Ubezpieczenie AC,OC,NNW.

Wszelkie dyskusje związane z zakupem Seata Ateca i Cupry Ateca
Rafiner
Posty: 815
Rejestracja: 07 paź 2018, 19:02
Samochód: Seat Ateca 1.5 TSI DSG FR
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 82 razy

Re: Ubezpieczenie AC,OC,NNW.

Post autor: Rafiner »

Bonifacy pisze:
27 gru 2022, 13:45
W biurze ubezpieczeń obliczyli mi wysokość składki na kolejny rok. Co ciekawe, przed dwoma laty samochód kupiłem za 126 tys. Dzisiejsza jego wartość to 128 tys.! Fakt, że niewiele jeżdżę (dwa lata 15 tys. km), ale zadziwiające.
A składka w Warcie za pełny pakiet ubezpieczeń OC + AC + NWW + Assistance + szyby = 2700 zł.
Mi wyceniała agentka w Warcie i ustawiła do wyceny 1.5 tsi FR z DSG, ale nie miała jak dodać dodatkowego wyposażenia i wartość wyceny auta była kilka tys niższa niż w PZU, gdzie koleś uwzględnił wszystko, a wycena polisy była bardzo podobna, ale z racji wyższej wartosci do wyceny wziąłem PZU.
Wycenili mi 3 tys poniżej ceny zakupu. Auto ma dokładnie 3 lata.


Ateca 1.5 tsi DSG, Radium Grey, wersja FR + extrasy.

Sponsor

Re: Ubezpieczenie AC,OC,NNW.

Sponsor


Awatar użytkownika
rybsko
Posty: 346
Rejestracja: 19 kwie 2021, 17:12
Lokalizacja: Pomorskie
Samochód: Ateca FR TSI 2.0 FL
Podziękował: 43 razy
Otrzymał podziękowań: 54 razy

Re: Ubezpieczenie AC,OC,NNW.

Post autor: rybsko »

Czołem. Mam dwie oferty ubezpieczenia tego samego TU (różni sprzedawcy). Jeden proponuje standardowe warunki, a drugi ma chyba jakieś dedykowane. Kluczowa różnica jest taka, że jeden daje samochód zastępczy w przypadku wypadku i naprawy w ASO na 30 dni, a drugi bezterminowo. Pozostałe parametry, również dot. auta zastępczego, identyczne.

Z praktycznego punktu widzenia jak byście ocenili, warto mieć to bezterminowe? Warto za nie dopłacić?

flash
Posty: 292
Rejestracja: 30 lis 2022, 20:45
Samochód: Seat Ateca FR 1.5 TSI DSG7 FL 2022
Podziękował: 25 razy
Otrzymał podziękowań: 43 razy

Re: Ubezpieczenie AC,OC,NNW.

Post autor: flash »

Wszystkim powtarzam, że dobór ubezpieczenia powinien być mocno indywidualny, i dawać temu, kto się ubezpiecza, poczucie spokoju i bezpieczeństwa w razie wystąpienia potencjalnych przygód. Jeśli uważasz, że może ci się wydarzyć coś, co pozbawi cię samochodu na dłużej niż 30 dni, i jak dostaniesz auto zastępcze na 30 dni i to będzie ci za mało, to bierz bezterminowe. Jak nie, to nie. :) Wiadomo, zawsze lepiej mieć jak najwięcej/najlepiej, ale wiadomo też – każdy chce mieć jak najbardziej optymalny zakres, ale też i w rozsądnej cenie. :)
Za ten post autor flash otrzymał podziękowanie:
rybsko (18 kwie 2023, 13:03)
Ocena: 5.26%

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 89 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Ubezpieczenie AC,OC,NNW.

Post autor: Endrju »

Jak nie duża różnica albo auto potrzebujesz do pracy to bierz bezterminowo. Średni czas naprawy w ASO to właśnie 30 dni pod warunkiem że nie trzeba ściągać części z magazynu centralnego. Facet z wypożyczalni aut mi mówił że ma podpisaną umowę z ASO i średnio trwa to ok.45 dni.
Za ten post autor Endrju otrzymał podziękowanie:
rybsko (18 kwie 2023, 14:17)
Ocena: 5.26%
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

Rafiner
Posty: 815
Rejestracja: 07 paź 2018, 19:02
Samochód: Seat Ateca 1.5 TSI DSG FR
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 82 razy

Re: Ubezpieczenie AC,OC,NNW.

Post autor: Rafiner »

Hmm sprawa mocno specyficzna, bo np. częściej od wypadku przebijasz oponę, rozbijusz szybę albo auto się zepsuje i szybko naprawią. Czy analizowałeś jak daleko od domu masz holowanie?
Takich rozkmin znajdziesz z 10. Wszystkich nie zabezpieczysz. Pytanie czy umowy rożnią się tylko tym szczegółem i ceną, czy czegoś brakuje kosztem tego drugiego.
Poza tym jakim cudem jeden ma inne warunki od drugiego w tym samym TU ? Dziwne to. Zazwyczaj różnią się możliwym rabatem i tyle.
Ateca 1.5 tsi DSG, Radium Grey, wersja FR + extrasy.

Awatar użytkownika
rybsko
Posty: 346
Rejestracja: 19 kwie 2021, 17:12
Lokalizacja: Pomorskie
Samochód: Ateca FR TSI 2.0 FL
Podziękował: 43 razy
Otrzymał podziękowań: 54 razy

Re: Ubezpieczenie AC,OC,NNW.

Post autor: rybsko »

Dzięki za podpowiedzi i punkty widzenia. Generalnie temat nieaktualny, bo VWFS nie potrafiło przez blisko tydzień poinformować mnie wyczerpująco i czarno na białym o przewagach swojej oferty. Ponadto, bardzo słabe doświadczenie z nimi. Gdybym tego sam nie wyłapał i nie ponaciskał, to trzyletnia gwarantowana suma ubezpieczenia na samochód, którą sami mi w pierwszym roku zaznaczyli i za którą pewnie zapłaciłem, zostałaby pominięta, a samochód w polisie miałby wartość 147k zamiast 178k... Po tej wątpliwej przygodzie wróciłem do swojego wieloletniego broker'a od ubezpieczeń.

ODPOWIEDZ