Cupra Ateca vs Skoda Karoq vs Cupra Formentor

Wszelkie dyskusje związane z zakupem Seata Ateca i Cupry Ateca
r4m
Posty: 8
Rejestracja: 11 kwie 2024, 22:33
Samochód: Seat Leon 2017 / Wkrótce Ateca 1.5 DSG Xperience
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Cupra Ateca vs Skoda Karoq vs Cupra Formentor

Post autor: r4m »

Orientuje się ktoś ile aktualnie Seat jest w stanie dać rabatu na rocznik 2024 w przypadku Seata Ateca, nie licząc tego aktualnego rabatu 8000 zł widocznego w cenniku? 4%?



Sponsor

Re: Cupra Ateca vs Skoda Karoq vs Cupra Formentor

Sponsor


Skylla
Posty: 14
Rejestracja: 03 mar 2024, 16:33
Samochód: Ford
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Cupra Ateca vs Skoda Karoq vs Cupra Formentor

Post autor: Skylla »

Zależy pewnie od formy finansowania i salonu. Przy zakupie gotówkowym 2-3%.

kmw
Posty: 40
Rejestracja: 28 cze 2023, 16:55
Lokalizacja: Łódź
Samochód: Renault Laguna III 2.0 DCI
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Cupra Ateca vs Skoda Karoq vs Cupra Formentor

Post autor: kmw »

Mi na auto do produkcji maksymalnie dawali 4% w styczniu i w lutym w finansowaniu leasing na firmę. Mogło być też tak, że nie chcieli za bardzo zachęcać do zamawiania, żeby pozbyć się tych samochodów z rocznika 2023, bo ten rabat na stronie 8000, to chyba właśnie dotyczy samochodów dostępnych od ręki, czyli w większości z 2023 roku. Na stronie jak się wejście w te od reki z rabatem 8000 tys zł, to nie widać roku produkcji, tylko rok modelowy. Czyżby podstępna/bezczelna zagrywka Seata?
Niskie rabaty są też przez świetnie sprzedającego się Formentora. Skoro i tak kupują, a widać tego całą masę na ulicach, to po co obniżać cenę.
Jaką wersję Ateki i do jakiej kwoty rozważasz?

r4m
Posty: 8
Rejestracja: 11 kwie 2024, 22:33
Samochód: Seat Leon 2017 / Wkrótce Ateca 1.5 DSG Xperience
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Cupra Ateca vs Skoda Karoq vs Cupra Formentor

Post autor: r4m »

Nie, też mnie to zdziwiło, ale ten rabat 8000 zł jest na rocznik 2024. Produkuje mi się właśnie skonfigurowana przeze mnie Ateca, rabat 8000 na dzień dobry i od tego co zostanie jeszcze 4% od dealera. Auto biorę w leasingu z VWFS. No ok czyli pewnie nic bym więcej i tak nie ugrał.

Atekę wziąłem z większością wyposażenia.
Jedynie bez DCC, haka, ogrzewania postojowego i szyby bo i tak garażować go będę cały czas. A no i bez ładowarki indukcyjnej. Wyszło po rabatach ok 165 tys brutto. Cupra Ateca identycznie wyposażona to cena ok 12000 więcej... Zastanawiałem się długo i nie ukrywam serce walczyło, ale wygrał rozum i zamówiłem jednak Seata. ;)

Awatar użytkownika
YoursTruly
Posty: 116
Rejestracja: 03 mar 2023, 16:36
Samochód: Ateca FR 2023 1.5 DSG
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowań: 8 razy

Re: Cupra Ateca vs Skoda Karoq vs Cupra Formentorw

Post autor: YoursTruly »

Cupra miała coś więcej, czy za sam znaczek 12k?
Jaki silnik?

r4m
Posty: 8
Rejestracja: 11 kwie 2024, 22:33
Samochód: Seat Leon 2017 / Wkrótce Ateca 1.5 DSG Xperience
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Cupra Ateca vs Skoda Karoq vs Cupra Formentor

Post autor: r4m »

W obu brałem pod uwagę silnik 1.5 150KM. Cupra Ateca miała DOKŁADNIE to samo wyposażenie co Seat Ateca. Nawet kolor ten sam - Graphite Grey. Sam znaczek zatem kosztuje 12k. Jedyne co te auta może różnić to ich wartość przy sprzedaży po paru latach, ale to trochę wróżenie z fusów bo kto to wie...

mczelny2401
Posty: 381
Rejestracja: 24 lip 2019, 10:17
Samochód: LEON FR 2.0 TSI 190
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 35 razy

Re: Cupra Ateca vs Skoda Karoq vs Cupra Formentor

Post autor: mczelny2401 »

Coś kolega słabo oglądał.... , bo Cupra ma inne felgi , zderzaki jak i lotke na klapie z bocznymi dokładkami ;)
Za ten post autor mczelny2401 otrzymał podziękowanie:
Misiek (13 kwie 2024, 23:16)
Ocena: 5.26%

Misiek
Posty: 2449
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 749 razy
Otrzymał podziękowań: 1204 razy

Re: Cupra Ateca vs Skoda Karoq vs Cupra Formentor

Post autor: Misiek »

mczelny2401 pisze:
13 kwie 2024, 20:21
Coś kolega słabo oglądał.... , bo Cupra ma inne felgi , zderzaki jak i lotke na klapie z bocznymi dokładkami ;)
To samo właśnie chciałem napisać, co nie oznacza, że aż 12 tys. za takie niewielkie różnice, to zdecydowanie za dużo. Ale jak to mówią właśnie za znaczek i małe zmiany się płaci. Plus tak jak napisał przedmówca prawdopodobnie wyższa cena przy ewentualnej odsprzedaży.
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

Awatar użytkownika
rybsko
Posty: 353
Rejestracja: 19 kwie 2021, 17:12
Lokalizacja: Pomorskie
Samochód: Ateca FR TSI 2.0 FL
Podziękował: 43 razy
Otrzymał podziękowań: 55 razy

Re: Cupra Ateca vs Skoda Karoq vs Cupra Formentor

Post autor: rybsko »

Należy jeszcze wspomnieć: przyciemnione reflektory przednie, unikalne wykończenie pulpitów (ciemniejsze, bardziej eleganckie zamiast metalo-srebrnego), inne wykończenie kierownicy (z przyciskami Cupra lub bez), kubełkowe fotele (bardziej sportowe od sportowych Ateca), kilka innych detali, które w standardowym cenniku były opcjonalne, np. czarna podsufitka, za którą w Seacie też musiałem dopłacić.

Podejrzewam, że jest kilka innych detali, które możnaby wyłowić studiując szczegółowe cenniki.

Nie twierdzę, że to wszystko jest tyle warte, ile wołają, i że nie jest wykorzystywane dla koszenia lepszego pieniądza, ale zarzut, że płaci się za znaczek - nie do końca trzyma się kupy.
Za ten post autor rybsko otrzymał podziękowanie:
Misiek (14 kwie 2024, 21:34)
Ocena: 5.26%

r4m
Posty: 8
Rejestracja: 11 kwie 2024, 22:33
Samochód: Seat Leon 2017 / Wkrótce Ateca 1.5 DSG Xperience
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Cupra Ateca vs Skoda Karoq vs Cupra Formentor

Post autor: r4m »

Ok ten "znaczek" to skrót myślowy wiadomo, wszyscy znamy te auta i znamy różnice w Atece między Seatem a Cuprą, które wymieniliście pytanie po prostu czy to jest warte 12k. W zasadzie to największy koszt to spośród tych zmian to fotele bo wszystko inne to chyba raczej można powiedzieć, że to wizualne detale. A i czarna podsufitka jest uwzględniona w tej cenie, którą podałem bo też ją sobie domówiłem. ;)

ODPOWIEDZ