Leasing

Wszelkie dyskusje związane z zakupem Seata Ateca i Cupry Ateca
lukasz-jaworzno
Posty: 101
Rejestracja: 14 sie 2017, 22:38
Lokalizacja: Jaworzno
Samochód: Seat Ateca Xcellence 2.0TDI DSG 190KM 4Drive DSG7
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Leasing

Post autor: lukasz-jaworzno »

Root świetnie to opisałeś.
Finanse to jedno ale ważne inne koszty, które mogą się pojawić.
W bzwbk tez jest rata zmienna o wibor, ale działa to na wzrost i spadek, jest przyjęte w moim przypadku - zmiana o 0,1 i wtedy korygują ratę.
Ważne ze wibor jest na poziomie raczej wzrostu niż spadku zatem rata raczej pójdzie w górę a nie w dół.


Wysłane za pomocą Tapatalk



Sponsor

Re: Leasing

Sponsor


root
Administrator
Posty: 731
Rejestracja: 13 lis 2016, 13:58
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90
Podziękował: 748 razy
Otrzymał podziękowań: 79 razy

Re: Leasing

Post autor: root »

W BZ WBK jest też stałe oprocentowanie, tylko trzeba zapytać :) W mojej kalkulacji taka oferta wyszła niecałe 1,5% drożej od tej ze zmiennym.

root
Administrator
Posty: 731
Rejestracja: 13 lis 2016, 13:58
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90
Podziękował: 748 razy
Otrzymał podziękowań: 79 razy

Re: Leasing

Post autor: root »

l3niwi3c pisze:
06 kwie 2018, 23:59
ja nie mam zbyt wielkiego wyboru. Leasing na 7 lat nie oferuje dużo firm
No to niestety tu jest problem. Ale warto popytać inne firmy, może jednak? 1000 zł to jednak spore koszty i masz rację co do ubezpieczenia obcego, ale czy na pewno poza wyjdzie taniej? Poza tym np. w Millennium nie ma opłaty za obce ubezpieczenie, jeśli weźmiesz od nich GAP.

Awatar użytkownika
l3niwi3c
Posty: 312
Rejestracja: 20 paź 2017, 7:40
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.4 TSI 150 KM XC
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Leasing

Post autor: l3niwi3c »

root pisze:
l3niwi3c pisze:
06 kwie 2018, 23:59
ja nie mam zbyt wielkiego wyboru. Leasing na 7 lat nie oferuje dużo firm
No to niestety tu jest problem. Ale warto popytać inne firmy, może jednak? 1000 zł to jednak spore koszty i masz rację co do ubezpieczenia obcego, ale czy na pewno poza wyjdzie taniej? Poza tym np. w Millennium nie ma opłaty za obce ubezpieczenie, jeśli weźmiesz od nich GAP.
Z drugiej strony 600 zł straty przy takiej kwocie jest pomijalne. (Nie płacę za rejestrację)

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Ateca XCELLENCE | 1.4 TSI 150KM FWD | DSG | Samoa Orange | Felgi 18 cali - PERFORMANCE 36/1| Alcantara Brown | Pakiet Comfort+ | COMFORT ASSISTANT | Podgrzewana przednia szyba | Alarm | Elektrycznie i Bezdotykowo otwierane drzwi bagażnika | Wirtualny kokpit

dario37
Posty: 1138
Rejestracja: 06 maja 2017, 10:28
Lokalizacja: Oława
Samochód: Seat Ateca 1.4TSI /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Leasing

Post autor: dario37 »

l3niwi3c pisze:
06 kwie 2018, 23:56
root pisze:
06 kwie 2018, 23:36
145 zł przez 7 lat to jest 1000 zł. To bardzo dużo. Standardowo w leasingach masz ok. 350 zł za rejestrację i być może 50 zł za zgodę na wyjazd za granicę. Do tego dochodzi jakieś 50 zł za wskazanie kierowcy w przypadku fotoradaru i jakieś opłaty za ewentualne zmiany w umowie (adresu działalności itp.). To daje 400 zł i 600 zł buforu na ewentualne przyszłe koszty. Czy naprawdę spodziewasz się dwóch fotoradarów rocznie?
Ryczałtowa opłata ma sens w przypadku krótkich umów, wtedy faktycznie może wyjść taniej. Dla tak długich może wyjść znacznie drożej.

Btw, pamiętaj, że jakieś opłaty jednak i tak są :) Np. opłata windykacyjna jest zawsze i żadne ryczałty jej nie obejmą…
Jeszcze trzeba chyba dodać opłatę za administrowanie ubezpieczeniem indywidualnym (jak nie bierze się ubezpieczenia oc/ac u nich) (200zł)
To jest najgorszy leasing jaki widziałem.Soorki
Seat Ateca 1.4 TSI DSG7 /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL

dario37
Posty: 1138
Rejestracja: 06 maja 2017, 10:28
Lokalizacja: Oława
Samochód: Seat Ateca 1.4TSI /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Leasing

Post autor: dario37 »

l3niwi3c pisze:
06 kwie 2018, 22:42
Ja biorę w getinleasing, ponieważ biorę leasing aż na 7 lat. Tabeli opłat i prowizji brak. Jest tylko opłata roczna 145zł netto za kompleksową obsługę umowy leasingu (wpłata 5% wykup 1% RATA 1369.33 netto + 87.25 GAP. W tym tygodniu jadę podpisać umowę, mam nadzieję że chociaż troszkę utarguje z raty
Miałem kiedyś kredyt samochodowy w Getin.Omijam ten bank szerokim łukiem. ;)
Seat Ateca 1.4 TSI DSG7 /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL

nkbor
Posty: 102
Rejestracja: 25 maja 2017, 13:34
Lokalizacja: Szczecin
Samochód: Ateca Style 1.4 Manual
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Leasing

Post autor: nkbor »

Getin to zupełna porażka. Brak kompetencji, doliczane opłaty zmieniające się mimo umowy . Co roku zmieniana tabela opłat. Od roku wiesz bo doczytałeś w umowie i załącznikach ,że dopłacasz 99 zł ale gdy dochodzi do deadline dowiadujesz się ,że nie bo zmienili tabele nie informując Cię o tym . To Ty według nich miałeś obowiązek się interesować i płacisz teraz 299 zł. Getin to ostateczność.Finansowaliśmy sprzęt firmowy. Szczerze nie polecam. My nigdy więcej nie skorzystamy.
Według mojego doświadczenia (jestem ekonomistą i umiem liczyć) bierz leasing z volkswagena tak jak kredyt w złotówkach skoro w tej walucie zarabiasz. Nie reklamuje ale poprzedni samochód też finansowaliśmy z Vw Bank i mimo ofert zmiany od innych banków oferta była do końca nie do przebicia.
Ateca Syle 1,4 TSI 150 KM /Manual / Nevada White/Alcantara Black /Media Plus/Kamera/Podgrzewana przednia szyba/Martwy Punkt i trochę dodatków :D

Awatar użytkownika
l3niwi3c
Posty: 312
Rejestracja: 20 paź 2017, 7:40
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.4 TSI 150 KM XC
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Leasing

Post autor: l3niwi3c »

nkbor pisze:Getin to zupełna porażka. Brak kompetencji, doliczane opłaty zmieniające się mimo umowy . Co roku zmieniana tabela opłat. Od roku wiesz bo doczytałeś w umowie i załącznikach ,że dopłacasz 99 zł ale gdy dochodzi do deadline dowiadujesz się ,że nie bo zmienili tabele nie informując Cię o tym . To Ty według nich miałeś obowiązek się interesować i płacisz teraz 299 zł. Getin to ostateczność.Finansowaliśmy sprzęt firmowy. Szczerze nie polecam. My nigdy więcej nie skorzystamy.
Według mojego doświadczenia (jestem ekonomistą i umiem liczyć) bierz leasing z volkswagena tak jak kredyt w złotówkach skoro w tej walucie zarabiasz. Nie reklamuje ale poprzedni samochód też finansowaliśmy z Vw Bank i mimo ofert zmiany od innych banków oferta była do końca nie do przebicia.
Dzięki za opinie. Niestety z tego co wiem vb nie ma leasingu na 7 lat, a ten leasing jest bez tabeli opłat tylko z roczną opłata.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Ateca XCELLENCE | 1.4 TSI 150KM FWD | DSG | Samoa Orange | Felgi 18 cali - PERFORMANCE 36/1| Alcantara Brown | Pakiet Comfort+ | COMFORT ASSISTANT | Podgrzewana przednia szyba | Alarm | Elektrycznie i Bezdotykowo otwierane drzwi bagażnika | Wirtualny kokpit

root
Administrator
Posty: 731
Rejestracja: 13 lis 2016, 13:58
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90
Podziękował: 748 razy
Otrzymał podziękowań: 79 razy

Re: Leasing

Post autor: root »

l3niwi3c pisze:
08 kwie 2018, 23:24
Niestety z tego co wiem vb nie ma leasingu na 7 lat
Sprawdzałeś inne? Ja pytałem w Millennium i mają tylko na 5 lat.
l3niwi3c pisze:
08 kwie 2018, 23:24
ten leasing jest bez tabeli opłat tylko z roczną opłata.
Nie wierz w to. Widziałeś OWL? A umowę?

Alior też nie ma tabeli opłat:

Obrazek

A jednak w OWL są:

Obrazek

dawiop
Posty: 23
Rejestracja: 27 lut 2018, 21:35
Samochód: Seat Ateca 1,4 TSI DSG Style
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Leasing

Post autor: dawiop »

Ja z kolei szukam oferty wynajmu, czy też tzw. Leasingu niskich rat. Czyli niska rata balonowa z dużym wykupem i możliwością pozostawienia samochodu.
1. Czy ktoś z Was brał samochód w takiej opcji finansowania?
2. Porównywałeś jakieś inne banki niż VW?

Słyszałem dużo dobrego o MLeasingi, ale wolę zapytać swoich :)

ODPOWIEDZ