Co najlepiej zamówić?

Wszelkie dyskusje związane z zakupem Seata Ateca i Cupry Ateca
patryk7133
Posty: 1076
Rejestracja: 11 wrz 2017, 23:53
Lokalizacja: Nowa Ruda i Ludwigshafen
Samochód: Seat Ateca1,4 TSI DSG7 Xcellence Comfort+Assistant
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Re: Co najlepiej zamówić?

Post autor: patryk7133 »

Przyszły Atekowicz pisze:
26 maja 2018, 1:12
patryk7133 pisze:
25 maja 2018, 1:24
dario37 pisze:
24 maja 2018, 18:50
Koledzy dopiszę jeszce troszkę,Nie wprowadzajcie ludzi w błąd.Przy takiej predkosci nie mozemy mówic ,że jest "znosnie"Jest głosno i tyle :o :o .
Tutaj jest filmik: gościu jedzie 215 kh 27 minuta filmu zobaczcie i powiedzcie czy to jest głośno na taką prędkość myślę że jest bardzo przyzwoicie
pozdrawiam
Przecież w filmiku jest przebitka v-max czyli ponad 200 ale audio cały czas gdy jedzie 150+ :)
Tak większość rozmowy nagrana jest przy 150 km
Ale jest również jak rozmawia przy prędkości dochodzącej do 180 wyraźnie o tym mówi po za tym to wersja z panoramicznym dachem jest troszkę głośniejsza przy takich prędkościach do tego to silnik TDI
pozdrawiam



Sponsor

Re: Co najlepiej zamówić?

Sponsor


Awatar użytkownika
zinger
Posty: 439
Rejestracja: 08 lis 2017, 10:09
Lokalizacja: Kraków
Samochód: Ateca Xcl 1.4 DSG Samoa Orange
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Co najlepiej zamówić?

Post autor: zinger »

Mam identyczne zdanie co Endrju. Fotel el bez pamieci to nieporozumienie. Przy 2 kierowcach duzo trudniej wrocic mi do optymalnego ustawienia. Z recznym nigdy takich problemow nie mialem.

Awatar użytkownika
pacho
Posty: 44
Rejestracja: 06 cze 2018, 15:34
Lokalizacja: Łódź
Samochód: Seat Ateca Xcellence 2.0 TSI DSG 4drive
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Co najlepiej zamówić?

Post autor: pacho »

Ja dałem żonie do zrozumienia że może tylko przód i tył przestawiać, wtedy mniej więcej wiem jak cofnąć pod siebie. Wcześniej miałem manualne sterowanie fotela w passacie i nie było problemu z powrotem do moich ustawień, teraz 2 dni przestawiam żeby znaleźć odpowiednie ułożenie, bardzo brakuje pamięci foteli :)
2.0 TSI, xcellence, 4drive, magnetic brown, elektryczna klapa, asystenci, elektryczny hak, pakiet zima :geek:

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Co najlepiej zamówić?

Post autor: Endrju »

O 2 ustawienia więcej? U mnie jest góra, dół, przód, tył, oparcie przód tył i odcinek ledzwiowy.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

Rafiner
Posty: 813
Rejestracja: 07 paź 2018, 19:02
Samochód: Seat Ateca 1.5 TSI DSG FR
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowań: 82 razy

Re: Co najlepiej zamówić?

Post autor: Rafiner »

Dzięki koledzy za odzew. Szkoda, myślałem ze
kupujac skore dostajemy tez pamięć. Jak wspomniano to porażka, a co gorzej jest to bardziej upierdliwe niż ustawianie manualne. Teraz żona w 3 sekundy dawała do przodu i 3 razy w górę, a ja odwrotnie 3 sekundy i mam pod siebie. A teraz jak mi zona zacznie ustawiać to ja 30 sekund będę wracał pod siebie. Szkoda ze FR to na, wystarczyło by kupić FR i po sprawie, a elektryka w Ex. Dzięki za info.
Ateca 1.5 tsi DSG, Radium Grey, wersja FR + extrasy.

Luk4as
Posty: 848
Rejestracja: 09 sie 2017, 21:00
Samochód: Skoda
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: Co najlepiej zamówić?

Post autor: Luk4as »

Mysle ze mozesz zastosowac ten sam algorytm. Zona 3 sekundy do przodu i 3 sekundy do gory

overheat
Posty: 207
Rejestracja: 25 gru 2017, 19:53
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Samochód: Ateca 2.0 TSI 4drive
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Re: Co najlepiej zamówić?

Post autor: overheat »

Mialem ten sam problem. Ale po kilkunastu przestawieniach wypracowalem „algorytm”, ktorym zawsze wracam do mojego usawienia:

Najpierw gora/dol, zeby maska zniknela mi z pola widzenia.

Potem tyl/przod, zeby nadgartek mogl sie zgiac na wieńcu kierownicy.

Potem lekka korekta kata oparcia, zeby glowa byla blisko zaglowka.

Gdy to juz jest, to lusterka juz ida banalnie. Wszystko robie moze 30s i zawsze siedze tak samo, kwestia wprawy, tzn. znalezienia punkow odniesienia np. ze jak jestem dobrze gora/dol to widze w konkretnym miejscu to czy tamto itd.

Brak pamięci to duży ból, ale można się przyzwyczaić ;-)

Luk4as
Posty: 848
Rejestracja: 09 sie 2017, 21:00
Samochód: Skoda
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: Co najlepiej zamówić?

Post autor: Luk4as »

Hmmm...czy ktos probujecw jakis sposob dodac ta pamiec bazujac na wiedzy z alhambry albo kodiaq/karoq ?

Czy tym interfejsem diagnostycznym mozna z palxa wklepac pozycje fotela i lusterek.i zapisac zmiane ?

Felix
Posty: 339
Rejestracja: 27 maja 2018, 21:08
Samochód: Seat Leon FR
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Co najlepiej zamówić?

Post autor: Felix »

Endrju pisze:
20 paź 2018, 20:49
O 2 ustawienia więcej? U mnie jest góra, dół, przód, tył, oparcie przód tył i odcinek ledzwiowy.
W "elektryku" można regulować podparcie lędźwiowe w pionie oraz masz osobną regulację wysokości dla przedniej i tylnej części siedziska (przez co można zmienić kąt jego nachylenia). W fotelu z ręczną regulacją tych właśnie rzeczy brakuje.

Rafiner
Posty: 813
Rejestracja: 07 paź 2018, 19:02
Samochód: Seat Ateca 1.5 TSI DSG FR
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowań: 82 razy

Re: Co najlepiej zamówić?

Post autor: Rafiner »

@Felix - to jest super dla jednego kierowcy. Ustawisz pod siebie jak chcesz i korzystasz. Jak jest dwóch kierowców, to im prościej tym lepiej. Chyba ze jest elektryka z pamięcią. Ciekawe czy da się dorobić sterowanie ze Skody jak wspomniał @Lukas. Może brakuje tylko części za 200 zł plus kodowanie.
Ateca 1.5 tsi DSG, Radium Grey, wersja FR + extrasy.

ODPOWIEDZ