ATECA czy inne auto? rozważania zmierzające do wyboru ;)

Wszelkie dyskusje związane z zakupem Seata Ateca i Cupry Ateca
Radinho
Posty: 6
Rejestracja: 04 wrz 2017, 11:10
Samochód: SEAT Ateca 1.4 TSI/manual/150km/Style/Lava blue
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: ATECA czy inne auto? rozważania zmierzające do wyboru ;)

Post autor: Radinho »

tictac1986 pisze:
20 lis 2017, 7:08
Tucsona brałem pod uwagę jednak przegrał przyspieszeniem, spalaniem i co najważniejsze wykonaniem wnetrza ( poruszaj sobie tunelem środkowym na prawo i lewo), do tego dla żony niewygodne były dziwnie uchylone zagłówki.
Co do Arony to ciężko mi coś o niej napisać, ale na nią raczej też nie bedzie rabatów jako na auto premierowe. Myślę, że już szybciej na Atece coś uzyskasz.
Trzecia opcja - dla mojej osoby ryzykowna, bo zazwyczaj słabo trafialem z używanymi :(

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
Potwierdzam, również zwróciliśmy uwagę na te dziwne zagłówki, są bardzo nie komfortowe.



Sponsor

Re: ATECA czy inne auto? rozważania zmierzające do wyboru ;)

Sponsor


Awatar użytkownika
Joanka
Posty: 98
Rejestracja: 18 wrz 2017, 21:51
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Honda CR-V
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: ATECA czy inne auto? rozważania zmierzające do wyboru ;)

Post autor: Joanka »

Hej Wam :) już na spokojnie z emocjami bo decyzja zapadła :)
i nie jest to Ateca

Wybór padła na Hondę CR-V silnik 2.0 155KM napęd 4x4 wersja Lifestyle
jak wiecie dosyć długo przegrzebywałam rynek aut suv/crossover w poszukiwaniu tego właściwego
porównywałam silniki, skrzynie, moce, inne parametry typu spalanie, przyspieszenie, awaryjność, cenę auta i cenę późniejszego "użytkowania".
stałe były tylko - benzyna, automat i 4x4

w ostatnim stadium pozostały dwa - Honda CR-V 2,0 i Mazda CX-5 2,5 (dwulitrowa w ogóle nie jedzie)
Ta wyżej przedstawiona ankieta "który suv jest najlepszy" mówi samą prawdę (pod warunkiem że Mazda CX-5 to nie ten 2,5 litrowy, bo tak naprawdę on jest najlepszy, ale też znacznie najdroższy ;)

Co zadecydowało?
Przede wszystkim silnik wolnossący - jako że potrzebuję auto na dobrych parę lat, to złym wyborem byłby silnik z turbiną, który ma trwałość do 150tKm tak mówią znawcy, poza tym trudny w użytkowaniu ze względu na znaczne zużycie oleju (informacja od producenta koncernu VW).
Odnośnie skrzyni - w hondzie jest nienajlepsza niestety mam tego świadomość (5 biegowa przekładnia automatyczna) trochę za mało pięć biegów, ale skrzynia produkowana i instalowana w modelach od 2012 roku (IV generacja CR-V), także jest sprawdzona, wg serwisów bezawaryjna i mam nadzieje wystarczająca ;)
co jeszcze - spalanie hondy jest dosyć wysokie ze względu na duży silnik około 10 l/100km, ale przy mojej ilości jazd jestem w stanie to zaakceptować, alternatywą był napęd hybrydowy w RAV4 który powodował spalanie na poziomie max 6 l/100km książkowo, ale przy moim stylu jazdy "zwykle na lewym pasie" nie miałby on możliwości działania i odzyskiwania energii, tylko i tak używałby silnika spalinowego i spalanie wzrosłoby do 10-11 l. nie ma zmiłuj..

Naprawdę przepatrzyłam wszystkie możliwe opcje i wybór padł na Hondę CR-V.
Odbiór auta jeszcze przed Świętami, oczekuję z niepokojem, ale już w zadowoleniu że trudny okres decyzji się skończył :roll:

Cieszę się że używacie tego wątku do rozkminiania wątpliwości odnośnie wyboru aut, taki miał być jego sens, mnie doprowadził do wyboru, więc bardzo się cieszę i dziękuję Wam za pomocny udział w dyskusji :)

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: ATECA czy inne auto? rozważania zmierzające do wyboru ;)

Post autor: Endrju »

Fajnie że sie odezwałeś. Mam nadzieję że wybór okaże się strzałem w dziesiątkę. I życzę bezawaryjnej jazdy. Jedynie nie mogę się zgodzić co do znawców że silniki tsi są awaryjne po 150kkm . Moje poprzednie auto przejechali ponad 260kkm i silnik jest we wspaniałej kondycji na ori tygodnie a dolewalem 0.7l oleju na 15kkm.Pozdrawiam.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

Awatar użytkownika
Joanka
Posty: 98
Rejestracja: 18 wrz 2017, 21:51
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Honda CR-V
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: ATECA czy inne auto? rozważania zmierzające do wyboru ;)

Post autor: Joanka »

Tak Endriu, problem z tym olejem przedstawiony jest nie jako "wada" auta, tylko jako jego "cecha"
nie przeczę, możne tak być, tylko producent nie przewidział tego faktu w harmonogramie przeglądów, sygnalizując (poza przeglądami) jedynie kontrolką brak oleju.
Wiem również, że jeżeli auto jest na gwarancji 3 letniej z możliwością na przykład przedłużenia do 5 lat, to nie powinno mnie to niepokoić, bo mając pięcioletni okres leasingu nie musiiałabym dokonywać wykupu w razie awaryjności auta.
Wiem to i wiele innych rzeczy, ale teraz, na pewno mnie zrozumiesz, już nie chcę o tym myśleć, dokonałam wyboru wg mojej najlepszej wiedzy z pomocą wielu znawców tematu, niejednokrotnie pracujących w serwisach) i naprawdę honda powinna być dobra dla mnie i długo mi służyć.

Dziękuję jeszcze raz za Waszą pomoc, zwłaszcza Twoją Endriu, jeżeli pozwolicie będę tu czasem wpadać o "podglądać" co porabiacie ;)

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: ATECA czy inne auto? rozważania zmierzające do wyboru ;)

Post autor: Endrju »

Pewnie to Tobie ma służyć i podobać się auto a my możemy tylko napisać swoje za i przeciw. Oczywiście że zaglądaj do Nas zawsze jesteś miłe widziana. W sumie to nie ważne kto kim jeździ to ludzie tworzę atmosferę na forum nie auta.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

Awatar użytkownika
majcher
Posty: 349
Rejestracja: 31 gru 2016, 18:24
Lokalizacja: Radom
Samochód: Cupra Formentor VZ
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 9 razy

Re: ATECA czy inne auto? rozważania zmierzające do wyboru ;)

Post autor: majcher »

Sam wcześniej jeździłem hondą civic i naturalną rzeczą było zostać w rodzinie i przejście na CR-V. Niestety, silnik bez turbo to największa porażka. Ceny hondy też są dość wysokie i praktycznie bez negocjacji, multimedia na androidzie 4 :), stary model. Niby niska utrata wartości i bezawaryjność, ale to mnie nie przekonało.
https://youtu.be/xYPNVmzZctY
Formentor VZ
Arona FR 1.0 DSG
był Ateca 1.4TSI

Awatar użytkownika
zinger
Posty: 439
Rejestracja: 08 lis 2017, 10:09
Lokalizacja: Kraków
Samochód: Ateca Xcl 1.4 DSG Samoa Orange
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: ATECA czy inne auto? rozważania zmierzające do wyboru ;)

Post autor: zinger »

A jak cena tej Hondy?

Awatar użytkownika
Joanka
Posty: 98
Rejestracja: 18 wrz 2017, 21:51
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Honda CR-V
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: ATECA czy inne auto? rozważania zmierzające do wyboru ;)

Post autor: Joanka »

majcher to co zapodałeś to diesel i 1,6 silnik, moja jest benzyna 2,0 automat
zinger, cena mocno negocjowana (nie było z tym żadnego problemu), 128 tys. (wersja Lifestyle z navigacją Garmina) + leasing na pięć lat ;)

Awatar użytkownika
l3niwi3c
Posty: 312
Rejestracja: 20 paź 2017, 7:40
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.4 TSI 150 KM XC
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: ATECA czy inne auto? rozważania zmierzające do wyboru ;)

Post autor: l3niwi3c »

Teraz chętnie dają rabaty, chyba z tego powodu, że w pierwszym kwartale 2018 będzie nowa cr-v
Ateca XCELLENCE | 1.4 TSI 150KM FWD | DSG | Samoa Orange | Felgi 18 cali - PERFORMANCE 36/1| Alcantara Brown | Pakiet Comfort+ | COMFORT ASSISTANT | Podgrzewana przednia szyba | Alarm | Elektrycznie i Bezdotykowo otwierane drzwi bagażnika | Wirtualny kokpit

root
Administrator
Posty: 731
Rejestracja: 13 lis 2016, 13:58
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90
Podziękował: 748 razy
Otrzymał podziękowań: 79 razy

Re: ATECA czy inne auto? rozważania zmierzające do wyboru ;)

Post autor: root »

Joanka pisze:
10 gru 2017, 22:14
Przede wszystkim silnik wolnossący - jako że potrzebuję auto na dobrych parę lat, to złym wyborem byłby silnik z turbiną, który ma trwałość do 150tKm tak mówią znawcy, poza tym trudny w użytkowaniu ze względu na znaczne zużycie oleju (informacja od producenta koncernu VW).
Ja chcę tylko jedno dodać: silniki TSI od kilku lat nie biorą już oleju. Tu naprawdę nie ma się czego bać.

ODPOWIEDZ