Cupra Ateca vs Skoda Karoq vs Cupra Formentor

Wszelkie dyskusje związane z zakupem Seata Ateca i Cupry Ateca
kmw
Posty: 40
Rejestracja: 28 cze 2023, 16:55
Lokalizacja: Łódź
Samochód: Renault Laguna III 2.0 DCI
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Cupra Ateca vs Skoda Karoq vs Cupra Formentor

Post autor: kmw »

Daj znać jak przemyślenia i jaką decyzję podjąłeś i jeśli zdecydujesz się na porównanie bezpośrednie i jazdy próbne, to jakie były Twoje odczucia.



Sponsor

Re: Cupra Ateca vs Skoda Karoq vs Cupra Formentor

Sponsor


Rafiner
Posty: 820
Rejestracja: 07 paź 2018, 19:02
Samochód: Seat Ateca 1.5 TSI DSG FR
Podziękował: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 89 razy

Re: Cupra Ateca vs Skoda Karoq vs Cupra Formentor

Post autor: Rafiner »

Co do wypowiedzi kolegi to sie zgadzam, tez jestem za Ateka. Dodam tylko swoje uwagi:
1. Jak chcesz przestrzen na nogi z tylu, ze stopami wlacznie to tylko auta z VAG. Inne konstrukcje nie daja takich mozliwosci. Ja probowalem francuzy, czy japonczyki z ciekawosci i wygral znowu VAG. Nastepne po VAG sa KIA i Huindai.
2. Silnik 1.5 jest wystarczajacy, szybki i oszczedny, ale na mokrym, deszcz lub snieg zrywa przyczepnosc przy kazdym ruszaniu. To wyzsze spalanie to 200 litrow wiecej rocznie czyli z 1200 zl tylko. Ja z perspektywy czasu kupilbym 2.0 4x4, bo jezdzilem na testach na suchym i generalnie spokojnie. Pozniej szybkie wlaczenie sie ze swiatel lub drogi podporzadkowanej weryfikuje brak 4x4. Ale da sie z tym zyc, po prostu brakuje tego przez 5% jazdy w roku.
3. Skrzynia DQ200 dostaje w dupe przez zeglowanie i ekojazde. Nic na to nie poradzisz, wyje na S, nie hamuje silnikiem jak powinna bo zaraz zegluje, zamiast zmienic bieg na sile trzyma sie obrotow 1500 miko wcisnietego gazu. Da sie to naprawic programem, ale pasuje 3-4 lata pojezdzic na gwarancji i dopiero porem zmieniac. Za to pracuje aksamitnie, przy 140 km/h ma 2400 obr. Generalnie auto jest bardzo ciche.
4. Jezdzilem tez Karoqiem i tez mi sie dobrze jezdzilo, obeny Karoq przypomina Ateke, przed liftem wygladal duzo gorzej. Ale to praktycznie to sako co Ateka. Ja
Nie widzialem znaczacych roznic w halasie czy komforcie. U mnie wygrala cena i lepszy wyglad wersji FR z lakierem jedynym slusznym 😁.
Ateca 1.5 tsi DSG, Radium Grey, wersja FR + extrasy.

Awatar użytkownika
YoursTruly
Posty: 116
Rejestracja: 03 mar 2023, 16:36
Samochód: Ateca FR 2023 1.5 DSG
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowań: 8 razy

Re: Cupra Ateca vs Skoda Karoq vs Cupra Formentor

Post autor: YoursTruly »

Akurat jeśli chodzi o przyszłość Ateki, to było powiedziane niedawno, że za parę lat doczeka się faceliftingu.

Ogólnie Karoq vs Ateka to jest bardziej nowsze i miękkie vs klasyczne twardsze (plus to co koledzy wyżej mówili). Mi się podoba w Atece zadziorny ale nie do przesady wygląd. Szczególnie porównując do ustatkowanego Karoka.

Awatar użytkownika
S3ker
Posty: 290
Rejestracja: 22 sty 2019, 17:10
Samochód: ATECA MY19 1.5 TSI DSG XC BLACK
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Re: Cupra Ateca vs Skoda Karoq vs Cupra Formentor

Post autor: S3ker »

Ateka się może doczekać co najwyżej 2 generacji a nie faceliftingu który już jest na rynku hello, macie auta a nie wiecie co macie ...
Seat Ateca Black Magic 1.5 TSI DSG7 150KM Xcellence

Awatar użytkownika
YoursTruly
Posty: 116
Rejestracja: 03 mar 2023, 16:36
Samochód: Ateca FR 2023 1.5 DSG
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowań: 8 razy

Re: Cupra Ateca vs Skoda Karoq vs Cupra Formentor

Post autor: YoursTruly »

A jaka jest różnica i kwalifikacja do jednego i drugiego?
Serio pytam, bo nie wiem czemu nie mogłoby być kilku FL
Za ten post autor YoursTruly otrzymał podziękowanie:
Misiek (09 kwie 2024, 23:38)
Ocena: 5.26%

Awatar użytkownika
S3ker
Posty: 290
Rejestracja: 22 sty 2019, 17:10
Samochód: ATECA MY19 1.5 TSI DSG XC BLACK
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Re: Cupra Ateca vs Skoda Karoq vs Cupra Formentor

Post autor: S3ker »

Pokaż mi w grupie VW model jakiegoś auta co dostał 2 FL ?? nie ma takiego np Octavia 3 + FL, O4 + FL, Tiguan 2+FL, Tiguan 3 aktualnie itd. >>>> To samo audi, seat arona + FL, ateca+FL, formentor+fl wkrótce, to samo leon 3+FL i potem leon 4 a nie leon 3 fl fl ;p
Seat Ateca Black Magic 1.5 TSI DSG7 150KM Xcellence

Kubawojcik
Posty: 254
Rejestracja: 26 sty 2022, 19:16
Samochód: Ateca
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 14 razy

Re: Cupra Ateca vs Skoda Karoq vs Cupra Formentor

Post autor: Kubawojcik »

VW Touran

Awatar użytkownika
S3ker
Posty: 290
Rejestracja: 22 sty 2019, 17:10
Samochód: ATECA MY19 1.5 TSI DSG XC BLACK
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Re: Cupra Ateca vs Skoda Karoq vs Cupra Formentor

Post autor: S3ker »

to faktycznie model młody i produkowany do dziś sztos szacun
Seat Ateca Black Magic 1.5 TSI DSG7 150KM Xcellence

Awatar użytkownika
rybsko
Posty: 353
Rejestracja: 19 kwie 2021, 17:12
Lokalizacja: Pomorskie
Samochód: Ateca FR TSI 2.0 FL
Podziękował: 43 razy
Otrzymał podziękowań: 55 razy

Re: Cupra Ateca vs Skoda Karoq vs Cupra Formentor

Post autor: rybsko »

Kiedy zamawiałem (rok 2021), Ateca miała podgrzewaną szybę bez drutów, Karoq druty. Dla mnie to był deal breaker. Nie wiem jak obecnie to wygląda.

Zależało mi też na twardszej, kontrolowanej jeździe, a legendy mówią, że Skody kołyszą.

Po dwóch latach jazdy z pełnym zimowym wyposażeniem Ateci (webasto, podgrzewane: szyba, lusterka, siedzenia, kierownica) - wszystkie wspomniane należą do mojego wyposażenia obowiązkowego. Jeżeli któregoś brakuje w Formentorze, zwłaszcza poza webasto, to w ogóle klops. Natomiast do tej pory w konfiguratorze Cupry Ateca nie było nigdy webasto dostępnego. Ciekaw jestem, czy można ich o to ekstra poprosić, skoro Seat Ateca miała taką opcję.

Awatar użytkownika
S3ker
Posty: 290
Rejestracja: 22 sty 2019, 17:10
Samochód: ATECA MY19 1.5 TSI DSG XC BLACK
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Re: Cupra Ateca vs Skoda Karoq vs Cupra Formentor

Post autor: S3ker »

Jak czegoś w konfiguratorze nie mają to zostaje opcja ELDAR itp bo fabryka i salon sam z siebie takich rzeczy nie zrobi
Seat Ateca Black Magic 1.5 TSI DSG7 150KM Xcellence

ODPOWIEDZ