ATECA czy inne auto? rozważania zmierzające do wyboru ;)

Wszelkie dyskusje związane z zakupem Seata Ateca i Cupry Ateca
Awatar użytkownika
Joanka
Posty: 98
Rejestracja: 18 wrz 2017, 21:51
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Honda CR-V
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

ATECA czy inne auto? rozważania zmierzające do wyboru ;)

Post autor: Joanka »

Witajcie, szukam czegoś suvopodobnego w następstwie mojej kijanki ;)
Atecę dopiero poznaję, jeszcze nią nie jeździłam. Przetestowałam już w sensie "rozpoznania rynku" kilka autek między innymi VW Tiguana, KIA Sportyge i Niro, Mazda CX-5, CX-3, Honda HR-V, CR-V, Toyotę RAV-4 i C-HR, Opla CrosslandaX i Mokkę, żebym niczego nie pominęła
Dużo tego jest na rynku i tak od jakichś dwóch miesięcy plączę się w poszukiwaniach :?

Jeżeli miałabym wybrać Atecę byłaby to benzynową 2.0 TSI 190KM 4DRIVE AUT DSG w wersji Xcellence.
Zależy mi głównie na bezawaryjności, dobrej proporcji ceny do oferty, poza tym ważna jest dynamika i komfort jazdy i ... duży prześwit :P
I przy okazji pierwsze pytanie odnośnie trwałości i bezawaryjności skrzyni DSG (VW też ją mają), przepraszam za kolokwializm, ale spotkałam się ze stwierdzeniem ze niekoniecznie jest to dobry wybór, a co Wy uważacie?
Endrju pisze:
18 wrz 2017, 23:38
Witamy na naszym skromnym forum. Z tych aut co wymieniłeś to oczywiście Ateca jest najlepszym wyborem i to nie dlatego że ja posiadam ale dlatego że jeździłem kilkoma autami z Twojej listy i wszystkie odpadły. A jeśli chodzi o dsg to jest to rewelacja skrzynia.
hej mogłam spodziewać się takiej odpowiedzi
a tak na poważnie bardzo fajnie jeździło mi się Tiguanem, i w sumie właściwie, czy to nie jest to samo auto? cenowo tez podobnie
Endrju pisze:
18 wrz 2017, 23:57
Tak , Tiguan to bardzo podobne auto tylko różnica jest właśnie w cenie. Za Atece taką jak napisałaś to koszt ok. 150k a Tiguan o min.30k wiecej.
przy Tiguanie rozważałam wersje Comfortline z silnikiem 1,4 150KM cena około 130 tys.
wyższa wersja Highline (porównywalna z tą którą wybrałam dla Ateci) o której mówisz, faktycznie dochodzi do 150tys., ale nie podobają mi się tamte zegary elektroniczne, stąd Comfortline, ...tylko w sumie o wiele mniejszą moc ma :(

Kontynuując wątek, jakie wg Was konkretnie cechy (właściwości) Ateci przemawiają za tym, by je wybrać spośród wcześniej już oglądanych przeze mnie (wymienionych w pierwszym wpisie)?

Proszę o konkretne informacje, ewentualnie informacje wykluczające inne auta z rozważań.. :)



Sponsor

ATECA czy inne auto? rozważania zmierzające do wyboru ;)

Sponsor


Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: ATECA czy inne auto? rozważania zmierzające do wyboru ;)

Post autor: Endrju »

Ja tylko dodam , że 150 KM w Atece robi naprawdę robotę i chociaż trochę sztywne zawieszenie ale prowadzi się idealnie a to mi najbardziej pasuje. Widać to np. przy krętych drogach gdy ja wchodzę w zakręty 80km/h to inni muszą hamować przynajmniej do 50km/.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

Awatar użytkownika
Joanka
Posty: 98
Rejestracja: 18 wrz 2017, 21:51
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Honda CR-V
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: ATECA czy inne auto? rozważania zmierzające do wyboru ;)

Post autor: Joanka »

Dziękuję Endrju, czyli niekoniecznie napinać się na tą mocniejszą wersję? ma ona też 7, a nie 6 biegowa skrzynię (czy to ma znaczenie?) jak przy 150KM i silnik 1,4, trochę słaby tak myślałam, ale może w sumie być wystarczający? :roll:
obecnie mam 140KM i nie jest źle przy takiej masie sorento, ale to diesel 2,5l, wiec trochę inna bajka :lol: :lol:

A inne marki wymienione przeze mnie? czy będziecie tu tylko Atecę zachwalać? :lol: 8-) ;)

root
Administrator
Posty: 731
Rejestracja: 13 lis 2016, 13:58
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90
Podziękował: 748 razy
Otrzymał podziękowań: 79 razy

Re: ATECA czy inne auto? rozważania zmierzające do wyboru ;)

Post autor: root »

Możesz też poczekać na Karoqa :) Ale termin oczekiwania na początku na pewno będzie spory.

Awatar użytkownika
Joanka
Posty: 98
Rejestracja: 18 wrz 2017, 21:51
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Honda CR-V
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: ATECA czy inne auto? rozważania zmierzające do wyboru ;)

Post autor: Joanka »

heh, skoda Karoq ładnie wygląda, nie patrzyłam jeszcze na parametry, może po Kodiaqu coś dostała? 8-)
myślisz, że warto?
no i musiałabym takie forum karogowe pierwsze w Polsce założyć jak TY ;) :lol: :lol:

newposen
Posty: 55
Rejestracja: 15 wrz 2017, 14:22
Lokalizacja: Poznań
Samochód: Seat Ateca 1,4 TSI Style DSG Rodium Grey
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: ATECA czy inne auto? rozważania zmierzające do wyboru ;)

Post autor: newposen »

Ateca jest ponad 100 kg lżejsza od takiego Tiguana. Nie wiem ile od twojej Kii te 150 KM naprawde są ok. Na rzie jeździłem tylko na jeździe próbnej i to w manualu ale za to tez po autostradzie ;) Bardzo fajnie sie zbierała. Na pewno z tymi kg nie oszczędzali na wyciszeniu. Ateca jak na SUVa /wysokie auto/ jest świetnie wyciszona.

Awatar użytkownika
Joanka
Posty: 98
Rejestracja: 18 wrz 2017, 21:51
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Honda CR-V
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: ATECA czy inne auto? rozważania zmierzające do wyboru ;)

Post autor: Joanka »

Dzięki, super że to piszesz, wyciszenie to ważna rzecz ;) no chyba, że się jeździ dieslem z głośno włączonym radiem :oops:

I właśnie umówiłam się na ten piątek w salonie na Łopuszańskiej jazdę testową dwoma autami i mam chyba bardzo duże szczęścia, bo te którymi dysponują to automaty, jeden 2,0 190KM TSI, a drugi 1,4 150KM EkoTSI
naprawdę IDEALNIE :) najpierw pojeżdżę tym słabszym, potem mocniejszym, ciekawa jestem swoich wrażeń :D

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: ATECA czy inne auto? rozważania zmierzające do wyboru ;)

Post autor: Endrju »

Mocniejszy pali tyle co 1.4 a moc jest odczuwalna w górnym zakresie obrotów tak powyżej 3.5 tyś obrotów. I mnie ta góra zdecydowanie przy wyprzedzaniu trzeba brać to pod uwagę. No i najważniejsze na 1.4 obojętnie czy Seat czy VW albo Skoda będziesz czekała powyżej pół roku a 2.0 pewnie do 3 miesięcy.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

Awatar użytkownika
Joanka
Posty: 98
Rejestracja: 18 wrz 2017, 21:51
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Honda CR-V
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: ATECA czy inne auto? rozważania zmierzające do wyboru ;)

Post autor: Joanka »

Dzięki, tego nie brałam pod uwagę, więc jazdy pokażą co i jak ;)
potrzebuję dynamiczne auto z pewnym "zapasem" mocy od zwykłej jazdy, żeby czuć się bezpiecznie w razie czego 8-)

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: ATECA czy inne auto? rozważania zmierzające do wyboru ;)

Post autor: Endrju »

I to jest wlasciwe podejście.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

ODPOWIEDZ