Czy warto jeszcze kupić nową Atecę?

Wszelkie dyskusje związane z zakupem Seata Ateca i Cupry Ateca
Rafiner
Posty: 818
Rejestracja: 07 paź 2018, 19:02
Samochód: Seat Ateca 1.5 TSI DSG FR
Podziękował: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 89 razy

Re: Czy warto jeszcze kupić nową Atecę?

Post autor: Rafiner »

Nie no, ale zwydziwniany powod wyboru wersji Xcelence zamiast FR. Kiedys kuszaca byla alcantara w wersji rudej, do tego chromy wokół okien + relingi fla Excelence. Ale odkad zrobili mizlieosc dokupienia trgo do FR to zakup Excelence wydal sie nieuzasadniony jezeli ktos mial kase na doposazenie FR. FR wlasnie przez malowane plastiki wyglada super, lepiej od Excel. Gdyby nie wersja FR, to bym eksperymentował z Tiguanem w Comfortline albo Karoq, bo te tez maja niemalowane plastiki.
Odnosnie zakupu, to ja bym kupil jeszcze raz Ateca, tylko bym folozyl do 2.0 i 4x4.
Formfntor jest mniejszy, nie zakladam jego zapipu w przyszlosci, jak nie bedzie Ateki, to kupie ktorys z wczesniej wspomnianych.


Ateca 1.5 tsi DSG, Radium Grey, wersja FR + extrasy.

Sponsor

Re: Czy warto jeszcze kupić nową Atecę?

Sponsor


krowka1978
Posty: 304
Rejestracja: 05 maja 2023, 23:13
Samochód: Seat Ateca, FIAT 500X, FIAT Grande Punto
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy

Re: Czy warto jeszcze kupić nową Atecę?

Post autor: krowka1978 »

FR wbrew pozorom w standardzie nie ma dużo więcej od X, różnica w cenie też nie jest duża. Ogółem w moim przypadku z tym samym wyposażeniem dodatkowym FR od X różnica w cenie 200zł. FR oczywiście był konfigurowanyz chromami.
Z lakierowanymi listwami kamienie z drogi dojazdowej zrobiłyby użytek, na forum jest wpis, że brzydkie odbicia się robią- względy praktyczne wygrały.
Ostatnio zmieniony 29 cze 2023, 18:59 przez krowka1978, łącznie zmieniany 1 raz.
Seat Ateca Xperience 1.5 TSI EVO2 DSG 7 150KM Velvet Red 2023
FIAT 500X Lounge 1.4 16V MultiAir II Turbo 140KM 2016
Jeszcze jest - FIAT Grande Punto Emotion 1.4 8V 77KM 2007r., 16 lat szybko zleciało, od początku u mnie...

Miccc
Posty: 71
Rejestracja: 19 cze 2023, 19:18
Lokalizacja: Sosnowiec
Samochód: Ateca Reference 1.0 tsi srebrny
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 14 razy

Re: Czy warto jeszcze kupić nową Atecę?

Post autor: Miccc »

Ateca to jeden z nielicznych modeli które można kupić bez lane assist jeżeli ktoś jest na to uczulony . Chyba nawet wersje Style można skonfigurować tak że lane assist nie będzie. Większość dodatków można zamówić do Style.

Ja na Ateca dopiero czekam i mam nadzieje że warto. Ateca jest obecnie w atrakcyjnej cenie względem konkurencji tylko dlatego że jest kilka lat na rynku. Dopóki nie pokazano Formentora i nowy Sportage to dziennikarzyny nie pisali że Ateca ma klasyczne z insynuacją że przestarzałe wnętrze .

Moim zdaniem Ateca ma dużo przestronniejsze wnętrze od Formentora i o połowę większy bagażnik. Ciężko o drugi samochód z takim przestronnym wnętrzem i bagażnikiem przy długości 438 cm . Formentor jest 7 cm dłuźszy i co im w środku wyszło i w bagażniku tylko 345 litrów to pójście tylko w kierunku wyglądu samochodu kosztem przestronności wnętrza.

Ostatnio można zaobserwować duże wzrosty cen samochodów premium np GLC już od 250 tyś więc w klasie premium do 150 tyś SUV już nic a dla ludu poza Ateca pozostaje Sportage który jest sporo cięższy i przy 160KM ma osiągi niewiele lepsze od Ateca 1.0 tsi , Formentor , może Kuga . Nie ma wcale dużego wyboru jak ktoś od razu odrzuci francuskie auta to pozostaje kilka modeli kompaktowych Suvów do 150k i jak przy każdym coś nie będzie kupującemu pasować to można nic dla siebie nie znaleźć . Chyba obecnie trzeba być mało wymagającym w tym budżecie. Do czego to doszło.

Ciekawy jestem co finalnie autor wątku wybierze w tym budżecie.

Awatar użytkownika
rybsko
Posty: 351
Rejestracja: 19 kwie 2021, 17:12
Lokalizacja: Pomorskie
Samochód: Ateca FR TSI 2.0 FL
Podziękował: 43 razy
Otrzymał podziękowań: 55 razy

Re: Czy warto jeszcze kupić nową Atecę?

Post autor: rybsko »

Podobnie jak kilka osób wcześniej piszących, nie wybrałbym Formentora, bo jest wewnętrznie kapkę ciaśniejszym autem, a Ateca leży mi idealnie rozmiarowo. Ale ja jestem duży, więc u mnie to konieczny parametr.

Nie wybrałbym też obecnej Ateci, bo nie ma obecnie silnika 2.0 TSI, a mniejszego bym nie chciał (choć wcale nie twierdzę, że 1.5 TSI nie jest mądrym i dobrym wyborem).

Chyba nie zdecydowałbym się też na Cuprę Atecę, bo w niej nie można dołożyć ogrzewania postojowego, od którego się uzależniłem. Konfiguracja Cupra Ateka 300KM jest w ogóle znacznie ograniczona względem Seata Ateca FR na przykład, czekam na aktualizację konfiguratora żeby zobaczyć czy to się utrzyma.

Prawdę mówiąc nie wiem na jakie auto zdecydowałbym się dzisiaj. Może musiałbym wejść w rynek bardziej premium i pomyśleć o Volvo lub Audi. Mam wrażenie, że wybór się utrudnił względem tego, który miałem ja 2 lata temu.

Miccc
Posty: 71
Rejestracja: 19 cze 2023, 19:18
Lokalizacja: Sosnowiec
Samochód: Ateca Reference 1.0 tsi srebrny
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 14 razy

Re: Czy warto jeszcze kupić nową Atecę?

Post autor: Miccc »

Napiszę tylko że nowy Hyundai KONA ma prawie identyczne wymiary zewnętrzne co Ateca więc to teraz będzie bezpośredni konkurent i jeśli następcy Ateki nie będzie lub będzie ale bardzo drogi to Kona będzie alternatywą tym bardziej że jej ceny są do zaakceptowania.

krowka1978
Posty: 304
Rejestracja: 05 maja 2023, 23:13
Samochód: Seat Ateca, FIAT 500X, FIAT Grande Punto
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy

Re: Czy warto jeszcze kupić nową Atecę?

Post autor: krowka1978 »

Mnie nie przekonuje jakość Huyndai'a/KIA, ogólnie azjatyckich, dlatego wybrałem Atecę. Kony do Ateci bym nie porównał, inny segment. Jest mniejsza, to samo bagażnik, 374 przeciw 510l? Kona co najwyżej z Aroną może konkurować.
Seat Ateca Xperience 1.5 TSI EVO2 DSG 7 150KM Velvet Red 2023
FIAT 500X Lounge 1.4 16V MultiAir II Turbo 140KM 2016
Jeszcze jest - FIAT Grande Punto Emotion 1.4 8V 77KM 2007r., 16 lat szybko zleciało, od początku u mnie...

Miccc
Posty: 71
Rejestracja: 19 cze 2023, 19:18
Lokalizacja: Sosnowiec
Samochód: Ateca Reference 1.0 tsi srebrny
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 14 razy

Re: Czy warto jeszcze kupić nową Atecę?

Post autor: Miccc »

krowka1978 pisze:
05 lip 2023, 19:09
Mnie nie przekonuje jakość Huyndai'a/KIA, ogólnie azjatyckich, dlatego wybrałem Atecę. Kony do Ateci bym nie porównał, inny segment. Jest mniejsza, to samo bagażnik, 374 przeciw 510l? Kona co najwyżej z Aroną może konkurować.
Pisałem o nowym Hyundai Kona model 2023 który urósł do wielkości Ateki. Poprzedniej bym nie porównywał do Ateki.

Hyundai Kona (2023) – wymiary, pojemność bagażnika Hyundai Kona mierzy 435,0 cm długości (438,5 cm w wersji N Line), 182,5 cm szerokości i 157,0 cm wysokości (158,0 cm w wersji Executive i Platinum, 158,5 cm w wersji N Line). Jego rozstaw osi to 266,0 cm. Bazowa pojemność bagażnika wynosi 466 litrów, a maksymalnie można ją powiększyć do 1300 l.

Czytaj więcej: https://www.wyborkierowcow.pl/hyundai-k ... -cennik-2/

krowka1978
Posty: 304
Rejestracja: 05 maja 2023, 23:13
Samochód: Seat Ateca, FIAT 500X, FIAT Grande Punto
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy

Re: Czy warto jeszcze kupić nową Atecę?

Post autor: krowka1978 »

Kupiłbym ponownie Atecę, nie widać oszczędności pod podłogą, na grubości blach itd. ;) Do tego mało problemów opisywanych na forach. Zobaczcie na forum kijanek co tam się dzieje np. z GPF.
Seat Ateca Xperience 1.5 TSI EVO2 DSG 7 150KM Velvet Red 2023
FIAT 500X Lounge 1.4 16V MultiAir II Turbo 140KM 2016
Jeszcze jest - FIAT Grande Punto Emotion 1.4 8V 77KM 2007r., 16 lat szybko zleciało, od początku u mnie...

Miccc
Posty: 71
Rejestracja: 19 cze 2023, 19:18
Lokalizacja: Sosnowiec
Samochód: Ateca Reference 1.0 tsi srebrny
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 14 razy

Re: Czy warto jeszcze kupić nową Atecę?

Post autor: Miccc »

Ateca ładniejsza jednak z zewnątrz od tej Kony 2023 bo ma ponad czasowy design. Wnętrze Ateki się bardziej postarzało . Szkoda że nie zdecydowali się odświeżyć wnętrze przy liftingu jak zrobiono w przypadku T-roc .

flash
Posty: 298
Rejestracja: 30 lis 2022, 20:45
Samochód: Seat Ateca FR 1.5 TSI DSG7 FL 2022
Podziękował: 25 razy
Otrzymał podziękowań: 43 razy

Re: Czy warto jeszcze kupić nową Atecę?

Post autor: flash »

Kona od zawsze była brzydka. Nowa generacja nic w tym nie zmieniła.

ODPOWIEDZ