ATECA czy inne auto? rozważania zmierzające do wyboru ;)

Wszelkie dyskusje związane z zakupem Seata Ateca i Cupry Ateca
Awatar użytkownika
Joanka
Posty: 98
Rejestracja: 18 wrz 2017, 21:51
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Honda CR-V
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: ATECA czy inne auto? rozważania zmierzające do wyboru ;)

Post autor: Joanka »

Jeżeli ktokolwiek z Was miałby dla mnie jeszcze jakieś rady czy informacje odnośnie mojego zapytania, bardzo proszę tu pisać.

Dziękuję za każdą podpowiedź Obrazek



Sponsor

Re: ATECA czy inne auto? rozważania zmierzające do wyboru ;)

Sponsor


Awatar użytkownika
Janisz
Posty: 665
Rejestracja: 20 maja 2017, 14:34
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI 150KM DSG 4drive
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: ATECA czy inne auto? rozważania zmierzające do wyboru ;)

Post autor: Janisz »

To ja wypowiem się krótko na temat poniższych aut:

VW Tiguan - jak dla mnie faworyt nr 1 dla Ateci. Miejsce na kubki w miejscu tam gdzie powinny być, wirtualne zegary (dla jednych może być to minus jak widać), 3 strefowa klima, regulowana tylna kanapa (możliwość powiększenia przestrzeni na nogi kosztem przestrzeni bagażowej i odwrotnie), regulacja kąta nachylenia oparcia tylnej kanapy (dla siedzących z tyłu w długiej podróży - wielki plus), skrzynia DSG DQ250 znosząca większy moment obrotowy w silniku 1.4 z napędem na przód, ciekawa bryła auta :)

KIA Sportage - jeździłem słabym silnikiem, wolnossącym 1.6 - przyśpieszenie to rok świetlny, doznałem szoku włączając się do ruchu, auto o sporych gabarytach, masywne, jakość wnętrza nie urzekła mnie niczym, plastiki jak dla mnie niskiej jakości, spory bagażnik, wersja z silnikiem turbo doładowanym nie ma zbyt rewelacyjnego przyśpieszenia..no i cena nie adekwatna jak dla mnie do tego co dostajemy

KIA Niro - jazda "tramwajem" mnie nie porwała :lol: nie wiem co więcej pisać, środek o niebo lepszy niż w Sportage ale nie porównywałbym tego auta do Tiguana czy Ateci :?

Mazda CX-3 - robiłem przymiarki na targach i stwierdziłem, że to auto jest dla mnie strasznie małe - odpadło na starcie - no i przekreślił je również brak turbo benzyny

Mazda CX-5 - środek mi odpowiada, jakość materiałów jak dla mnie na bardzo wielki wielki plus 8-) obecnie rewelacyjne kolory metalicznie - wielki minus - brak turbo benzyn :(

Opel Mokka - odpadł ze względu na małą ilość miejsca w środku jak i bardzo mały bagażnik

Jako alternatywę mogę z czystym sumieniem polecić VW Arteona 2.0 TSI 280km DSG 4motion - przyśpieszenie petarda 8-) 8-) 8-) Każdemu polecam przejechać się taką wersją, tego auta. Cena egzemplarza, którym jeździłem 270tyś a nie było nawigacji :lol: :lol: :lol:

To tyle ode mnie
Ateca Xcellence | 1.4 TSI 150KM | DSG | 4Drive | Mato Brown | Felgi 18 cali - PERFORMANCE 36/1| Alcantara Brown | Comfort Assistant | Podgrz. przednia szyba | Kamery 360 | Navi | Full Link | Alarm |
Obrazek

Awatar użytkownika
Hiszpanka
Posty: 90
Rejestracja: 17 cze 2017, 23:27
Lokalizacja: Barcin k.Bydgoszczy
Samochód: Ateca Xcellence 1.4 TSI, DSG, 4Drive, Samoa Orange
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: ATECA czy inne auto? rozważania zmierzające do wyboru ;)

Post autor: Hiszpanka »

Joanka jestem strasznie ciekaw Twojej opinii po jeździe próbnej i porównaniu wersji silnika TSI 150 i 190 KM :)
Gdybym miał wybór, kiedy zamawiałem dla żony, to nie wahałbym się nawet przez moment.

Ja użytkuję Nissana X-Trail'a z silnikem diesla 2.0 o mocy 150 KM (11,2 sek do 100 km/s) a moja żonka ATECĘ z TSI 1.4 150 KM (9 sek. do 100km/h), wciąż nie mogę pojąć z jakiego powodu trasę z Bydgoszczy do Szczecina pokonuję nim o około 20 minut szybciej niż ATECĄ ;)

Jeśli chodzi o ATECĘ, sprawdź bagażnik. W wersji 4Drive jest mały i na wakacje 4 osoby mają problem pojechać bez wyrzeczeń ;)
Ostatnio zmieniony 20 wrz 2017, 8:16 przez Hiszpanka, łącznie zmieniany 1 raz.
Ateca Xcellence | 1.4 Eco TSI 150 KM | DSG | 4 DRIVE | KH74YT | Alcantara Brown | Comfort Assistant Plus | Navi System Plus | Full Link| Alarm | Podgrzewana szyba| Elektryczna klapa | Ogrzewanie postojowe | 18" Performance MACHINED | Samoa Orange

Awatar użytkownika
Joanka
Posty: 98
Rejestracja: 18 wrz 2017, 21:51
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Honda CR-V
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: ATECA czy inne auto? rozważania zmierzające do wyboru ;)

Post autor: Joanka »

Hej, dzięki za odpowiedzi :D

Hiszpanku, ja też jestem ciekawa tych jazd myślę, że tym mocniejszym trochę sobie poszaleję :) dlatego wzięłam je jedna po drugiej żeby móc porównać.
Naprawdę nie miałeś przy zakupie wyboru? czy nie było w ofercie mocniejszego silnika wtedy? a może kupiłeś żonie bardziej bezpieczną "powolną" wersję :lol: fajnie że macie chociaż jedną terenówkę, bo jak ktoś w terenie trochę pojeździł to mu trochę trudno tak "na stałe" na asfalt wyjechać.. coś o tym wiem, chociaż wiele po terenie nie jeździłam, ale bardzo miło wspominam tamte czasy Obrazek

A bagażnik przydałby się większy, chociaż zwykle nie w podróżach go użytkuję, tylko do przewożenia darów albo korków na zbiórki, nawet teraz w kijance mam dwa duże wory czekające na dostarczenie..

Więc oczywiście musowo w piątek po jazdach się melduję i opisuję co i jak!

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3727
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 89 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: ATECA czy inne auto? rozważania zmierzające do wyboru ;)

Post autor: Endrju »

Niestety na początku nie było silnika 2.0 tsi w ofercie.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

Awatar użytkownika
Hiszpanka
Posty: 90
Rejestracja: 17 cze 2017, 23:27
Lokalizacja: Barcin k.Bydgoszczy
Samochód: Ateca Xcellence 1.4 TSI, DSG, 4Drive, Samoa Orange
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: ATECA czy inne auto? rozważania zmierzające do wyboru ;)

Post autor: Hiszpanka »

Dokładnie TAK, jak 2 czerwca 2017 odbieraliśmy naszą "wymarzoną" to o siliku 2.0 TSI były tylko pogłoski ;) Zamawialiśmy w październiku 2016, więc nawet sprzedawcy nie wiedzieli co będzie za kilka m-cy. ;)
Ostatnio zmieniony 20 wrz 2017, 8:15 przez Hiszpanka, łącznie zmieniany 1 raz.
Ateca Xcellence | 1.4 Eco TSI 150 KM | DSG | 4 DRIVE | KH74YT | Alcantara Brown | Comfort Assistant Plus | Navi System Plus | Full Link| Alarm | Podgrzewana szyba| Elektryczna klapa | Ogrzewanie postojowe | 18" Performance MACHINED | Samoa Orange

Awatar użytkownika
Joanka
Posty: 98
Rejestracja: 18 wrz 2017, 21:51
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Honda CR-V
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: ATECA czy inne auto? rozważania zmierzające do wyboru ;)

Post autor: Joanka »

Dzięki serdeczne Janisz że to wszystko opisałeś, przy okazji też zrobiłam sobie rachunek sumienia po tym co już widziałam, nie zdziwcie się, ale to taki kobiecy punk widzenia ;)
Janisz pisze:
19 wrz 2017, 20:29
VW Tiguan - jak dla mnie faworyt nr 1 dla Ateci.
Tiguan dla mnie tez faworyt, bardzo komfortowa jazda i wiele rzeczy ma już w standardzie bez konieczności dopłat , też zwróciłam uwagę na klimatyzację w strefie tyłu, w żadnym z pozostałych tego nie było, w niektórych nawet nie było nawiewu na tył (był na pewno w NIRO i w Hondzie), fotele tylne pochylne to co piszesz też super sprawa, dużo miejsca z tyłu i duży bagażnik. Nawigacja z tego co pamiętam wliczona w cenę i bez płatnych aktualizacji właściwie dożywotnio. Póki co jestem pod największym jego wrażeniem.
Janisz pisze:
19 wrz 2017, 20:29
KIA Sportage - jeździłem słabym silnikiem, wolnossącym 1.6 - przyśpieszenie to rok świetlny, doznałem szoku włączając się do ruchu, auto o sporych gabarytach, masywne, jakość wnętrza nie urzekła mnie niczym, plastiki jak dla mnie niskiej jakości, spory bagażnik, wersja z silnikiem turbo doładowanym nie ma zbyt rewelacyjnego przyśpieszenia..no i cena nie adekwatna jak dla mnie do tego co dostajemy
Sportage rozważałam jako „mniejszą wersję” Sorento, którego niestety nie ma na rynku w benzynie, wnętrze spoko, ale nie podoba mi się kształt tej wersji, ta pofalowana maska ograniczająca widoczność! lepsza już była poprzednia sprzed chyba 2-3 lat, a teraz po prostu nie podoba mi się Obrazek
Janisz pisze:
19 wrz 2017, 20:29
KIA Niro - jazda "tramwajem" mnie nie porwała :lol: nie wiem co więcej pisać, środek o niebo lepszy niż w Sportage ale nie porównywałbym tego auta do Tiguana czy Ateci :?
Ja wiem że to niższa klasa bo to nie suv tylko crossover, jeździłam Niro 1,6 GDI, urzekła mnie jej funkcjonalność i oszczędność – silnik hybrydowy pali mniej niż 5l/100km, a i z dynamiką nie jest tak źle jak używa się manualnych przerzutek to nawet nieźle pomyka. Prześwit 163mm. Gwarancja 7 lat, ale wiadomo nie na wszystko, ale jako chłyt reklamowy to działa Obrazek
Janisz pisze:
19 wrz 2017, 20:29
Mazda CX-3 - robiłem przymiarki na targach i stwierdziłem, że to auto jest dla mnie strasznie małe - odpadło na starcie - no i przekreślił je również brak turbo benzyny
Mazda CX-3 - po raz pierwszy w życiu zobaczyłam head-up displayer ;) a handlowiec się zdziwił jak poprosiłam książeczkę z instrukcją obsługi i przez pół godziny siedziałam w aucie sprawdzając co do czego służy.. ale faktycznie jest wewnątrz mała, tylne siedzenia i bagażnik „nicniemieszczący”, ale za to takiej dynamiki dawno nie widziałam i nie czułam! dla kierowcy idealna, tak jak to piszą w reklamach "auto zespala się z kierowcą" i to najszczersza prawda, ale z tyłu niestety pasażerowie siedzą jak sardynki. Ale przyznam, ze faktycznie byłam nią zafascynowana przez dłuższą chwilę, dopóki nie uświadomiłam sobie, ze czasami to jednak będę kogoś z tyłu woziła.. a, jeszcze jedno - w wersji prawie najwyższej zamiast zwykłych zegarów na desce rozdzielczej na środku jeden wielki obrotomierz , co uważam bez sensu przy opcji automatycznej skrzyni biegów Obrazek
Janisz pisze:
19 wrz 2017, 20:29
Mazda CX-5 - środek mi odpowiada, jakość materiałów jak dla mnie na bardzo wielki wielki plus 8-) obecnie rewelacyjne kolory metalicznie - wielki minus - brak turbo benzyn :(
Ja rozważałam ją przez chwilę, ale sztywna polityka cenowa producenta nie dała mi wyboru.
Janisz pisze:
19 wrz 2017, 20:29
Opel Mokka - odpadł ze względu na małą ilość miejsca w środku jak i bardzo mały bagażnik
Obydwa ople najpierw CrosslandX, potem Mokka, oglądane przy tak zwanej „okazji” nie zrobiły na mnie wrażenia , jazdy były autami manualnymi, co tez nie było zbyt wymierne dla mnie przy testowaniu, w moim odczuciu bardzo sztywne, takie typowe 'das auto', dlatego odpuściłam. Przemiły handlowiec chciał mnie jeszcze zachęcić do tej marki, zaproponował przetestowanie Insigni Grand Sport, co przez chwilę mną zachwiało (chociażby to boskie automatyczne samoistne parkowanie), ale już wróciłam na ziemię bo jednak co suv to suv :)

No i na koniec Honda CR-V silnik 2,0 i-VTEC 155KM 4WD - cudna, moja druga faworytka! najpierw jeździłam HR-V, ale jak w czasie jazdy zobaczyłam, że w ogóle nie ma mocy przy wyprzedzaniu więc musiałam wypróbować CR-V, chociaż trochę za wysoka półka, ale auto idealne!

Nie piszesz nic o Toyotach, również silniki benzyna + hybryda, fajna moc zwłaszcza sportowa C-HR, ale ten demoniczny wygląd mnie trochę odstraszył..
Wiem, że jest jeszcze trochę do oglądania – Suzuki S-Cross, Nissan Qashqai, Forg Kuga, Hounday Tuscon... ale chyba już nie chcę nic więcej oglądać, Ateca będzie ostatnia i ... może może ..

Chyba że mi coś jeszcze doradzicie na co nie zwróciłam uwagi? dziękuję już na zapas Obrazek

Awatar użytkownika
Hiszpanka
Posty: 90
Rejestracja: 17 cze 2017, 23:27
Lokalizacja: Barcin k.Bydgoszczy
Samochód: Ateca Xcellence 1.4 TSI, DSG, 4Drive, Samoa Orange
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: ATECA czy inne auto? rozważania zmierzające do wyboru ;)

Post autor: Hiszpanka »

Nissan Qashqai nie ma konfiguracji ze skrznią automatyczną i napędem 4x, a benzyniak z CVT jest chyba troszkę słaby coś koło 115KM :)
Suzuki S-Cross to maleństwo...
Ateca Xcellence | 1.4 Eco TSI 150 KM | DSG | 4 DRIVE | KH74YT | Alcantara Brown | Comfort Assistant Plus | Navi System Plus | Full Link| Alarm | Podgrzewana szyba| Elektryczna klapa | Ogrzewanie postojowe | 18" Performance MACHINED | Samoa Orange

Awatar użytkownika
Joanka
Posty: 98
Rejestracja: 18 wrz 2017, 21:51
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Honda CR-V
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: ATECA czy inne auto? rozważania zmierzające do wyboru ;)

Post autor: Joanka »

Hiszpanka pisze:
20 wrz 2017, 8:29
Nissan Qashqai nie ma konfiguracji ze skrznią automatyczną i napędem 4x
a faktycznie, już sobie przypominam, dlatego z samego początku sobie go odpuściłam, a drugi powód to że co drugie auto takie po moim mieście jeździ :o

A jeszcze odnośnie napędu 4x4, takie ciekawe stwierdzenie usłyszałam (bodajże przy rozmowach o maździe), że jeżeli nie podjeżdżam codziennie do pracy stromą szutrową drogą w Alpach, to mi są te napędy całkiem zbędne :lol: :lol:
Moim zdaniem napęd 4x4 to taki "ciekawy" dodatek do auta, bobrze by było żeby był, ale też nie z nastawieniem na jazdę po nierównym terenie (czytaj: teren ;) , bo do terenu to ja w mojej sorci mam reduktor :), ale z nastawieniem na większe bezpieczeństwo jazdy, zwłaszcza zwiększenie przyczepności w warunkach jesienno-zimowych.
Czy dobrze myślę? poprawcie mnie w razie czego Obrazek

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3727
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 89 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: ATECA czy inne auto? rozważania zmierzające do wyboru ;)

Post autor: Endrju »

Joanka Tiguan w standardzie nie ma prawie nic chyba że wybór padnie ma higline. Po względem doposażenia to Ateca wypada najlepiej. Porównanie jest proste. Ja ma excellence i zakupiłem 3 pakiety , w Skodzie żeby mieć takie wyposażenie musiałbym dokupić 5 pakietów a w VW 6 pakietów i oczywiście cena rośnie.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

ODPOWIEDZ