Leasing

Wszelkie dyskusje związane z zakupem Seata Ateca i Cupry Ateca
Awatar użytkownika
tajnyagent
Posty: 125
Rejestracja: 05 kwie 2017, 12:12
Lokalizacja: Kamienna Góra
Samochód: Ateca 1.4 TSI 150KM Fr Manual
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Leasing

Post autor: tajnyagent »

Witam, mam pytanie do tych którzy brali Atece w leasing. Czy braliście w innym leasingu niż Volkswagen Leasing? Porównywaliście ofert z innymi leasingodawcami? Bo jakoś z góry zakładają że jak biorę seata to leasing u nich. To chyba nie jest jakiś wymóg że tylko u nich muszę wziąć? Mam ofertę z Aliorbanku i wydaje mi sie korzystniejsza i się tak zastanawiam.


Andrzej

Sponsor

Leasing

Sponsor


lukasz-jaworzno
Posty: 101
Rejestracja: 14 sie 2017, 22:38
Lokalizacja: Jaworzno
Samochód: Seat Ateca Xcellence 2.0TDI DSG 190KM 4Drive DSG7
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Leasing

Post autor: lukasz-jaworzno »

Jak kupowałem porównywałem leasingi vw i bzwbk.

Wybrałem bzwbk może dlatego ze kiedyś już u nich miałem leasing.


Wysłane za pomocą Tapatalk

Luk4as
Posty: 848
Rejestracja: 09 sie 2017, 21:00
Samochód: Skoda
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: Leasing

Post autor: Luk4as »

Hmmm bzwbk duzo lepiej Ci wychodzilo ? Myslalem ze w vw bedzie najlepiej ...

lukasz-jaworzno
Posty: 101
Rejestracja: 14 sie 2017, 22:38
Lokalizacja: Jaworzno
Samochód: Seat Ateca Xcellence 2.0TDI DSG 190KM 4Drive DSG7
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Leasing

Post autor: lukasz-jaworzno »

Brałem rok temu nie pamiętam co tam było gorzej - ale coś musiało ;-)
Przeglądałem OWL i tabele opłat i prowizji.
Ja zwracam uwagę nie tylko na warunku finansowe, ale głównie na opłaty które mogą pojawić się podczas leasingu.
Większość ofert jest podobnych, różnice są na opłatach a potrafią być bardzo wysokie.

Awatar użytkownika
l3niwi3c
Posty: 312
Rejestracja: 20 paź 2017, 7:40
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.4 TSI 150 KM XC
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Leasing

Post autor: l3niwi3c »

Ja biorę w getinleasing, ponieważ biorę leasing aż na 7 lat. Tabeli opłat i prowizji brak. Jest tylko opłata roczna 145zł netto za kompleksową obsługę umowy leasingu (wpłata 5% wykup 1% RATA 1369.33 netto + 87.25 GAP. W tym tygodniu jadę podpisać umowę, mam nadzieję że chociaż troszkę utarguje z raty
Ateca XCELLENCE | 1.4 TSI 150KM FWD | DSG | Samoa Orange | Felgi 18 cali - PERFORMANCE 36/1| Alcantara Brown | Pakiet Comfort+ | COMFORT ASSISTANT | Podgrzewana przednia szyba | Alarm | Elektrycznie i Bezdotykowo otwierane drzwi bagażnika | Wirtualny kokpit

root
Administrator
Posty: 731
Rejestracja: 13 lis 2016, 13:58
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90
Podziękował: 748 razy
Otrzymał podziękowań: 79 razy

Re: Leasing

Post autor: root »

145 zł przez 7 lat to jest 1000 zł. To bardzo dużo. Standardowo w leasingach masz ok. 350 zł za rejestrację i być może 50 zł za zgodę na wyjazd za granicę. Do tego dochodzi jakieś 50 zł za wskazanie kierowcy w przypadku fotoradaru i jakieś opłaty za ewentualne zmiany w umowie (adresu działalności itp.). To daje 400 zł i 600 zł buforu na ewentualne przyszłe koszty. Czy naprawdę spodziewasz się dwóch fotoradarów rocznie?
Ryczałtowa opłata ma sens w przypadku krótkich umów, wtedy faktycznie może wyjść taniej. Dla tak długich może wyjść znacznie drożej.

Btw, pamiętaj, że jakieś opłaty jednak i tak są :) Np. opłata windykacyjna jest zawsze i żadne ryczałty jej nie obejmą…

root
Administrator
Posty: 731
Rejestracja: 13 lis 2016, 13:58
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90
Podziękował: 748 razy
Otrzymał podziękowań: 79 razy

Re: Leasing

Post autor: root »

Chciałem zwrócić uwagę jeszcze na jedną rzecz. Pozwólcie, że powtórzę to, co napisałem na innym forum.

Jestem właśnie na etapie analizy leasingów na inny samochód (w zasadzie to już podpisałem umowę) i faktycznie Alior wychodzi liczbowo bardzo dobrze, ale ma jedna poważną wadę.

Oprocentowanie jest zmienne i ustalane wg stopy WIBOR3M. Raz, że WIBOR3M jest na wyższym poziomie niż WIBOR1M stosowany przez konkurencję, a dwa, że aktualnie stopy te są na najniższych poziomach od czasu powstania i raczej jest oczekiwanie, że w końcu wzrosną:

Obrazek

Dodatkowo OWL mówi, że po zmianie WIBOR-u Alior może zmienić wysokość raty, ale nie musi (chyba, że na podstawie wniosku leasingobiorcy). Czytaj: jak WIBOR wzrośnie, to zwiększą ratę, ale jak spadnie, to sami raty nie zmniejszą…
Inną kwestią jest interwał, w jakim Alior może zmieniać wysokość raty. WIBOR3M jest aktualizowany codziennie, ale zmienia się w praktyce nie częściej niż raz na miesiąc. W przypadku kredytów hipotecznych wysokość raty w takim przypadku nie może się zmienić częściej niż raz na 3 miesiące (i raz na miesiąc w przypadku WIBOR1M czy raz na pół roku dla WIBOR6M itd.), ale w przypadku leasingów ta kwestia nie jest uregulowana, nie jest również to jawnie wskazane w OWL i najprawdopodobniej może być zapisane w umowie (ale nie widziałem żadnej).

Oczywiście każdy musi sobie sam oszacować ryzyko wzrostu WIBOR-u i jego wpływ na wysokość raty. Niestety OWL nie podaje wzoru na zależność wysokości raty od wysokości WIBOR-u, co pozostawia ogromną swobodę Aliorowi…

Inne firmy również domyślnie proponują zmienne oprocentowanie, ale część posiada też oferty ze stałym, tylko trzeba zapytać. Akurat Alior nie ma. Z firm, które na pewno oferują, to: PKO, Millennium, Masterlease, BZ WBK, mLeasing. Nie wiem niestety co z VWL, bo nie mogę teraz z niego skorzystać.

I żeby była jasność ‒ nie twierdzę, że oferta ze zmiennym oprocentowaniem jest głupia. Wszystko jest dla ludzi i każdy ma inną akceptację ryzyka i inną wiedzę ekonomiczną. Być może WIBOR-y będą spadać i gadam głupoty :) Ale na taką ewentualność warto przeczytać, czy leasingodawca zmniejszy nam ratę.

Awatar użytkownika
l3niwi3c
Posty: 312
Rejestracja: 20 paź 2017, 7:40
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.4 TSI 150 KM XC
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Leasing

Post autor: l3niwi3c »

root pisze:
06 kwie 2018, 23:36
145 zł przez 7 lat to jest 1000 zł. To bardzo dużo. Standardowo w leasingach masz ok. 350 zł za rejestrację i być może 50 zł za zgodę na wyjazd za granicę. Do tego dochodzi jakieś 50 zł za wskazanie kierowcy w przypadku fotoradaru i jakieś opłaty za ewentualne zmiany w umowie (adresu działalności itp.). To daje 400 zł i 600 zł buforu na ewentualne przyszłe koszty. Czy naprawdę spodziewasz się dwóch fotoradarów rocznie?
Ryczałtowa opłata ma sens w przypadku krótkich umów, wtedy faktycznie może wyjść taniej. Dla tak długich może wyjść znacznie drożej.

Btw, pamiętaj, że jakieś opłaty jednak i tak są :) Np. opłata windykacyjna jest zawsze i żadne ryczałty jej nie obejmą…
Jeszcze trzeba chyba dodać opłatę za administrowanie ubezpieczeniem indywidualnym (jak nie bierze się ubezpieczenia oc/ac u nich) (200zł)
Ateca XCELLENCE | 1.4 TSI 150KM FWD | DSG | Samoa Orange | Felgi 18 cali - PERFORMANCE 36/1| Alcantara Brown | Pakiet Comfort+ | COMFORT ASSISTANT | Podgrzewana przednia szyba | Alarm | Elektrycznie i Bezdotykowo otwierane drzwi bagażnika | Wirtualny kokpit

Awatar użytkownika
Janisz
Posty: 665
Rejestracja: 20 maja 2017, 14:34
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI 150KM DSG 4drive
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: Leasing

Post autor: Janisz »

l3niwi3c pisze:
06 kwie 2018, 23:56
root pisze:
06 kwie 2018, 23:36
145 zł przez 7 lat to jest 1000 zł. To bardzo dużo. Standardowo w leasingach masz ok. 350 zł za rejestrację i być może 50 zł za zgodę na wyjazd za granicę. Do tego dochodzi jakieś 50 zł za wskazanie kierowcy w przypadku fotoradaru i jakieś opłaty za ewentualne zmiany w umowie (adresu działalności itp.). To daje 400 zł i 600 zł buforu na ewentualne przyszłe koszty. Czy naprawdę spodziewasz się dwóch fotoradarów rocznie?
Ryczałtowa opłata ma sens w przypadku krótkich umów, wtedy faktycznie może wyjść taniej. Dla tak długich może wyjść znacznie drożej.

Btw, pamiętaj, że jakieś opłaty jednak i tak są :) Np. opłata windykacyjna jest zawsze i żadne ryczałty jej nie obejmą…
Jeszcze trzeba chyba dodać opłatę za administrowanie ubezpieczeniem indywidualnym (jak nie bierze się ubezpieczenia oc/ac u nich) (200zł)
Np. opłata za obca polisę w PKO wynosi 123zł brutto ;)
Ateca Xcellence | 1.4 TSI 150KM | DSG | 4Drive | Mato Brown | Felgi 18 cali - PERFORMANCE 36/1| Alcantara Brown | Comfort Assistant | Podgrz. przednia szyba | Kamery 360 | Navi | Full Link | Alarm |
Obrazek

Awatar użytkownika
l3niwi3c
Posty: 312
Rejestracja: 20 paź 2017, 7:40
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.4 TSI 150 KM XC
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Leasing

Post autor: l3niwi3c »

ja nie mam zbyt wielkiego wyboru. Leasing na 7 lat nie oferuje dużo firm
Ateca XCELLENCE | 1.4 TSI 150KM FWD | DSG | Samoa Orange | Felgi 18 cali - PERFORMANCE 36/1| Alcantara Brown | Pakiet Comfort+ | COMFORT ASSISTANT | Podgrzewana przednia szyba | Alarm | Elektrycznie i Bezdotykowo otwierane drzwi bagażnika | Wirtualny kokpit

ODPOWIEDZ