Ateca 2.0 porada

Wszelkie dyskusje związane z zakupem Seata Ateca i Cupry Ateca
mgajko
Posty: 2
Rejestracja: 13 kwie 2023, 9:59
Samochód: Seat leon 1.5 FR
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Ateca 2.0 porada

Post autor: mgajko »

Cześć, jestem nowy na forum i liczę na poradę odnośnie tematu który mnie ostatnio nurtuje.

Więc, zamierzam kupić Atece, na pewno w wersji FR, ale ważniejsze jest to, że mam lekki dylemat, który silnik wybrać. Miotam się między 1.5 i 2.0.
Wiadomo walka rozumu z sercem XD. Auto będzie użytkowane w 90% w mieście i nie będą to długie odcinki 5-10km. 1-2 w miesiącu wypad w trasę 50-70km, raz na pół roku trasa ponad 200km.

Pytanie czy bardzo mocno odczuję spalanie w 2.0, tzn. moja stara astra h 1.6 potrafiła w mieście zjeść 8.5, no ale kultura jazdy astra a dsg to inna bajka, obecnie w domu posiadam leon 1.5 fr i ten silnik do tego auta jest super, no ale nie porównujmy budy i masy z Atecą.

Czy jeżdżąc przepisowo przez szaleństw po mieście jestem w stanie realnie zmieścić się w 10-11l ? Jeśli tak to jestem z tym ok, a zapas mocy zawsze przyda się dla bezpieczeństwa na trasie.

Dzięki z góry za wszystkie odpowiedzi i sugestie!
Ostatnio zmieniony 13 kwie 2023, 10:44 przez mgajko, łącznie zmieniany 1 raz.



Sponsor

Ateca 2.0 porada

Sponsor


jabaraks
Posty: 43
Rejestracja: 09 sty 2023, 11:48
Lokalizacja: Kraków
Samochód: Ateca 1,5 DSG, xperience, Magic Black
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Ateca 2.0 porada

Post autor: jabaraks »

Chcesz zamówić nowy, czy kupić używany egzemplarz?

mgajko
Posty: 2
Rejestracja: 13 kwie 2023, 9:59
Samochód: Seat leon 1.5 FR
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Ateca 2.0 porada

Post autor: mgajko »

używana, leasing. Lata 2018-2019 pewnie najszybciej coś znajdę

jabaraks
Posty: 43
Rejestracja: 09 sty 2023, 11:48
Lokalizacja: Kraków
Samochód: Ateca 1,5 DSG, xperience, Magic Black
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Ateca 2.0 porada

Post autor: jabaraks »

Służbowo użytkuję Atecę 4x4 2.0 TSI, czasami Leona 1,5 TSI, a prywatnie mam Atecę 1,5 TSI.

Szczerze mówiąc osobiście jakieś większe różnice w jeździe i prowadzeniu widać poza trasą (w sensie na drogach krajowych, pomiędzy mniejszymi miejscowościami). Na ekspresówkach i autostradach jest podobnie.

1,5 tsi ma na pewno możliwość oszczędniejszej jazdy - ostatnio testowałem tego leona i przy totalnym dziadkowaniu wyszło 4,6 litra na trasie ok. 400 km.

Ateca 4x4 2.0 pokazuje mi średnio 8-9 w trasie i 11-13 w mieście (oczywiście przy przebiegach dłuższych niż 5 km).

Awatar użytkownika
sailor 88
Posty: 1374
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:33
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Nissan Qashqai E-POWER : był Seat Ateca 1,6TDI
Podziękował: 84 razy
Otrzymał podziękowań: 383 razy

Re: Ateca 2.0 porada

Post autor: sailor 88 »

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi...więc sam musisz podjąć decyzję. Wydajesz kasę, dlatego kup to co sprawi, że będziesz jeździł z uśmiechem na twarzy. Niektórym w Atece nawet 1.0 TSI wystarczy, a znajomemu dopiero Cupra Ateca dogodziła, bo 2.0 TSI było za mało, a jeździ w większości po mieście...więc "co komu" ;)
...Spieszmy się kochać diesel'e, tak szybko odchodzą...

kapelusznik
Posty: 99
Rejestracja: 25 paź 2022, 11:11
Lokalizacja: Poznań
Samochód: Seat Ateca Reference 1.0 TSI
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: Ateca 2.0 porada

Post autor: kapelusznik »

W kontekście jazdy po mieście to wszystko zależy jakie miasto i jaki korek.

Ateca 1.0 normalnie jak wracam z pracy to na trasie 8km po mieście spali mi średnio 8.5, ale np przedwczoraj korki dowaliły jeszcze bardziej i pykło 12l...

Także ten... Spalanie w mieście to raczej ciężka sprawa żebyś się sugerował odpowiedziami innych ludzi. Każdy ma inne miasto, inne godziny jazdy, inne trasy...

ODPOWIEDZ