Cupra Ateca vs Skoda Karoq vs Cupra Formentor

Wszelkie dyskusje związane z zakupem Seata Ateca i Cupry Ateca
kmw
Posty: 40
Rejestracja: 28 cze 2023, 16:55
Lokalizacja: Łódź
Samochód: Renault Laguna III 2.0 DCI
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Cupra Ateca vs Skoda Karoq vs Cupra Formentor

Post autor: kmw »

r4m pisze:
13 kwie 2024, 0:27
Nie, też mnie to zdziwiło, ale ten rabat 8000 zł jest na rocznik 2024. Produkuje mi się właśnie skonfigurowana przeze mnie Ateca, rabat 8000 na dzień dobry i od tego co zostanie jeszcze 4% od dealera. Auto biorę w leasingu z VWFS. No ok czyli pewnie nic bym więcej i tak nie ugrał.

Atekę wziąłem z większością wyposażenia.
Jedynie bez DCC, haka, ogrzewania postojowego i szyby bo i tak garażować go będę cały czas. A no i bez ładowarki indukcyjnej. Wyszło po rabatach ok 165 tys brutto. Cupra Ateca identycznie wyposażona to cena ok 12000 więcej... Zastanawiałem się długo i nie ukrywam serce walczyło, ale wygrał rozum i zamówiłem jednak Seata. ;)
Też miałem ten dylemat, do Xperience dobierałem pakiet XL, beats audio, hak i szybę podgrzewaną, czarną podsufitkę + ewentualnie kamery 360 i wychodziło mi właśnie około 10 tys mniej niż Cupra. Wziąłem to drugie dla wyglądu. Różnica przy tej cenie już nieduża, a poza znaczkiem i zderzakami, listwami z napisem Cupra, fotelami kubełkowymi, czy logo w podświetlaniu lusterek zamiast napisu HOLA są jeszcze jakieś dodatki w standardzie jak ładowarka indukcyjna, czarna podsufitka, dodatkowy zestaw zegarów do wyboru :lol: easy entry, czyli fotel odsuwający się przy wsiadaniu/wysiadaniu (tego nie ma w specyfikacji, ale dzisiaj widziałem, że jest)
Ostatnio zmieniony 15 kwie 2024, 23:33 przez kmw, łącznie zmieniany 1 raz.



Sponsor

Re: Cupra Ateca vs Skoda Karoq vs Cupra Formentor

Sponsor


kmw
Posty: 40
Rejestracja: 28 cze 2023, 16:55
Lokalizacja: Łódź
Samochód: Renault Laguna III 2.0 DCI
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Cupra Ateca vs Skoda Karoq vs Cupra Formentor

Post autor: kmw »

mczelny2401 pisze:
13 kwie 2024, 20:21
Coś kolega słabo oglądał.... , bo Cupra ma inne felgi , zderzaki jak i lotke na klapie z bocznymi dokładkami ;)
No to trochę dyskusyjne jest, felgi inne, ale nie ma pięknych felg Machined Nuclear Grey z Seata, nie ma też takich fajnych czarno miedzianych CUPRA MACHINED SPORT BLACK / COPPER z Formentora, a lotka i boczne dokładki są w Seat Ateca FR, ale tego cwaniaki wykastrowali z DSG w konfiguratorze.

Dariusz Polski
Posty: 8
Rejestracja: 16 lis 2023, 14:10
Samochód: Seat Ateca
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Cupra Ateca vs Skoda Karoq vs Cupra Formentor

Post autor: Dariusz Polski »

Przyłączę się do tematu- 165 k za Seata Atecę...no grubo. Wydaje mi się że zdecydowanie nie warto. Kupiłem nową Atecę dwa miesiące temu w wersji Reference z pakietami dodatkowymi (Climatronic, tempomat, czujniki tył, full link) + lakier metalic i zapłaciłem 95 k, tak oczywiście z silnikiem 1,0 115. Myślę że za tak opatrzony i trącący już wizualnie myszką model zdecydowanie więcej nie warto. Jeśli chodzi o jazdę ,eksploatację wszystko jest super. Różnica w jeździe z silnikiem 1,0 a 1,5 jest podobna jak między 1,5 a 2,0 czyli jest... ale szału jakiegoś nie robi te 50 NM więcej ani te 35 KM więcej za to nie ma pracy w trybie ACT na dwóch cylindrach. Za kilka dodatkowych funkcji, trochę dekorów 70 k więcej....OMG
Za ten post autor Dariusz Polski otrzymał podziękowania (w sumie 2):
sailor 88 (16 kwie 2024, 10:10) • Misiek (16 kwie 2024, 12:12)
Ocena: 10.53%

kmw
Posty: 40
Rejestracja: 28 cze 2023, 16:55
Lokalizacja: Łódź
Samochód: Renault Laguna III 2.0 DCI
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Cupra Ateca vs Skoda Karoq vs Cupra Formentor

Post autor: kmw »

Dariusz Polski pisze:
16 kwie 2024, 9:14
Przyłączę się do tematu- 165 k za Seata Atecę...no grubo. Wydaje mi się że zdecydowanie nie warto. Kupiłem nową Atecę dwa miesiące temu w wersji Reference z pakietami dodatkowymi (Climatronic, tempomat, czujniki tył, full link) + lakier metalic i zapłaciłem 95 k, tak oczywiście z silnikiem 1,0 115. Myślę że za tak opatrzony i trącący już wizualnie myszką model zdecydowanie więcej nie warto. Jeśli chodzi o jazdę ,eksploatację wszystko jest super. Różnica w jeździe z silnikiem 1,0 a 1,5 jest podobna jak między 1,5 a 2,0 czyli jest... ale szału jakiegoś nie robi te 50 NM więcej ani te 35 KM więcej za to nie ma pracy w trybie ACT na dwóch cylindrach. Za kilka dodatkowych funkcji, trochę dekorów 70 k więcej....OMG


+DSG ;)
tak, jest to spora różnica, ale za te 150-160 tys Ateca jest dosyć kompletnie wyposażona i przyjemna w środku, bez dzisiejszego wszechobecnego gładkiego plastiku piano black i innych delikatnych powłok. Jakby rozejrzeć się po rynku, to w tej cenie, z tą mocą, automatem, obszernością wnętrza i wyposażeniem nie ma zbyt wielu konkurentów. Co do samych dodatków, to dla mnie różnica między wnętrzem Style, a Xperience jest duża, mam na myśli tapicerkę, listwy, boczki drzwi. Dla niektórych mogą to być nieznaczące detale, ale jednak ogólnie robi to różnicę. Nie widziałem wersji Reference, ale pewnie tam jest jeszcze więcej różnic, jak zegary, radio itp. Oczywiście da się jeździć taką wersją, nawet takim silnikiem (sam mam 1.0 TSI w Golfie 7), ale różnicę zapewne czuć.
Za ten post autor kmw otrzymał podziękowania (w sumie 2):
r4m (16 kwie 2024, 10:32) • YoursTruly (17 kwie 2024, 18:35)
Ocena: 10.53%

r4m
Posty: 8
Rejestracja: 11 kwie 2024, 22:33
Samochód: Seat Leon 2017 / Wkrótce Ateca 1.5 DSG Xperience
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Cupra Ateca vs Skoda Karoq vs Cupra Formentor

Post autor: r4m »

Dariusz Polski pisze:
16 kwie 2024, 9:14
Przyłączę się do tematu- 165 k za Seata Atecę...no grubo. Wydaje mi się że zdecydowanie nie warto. Kupiłem nową Atecę dwa miesiące temu w wersji Reference z pakietami dodatkowymi (Climatronic, tempomat, czujniki tył, full link) + lakier metalic i zapłaciłem 95 k, tak oczywiście z silnikiem 1,0 115. Myślę że za tak opatrzony i trącący już wizualnie myszką model zdecydowanie więcej nie warto. Jeśli chodzi o jazdę ,eksploatację wszystko jest super. Różnica w jeździe z silnikiem 1,0 a 1,5 jest podobna jak między 1,5 a 2,0 czyli jest... ale szału jakiegoś nie robi te 50 NM więcej ani te 35 KM więcej za to nie ma pracy w trybie ACT na dwóch cylindrach. Za kilka dodatkowych funkcji, trochę dekorów 70 k więcej....OMG
Jeśli taka wersja Seata Ateca Tobie odpowiada to ok, wiadomo każdy ma inne potrzeby. Ja mam troszkę większe. ;) O wyglądzie nie rozmawiajmy bo jednym się podoba Ateca właśnie za ten klasyczny konserwatywny już wręcz wygląd a inni wolą kształty aut jak Kia Sportage czy Toyota CH-R co do mnie zupełnie nie przemawia.

Natomiast pomijając właśnie wygląd to wydaje mi się, że jak zobaczysz co dostajesz w cenie 165 tys. w Atece a potem pójdziesz do konkurencji i wybierzesz u nich to samo wyposażenie to możesz się troszkę zdziwić.

Dariusz Polski
Posty: 8
Rejestracja: 16 lis 2023, 14:10
Samochód: Seat Ateca
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Cupra Ateca vs Skoda Karoq vs Cupra Formentor

Post autor: Dariusz Polski »

Fakt, że ceny aut poszybowały i to ogromnie, kiedy zwykłe Polo startuje od 95 k, to za duże dobrze wyposażone auto spalinowe 150 k robi się normą... jednocześnie ceny elektryków jakby spadały i chyba taki jest plan aby zrównać ich ceny i powoli zmuszać do przejścia na elektryczne auta.
Tak na marginesie w ubiegłym tygodniu jeździłem po raz pierwszy elektrykiem Subaru Solterra ( służbowy) i przyspieszenie ogromne, płynne rozwijanie mocy coś niesamowitego żadne DSG nie ma szans.. tylko ten zasięg 317 km na 100% baterii dyskwalifikuje ( w mojej Atece 800 km na jednym tankowaniu).

kmw
Posty: 40
Rejestracja: 28 cze 2023, 16:55
Lokalizacja: Łódź
Samochód: Renault Laguna III 2.0 DCI
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Cupra Ateca vs Skoda Karoq vs Cupra Formentor

Post autor: kmw »

rybsko pisze:
14 kwie 2024, 9:38
Należy jeszcze wspomnieć: przyciemnione reflektory przednie...
Nie zauważyłem różnicy w reflektorach między Seat Ateca/Cupra Ateca.
Szkoda, bo Cuprę mogli bardziej wyróżnić, nawet trochę przemodelować te lampy zachowując ogólny kształt, żeby nie zmieniać nadwozia, czy mocowań. Szkoda też, że nie pokusili się o dodanie matrixów, tak jak zrobiono to po czasie w Formentorze, który ma podobną budowę reflektora, tzn. światła drogowe mają wydzieloną sekcję i w Formentorze w tym miejscu właśnie są diody matrycowe, z zewnątrz różnią się tym, że są ciemniejsze, a nie matrixy są jasno srebrne. W Atece pewnie reszta osprzętu potrzebnego do tego jest, tzn kamera czytająca znaki, czujniki, radary itd.

Awatar użytkownika
rybsko
Posty: 353
Rejestracja: 19 kwie 2021, 17:12
Lokalizacja: Pomorskie
Samochód: Ateca FR TSI 2.0 FL
Podziękował: 43 razy
Otrzymał podziękowań: 55 razy

Re: Cupra Ateca vs Skoda Karoq vs Cupra Formentor

Post autor: rybsko »

kmw pisze:
16 kwie 2024, 15:25
rybsko pisze:
14 kwie 2024, 9:38
Należy jeszcze wspomnieć: przyciemnione reflektory przednie...
Nie zauważyłem różnicy w reflektorach między Seat Ateca/Cupra Ateca (...)
Strzeliłem to na bazie wrażeń z ulicy + grafik konfiguratora. Możliwe, że to złudzenie tylko lub celowy zabieg graficzny w konfiguratorze, ale Cupra Ateca FL którą ostatnio widziałem na ulicy również wyglądała tak, jakby miała te reflektory lekko przyszarzone. Do weryfikacji, może to pomyłka.

Online
Skylla
Posty: 14
Rejestracja: 03 mar 2024, 16:33
Samochód: Ford
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Cupra Ateca vs Skoda Karoq vs Cupra Formentor

Post autor: Skylla »

@rybsko uporałeś się z tymi problemami, które są na twoim kanale YT?

Awatar użytkownika
rybsko
Posty: 353
Rejestracja: 19 kwie 2021, 17:12
Lokalizacja: Pomorskie
Samochód: Ateca FR TSI 2.0 FL
Podziękował: 43 razy
Otrzymał podziękowań: 55 razy

Re: Cupra Ateca vs Skoda Karoq vs Cupra Formentor

Post autor: rybsko »

Skylla pisze:
17 kwie 2024, 17:42
@rybsko uporałeś się z tymi problemami, które są na twoim kanale YT?
Teksańska masakra wystąpiła tylko ten jeden raz, nagrany na filmie. Częste resety zniknęły niemal całkowicie po instalacji oprogramowania w wersji 0841 (niemal rok temu), ale w ostatnim czasie wracają. W piątek wgrywam nowszy soft, więc zobaczymy.

Pierdoły z ogrzewaniem postojowym, to pierdoły. Głośność Beats sama wskoczyła na właściwy poziom po resecie użytkowników systemowych.
Za ten post autor rybsko otrzymał podziękowanie:
kmw (18 kwie 2024, 0:06)
Ocena: 5.26%

ODPOWIEDZ