Kolejny upgrade w 2018?

Wszelkie dyskusje związane z zakupem Seata Ateca i Cupry Ateca
Macias
Posty: 48
Rejestracja: 06 lut 2018, 21:51
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Czekając na FR Rodium Grey 1.4 TSI DSG
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Kolejny upgrade w 2018?

Post autor: Macias »

Właśnie zamówiłem czerwoną FRę 1.4 DSG (bez 4x4), ale męczy mnie pytanie: czy ktoś słyszał już o kolejnym planowanym upgradzie Ateci w 2018? W szczególności interesuje mnie czy lekko mdły Velvet Red zamieni się na Desire Red tak jak w pozostałych modelach Seata FR w 2018 roku. Z tego co rozumiem jednak, taki upgrade wiązałby się z nowym silnikiem 1.5 + prawdopodobne GPF?

pozdrawiam,
Macias
Ostatnio zmieniony 07 lut 2018, 21:32 przez Macias, łącznie zmieniany 1 raz.



Sponsor

Kolejny upgrade w 2018?

Sponsor


Awatar użytkownika
paprotek
Posty: 501
Rejestracja: 08 cze 2017, 6:49
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Ateca FR 2.0 TSI
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Kolejny upgrade w 2018?

Post autor: paprotek »

Z tego co ja wiem to Velvet Red jest kolorem stosowanym w Ateca ponieważ jest ona robiona w fabryce Skody w Czechach. Wszystkie Skody mają taki kolor i przez to Ateca też go dostała. Inne Seaty robione w Hiszpanii mają własny kolor czerwony Desire Red. Także wynika to raczej z fabryki a nie silnika.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka


Kamyczek
Posty: 26
Rejestracja: 29 sty 2018, 21:53
Samochód: ATECA 2.0 TSI FR DSG7 4-DRIVE
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Kolejny upgrade w 2018?

Post autor: Kamyczek »

Oj nie był bym taki pewny . Możliwe że nowe benzyny dostaną GPF bo taka jest dyrektywa UE . Dyrektywa obowiązuje od września 2018 więc bardzo możliwe że seat wprowadza już teraz GPF bo każde auto ,które się nie sprzeda do września wróci do fabryki na jego montaż . Współczuję już dziś tym co dostaną ten bonus ...

Awatar użytkownika
szczekas
Posty: 280
Rejestracja: 25 cze 2017, 17:35
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Seat Ateca FR 2.0 TSI
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Kolejny upgrade w 2018?

Post autor: szczekas »

Mam nadzieję, że do 2.0 TSI nie wprowadzą GPFa po cichu, bo cały czas czekam na swój.
Ateca FR | 2.0 TSI 190KM | DSG7 | 4Drive | Rodium Grey | Felgi 18" PERFORMANCE 36/3 | Alcantara Black | Comfort Assistant | Podgrzewana przednia szyba | Navi | Alarm | Elektryczna klapa bagażnika | Beats Sound System

Macias
Posty: 48
Rejestracja: 06 lut 2018, 21:51
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Czekając na FR Rodium Grey 1.4 TSI DSG
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Kolejny upgrade w 2018?

Post autor: Macias »

Velvet Red (Czechy) vs. Desire Red (Hiszpania) - tak, to zdecydowanie ma sens. Trochę szkoda, bo Desire Red podoba mi się niemożebnie. Z drugiej strony produkcja w Czechach jakoś bardziej do mnie przemawia.

GPF - chcecie powiedzieć, że to co zamówiłem może już mieć to ustrojstwo?

macias

ODPOWIEDZ