Zakup używanej Ateci DSG 1.4 Tsi

Wszelkie dyskusje związane z zakupem Seata Ateca i Cupry Ateca
Mateo0o
Posty: 1
Rejestracja: 01 lut 2024, 13:52
Samochód: Ateca 1.4 Tsi 150km DSG
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Zakup używanej Ateci DSG 1.4 Tsi

Post autor: Mateo0o »

Hej stoje przed zakupem używanej Ateci i znalazłem ładną sztukę w salonie, 100 tys przebiegu 4drive DSG 1.4 TSI 150km. Mam kilka pytań

1. Auto posiada wszystkie szyby oryg lecz oznakowane VW zamiast Seat. Tam powinno być?
2. Jak spisuje się napęd 4drive w Seacie są jakieś problemy z napędem?
3. Auto posiada Panoramę jak użytkuje się Atece z panoramą stwarza problemy?
4. Silnik jako jednostkę bardzo dobrze znam posiadam ten sam w Leonie i nie stwarza problemów.
5. Skrzynia DSG to model 6 biegowy z tego co sprawdziłem to ten lepszy model niż 7 biegowa?



Sponsor

Zakup używanej Ateci DSG 1.4 Tsi

Sponsor


Kichas12
Posty: 1
Rejestracja: 19 wrz 2023, 18:06
Samochód: Ateca 2018 1.4 4drive xcellence
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Zakup używanej Ateci DSG 1.4 Tsi

Post autor: Kichas12 »

Ad.1 Z szybami u mnie tak samo jest
Ad.2 Przez 6 lat samochód jeździ bez awarii napędu i dobrze się sprawdza. Dużo tu jeszcze pisać o 4drive ale to świetny napęd, samochód wyjedzie pod każdą górę i nie ma najmniejszego problemu z tym. Licz się ze spalaniem rzędu 9-10 litrów niestety 1.4 w połączeniu z 4drive mają tak (ale można przy spokojnej jeździe do 8 zejść). Jechałem 1.4 bez napędu 4drive i przy prędkości 70km/h w zakrętach o wiele lepiej jedzie 4drive, trzyma się nieziemsko drogi. Jeżeli spalanie to nie problem to bierz 4drive.
Ad.3 U mnie auto 6 letnie i z panoramą nic się nie dzieje
Ad.5 Nie miałem przyjemności jeździć 7 biegowym dsg więc się nie wypowiem. Za to 6 jest lekko przymulona, po programie jest spoko wymiana oleju co 30kkm i będzie chodzić.

Awatar użytkownika
michal 76
Posty: 573
Rejestracja: 07 maja 2017, 10:04
Lokalizacja: Ostrołęka
Samochód: Seat Ateca 1.4 DSG XCELLENCE 4 Drive VW Passat
Podziękował: 77 razy
Otrzymał podziękowań: 145 razy

Re: Zakup używanej Ateci DSG 1.4 Tsi

Post autor: michal 76 »

Mam takowy jeździe żona ja czasami dla mnie bardzo przyjemny samochód. Co do Twoich pytań:
1. jest jak piszesz
2. napęd 4 drive docenisz na mokrym i w zimę jest wart dopłaty (przy zakupie nowego samochodu), kolejny który kupię też będzie z napędem na 4 koła. Co do spalania ja mam ciężką nogę samochód pali mi ok 8,5 l żona potrafi spalić 7-7,5. Miasto będzie ok 9. Generalnie spalania zależy od prędkości we Włoszech udało mi się zrobić 5,5 l ale tam się jeździ przepisowo
3. tego nie mam
4. silnik nie sprawia żadnych problemów obecne żona najeździła 100 tys. 0 dolewek oleju
5. ze skrzynią nie ma żadnego problemu. Różnica jest w sprzęgle w skrzyni 6 biegowej masz mokre sprzęgło pamiętaj o wymianie oleju co 60 tys. I jeszcze jedno olej też należy wymieniać w haldexie.

ODPOWIEDZ