Co najlepiej zamówić?

Wszelkie dyskusje związane z zakupem Seata Ateca i Cupry Ateca
Xrejam
Posty: 36
Rejestracja: 21 maja 2018, 12:11
Samochód: Ateca Xcelence 2.0 TSI 210KM
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Co najlepiej zamówić?

Post autor: Xrejam »

Felix pisze:
28 maja 2018, 13:35
Ja ostatecznie zamówiłem Xcellence 1.4 DSG FWD +:
1. Alarm - wymóg przy kredycie powyżej 100tys
2. Beats Sound System - cóż, kupiłem bez odsłuchu, jako najlepsze fabryczne audio. Lubię dobry dźwięk, a nie chcę wybebeszać nowego samochodu, więc Beats musiał być - mam nadzieję, że się nie zawiodę ;)
3.Elektryczna klapa bagażnika - przydatna rzecz, zwłaszcza na dużych, weekendowych zakupach
4. Pakiet Comfort+
a) Navi - wiem, że można mieć Google Maps itp. ale można też używać dwóch navi. GMaps już mnie wyprowadziło w pole w Czechach, więc wolę je zawsze sprawdzać. Poza tym fabryczna navi przyda się do puntu 5.
b) Kamery 360 - zawsze myślałem, że to gadget, dopóki nie pojeździłem testową Atecą z tym wynalazkiem. Owszem, można żyć bez tego, ale naprawdę te kamery ułatwiają życie (jeden z powodów, dla których biorę Atecę zamiast Karoq)
c) Full Link - cóż, w tych czasach to po prostu mus :)
5. Wirtualny kokpit - jak już ktoś napisał, fajny gadżet, a ja jestem gadżeciarz :) Ale też przydatna rzecz, biorąc pod uwadę fakt, ile informacji można dzięki temu wyświetlić na raz na zegarach. Dla mnie must have i kolejny powód, żeby wziąć Atecę a nie Karoq (w którym jeszcze VC nie można zamówić)
6. Comfort assistant plus - dla mnie asystent jazdy w korku to must have. Bardzo wygodna rzecz. Pozostałe to trochę dodatek. Mogłem też wziąć pakiet bez asystenta martwego pola, ale z drugiej strony jeśli raz mi to uratuje tyłek, to cena już się zwraca...
7. Podgrzewana przednia szyba - mam garaż, ale pod pracą parking pod chmurką. Must have.
8. Podwójna podłoga bagażnika - bardzo wygoda rzecz, dla mnie must have
9. Bezprzewodowe ładowanie telefonu - mam telefon z Qi i to naprawdę duża wygoda. Jedyna głupia rzecz jest taka, że używając Full Link to i tak nie ma sensu, bo telefon trzeba podłączyć kabelkiem :) Ale na krótkie trasy ok. Z tego można ew. zrezygnować.

Standardowe wyposażenie Xcellence, które dla mnie jest "must have":
Właściwie wszystko :) Ale wyróżniają się:
1. Pakiet praktyczny - mam w Leonie i działa super, nie wyobrażam sobie życia bez tego teraz
2. Pakiet zimowy - obecnie nie mam i żałuję, że nie dopłaciłem w Leonie
3. Progresywne wspomaganie układu kierowniczego (występuję tylko w Xcellence i FR) - super rzecz. Samochód fajniej się przez to prowadzi (nie mylić z "lepiej trzyma drogi" :) )

Zastanawiałem się jeszcze nad dachem panoramicznym, bo byłaby to frajda dla dzieciaków (2 letni syn był zachwycony w testowym Karoq). Ale poczytałem trochę o problemach z pękaniem, do tego dochodzi konserwacja oraz obniżony komfort termiczny i akustyczny. Cena odgrywała mniejszą rolę.
Nie widziałem też sensu dopłacać do Navi plus. Jedyna realna przewaga jak dla mnie, to możliwość korzystania z aplikacji Seat Media Command, poprzez wbudowany hot spot WiFi. Dopłaciłbym, gdyby różnica w cenie była mniejsza, ale prawie 4000? Kogoś poniosło...

Wcześniej jak kupowałem Leona, to też stwierdziłem że zaoszczędzę i kupię tylko rzeczy "potrzebne". A potem przez 4 lata żałowałem, że nie wziąłem tego, tamtego czy siamtego. Dlatego teraz wziąłem prawie wszystko z opcji, żeby potem nie pluć sobie w brodę :)

fajnie jest przeczytać post człowieka z podobnym myśleniem!

kupowałem leona FR, 3 lata temu, też w salonie, i np stwierdziłem:
- a po co mi większy ekran na środku
- a po co mi ACC
- a po co midach panoramiczny
- a po co mi cupra,wystarczy mi 1.4 125 koni

i pod koniec żałowałem kilku kwestii, przedwczoraj go sprzedałem, dorzuciłem boxa z thule i opony z felgami na zimę... nagrałem nawet filmik jak odjezdzali...

a dziś siedzę jak na szpilkach bo dalej nie wiem kiedy przyjedzie ateca.

zastanawiam się czemu nie wziąłem haku z tyłu, bo resztę dowaliłem na maxa wyszło chyba 170 przed rabatami no i teraz myslę czego zapomniałem... ale nie oszczedzałem, tym chcę pojeździć 5 lat.



Sponsor

Re: Co najlepiej zamówić?

Sponsor


klipart
Posty: 5
Rejestracja: 27 maja 2018, 12:24
Samochód: Leon
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Co najlepiej zamówić?

Post autor: klipart »

Silnik 1.4 TSI jest dobrym wyborem?

Luk4as
Posty: 848
Rejestracja: 09 sie 2017, 21:00
Samochód: Skoda
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: Co najlepiej zamówić?

Post autor: Luk4as »

Najlepszym

Awatar użytkownika
paprotek
Posty: 501
Rejestracja: 08 cze 2017, 6:49
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Ateca FR 2.0 TSI
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Co najlepiej zamówić?

Post autor: paprotek »

klipart pisze:
28 maja 2018, 18:43
Silnik 1.4 TSI jest dobrym wyborem?
A w jakich kategoriach mamy oceniać czy jest dobrym wyborem? Czy ma moc? No ma... Czy mało pali? To zależy... Czy jest bezawaryjny? Nie ma tragedii, EA211 jest spoko. No to chyba dobry wybór? Zależy czego oczekujesz.

Luk4as pisze:
28 maja 2018, 18:53
Najlepszym
Czy jest najlepszy? Ja się nie zgodzę, dla mnie najlepszy był 2.0TSI :twisted: :twisted: :twisted:

Awatar użytkownika
majcher
Posty: 349
Rejestracja: 31 gru 2016, 18:24
Lokalizacja: Radom
Samochód: Cupra Formentor VZ
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 9 razy

Re: Co najlepiej zamówić?

Post autor: majcher »

Jakby ktoś się zastanawiał czy "kamery 360" się przydają. W Atekach nie ma tylko jeszcze wspomagania przy cofaniu z przyczepą.
Formentor VZ
Arona FR 1.0 DSG
był Ateca 1.4TSI

dario37
Posty: 1138
Rejestracja: 06 maja 2017, 10:28
Lokalizacja: Oława
Samochód: Seat Ateca 1.4TSI /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Co najlepiej zamówić?

Post autor: dario37 »

paprotek pisze:
28 maja 2018, 23:05
klipart pisze:
28 maja 2018, 18:43
Silnik 1.4 TSI jest dobrym wyborem?
A w jakich kategoriach mamy oceniać czy jest dobrym wyborem? Czy ma moc? No ma... Czy mało pali? To zależy... Czy jest bezawaryjny? Nie ma tragedii, EA211 jest spoko. No to chyba dobry wybór? Zależy czego oczekujesz.

Luk4as pisze:
28 maja 2018, 18:53
Najlepszym
Czy jest najlepszy? Ja się nie zgodzę, dla mnie najlepszy był 2.0TSI :twisted: :twisted: :twisted:
Zgadzam sie z Paprotkiem.Pytanie jest zbyt ogólne.Wszystko zależy od tego czego oczekujesz.Ja jeżdzę Ateką 1.5 roku i silnik 1.4 dla mnie w zupełności wystarcza.Ale np.gdybym czesto smigał autostradą to oczywiście 2.0 tsi.Nie ma innej opcji lub 2.0 tdi 190koników.Temat rzeka. :)
Seat Ateca 1.4 TSI DSG7 /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL

Rafiner
Posty: 813
Rejestracja: 07 paź 2018, 19:02
Samochód: Seat Ateca 1.5 TSI DSG FR
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowań: 82 razy

Re: Co najlepiej zamówić?

Post autor: Rafiner »

Pytanie poboczne. Widzę, ze elektryczne fotele w Excellence czy Fr mają zaslepione miejsca po przyciskach pamięci ustawień dla 2 różnych kierowców. Jest gdzieś ta opcja bo nie widzę w konfiguratorze.
Ateca 1.5 tsi DSG, Radium Grey, wersja FR + extrasy.

Awatar użytkownika
paprotek
Posty: 501
Rejestracja: 08 cze 2017, 6:49
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Ateca FR 2.0 TSI
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Co najlepiej zamówić?

Post autor: paprotek »

Rafiner pisze:Pytanie poboczne. Widzę, ze elektryczne fotele w Excellence czy Fr mają zaslepione miejsca po przyciskach pamięci ustawień dla 2 różnych kierowców. Jest gdzieś ta opcja bo nie widzę w konfiguratorze.
Nie widzisz bo nie ma.
Mi takiej opcji brakuje bardzo!

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Co najlepiej zamówić?

Post autor: Endrju »

Dla mnie elektryczny fotel bez pamięci to wydalenie kasy w błoto. Bezurzyteczny gadżet.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

patryk7133
Posty: 1076
Rejestracja: 11 wrz 2017, 23:53
Lokalizacja: Nowa Ruda i Ludwigshafen
Samochód: Seat Ateca1,4 TSI DSG7 Xcellence Comfort+Assistant
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Re: Co najlepiej zamówić?

Post autor: patryk7133 »

Endrju pisze:
19 paź 2018, 22:01
Dla mnie elektryczny fotel bez pamięci to wydalenie kasy w błoto. Bezurzyteczny gadżet.
Witam
Z tym nie mogę się zgodzić. Tak brak pamięci trochę uprzykrza użytkowanie zwłaszcza gdy jest kilku kierowców, ale mimo wszystko ustawienie fotela elektrycznego względem mechanicznego jest wygodniejsze. Poza tym w elektrycznym fotelu masz o 2 ustawienia więcej.
No i jeszcze jedno być może doczekamy się modyfikacji tego fotela oby :) :)
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ