Dlaczego zrezygnowałem z Karoq a zakupiłem Atecę?

Wszelkie dyskusje związane z zakupem Seata Ateca i Cupry Ateca
Awatar użytkownika
MusiC ManiaC
Posty: 105
Rejestracja: 03 mar 2018, 8:05
Lokalizacja: SL
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI Red Velvet
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Dlaczego zrezygnowałem z Karoq a zakupiłem Atecę?

Post autor: MusiC ManiaC »

Witam forumowiczów,

W ciągu dwóch dni przesiadłem się z forum Karoq na Ateca, dlaczego?
Ponieważ Skoda nie mogła mnie zapewnić że moje auto do produkcji będzie do odbioru przed 01/07/18 a warunkiem zakupu nowego samochodu był właśnie ten termin.(Seat również nie jest w stanie zapewnić że auto do produkcji będzie u mnie przed lipcem 2018)
Dostałem naprawdę korzystny rabat w skoda, ale data była zobowiązująca, diler nie dał gwarancji.
Znalazłem w regionie, (SL) Seata Atecę od ręki, rocznik 2017,model 2018 w pięknym kolorze red velvet więc po nie łatwych negocjacjach postanowiłem ją zakupić, i tak śledząc różne fora,testy itp to twierdzę że dokonałem właściwego wyboru i już nie mogę doczekać się odbioru auta :).Konfiguracja podobna a cena mimo wszystko niższa niż Karoq.



Sponsor

Dlaczego zrezygnowałem z Karoq a zakupiłem Atecę?

Sponsor


Awatar użytkownika
paprotek
Posty: 501
Rejestracja: 08 cze 2017, 6:49
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Ateca FR 2.0 TSI
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Dlaczego zrezygnowałem z Karoq a zakupiłem Atecę?

Post autor: paprotek »

Velvet Red to dobry wybór ;) Ateca ma tę przewagę że jest już produkowana od 1.5 roku więc dealerzy mają na stockach zamówione przez siebie egzemplarze od ręki. Zupełnie inaczej jest w Skodzie która jest nowością. Ja uważam że Ateca nie ma się czego wstydzić w porównaniu do rodzinnych konkurentów i na pewno broni się przed Skoda, a 8 naprawdę nie ustępuje Tiguanowi. Dobry wybór! Powodzenia na drodze.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka


Luk4as
Posty: 848
Rejestracja: 09 sie 2017, 21:00
Samochód: Skoda
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: Dlaczego zrezygnowałem z Karoq a zakupiłem Atecę?

Post autor: Luk4as »

Ja inaczej podszedlem do tematu. Zawsze jezdzilem skodami. Czekalem na mniejsze wydanie kodiaqa czyli karoqa. Atece znalem juz 1.5 roku i od zakupu powstrzymywal mnie karoq. Karoq uwazam ze jest ladniejszy w srodku. Ma bardziej funkcjonalbe wnetrze. Nowoczesniejsza deske radio i fotele. Desja w atece ma chyba z 6 lat bo takie sa w leobach. Do zakupy karoqa zniechecilo mnie czekanue na vc, pelna skore, brak pakietu sportowego fr/r line oraz silnik 1.5 ktory jeat nowoscoa i jest odradzany przez samych mechanikow pracujacych w serwisach vag. 1.4 tsi wymagal kilku lat zeby zostal poprawiony i podobnie moze byc z 1.5

I jeszcze wrazenia z jazdy. W karoqu jest bardzo glosno. Lusterka sa zle zaprohektowane przez co w aucie slychac szumy przy nieduzych predkosciach. Kolejna sprawa to dynamika do seata wsiadam naciskam delikatnie gaz i samochod leci. W karoqu naciskam gaz i samochod zbiera sue jakby nie dal rady. Przyciskam mocniej skrzynia redukuje miesza zaczyna przyspieszac ale uwazam ze cos tu jest nie tak

Luk4as
Posty: 848
Rejestracja: 09 sie 2017, 21:00
Samochód: Skoda
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: Dlaczego zrezygnowałem z Karoq a zakupiłem Atecę?

Post autor: Luk4as »

Kropke nad i postawila 5 letnia gw ktora w wiekszosci krajow swiata byla dostepna od poczatku w seacie a w PL dopiero od 2018 roku. Z czasem tez skoda bedzie miala 5 lat jak to jest choviazby w de . Ale PL musi jeszcze poczekac

Awatar użytkownika
Walt
Posty: 229
Rejestracja: 23 paź 2017, 8:42
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: Seat Ateca 2.0TSI Xperience
Podziękował: 16 razy
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: Dlaczego zrezygnowałem z Karoq a zakupiłem Atecę?

Post autor: Walt »

Tak z ciekawości - czwórka w Twoim nicku też jest skutkiem awarii klawiatury? Bo chyba Ci szwankuje ;)
Była 1,4TSI Xcellence.
Jest 2.0TSI Xperience.

Luk4as
Posty: 848
Rejestracja: 09 sie 2017, 21:00
Samochód: Skoda
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: Dlaczego zrezygnowałem z Karoq a zakupiłem Atecę?

Post autor: Luk4as »

To nie wina klawiatury tylko pospiechu ...

Michalw79
Posty: 293
Rejestracja: 09 kwie 2017, 22:46
Lokalizacja: Warszawa, Ursus
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI 150 KM
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Dlaczego zrezygnowałem z Karoq a zakupiłem Atecę?

Post autor: Michalw79 »

Luk4as pisze:
04 mar 2018, 10:10
Kropke nad i postawila 5 letnia gw ktora w wiekszosci krajow swiata byla dostepna od poczatku w seacie a w PL dopiero od 2018 roku. Z czasem tez skoda bedzie miala 5 lat jak to jest choviazby w de . Ale PL musi jeszcze poczekac
Seat w Polsce również posiadal taką gwarancję. Przy zakupie nowego Leona 2010 roku również otrzymałem 5 letnią gwarancję.
Seat Ateca 1.4 TSI Xcellence Nevada White.

Michalw79
Posty: 293
Rejestracja: 09 kwie 2017, 22:46
Lokalizacja: Warszawa, Ursus
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI 150 KM
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Dlaczego zrezygnowałem z Karoq a zakupiłem Atecę?

Post autor: Michalw79 »

Michalw79 pisze:
04 mar 2018, 15:27
Luk4as pisze:
04 mar 2018, 10:10
Kropke nad i postawila 5 letnia gw ktora w wiekszosci krajow swiata byla dostepna od poczatku w seacie a w PL dopiero od 2018 roku. Z czasem tez skoda bedzie miala 5 lat jak to jest choviazby w de . Ale PL musi jeszcze poczekac
Seat w Polsce również posiadal taką gwarancję. Przy zakupie nowego Leona 2010 roku również otrzymałem 5 letnią gwarancję.
Tylko ta gwarancją też raz była przy zakupie później jej znowu było brak itd.😀
Seat Ateca 1.4 TSI Xcellence Nevada White.

patryk7133
Posty: 1076
Rejestracja: 11 wrz 2017, 23:53
Lokalizacja: Nowa Ruda i Ludwigshafen
Samochód: Seat Ateca1,4 TSI DSG7 Xcellence Comfort+Assistant
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Re: Dlaczego zrezygnowałem z Karoq a zakupiłem Atecę?

Post autor: patryk7133 »

A co do DE to gwarancja na Atece jest 2 letnia no chyba że coś ostatnio się zmieniło ale jeszcze 5 miesięcy temu w PL było 4 lata a w DE 2lata

Pozdrawiam!

ODPOWIEDZ