Cennik na samochody produkowane w 2018 r.

Wszelkie dyskusje związane z zakupem Seata Ateca i Cupry Ateca
Jubby
Posty: 7
Rejestracja: 21 maja 2018, 11:08
Samochód: QQ
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Cennik na samochody produkowane w 2018 r.

Post autor: Jubby »

No tak tylko wtedy generuje się nowych pytań sporo:
1. Czy ta podwyżka sprawia, że warto już zainteresować się autem innej firmy?
2. Czy z dpf w benzynie będą takie same problemy jak z dieslem gdy jeździsz głównie do pracy i korkach
3. Jak wypadają te silniki 1.5 są ok czy lepiej je omijać?



Sponsor

Re: Cennik na samochody produkowane w 2018 r.

Sponsor


Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Cennik na samochody produkowane w 2018 r.

Post autor: Endrju »

Dzisiaj dpf wypala się nawet w korku.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

Luk4as
Posty: 848
Rejestracja: 09 sie 2017, 21:00
Samochód: Skoda
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: Cennik na samochody produkowane w 2018 r.

Post autor: Luk4as »

Podwyzka bedzie w kazdej marce. Mysle ze proporcje kazda firma zachowa takie same. Na tiguana jest fajna promocja na TDI juz kolega o tym pisal

Mysle ze dpf czy gpf tylko strasznie brzmi. Jak bedzie to mial kazdy samochod to wszyscy zapomna o tym "problemie"

Odnosnie 1.5 juz pisalem z 2 posty. To byla opinia mechanikow pracujacych w autoryzowanych serwisach grupy vag

Jubby
Posty: 7
Rejestracja: 21 maja 2018, 11:08
Samochód: QQ
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Cennik na samochody produkowane w 2018 r.

Post autor: Jubby »

A mozesz ja przytoczyc bo nie moge znalezc?

Luk4as
Posty: 848
Rejestracja: 09 sie 2017, 21:00
Samochód: Skoda
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: Cennik na samochody produkowane w 2018 r.

Post autor: Luk4as »

Wedlug ludzi z vw 1.4 byl do tej pory jednym z najbardziej udanych silnikow w vw - oczywiscie mowa tu o silniku po poprawkach ktore mialy miejsce kilka lat temu. 1.5 tsi znajac zycie i dotychczasowe doswiadczenie bedzie mial problemy jak na poczatku 1.4 a po 2-3 latach na pewno bedzie wart uwagi. Oczywiscie chlopaki moga sie mylic i okaze sie ze 1.5 jest ok. Mi zalezalo zeby kupic 1.4 zanim wejdzie 1.5 i sie udalo. Pewnie za 5 lat kupie 1.5. Chociaz teraz zastanawiam sie nad 2 samochodem dla siebie i chyba wybralbym 1.8 a nie 1.5 do octavii kombi ...

dario37
Posty: 1138
Rejestracja: 06 maja 2017, 10:28
Lokalizacja: Oława
Samochód: Seat Ateca 1.4TSI /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Cennik na samochody produkowane w 2018 r.

Post autor: dario37 »

Luk4as pisze:
26 maja 2018, 12:39
Wedlug ludzi z vw 1.4 byl do tej pory jednym z najbardziej udanych silnikow w vw - oczywiscie mowa tu o silniku po poprawkach ktore mialy miejsce kilka lat temu. 1.5 tsi znajac zycie i dotychczasowe doswiadczenie bedzie mial problemy jak na poczatku 1.4 a po 2-3 latach na pewno bedzie wart uwagi. Oczywiscie chlopaki moga sie mylic i okaze sie ze 1.5 jest ok. Mi zalezalo zeby kupic 1.4 zanim wejdzie 1.5 i sie udalo. Pewnie za 5 lat kupie 1.5. Chociaz teraz zastanawiam sie nad 2 samochodem dla siebie i chyba wybralbym 1.8 a nie 1.5 do octavii kombi ...
Od kogo masz takie bzdurne info?Silnik 1.5 nie był jeszcze oceniany bo jest krótko w autach,które go posiadaja.
Seat Ateca 1.4 TSI DSG7 /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL

Luk4as
Posty: 848
Rejestracja: 09 sie 2017, 21:00
Samochód: Skoda
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: Cennik na samochody produkowane w 2018 r.

Post autor: Luk4as »

Tak jak napisalem od mechanikow pracujacych w serwisa grupy vag i czynnie jezdzacy na szkolenia do vw. Dla Ciebie bzdurne informacje informacje dla innego powod do zastanowienia sie. Mysle ze nie bez powodu osoby pracujace w salonach i serwisach grupy vaq majac wybor unikaja silnika 1.5

Awatar użytkownika
paprotek
Posty: 501
Rejestracja: 08 cze 2017, 6:49
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Ateca FR 2.0 TSI
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Cennik na samochody produkowane w 2018 r.

Post autor: paprotek »

Z mojego doświadczenia, to bardzo często osoby o których piszesz, czyli pracujące w salonach VAG, to (przepraszam za wyrażenie) w d*** były i g*** widziały. Serio, zanim kupiłem samochód, to często byłem w różnych salonach i tam naprawdę ogarniętego sprzedawcę to ze świecą szukać. Nie ogarniają podstawowych tematów technicznych, a co dopiero porównania silników 1.5 do 1.4. Co Ci mają powiedzieć? Bierz 1.4 bo lepsze? Człowieku oni mają na stocku samochody z tym silnikiem, które trzeba wypchnąć, bo wchodzi 1.5, więc będą Ci mówili to co chcą, a nie jaka jest prawda.

Tak samo w serwisie... Cały internet huczy od problemów jakie może wygenerować skrzynia DQ200, mnóstwo ludzi skarży się na pracę tej skrzyni - tam twierdzą, że problem nie istnieje i w sumie nie ma o czym gadać... Ej, wy tak serio? Wszyscy fachowcy twierdzą, że problemem jest to, że skrzynia jest sucha, że duże obciążenia... A w serwisie mówią, że problem jak już są to w małych silnikach... bez komentarza, to się kupy nie trzyma.

Ja w takie opinie po prostu nie wierzę. Tak samo jak w opinie wszystkich innych sprzedawców, czy to w sklepie z elektroniką, czy w każdym innym. Każdy mówi to, co mu pasuje, żeby plan zrobić ;-)

Luk4as
Posty: 848
Rejestracja: 09 sie 2017, 21:00
Samochód: Skoda
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: Cennik na samochody produkowane w 2018 r.

Post autor: Luk4as »

Paprotek o czym Ty piszesz ? Ja rozmawialem z ludzmi ktorzy serwisuja samochody a nie je sprzedaja. Kazdy wierzy w to co chce :)

Awatar użytkownika
paprotek
Posty: 501
Rejestracja: 08 cze 2017, 6:49
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Ateca FR 2.0 TSI
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Cennik na samochody produkowane w 2018 r.

Post autor: paprotek »

Zastanawiam się skąd ludzie którzy nalewają olej do silników 1.5, bo na rynku są dopiero od krótkiej chwili, mogą wiedzieć, że nie warto ich kupować? Nie wierzę w takie opinie... Jeśli mam do wyboru społeczność internetową, która skupia całe rzesze fachowców i mnóstwo ludzi, którzy opisują swoje przygody z autami albo "serwisantów" z ASO - to dla mnie wybór jest prosty. Na pewno i w ASO są ludzie, którzy mają dużą wiedzę i fach w ręku, ale umówmy się - należą do mniejszości. Co lepszy mechanik ucieka z ASO, bo się to mu po prostu nie opłaca! Więc w jakieś tam opinie nie podparte niczym, raczej ciężko uwierzyć. Trzeba CZASU, żeby móc się wypowiedzieć. Tyle. Ale OK, tak jak napisałeś, każdy wierzy w to co chce.

ODPOWIEDZ