Cennik na samochody produkowane w 2018 r.

Wszelkie dyskusje związane z zakupem Seata Ateca i Cupry Ateca
Awatar użytkownika
paprotek
Posty: 501
Rejestracja: 08 cze 2017, 6:49
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Ateca FR 2.0 TSI
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Cennik na samochody produkowane w 2018 r.

Post autor: paprotek »

Aha, jeszcze dodam. Idąc Twoim tokiem myślenia, czy serwisantów z którymi rozmawiałeś, to należałoby również odpuścić 2.0 TSI w naszych Atecach, bo jest wyposażony jest w skrzynię DQ381, która również jest nowością i zapewne jest gorsza niż DQ250 czy DQ500.



Sponsor

Re: Cennik na samochody produkowane w 2018 r.

Sponsor


Luk4as
Posty: 848
Rejestracja: 09 sie 2017, 21:00
Samochód: Skoda
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: Cennik na samochody produkowane w 2018 r.

Post autor: Luk4as »

Moze nie to ze nie warto ale lepiej wybrac mniejsze zlo. Teraz to nie ma wyjscia i albo wybierasz 1.5 albo 2.0. Jesli sie nie podoba idziesz do salonu innej marki.

Ludzie ktorzy maja kontakt z handlem powaznych marek wiedza ze o czesci rzeczy oficjalnie nikt Ci nie powie bo nue mozna.

Czasami sa wypyszczane produkty w konkretnym celu i nie zawsze po to zeby podniesc niezawodnosc i jakosc

Jesli facet ktory prowadzi szkolenie w vw dla setku ludzi z Polski mowi ze nie rozumie zmiany vag i wycofanie 1.4 i zastapienie go 1.5 to nie wymaga to zmiany wiary tylko zastanowienia sie ... a jak nie wiesz o co chodzi to chodzi o pieniadze

Nikt nue wyklucza ze silnik 1.5 nie bedzie lepszy od 1.4 ... a po wprowadzeniu ostatecznych poprawek to juz pewne ze bedzie ...

Luk4as
Posty: 848
Rejestracja: 09 sie 2017, 21:00
Samochód: Skoda
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: Cennik na samochody produkowane w 2018 r.

Post autor: Luk4as »

Cos wspominali ze DQ381 sypial sie po 50 tys. Ale ile w tym prawdy to nie wiem. Mam nadzieje ze nie bedziesz 1 osoba z forum ktora to potwierdzi

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Cennik na samochody produkowane w 2018 r.

Post autor: Endrju »

Pewnie że tak. Myślę że nawet Ci którzy zaprojektowali ten silnik to jeszcze nie wiedzą czy to będzie dobra zmiana. Mamy teraz takie czasy że to my testujemy auta wyprodukowane przez koncerny.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

dario37
Posty: 1138
Rejestracja: 06 maja 2017, 10:28
Lokalizacja: Oława
Samochód: Seat Ateca 1.4TSI /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Cennik na samochody produkowane w 2018 r.

Post autor: dario37 »

Luk4as pisze:
26 maja 2018, 17:22
Tak jak napisalem od mechanikow pracujacych w serwisa grupy vag i czynnie jezdzacy na szkolenia do vw. Dla Ciebie bzdurne informacje informacje dla innego powod do zastanowienia sie. Mysle ze nie bez powodu osoby pracujace w salonach i serwisach grupy vaq majac wybor unikaja silnika 1.5
Siejesz zamęt Kolego Luk4as.Nie wolno pisac takich informacji,ponieważ nie maja zadnego podparcia logicznego.Wiesz co to jest "plotka"?Wiesz ile krzywdy mozna zrobic ludziom przez plotkę.A teksty że ktos widział,ktos słyszał,mechanik cos tam itd.itp.......to do mnie nie przemawia.Licza sie fakty. ;) ;)
Seat Ateca 1.4 TSI DSG7 /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL

Luk4as
Posty: 848
Rejestracja: 09 sie 2017, 21:00
Samochód: Skoda
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: Cennik na samochody produkowane w 2018 r.

Post autor: Luk4as »

Ale dario37 w czym jest problem ? Slyszysz plotke to jednym uchem wpuszczasz drugim wypuszczasz i nie ma problemu. Co Ty dziecko jestes ? Usiadz i sie rozplacz jesli uwazasz ze Cie skrzywdzilem tym co napisalem. A moze tak jak paprotek jestes z tych "wierzacych" to mozesz podejsc do tematu tak jak paprotek czyli zepsuje mu sie DQ381 przy 50 tys a on powie ze w to nie wierzy i dalej bedzie myslal ze ma sprawna skrzynie.

Jednak mysle ze na forum jest troszke "ateistow" ktorzy moje informacje jednym uchem wpuszcza drugim wypuszcza albo pomyslal sobie ze maja to w D .... a inni powiedza - dobrze goda

Koniec w temacie i nie ma co sie rozczulac i mazac.

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Cennik na samochody produkowane w 2018 r.

Post autor: Endrju »

Nie spinac się chłopaki. Powiem Wam tylko jedno nie na darmo ASO stajni VW ma nie najlepsza opinie więc nie ma co się gorączkowe. I piszemy na temat bo off top się tutaj robi.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

Felix
Posty: 339
Rejestracja: 27 maja 2018, 21:08
Samochód: Seat Leon FR
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Cennik na samochody produkowane w 2018 r.

Post autor: Felix »

@Luk4as, jeżeli "twoje źródło" twierdzi, że 1.4 jest dobre od kilku lat, bo jest po poprawkach, to lepiej tego źródła nie cytuj ;)
Przez "poprawki" mają pewnie na myśli wprowadzenie silników z serii EA211, tyle że tu o poprawkach nie ma mowy.
EA211 jest CAŁKOWICIE nowym silnikiem, który (zgodnie z danymi samego VW) z serią EA111 wspólny ma tylko... rozstaw cylindrów. Nic więcej.
1.4 z serii EA211 od początku były bezproblemowe. Jedyną chyba wpadkę w tej serii silników zaliczył silnik 1.2, w którym na początku produkcji montowano wadliwy wariator/ nastawnik zmiennych faz rozrządu.
Silnik 1.5 powstał na bazie 1.4 EA211, ale ma sporo zmian (zwiększony skok tłoka, inny cykl pracy, turbina że zmienną geometrią itd.). Czy będzie bezawaryjny pokaże dopiero czas.
Osobiście wziąłem 1.4 nie że strachu, ale wszyscy testujący piszą, że 1.4 trochę lepiej jeździ mimo tych samych parametrów. Jest nawet kilka porównań Ateci i Karoqa, w których według pomiarów testujących różnica w przyspieszeniu 0-100 to prawie sekunda. A spalanie w 1.5 niewiele niższe (średnio ok. 0.3l).

@Paprotek, akurat co do skrzyń DQ200, to ta opinia serwisu może nie być nieuzasadniona. Jeździłem kilkoma samochodami z tą skrzynią i np. w Toledo 1.2 przy ruszaniu skrzynia strasznie długo ślizga sprzęgłem. Efekt jak przy bardzo zużytej tarczy. W Atece 1.4 i Karoqu 1.5 w ogóle tego efektu nie widziałem. A to właśnie przedwczesne zużycie sprzęgieł jest chyba największą bolączką tej skrzyni.

Co do samego cennika, to jak już zauważono, największa zmiana to warunki kredytowania. Niestety dużo gorsze niż były. Bardzo się wkurzyłem, jak nagle w symulacjach rata za samochód wzrosła mi z 1400 do 1640, a całkowity koszt kredytu przez 4 lata wzrósł prawie dwukrotnie :/
Bez żadnego ostrzeżenia że strony salonu.
I tak zamówiłem, ale już naprawdę z ciężkim sercem. Gdybym nie znał wcześniejszych warunków kredytu to obecne przyjąłbym inaczej - i tak nie są złe w porównaniu z konkurencją. Ale że znam, to bardzo boli fakt, że przez niekompetencję salonu straciłem z dnia na dzień kilkanaście tysięcy :/
A handlowiec jeszcze mi próbował wcisnąć, że zmiana jest kosmetyczna...

GregorK3
Posty: 68
Rejestracja: 07 sty 2018, 20:35
Lokalizacja: Mielec
Samochód: ateca 1.4 TSI 150KM Style Rodium grey
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Cennik na samochody produkowane w 2018 r.

Post autor: GregorK3 »

Przeglądając ten nowy cennik obowiązujący od 02.05.2018 rzuciło mi się w oczy, że dla wersji Xcellence w wersji z napędem tylko na przednią oś nie ma już Seat Drive Profile, czyli pokrętła do wyboru z 4 trybami jazdy. Albo błąd w cenniku albo faktycznie to wycofali i zostało tylko w wersji FR i oczywiście w wersjach z 4drive. W starym cenniku Xcellence z przednim napędem to miał.

Felix
Posty: 339
Rejestracja: 27 maja 2018, 21:08
Samochód: Seat Leon FR
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Cennik na samochody produkowane w 2018 r.

Post autor: Felix »

Rzeczywiście, nie zwróciłem na to uwagi. Ciekawostka.
No to teraz ciekawe czy dostanę Drive Profile, czy nie. W specyfikacji na zamówieniu jeszcze niby mam wyszczególnione.

ODPOWIEDZ