Przedzakupowe rozterki :)

Wszelkie dyskusje związane z zakupem Seata Ateca i Cupry Ateca
Awatar użytkownika
michal 76
Posty: 571
Rejestracja: 07 maja 2017, 10:04
Lokalizacja: Ostrołęka
Samochód: Seat Ateca 1.4 DSG XCELLENCE 4 Drive VW Passat
Podziękował: 77 razy
Otrzymał podziękowań: 145 razy

Re: Przedzakupowe rozterki :)

Post autor: michal 76 »

Przy wymianie co 15 tys. obydwa oleje będą dobre. W Atece mam Motula zalanego w Jettce Castrol.



Sponsor

Re: Przedzakupowe rozterki :)

Sponsor


Awatar użytkownika
Janisz
Posty: 665
Rejestracja: 20 maja 2017, 14:34
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI 150KM DSG 4drive
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: Przedzakupowe rozterki :)

Post autor: Janisz »

Ja leję olej Liqui Moly. Pierwszą wymianę zrobiłem po ok 3500km. Drugą robię po kolejnych 15 000km czyli za ok. miesiąc czasu. Również zaleję olej Liqui Moly ;)
Ateca Xcellence | 1.4 TSI 150KM | DSG | 4Drive | Mato Brown | Felgi 18 cali - PERFORMANCE 36/1| Alcantara Brown | Comfort Assistant | Podgrz. przednia szyba | Kamery 360 | Navi | Full Link | Alarm |
Obrazek

GregorK3
Posty: 68
Rejestracja: 07 sty 2018, 20:35
Lokalizacja: Mielec
Samochód: ateca 1.4 TSI 150KM Style Rodium grey
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Przedzakupowe rozterki :)

Post autor: GregorK3 »

Koledzy jeszcze raz dziękuję za wszystkie Wasze opinie. Ateca już zamówiona. Teraz czekam na kontakt od dilera co do czasu oczekiwania na samochód (raczej średnio 4-5 miesięcy). Przekażę Wam jeszcze, że przed zakupem pytałem w centrali SEAT odnośne silnika 1.4 TSI 150KM czy przewidziany jest do niego filtr GPF. Dostałem informację zwrotną, że do tego silnika nie jest przewidziany w Atece filtr GPF i silnik w obecnej formie będzie dostępny przynajmniej do połowy roku. Natomiast napisali, że w drugiej połowie roku wejdzie silnik 1.5 TSI tylko z GPF (ciekawe czy wycofają wtedy 1.4 TSI z Ateki). Tak więc jest ostatnia chwila, żeby się załapać na silnik bez tego cuda :) Kolejne cudowne udogodnienie wymuszone przez UE będzie we wszystkich nowych sprzedawanych autach od września 2018. Co ciekawe Tiguan II ma już w cenniku zaznaczony silnik 1.4 TSI 150 KM manual z dopiskiem GPF. Faktycznie z tego co pisali w necie miał wejść najpierw filtr GFP do tego silnika w TIGUANIE.

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Przedzakupowe rozterki :)

Post autor: Endrju »

Tak VW wycofuje z produkcji silnik 14tsi.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

Awatar użytkownika
l3niwi3c
Posty: 312
Rejestracja: 20 paź 2017, 7:40
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.4 TSI 150 KM XC
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Przedzakupowe rozterki :)

Post autor: l3niwi3c »

Ten 1.5 troszkę ryzykowny. Niby jest gwarancja, ale mimo wszystko świeżynka na rynku. A tak przy okazji gdzie można poczytać o warunkach gwarancji 5 lub letniej? Bo jak zamawiałem to było 5lat, wiec chyba tak dostanę?
Ateca XCELLENCE | 1.4 TSI 150KM FWD | DSG | Samoa Orange | Felgi 18 cali - PERFORMANCE 36/1| Alcantara Brown | Pakiet Comfort+ | COMFORT ASSISTANT | Podgrzewana przednia szyba | Alarm | Elektrycznie i Bezdotykowo otwierane drzwi bagażnika | Wirtualny kokpit

root
Administrator
Posty: 731
Rejestracja: 13 lis 2016, 13:58
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90
Podziękował: 748 razy
Otrzymał podziękowań: 79 razy

Re: Przedzakupowe rozterki :)

Post autor: root »

GregorK3 pisze:
11 sty 2018, 22:08
Kolejne cudowne udogodnienie wymuszone przez UE będzie we wszystkich nowych sprzedawanych autach od września 2018.
Nie sprzedawanych, a homologowanych (albo przynajmniej dopuszczanych do obrotu) od września. Wciąż będą w sprzedaży (i pewnie w produkcji) samochody z silnikami bez tego wynalazku, o ile zostały wcześniej zatwierdzone.

Saracen
Posty: 13
Rejestracja: 20 lis 2017, 0:38
Samochód: Seat Leon 1M
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Przedzakupowe rozterki :)

Post autor: Saracen »

l3niwi3c pisze:
11 sty 2018, 22:21
Ten 1.5 troszkę ryzykowny. Niby jest gwarancja, ale mimo wszystko świeżynka na rynku. A tak przy okazji gdzie można poczytać o warunkach gwarancji 5 lub letniej? Bo jak zamawiałem to było 5lat, wiec chyba tak dostanę?
Ja też się nie dopytałem, ale mam nadzieję, że będzie to normalna gwarancja 4 letnia przedłużona o rok. W każdym razie w cenniku nie było żadnych "gwiazdek" i w razie czego będę się na to powoływał.

ODPOWIEDZ