Co najlepiej zamówić?

Wszelkie dyskusje związane z zakupem Seata Ateca i Cupry Ateca
jarek.k
Posty: 136
Rejestracja: 20 sty 2018, 12:06
Lokalizacja: Świdnik
Samochód: Ateca xcl 2.0TSI DSG 4drive Cappuccino Baige
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Co najlepiej zamówić?

Post autor: jarek.k »

W wielu samochodach przy predkościach powyżej 150km/h hałas jest taki, że nie tylko nie da sie rozmawiac, ale nie daje się na dłuższą metę wytrzymać. Tutaj przy predkości ok. 200km/h daje sie wytrzymać. Ale prawdą jest że to jak odbieramy głośnośc zależy od wielu czynników.
Wystarczy ustawic radio na 80% głośności i potem ściszyc do 40% - bedziemy mieli odczucie ze jest cicho. Jednak gdy wsiądziemy do samochodu a radio bedzie nastawione na 40% to będziemy mieli wrażenie że jest bardzo głośno. Od takie standardowe pułapki umysłu.
Zgodnie z tabela poziom hałasu w atece to 80km/h - 62dB, 130km/h - 70dB, 160km/h- 72dB. Chcąc nie chąc przy 200 nie osiągniemy poziomu 90dB, a raczej poniżej 80. 80dB to głośna muzyka, a więc jesli w aucie będzie ustawione na głosno radio - to pojęcie "znośnie" jest adekwatne do poziomu hałasu - aczkolwiek subiektywne. Generalnie Ateca należy do jednych z cichszych aut w swojej klasie. Brat Tiguan przy 100km/h ma poziom hałasu o 2 dB wyższy (67dB).



Sponsor

Re: Co najlepiej zamówić?

Sponsor


patryk7133
Posty: 1076
Rejestracja: 11 wrz 2017, 23:53
Lokalizacja: Nowa Ruda i Ludwigshafen
Samochód: Seat Ateca1,4 TSI DSG7 Xcellence Comfort+Assistant
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Re: Co najlepiej zamówić?

Post autor: patryk7133 »

Hyy nie zamierzam tu nikogo wprowadzać w błąd Jak dlamnie jest ok przy prędkościach około 200kh
Da się normalnie rozmawiać i naprawdę po kilku godzinnych trasach z ta prędkością nie odczuwałem dyskomfortu z powodu nadmiernego chalasu w porównaniu do mojego poprzedniego auta
Ps: Oczywiście przy zamkniętych oknach :)
Zgodzę się że przy otwartych oknach nie było by przyjemnie:)

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
l3niwi3c
Posty: 312
Rejestracja: 20 paź 2017, 7:40
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.4 TSI 150 KM XC
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Co najlepiej zamówić?

Post autor: l3niwi3c »

jarek.k pisze:
24 maja 2018, 15:33
Kiedyś zetknałem sie z podobnym systemem w CRV różnica polegała jednak na tym że gdy tylko opuszczałem swój pas (bez włączenia kierunkowskazu) miałem sygnał dzwiekowy.
Jak dobrze pamiętam, to w opcjach można zmienić aktywny line assist na powiadomienie dźwiękowe
Ateca XCELLENCE | 1.4 TSI 150KM FWD | DSG | Samoa Orange | Felgi 18 cali - PERFORMANCE 36/1| Alcantara Brown | Pakiet Comfort+ | COMFORT ASSISTANT | Podgrzewana przednia szyba | Alarm | Elektrycznie i Bezdotykowo otwierane drzwi bagażnika | Wirtualny kokpit

overheat
Posty: 207
Rejestracja: 25 gru 2017, 19:53
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Samochód: Ateca 2.0 TSI 4drive
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Re: Co najlepiej zamówić?

Post autor: overheat »

l3niwi3c pisze:
24 maja 2018, 22:11
jarek.k pisze:
24 maja 2018, 15:33
Kiedyś zetknałem sie z podobnym systemem w CRV różnica polegała jednak na tym że gdy tylko opuszczałem swój pas (bez włączenia kierunkowskazu) miałem sygnał dzwiekowy.
Jak dobrze pamiętam, to w opcjach można zmienić aktywny line assist na powiadomienie dźwiękowe
Tak, wystarczy wylaczyc „adaptatyjne prowadzenie” w CAR>Asystenci>Line Assist. Bedzie wtedy tylko świergotał.

Nie wylacza to jednak „Emergency assist” (nie mylic z „Front assist”). Wiec gdy bedzie spodziewal sie kolizji, bedzie wciaz probowal korygowac tor jazdy i hamowac rzecz jasna. Warto rzucic okiem do instrukcji.

patryk7133
Posty: 1076
Rejestracja: 11 wrz 2017, 23:53
Lokalizacja: Nowa Ruda i Ludwigshafen
Samochód: Seat Ateca1,4 TSI DSG7 Xcellence Comfort+Assistant
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Re: Co najlepiej zamówić?

Post autor: patryk7133 »

dario37 pisze:
24 maja 2018, 18:50
Koledzy dopiszę jeszce troszkę,Nie wprowadzajcie ludzi w błąd.Przy takiej predkosci nie mozemy mówic ,że jest "znosnie"Jest głosno i tyle :o :o .
Tutaj jest filmik: gościu jedzie 215 kh 27 minuta filmu zobaczcie i powiedzcie czy to jest głośno na taką prędkość myślę że jest bardzo przyzwoicie
pozdrawiam

dario37
Posty: 1138
Rejestracja: 06 maja 2017, 10:28
Lokalizacja: Oława
Samochód: Seat Ateca 1.4TSI /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Co najlepiej zamówić?

Post autor: dario37 »

Patryk.Ok.Faktycznie nie jest żle.A propos,założe nowy wątek:jaką prędkośc max.uzyskała Wasza Ateca.
Seat Ateca 1.4 TSI DSG7 /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL

jarek.k
Posty: 136
Rejestracja: 20 sty 2018, 12:06
Lokalizacja: Świdnik
Samochód: Ateca xcl 2.0TSI DSG 4drive Cappuccino Baige
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Co najlepiej zamówić?

Post autor: jarek.k »

Koledzy dzięki za podpowiedz co do line assit. Sprawdze

patryk7133
Posty: 1076
Rejestracja: 11 wrz 2017, 23:53
Lokalizacja: Nowa Ruda i Ludwigshafen
Samochód: Seat Ateca1,4 TSI DSG7 Xcellence Comfort+Assistant
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Re: Co najlepiej zamówić?

Post autor: patryk7133 »

No fajnie tylko po co rezygnować z line assit by coś świergotało zamiast wspomagało w potrzebie ? Taki asystent z brzęczkiem to w dash cam montują dla tych co nie mają line assit

Pozdrawiam

Przyszły Atekowicz
Posty: 44
Rejestracja: 21 sie 2017, 11:51
Samochód: Skoda Yeti 1.8 TSI 4x4 160
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Co najlepiej zamówić?

Post autor: Przyszły Atekowicz »

patryk7133 pisze:
25 maja 2018, 1:24
dario37 pisze:
24 maja 2018, 18:50
Koledzy dopiszę jeszce troszkę,Nie wprowadzajcie ludzi w błąd.Przy takiej predkosci nie mozemy mówic ,że jest "znosnie"Jest głosno i tyle :o :o .
Tutaj jest filmik: gościu jedzie 215 kh 27 minuta filmu zobaczcie i powiedzcie czy to jest głośno na taką prędkość myślę że jest bardzo przyzwoicie
pozdrawiam
Przecież w filmiku jest przebitka v-max czyli ponad 200 ale audio cały czas gdy jedzie 150+ :)

Felix
Posty: 339
Rejestracja: 27 maja 2018, 21:08
Samochód: Seat Leon FR
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Co najlepiej zamówić?

Post autor: Felix »

Ja ostatecznie zamówiłem Xcellence 1.4 DSG FWD +:
1. Alarm - wymóg przy kredycie powyżej 100tys
2. Beats Sound System - cóż, kupiłem bez odsłuchu, jako najlepsze fabryczne audio. Lubię dobry dźwięk, a nie chcę wybebeszać nowego samochodu, więc Beats musiał być - mam nadzieję, że się nie zawiodę ;)
3.Elektryczna klapa bagażnika - przydatna rzecz, zwłaszcza na dużych, weekendowych zakupach
4. Pakiet Comfort+
a) Navi - wiem, że można mieć Google Maps itp. ale można też używać dwóch navi. GMaps już mnie wyprowadziło w pole w Czechach, więc wolę je zawsze sprawdzać. Poza tym fabryczna navi przyda się do puntu 5.
b) Kamery 360 - zawsze myślałem, że to gadget, dopóki nie pojeździłem testową Atecą z tym wynalazkiem. Owszem, można żyć bez tego, ale naprawdę te kamery ułatwiają życie (jeden z powodów, dla których biorę Atecę zamiast Karoq)
c) Full Link - cóż, w tych czasach to po prostu mus :)
5. Wirtualny kokpit - jak już ktoś napisał, fajny gadżet, a ja jestem gadżeciarz :) Ale też przydatna rzecz, biorąc pod uwadę fakt, ile informacji można dzięki temu wyświetlić na raz na zegarach. Dla mnie must have i kolejny powód, żeby wziąć Atecę a nie Karoq (w którym jeszcze VC nie można zamówić)
6. Comfort assistant plus - dla mnie asystent jazdy w korku to must have. Bardzo wygodna rzecz. Pozostałe to trochę dodatek. Mogłem też wziąć pakiet bez asystenta martwego pola, ale z drugiej strony jeśli raz mi to uratuje tyłek, to cena już się zwraca...
7. Podgrzewana przednia szyba - mam garaż, ale pod pracą parking pod chmurką. Must have.
8. Podwójna podłoga bagażnika - bardzo wygoda rzecz, dla mnie must have
9. Bezprzewodowe ładowanie telefonu - mam telefon z Qi i to naprawdę duża wygoda. Jedyna głupia rzecz jest taka, że używając Full Link to i tak nie ma sensu, bo telefon trzeba podłączyć kabelkiem :) Ale na krótkie trasy ok. Z tego można ew. zrezygnować.

Standardowe wyposażenie Xcellence, które dla mnie jest "must have":
Właściwie wszystko :) Ale wyróżniają się:
1. Pakiet praktyczny - mam w Leonie i działa super, nie wyobrażam sobie życia bez tego teraz
2. Pakiet zimowy - obecnie nie mam i żałuję, że nie dopłaciłem w Leonie
3. Progresywne wspomaganie układu kierowniczego (występuję tylko w Xcellence i FR) - super rzecz. Samochód fajniej się przez to prowadzi (nie mylić z "lepiej trzyma drogi" :) )

Zastanawiałem się jeszcze nad dachem panoramicznym, bo byłaby to frajda dla dzieciaków (2 letni syn był zachwycony w testowym Karoq). Ale poczytałem trochę o problemach z pękaniem, do tego dochodzi konserwacja oraz obniżony komfort termiczny i akustyczny. Cena odgrywała mniejszą rolę.
Nie widziałem też sensu dopłacać do Navi plus. Jedyna realna przewaga jak dla mnie, to możliwość korzystania z aplikacji Seat Media Command, poprzez wbudowany hot spot WiFi. Dopłaciłbym, gdyby różnica w cenie była mniejsza, ale prawie 4000? Kogoś poniosło...

Wcześniej jak kupowałem Leona, to też stwierdziłem że zaoszczędzę i kupię tylko rzeczy "potrzebne". A potem przez 4 lata żałowałem, że nie wziąłem tego, tamtego czy siamtego. Dlatego teraz wziąłem prawie wszystko z opcji, żeby potem nie pluć sobie w brodę :)

ODPOWIEDZ