagnac. Ja poobserwuję z boku :)

Rafiner
Posty: 813
Rejestracja: 07 paź 2018, 19:02
Samochód: Seat Ateca 1.5 TSI DSG FR
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowań: 82 razy

Re: Pomoc w wyborze doposażenia - Czy opłaca się domówić pakiet Comfort+ ze względu na Lane Assist i przednie czujniki?

Post autor: Rafiner »

Wybacz, ale Duster to nie ta liga. Sorry, ale wg mnie szkoda kasy. Znajomy w pracy kupił, ale on ma 64 lata i kupił początkiem 2020 jeszcze za normalne pieniądze.
DSG DQ200 suche, narobiły sobie syfu z początku produkcji, w 2014 była modernizacja i ostatnio czytałem duży artykuł na ruskim forum gdzie jest wiecej o DSG DQ200 i tam koleś pisał, że poprawili na tyle, że teraz sprzęgła piwyżej 100 tys wytrzymują i zmiany z 2014 i ostatnie dały tyle że 150 a nawet 200 zrobi skrzynią do pierwszej roboty byle oleje co 50 tys wymieniac. Ja się cieszę, bo raz na 10 lat zapłacę za sprzęgła bez mrugniecia okiem. Ale jak kto woli. Jak tylko kogoś stać, to brałbym DSG.
Za ten post autor Rafiner otrzymał podziękowanie:
Misiek (11 gru 2022, 15:20)
Ocena: 5.26%
Ateca 1.5 tsi DSG, Radium Grey, wersja FR + extrasy.

raf89
Posty: 37
Rejestracja: 04 gru 2022, 13:29
Samochód: Ford Focus 1.6 hatchback 2017
Podziękował: 21 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Pomoc w wyborze doposażenia - Czy opłaca się domówić pakiet Comfort+ ze względu na Lane Assist i przednie czujniki?

Post autor: raf89 »

Rafiner dzieki za opinie, czyli z tych dwóch opcji bralbys uzywanego QQ jak rozumiem.
U mnie automat naprawde odpada, nie dam się przekonać bo miałem już automat w Audi i mialem z tym same problemy, szarpanie, czasem nawet brak mozliwoci jazdy - dziekuję. W najmniej oczekiwanym momencie padnie. A nie ma nic gorszego niż awaria która uziemnia (i dodatkowo jest kosztowna) - wtedy cała ta wczesniejsza wygoda jest nic nie warta. Biorąc pod uwagę to ze wszystko robią teraz byle jakie, nie zaryzykowałbym ze skrzynią. Tym bardziej że nie po to szukam auta jak ze świeczką z silnikiem 4 cylindrowym zeby w innym miejscu "strzelić se w kolano". Gdybym patrzył na samochod ze ma posluzyc te pare lat tylko to cala dyskusja tutaj nie ma sensu - od razu mozna se wziac pierwsze lepsze 3 cylindry, cvt i auto bez ocynku, jezdzić się nie martwić a po 3 latach zmienac na kolejne :) I tak w kołko.

Awatar użytkownika
rybsko
Posty: 341
Rejestracja: 19 kwie 2021, 17:12
Lokalizacja: Pomorskie
Samochód: Ateca FR TSI 2.0 FL
Podziękował: 43 razy
Otrzymał podziękowań: 52 razy

Re: Pomoc w wyborze doposażenia - Czy opłaca się domówić pakiet Comfort+ ze względu na Lane Assist i przednie czujniki?

Post autor: rybsko »

@raf89
Mindset i marzenia odnośnie niezawodnego auta masz bardzo prawidłowe ;) Niestety, skrzynia to tylko jeden z elementów, które mogą uziemić auto. Czy jej awarie są częstsze, niż inne? Nie mam na poparcie swojej tezy żadnych danych, ale intuicja mi podpowiada, że skrzynia może powodować takie emocje nie dlatego, że obiektywnie często pada, ale dlatego, że kiedy już padnie, to wymaga ogromnych nakładów finansowych.

Ale każdy kalkuluje po swojemu. Natomiast bez dwóch zdań, jazda co 2, 3 lub 4 lata nowym autem jest zdecydowanie jakimś tam sposobem na zwiększenie szans na względnie bezawaryjną jazdę. Pomijając okres okrywania fakapów po odbiorze :lol: :D

Za to jak ktoś chce być full prepersem, to może warto rozważyć auto typu Łada Niva? ;)

ODPOWIEDZ