ATECA czy inne auto? rozważania zmierzające do wyboru ;)

Wszelkie dyskusje związane z zakupem Seata Ateca i Cupry Ateca
Awatar użytkownika
Joanka
Posty: 98
Rejestracja: 18 wrz 2017, 21:51
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Honda CR-V
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: ATECA czy inne auto? rozważania zmierzające do wyboru ;)

Post autor: Joanka »

l3niwi3c pisze:
11 gru 2017, 10:51
Teraz chętnie dają rabaty, chyba z tego powodu, że w pierwszym kwartale 2018 będzie nowa cr-v
l3niwi3c, nowa CRV będzie dopiero w końcówce sierpnia'18 w Polsce, teraz już jest dostępna w stanach, wyłącznie z silnikiem doładowanym, aby sprostać normom emisji spalin, nie będzie już silnika wolnossącego w V generacji.
Natomiast odnośnie IV generacji, wg zapewnień producenta "Honda CR-V nie otrzymała żadnych znaczących zmian w roku modelowym 2018" i będzie dostępna w takiej postaci jak moja do połowy 2018 roku (mówię o polskim rynku).
Rabat wyprzedażowy obecnie wynosi 12 tys., więc lepiej zamówić już teraz niż po nowym roku za tą samą wersję bez zniżki ;)
root pisze:
11 gru 2017, 10:54
Ja chcę tylko jedno dodać: silniki TSI od kilku lat nie biorą już oleju. Tu naprawdę nie ma się czego bać.

root, tak właśnie zapewniali mnie w salonach koncernu VW /Seat-VW-Skoda, ile jest w tym prawdy nie wiem, ale jak to zwykle bywa każda pliszka swój ogonek chwali :) ale tak jak wspomniałam wcześniej, moje zgłębianie tematu skutkujące prawie doktoratem ;) było oparte na wielu źródłach, nie tylko tych "salonowych".
A szczegółowe dane odnośnie poboru oleju mówią o 1 litrze na 3 tys km, i nie w kontekście "wady" tego typu rozwiązania, tylko "cechy" auta, którą należy uwzględnić w czynnościach eksploatacyjnych po zakupie :!:



Sponsor

Re: ATECA czy inne auto? rozważania zmierzające do wyboru ;)

Sponsor


nkbor
Posty: 102
Rejestracja: 25 maja 2017, 13:34
Lokalizacja: Szczecin
Samochód: Ateca Style 1.4 Manual
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: ATECA czy inne auto? rozważania zmierzające do wyboru ;)

Post autor: nkbor »

Z własnego doświadczenia co do silników TSI. Jeździłam 2.0 z 2010 i trochę pil olej, ale bez przesady kieszeni nie drenowalo. Teraz mam w Atece 3,5k i jeszcze nie widać spadku poziomu oleju.Może fakt jest taki, że docierałam ja do 3k a nie 1,5 jak w instrukcji.
Ateca Syle 1,4 TSI 150 KM /Manual / Nevada White/Alcantara Black /Media Plus/Kamera/Podgrzewana przednia szyba/Martwy Punkt i trochę dodatków :D

fuelcare
Posty: 161
Rejestracja: 25 paź 2017, 22:51
Lokalizacja: Szczecin
Samochód: Seat Ateca 2.0tsi FR
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: ATECA czy inne auto? rozważania zmierzające do wyboru ;)

Post autor: fuelcare »

nkbor pisze:
14 gru 2017, 21:25
Z własnego doświadczenia co do silników TSI. Jeździłam 2.0 z 2010 i trochę pil olej, ale bez przesady kieszeni nie drenowalo. Teraz mam w Atece 3,5k i jeszcze nie widać spadku poziomu oleju.Może fakt jest taki, że docierałam ja do 3k a nie 1,5 jak w instrukcji.
po prostu naprawili to co spierniczyli w poprzedniej wersji tego silnika. swoja droga dlugo im zajelo doprowadzenie go do jako takiej formy. dopiero po 2012 wypuscili wersje z ktora nie ma chyba wiekszych problemow. i co oni na to? zastepuja ja 1.5 :lol:

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: ATECA czy inne auto? rozważania zmierzające do wyboru ;)

Post autor: Endrju »

Bo mają zostać tylko 3 silniki benzynowe 1.0 tsi, 1.5 tsi, 2.0 tsi.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

Awatar użytkownika
Hiszpanka
Posty: 90
Rejestracja: 17 cze 2017, 23:27
Lokalizacja: Barcin k.Bydgoszczy
Samochód: Ateca Xcellence 1.4 TSI, DSG, 4Drive, Samoa Orange
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: ATECA czy inne auto? rozważania zmierzające do wyboru ;)

Post autor: Hiszpanka »

Jeśli mogę coś dodać w temacie zużycia oleju to mam obecnie 12k km w mojej Ateci 1,4 TSI AWD, nie zrobiłam wymiany po 3k km jak zalecał salon (z braku czasu) i nic nie sygnalizuje, że oleju jest mało. Może dolali w fabryce z nadwyżką? Wg. tego co pisze Joanka to musieliby wlać jakieś 4 litry więcej ;)
Ateca Xcellence | 1.4 Eco TSI 150 KM | DSG | 4 DRIVE | KH74YT | Alcantara Brown | Comfort Assistant Plus | Navi System Plus | Full Link| Alarm | Podgrzewana szyba| Elektryczna klapa | Ogrzewanie postojowe | 18" Performance MACHINED | Samoa Orange

Awatar użytkownika
Joanka
Posty: 98
Rejestracja: 18 wrz 2017, 21:51
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Honda CR-V
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Tutaj przywitaj się z innymi użytkownikami

Post autor: Joanka »

Dzień dobry ponownie :) co u Was słychać? jak sprawują się Wasze autka atecie? ;)

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Tutaj przywitaj się z innymi użytkownikami

Post autor: Endrju »

Moja bardzo dobrze, a Twoja Honda?
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

Awatar użytkownika
thecichy
Posty: 449
Rejestracja: 14 paź 2018, 18:38
Lokalizacja: Łódź
Samochód: Seat Ateca FR 2.0 TSI
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Tutaj przywitaj się z innymi użytkownikami

Post autor: thecichy »

Joanka pisze:
13 maja 2019, 17:46
Dzień dobry ponownie :) co u Was słychać? jak sprawują się Wasze autka atecie? ;)
Dzień dobry :)
Ja chyba jeszcze jestem na etapie "zaślepienia" (nowym w stos. do starego samochodu), dopiero 3K km. bo szukam w nim czegoś, co by mi przeszkadzało i średnio mi idzie ;) (no może Stop&Start ale już niedługo)

Awatar użytkownika
Joanka
Posty: 98
Rejestracja: 18 wrz 2017, 21:51
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Honda CR-V
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Tutaj przywitaj się z innymi użytkownikami

Post autor: Joanka »

thecichy pisze:
16 maja 2019, 6:43
Ja chyba jeszcze jestem na etapie "zaślepienia" (nowym w stos. do starego samochodu), dopiero 3K km. bo szukam w nim czegoś, co by mi przeszkadzało i średnio mi idzie ;)
hej, to witaj w klubie ;) po prostu do nówki sztuki nie ma się co przyczepić ;) no,... może że za ładna jest ;)

Obrazek

root
Administrator
Posty: 731
Rejestracja: 13 lis 2016, 13:58
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90
Podziękował: 748 razy
Otrzymał podziękowań: 79 razy

Re: ATECA czy inne auto? rozważania zmierzające do wyboru ;)

Post autor: root »

Przeniosłem te posty do lepszego miejsca (ponownie…).

ODPOWIEDZ