Pomoc w wyborze doposażenia - Czy opłaca się domówić pakiet Comfort+ ze względu na Lane Assist i przednie czujniki?

Wszelkie dyskusje związane z zakupem Seata Ateca i Cupry Ateca
Misiek
Posty: 2398
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 727 razy
Otrzymał podziękowań: 1169 razy

Re: Pomoc w wyborze doposażenia - Czy opłaca się domówić pakiet Comfort+ ze względu na Lane Assist i przednie czujniki?

Post autor: Misiek »

Bonifacy pisze:
08 gru 2022, 10:40
Mnie się wprawdzie nie podoba, ale tu jest Kia Sportage z tym, co chcesz, za 137 800 zł (do negocjacji).

https://www.otomoto.pl/oferta/kia-sport ... ELr2L.html
Już (12:30) obniżyli do 132'270 !


Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

Sponsor

Re: Pomoc w wyborze doposażenia - Czy opłaca się domówić pakiet Comfort+ ze względu na Lane Assist i przednie czujniki?

Sponsor


Bonifacy
Posty: 628
Rejestracja: 18 mar 2020, 12:27
Samochód: Seat Ateca 1.5 DSG Xperience
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 55 razy

Re: Pomoc w wyborze doposażenia - Czy opłaca się domówić pakiet Comfort+ ze względu na Lane Assist i przednie czujniki?

Post autor: Bonifacy »

Nie, nie, to cena przy zakupie na firmę w programie flotowym. Normalnie jest tak, jak podałem.

Rafiner
Posty: 814
Rejestracja: 07 paź 2018, 19:02
Samochód: Seat Ateca 1.5 TSI DSG FR
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowań: 82 razy

Re: Pomoc w wyborze doposażenia - Czy opłaca się domówić pakiet Comfort+ ze względu na Lane Assist i przednie czujniki?

Post autor: Rafiner »

Tylko, że w Kia ten silnik żre więcej paliwa niż 1.5 tsi, a osiągi są gorsze, a do tego skrzynia automat w Kia to DCT czyli to samo co VW DQ200, a cechą tych suchych skrzyń jest, że sprzęgła padają po 100-150 tys km.
Każda sucha dwusprzęgłówka tak ma. Po prostu jest to cecha eksploatacyjna, którą ja akceptuje i tyle.

Nie wiem co ma ta Kia z ogłoszenia, nawet nie sprawdzałem, ale chciałem zwrócic uwagę, że każde auto ma jakieś ale i zawsze coś się psuje.

Ponieważ to forum Seata Ateki, to ja polecam Atekę lub każdą odmianę VAG-a bliźniaka, zależnie jaki wygląd nam bardziej pasuje. :-)
Ateca 1.5 tsi DSG, Radium Grey, wersja FR + extrasy.

raf89
Posty: 37
Rejestracja: 04 gru 2022, 13:29
Samochód: Ford Focus 1.6 hatchback 2017
Podziękował: 21 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Pomoc w wyborze doposażenia - Czy opłaca się domówić pakiet Comfort+ ze względu na Lane Assist i przednie czujniki?

Post autor: raf89 »

Ta KIA podesłana przez kolegę ma manual. Wydaje mi się że jest to jakaś opcja. No i kolor to kwestia gustu.

Ja z braku innych alternatyw zacząłem oglądać używki Qashqai z lat 2018-2021 - silnik 1.3 Co ciekawe są wersje z podgrzewaną szybą. W 100k się mieszczę za taką używkę z przebiegiem poniżej 50k.

Wpadł mi już w oko nawet jeden egzemplarz wystawiony przez salon -odkupony po 1 właścicielu, jeszcze 2 lata gwarancji (bo klient wykupił 2 dodatkowe lata) - zaniepoiło mnie natomiast to ze samochód posiada hak, ok moze nie sam hak bo wiem ze wielu ludzi używa go do wożenia rowerów - ale oprócz odpinanego haka jest jeszcze to gniazdko elektryczne co mogłoby wskazywać na jezdzenie z przyczepą...
Czy dobrze myślę czy to już przesada aż takie gdybanie?
Ostatnio zmieniony 09 gru 2022, 21:25 przez raf89, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
TomeL
Posty: 664
Rejestracja: 05 cze 2018, 7:37
Lokalizacja: Galicja
Samochód: Ateca FR 2.0 TSI FL
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podziękowań: 28 razy

Re: Pomoc w wyborze doposażenia - Czy opłaca się domówić pakiet Comfort+ ze względu na Lane Assist i przednie czujniki?

Post autor: TomeL »

Jak jest hak to obowiązkowo musi być też o gniazdko. Do wożenia rowerów na platformie światła też są wymagane, więc gniazdkiem się nie zniechęcaj. .

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

Za ten post autor TomeL otrzymał podziękowanie:
raf89 (09 gru 2022, 21:29)
Ocena: 5.26%

raf89
Posty: 37
Rejestracja: 04 gru 2022, 13:29
Samochód: Ford Focus 1.6 hatchback 2017
Podziękował: 21 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Pomoc w wyborze doposażenia - Czy opłaca się domówić pakiet Comfort+ ze względu na Lane Assist i przednie czujniki?

Post autor: raf89 »

OK a macie jakiś sposób jak można by sprawdzić czy samochód nie był nadywrężany przez holowanie czegoś?

raf89
Posty: 37
Rejestracja: 04 gru 2022, 13:29
Samochód: Ford Focus 1.6 hatchback 2017
Podziękował: 21 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Pomoc w wyborze doposażenia - Czy opłaca się domówić pakiet Comfort+ ze względu na Lane Assist i przednie czujniki?

Post autor: raf89 »

Rafiner oglądałem też najnowszego Qashqai 1.3 z mild hybrid - dwa roczne egzemplarze - w obu jak dawało się z jedynki na luz to drążek nie wskakiwał na środek i trzeba było se pomagać aby ustawił się centralnie na luzie - też usłyszałem "ten typ tak ma"
więc jest sporo prawdy w tym co napisałeś :(

Kubawojcik
Posty: 252
Rejestracja: 26 sty 2022, 19:16
Samochód: Ateca
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 14 razy

Re: Pomoc w wyborze doposażenia - Czy opłaca się domówić pakiet Comfort+ ze względu na Lane Assist i przednie czujniki?

Post autor: Kubawojcik »

raf89 pisze:
09 gru 2022, 21:26
OK a macie jakiś sposób jak można by sprawdzić czy samochód nie był nadywrężany przez holowanie czegoś?
Jest prosty sposob zeby sprzedac szybciej auto zmeczone targaniem przyczep. Demontujesz hak.

raf89
Posty: 37
Rejestracja: 04 gru 2022, 13:29
Samochód: Ford Focus 1.6 hatchback 2017
Podziękował: 21 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Pomoc w wyborze doposażenia - Czy opłaca się domówić pakiet Comfort+ ze względu na Lane Assist i przednie czujniki?

Post autor: raf89 »

No ale co da demontaż - to dalej jest wpisane chyba w dowodzie rejestracyjnym?

Rafiner
Posty: 814
Rejestracja: 07 paź 2018, 19:02
Samochód: Seat Ateca 1.5 TSI DSG FR
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowań: 82 razy

Re: Pomoc w wyborze doposażenia - Czy opłaca się domówić pakiet Comfort+ ze względu na Lane Assist i przednie czujniki?

Post autor: Rafiner »

raf89 pisze:
09 gru 2022, 21:42
Rafiner oglądałem też najnowszego Qashqai 1.3 z mild hybrid - dwa roczne egzemplarze - w obu jak dawało się z jedynki na luz to drążek nie wskakiwał na środek i trzeba było se pomagać aby ustawił się centralnie na luzie - też usłyszałem "ten typ tak ma"
więc jest sporo prawdy w tym co napisałeś :(
Szczerze, to dużo czytałem o autach jak byłem na etapie kupna.
Zapisywałem się na forum i sprawdzałem tematy o awariach, problemach, narzekaniach na dany model, wyposażenie, silnik itp. W miedzy czasie robiłem testy jazdy u dilerów.

Tym sposobem wyleczyłem się z niektórych modeli i został finalnie dalej VAG mimo szczerej chęci zmiany.

Dlatego proponuję zapisać się na fora aut, które Ci pasują 3-4 max, bo więcej nie ogarniesz i poczytać co boli użytkowników. Na forach VAG tematem przewodnim był kangur, ale to załatwiono. Drugi temat to skrzynia manual ostatnio montowana no i wydumane trochę problemy z DSG DQ200, które już jest względnie ok, zła sława się ciągnie. Ostatnio jest restartujący i wieszający się system audio po liftingu. Więcej grzechów nie pamiętam itd.... :-) generalnie nie jest źle.

Musisz trochę czasu i pieniedzy sam poświęcić na poszukiwania. My Ci na wszystko nie odpowiemy.
Zważ na to, że po zakupie człowiek ma w d.... inne opcje, cieszy się jazdą i staje się trochę nieobiektywny, bo przyzwyczaja się do tego co ma.
Za ten post autor Rafiner otrzymał podziękowanie:
Misiek (10 gru 2022, 2:21)
Ocena: 5.26%
Ateca 1.5 tsi DSG, Radium Grey, wersja FR + extrasy.

ODPOWIEDZ