Test 10 SUV-ów

Wszelkie dyskusje związane z zakupem Seata Ateca i Cupry Ateca
jarek.k
Posty: 136
Rejestracja: 20 sty 2018, 12:06
Lokalizacja: Świdnik
Samochód: Ateca xcl 2.0TSI DSG 4drive Cappuccino Baige
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Test 10 SUV-ów

Post autor: jarek.k »

W wydaniu specjalnym Auto Motor Sport "SUVy i Crossovery" jest test 10 SUVów.
Ateca zajeła w nim drugie miejsca ustępując tylko Tiguanowi a zostawiając z tyłu BMW X1 czy Audi Q3.
Wklejam zdjęcia z opisu auta i wyników finalnych testu.
PS. Wyobrażam też sobie że wygrana Ateci z Tiguanem skonczyłaby się zwolnieniem dla Dyrektora Seat, przecież to byłoby niezgodne z polityką VAG. W wielu elementach jednak przewyższa swojego większego brata.
Miłej lektury

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek



Sponsor

Test 10 SUV-ów

Sponsor


Awatar użytkownika
majcher
Posty: 349
Rejestracja: 31 gru 2016, 18:24
Lokalizacja: Radom
Samochód: Cupra Formentor VZ
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 9 razy

Re: Test 10 SUV-ów

Post autor: majcher »

A rankingi sprzedaży zupełnie odwrotne.
https://moto.onet.pl/aktualnosci/top20- ... ku/hk4xg9g
Formentor VZ
Arona FR 1.0 DSG
był Ateca 1.4TSI

jarek.k
Posty: 136
Rejestracja: 20 sty 2018, 12:06
Lokalizacja: Świdnik
Samochód: Ateca xcl 2.0TSI DSG 4drive Cappuccino Baige
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Test 10 SUV-ów

Post autor: jarek.k »

majcher pisze:
21 maja 2018, 16:34
A rankingi sprzedaży zupełnie odwrotne.
https://moto.onet.pl/aktualnosci/top20- ... ku/hk4xg9g
To kwestia popularnosci modelu. Należy też pamietac że siec salonów nie jest powalająca. U mnie najblizszy to 200km, a Lublin wcale nie jest mały. Przekłąda się to na rozpoznawalnośc marki. Wiele osób szukajac auta jezdzi po salonach i szuka. Seata nie ma :(
Powiem szczerze gdyby nie kolega, który kupił alhambre nawet bym nie wiedział że takie auto jak ateca istnieje.
Byłem tez raz w salonie mojej poprzedniej marki i panowie sie zastanawiali co to za auto. Jest dosc krótko na rynku.

Awatar użytkownika
l3niwi3c
Posty: 312
Rejestracja: 20 paź 2017, 7:40
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.4 TSI 150 KM XC
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Test 10 SUV-ów

Post autor: l3niwi3c »

Auto jest od 2016 więc, krótko nie jest, ale nie było reklam w tv. Być może dlatego, że i tak się nie wyrabiali z produkcją dla tych, którzy wiedzieli o istnieniu Ateci. Teraz jak ludzie piszą, że dostają auta po 2 miesiącach od zamówienia to i w TV czasami ateca się przewija. Widzę tutaj zależność :)
Ateca XCELLENCE | 1.4 TSI 150KM FWD | DSG | Samoa Orange | Felgi 18 cali - PERFORMANCE 36/1| Alcantara Brown | Pakiet Comfort+ | COMFORT ASSISTANT | Podgrzewana przednia szyba | Alarm | Elektrycznie i Bezdotykowo otwierane drzwi bagażnika | Wirtualny kokpit

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Test 10 SUV-ów

Post autor: Endrju »

W sumie rok to krótko a jeszcze trzeba dodać że jest limit na kraje , Polska na 2017 miała limit ok. 1650 szt. a to już jest kropla w morzu.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

Awatar użytkownika
zinger
Posty: 439
Rejestracja: 08 lis 2017, 10:09
Lokalizacja: Kraków
Samochód: Ateca Xcl 1.4 DSG Samoa Orange
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Test 10 SUV-ów

Post autor: zinger »

Pewnie juz to pisalem, ale fakt, ze tak malo Atec jezdzi po naszych (i nie tylko) drogach jest dla mnie bardzo duzym plusem i mam nadzieje, ze tak pozostanie.

overheat
Posty: 207
Rejestracja: 25 gru 2017, 19:53
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Samochód: Ateca 2.0 TSI 4drive
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Re: Test 10 SUV-ów

Post autor: overheat »

zinger pisze:
22 maja 2018, 11:12
Pewnie juz to pisalem, ale fakt, ze tak malo Atec jezdzi po naszych (i nie tylko) drogach jest dla mnie bardzo duzym plusem i mam nadzieje, ze tak pozostanie.
I tak i nie.

Jeśli samochód jest mało popularny, to trudno go serwisować pogwarancyjnie, bo mało kto się zna/ma sprzęt, dostępność części jest słaba, a co za tym idzie cena wysoka. Jeździłem kilka lat Foresterem, więc doświadczyłem tych problemów. Chcesz kupić używane <tu nazwa jakiejś pierdoły>? Albo 2 sztuki na aukcjach/ogłoszeniach za 1500zł, albo 4500zł w ASO. Chcesz serwisować samochód? Tylko 2 warsztaty w mieście mają sprzęt do diagnostyki oraz zielone pojęcie w ogóle jak się za to zabrać (Wrocław, 0.6mln mieszkańców).

dario37
Posty: 1138
Rejestracja: 06 maja 2017, 10:28
Lokalizacja: Oława
Samochód: Seat Ateca 1.4TSI /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Test 10 SUV-ów

Post autor: dario37 »

overheat pisze:
22 maja 2018, 15:20
zinger pisze:
22 maja 2018, 11:12
Pewnie juz to pisalem, ale fakt, ze tak malo Atec jezdzi po naszych (i nie tylko) drogach jest dla mnie bardzo duzym plusem i mam nadzieje, ze tak pozostanie.
I tak i nie.

Jeśli samochód jest mało popularny, to trudno go serwisować pogwarancyjnie, bo mało kto się zna/ma sprzęt, dostępność części jest słaba, a co za tym idzie cena wysoka. Jeździłem kilka lat Foresterem, więc doświadczyłem tych problemów. Chcesz kupić używane <tu nazwa jakiejś pierdoły>? Albo 2 sztuki na aukcjach/ogłoszeniach za 1500zł, albo 4500zł w ASO. Chcesz serwisować samochód? Tylko 2 warsztaty w mieście mają sprzęt do diagnostyki oraz zielone pojęcie w ogóle jak się za to zabrać (Wrocław, 0.6mln mieszkańców).
Ja bym raczej Ateki nie porównywał do Forestera.Ateca- Grupa Vag-a,więc z serwisem iczęściami nie będzie problemu. :)
Seat Ateca 1.4 TSI DSG7 /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL

Awatar użytkownika
zinger
Posty: 439
Rejestracja: 08 lis 2017, 10:09
Lokalizacja: Kraków
Samochód: Ateca Xcl 1.4 DSG Samoa Orange
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Test 10 SUV-ów

Post autor: zinger »

Dokladnie. Subaru to raczej niszowa marka ze specyficznymi rozwiazaniami ktorych nie kazdy fachura ogarnia. Ateca nalezy to bardzo popularnej rodziny, ma praktycznie te same bebechy tylko inaczej ubrane. Do tego zobacz na allegro ile masz np czesci blacharskich. Raczej nie powinno byc priblemow w razie "w".
To nie to co Ravka 3.5l ktora mialem wczesniej gdzie cewka kosztowala 400zl i nigdzie od reki nie byla dosteona.

ODPOWIEDZ