Co najlepiej zamówić?

Wszelkie dyskusje związane z zakupem Seata Ateca i Cupry Ateca
Xrejam
Posty: 36
Rejestracja: 21 maja 2018, 12:11
Samochód: Ateca Xcelence 2.0 TSI 210KM
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Co najlepiej zamówić?

Post autor: Xrejam »

W sumie ciekawi mnie jedna rzecz, kiedy 3 lata temu kupowałem leona, to postępując zgodnie ze zdrowym rozsątkiem dokładałem do zamówienia to co będzie mi potrzebne, po czasie stwierdziłem, że mogłem jeszcze dodać to albo tamto. Zastanawia mnie jakie sa wasze odczucia? czy było coś że po pewnym czasie stwierdziliście, że: aaa mogłem wziać jeszcze to, albo aaa mogłem tego nie brać. Czytając wszyskie posty na forum i analizujac co zamówiłem doszedłem do wniosku, że chyba zrobiłem mały błąd, mianowicie:

zamówiłem
- Xcellence
- szyberdach
- felgi 19
- czarna alcantara
- black piano na desce
- DCC
- keyless
- klapa z palca
- virtualny kokpit
- beats
i jeszcze tam coś...

no i teraz, jeśli chodzi o
- szyberdach to wiele osób mówi że głośno
- felgi 19 że za twardo
- black piano na desce, że się rysuje
- keyless, a że łatwo ukraść
- klapa z palca, że nie ma czujnika i wali w sufit

zastanawia mnie czy to przypadkowe narzekanie, czy faktycznie po zamówieniu ktoś miał odczucia, że mógł czegoś nie zamawiać/zamówić.
czego wam najbardziej brakuje?



Sponsor

Co najlepiej zamówić?

Sponsor


Awatar użytkownika
zinger
Posty: 439
Rejestracja: 08 lis 2017, 10:09
Lokalizacja: Kraków
Samochód: Ateca Xcl 1.4 DSG Samoa Orange
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Co najlepiej zamówić?

Post autor: zinger »

Keeless mam i nie wyobrazam sobie auta bez tego. Co do kradziezy, poki mam AC+GAP, jakos sie tym nie przejmuje. Powiem wiecej, niech kradna w trakcie jak GAP obowiazuje, wymienie na nowszy model.

Nie wiem, czy masz ACC z asystentem pasa ruchu, unikania wyapadkow, jazdy w korku itp - ale dla mnie to najlepsza funkcja i korzystam z niej bardzo czesto, zarowno w trasie jak i w miescie.

Szyberdachu nie mam i nie zaluje, mialem w poprzednim aucie i praktycznie go nie uzywalem.

Z rzeczy, ktore mi brakuja to chyba tylko elektrycznej klapy bagaznika. Wiem, ze niektorzy maja z nia problem, ze sie sama otwiera w okreslonych okolicznosciach, ale generalnie uwazam, ze to swietny bajer i bardzo przydatny. I moze jeszcze hak by sie przydal, bo jazda z rowerami na dachu jest mocno upierdliwa.

dario37
Posty: 1138
Rejestracja: 06 maja 2017, 10:28
Lokalizacja: Oława
Samochód: Seat Ateca 1.4TSI /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Co najlepiej zamówić?

Post autor: dario37 »

Xrejam pisze:
24 maja 2018, 9:05
W sumie ciekawi mnie jedna rzecz, kiedy 3 lata temu kupowałem leona, to postępując zgodnie ze zdrowym rozsątkiem dokładałem do zamówienia to co będzie mi potrzebne, po czasie stwierdziłem, że mogłem jeszcze dodać to albo tamto. Zastanawia mnie jakie sa wasze odczucia? czy było coś że po pewnym czasie stwierdziliście, że: aaa mogłem wziać jeszcze to, albo aaa mogłem tego nie brać. Czytając wszyskie posty na forum i analizujac co zamówiłem doszedłem do wniosku, że chyba zrobiłem mały błąd, mianowicie:

zamówiłem
- Xcellence
- szyberdach
- felgi 19
- czarna alcantara
- black piano na desce
- DCC
- keyless
- klapa z palca
- virtualny kokpit
- beats
i jeszcze tam coś...

no i teraz, jeśli chodzi o
- szyberdach to wiele osób mówi że głośno
- felgi 19 że za twardo
- black piano na desce, że się rysuje
- keyless, a że łatwo ukraść
- klapa z palca, że nie ma czujnika i wali w sufit

zastanawia mnie czy to przypadkowe narzekanie, czy faktycznie po zamówieniu ktoś miał odczucia, że mógł czegoś nie zamawiać/zamówić.
czego wam najbardziej brakuje?
Już kiedyś pisałem,że "każdemu wedle potrzeb".Jeśli uważasz,że panorama dach jest fajny i będziesz z niego korzystał to jak najbardziej.Na pewno nie rezygnowałbym z systemów bezpieczeństwa.
Seat Ateca 1.4 TSI DSG7 /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL

Xrejam
Posty: 36
Rejestracja: 21 maja 2018, 12:11
Samochód: Ateca Xcelence 2.0 TSI 210KM
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Co najlepiej zamówić?

Post autor: Xrejam »

zinger pisze:
24 maja 2018, 9:33
Nie wiem, czy masz ACC z asystentem pasa ruchu, unikania wyapadkow, jazdy w korku itp - ale dla mnie to najlepsza funkcja i korzystam z niej bardzo czesto, zarowno w trasie jak i w miescie.
Tak to zamówiłem, ale naczytałem się że algorytmy słabe i że czasem utrudnia nawet zawracanie.
Szyberdachu nie mam i nie zaluje, mialem w poprzednim aucie i praktycznie go nie uzywalem.
Tego nigdy nie miałem, w żadnym aucie, ale żona stwierdziła że będzie uczucie większej przestrzeni, no ale fakt sporo osób mówi że w lato przez okno za ciepło, a w zimę i tak jest oblodzene, albo że zimno wpada przez zamknięte.
Z rzeczy, ktore mi brakuja to chyba tylko elektrycznej klapy bagaznika. Wiem, ze niektorzy maja z nia problem, ze sie sama otwiera w okreslonych okolicznosciach, ale generalnie uwazam, ze to swietny bajer i bardzo przydatny. I moze jeszcze hak by sie przydal, bo jazda z rowerami na dachu jest mocno upierdliwa.
tej elektrycznej klapy mi brakowało, więc to domówiłem, szyk i elegancja bez zbędnego trzaskania. natomiast z haku zrezygnowałem, bo sobie pomyślałem że przyczepy nie mam a za 4000 zł to można sobie wypożyczyć dostawczaka raz na jakiś czas i taniej wyjdzie.
dario37 pisze:
24 maja 2018, 9:42
Już kiedyś pisałem,że "każdemu wedle potrzeb"
Własnie doskonale to wiem, ale czasem nawet nie masz wiedzy że coś jest fajne i może się okazać że rozwiązanie o którym nie myślałeś też ci się przydaje i umila świat. bo tak na prawdę to fiat 125 też spełnia swoją podstawową rolę dobrze tak jak i ateca, ale jednak Ateca daje więcej radości i mozesz sobie dokupić rzeczy które umilają życie:D

Np w leonie za 1 zł można było sobie dokupić welcome mode który radośnie machał do Ciebie zegarami podczas odpalania auta. i wiele osób tego nie miało, albo za kolejne 1 żł doświetlanie zakrętów dla full LED.

Awatar użytkownika
l3niwi3c
Posty: 312
Rejestracja: 20 paź 2017, 7:40
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.4 TSI 150 KM XC
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Co najlepiej zamówić?

Post autor: l3niwi3c »

- Przede wszystkim oddał bym wszystko, ale nie zrezygnował z kamer 360. Przy wielkości auta są mega pomocne i super łatwo się parkuje
- Wirtualny kokpit - bardzo fajne, lubię gadżety więc nie mogłem nie wziąć, ale spokojnie można bez niego żyć
- Elektryczna klapa bagażnika - bardzo przydatna, wiele razy już miałem zajęte obie ręce i musiałbym kombinować z otwarciem (0 problemów z samoistnym otwieraniem) "klapa z palca, że nie ma czujnika i wali w sufit" - można na stałe ograniczyć otwarcie
- ACC i line assist + jazda w korku - bardzo fajna opcja, zwłaszcza jak jedzie się przez miejscowości w sznureczku i jest sporo skrzyżowań (na rondzie tylko trzeba uważać)
- keyless - samo odpalanie z przycisku mi się podoba, gdyby można było to rozdzielić to bym tak zrobił, jak dla mnie mała różnica między przyłożeniem palca, a kliknięciem w kieszeni przycisku
- dachu nie mam - szkoda było mi na to pieniążków, ale to już subiektywna sprawa
- felgi 18 - jest ok, jak dla mnie w 19 byłoby za twardo,
- black piano na desce - miej świadomość, że to się strasznie palcuje i kurz widać bardzo

Muszę przyznać, że mi nie brakuje niczego w aucie. Mam wszystko na czym mi zależało. Na początku jak już nie pozwolili mi zmienić z XC na FR (bo zresetuje się termin), to żałowałem bo FR jest troszkę ładniejsza. Ale jak dowiedziałem się, że FR ma jeszcze twardsze zawieszenie i obniżony jest kilkanaście mm to jednak dobrze wyszło. Nie jestem fanem, aż tak twardego zawieszenia + wada konstrukcyjna w FR z widoczną blachą
Ateca XCELLENCE | 1.4 TSI 150KM FWD | DSG | Samoa Orange | Felgi 18 cali - PERFORMANCE 36/1| Alcantara Brown | Pakiet Comfort+ | COMFORT ASSISTANT | Podgrzewana przednia szyba | Alarm | Elektrycznie i Bezdotykowo otwierane drzwi bagażnika | Wirtualny kokpit

Luk4as
Posty: 848
Rejestracja: 09 sie 2017, 21:00
Samochód: Skoda
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: Co najlepiej zamówić?

Post autor: Luk4as »

Przypominam, że to nie jest blacha tylko niedolakierowany kawałek plastiku - jak niedolakierowany ? Proszę wyobrazić sobie, że jest element plastikowy który ma doczepione ucho jako element do trzymania tego plastiku w malarni. Po oderwaniu tego ucha w miejscu gdzie było ucho farba nie doszła a tym samym jest brak tej farby.

Zaznaczam, że to są elementy plastikowe, nie metalowe, na niektórych zdjęciach błyszczy się to jak metal, ale to tylko takie złudzenie ....

Xrejam
Posty: 36
Rejestracja: 21 maja 2018, 12:11
Samochód: Ateca Xcelence 2.0 TSI 210KM
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Co najlepiej zamówić?

Post autor: Xrejam »

l3niwi3c pisze:
24 maja 2018, 11:06
- black piano na desce - miej świadomość, że to się strasznie palcuje i kurz widać bardzo
Mam tą świadomośc, ale do czarnej alcantary nie miałem innego pomysłu.
l3niwi3c pisze:
24 maja 2018, 11:06
Muszę przyznać, że mi nie brakuje niczego w aucie. Mam wszystko na czym mi zależało. Na początku jak już nie pozwolili mi zmienić z XC na FR (bo zresetuje się termin), to żałowałem bo FR jest troszkę ładniejsza. Ale jak dowiedziałem się, że FR ma jeszcze twardsze zawieszenie i obniżony jest kilkanaście mm to jednak dobrze wyszło. Nie jestem fanem, aż tak twardego zawieszenia + wada konstrukcyjna w FR z widoczną blachą
obecnie mam FR Leona, i środek jest na prawdę przyjemny, ale w FR Ateca przeszkadzały mi lakierowane plastiki zewnętrzne, czyli elementy które są osłoną sa polakierowane i od kamieni może zchodzić lakier...

no i wziąłem Xcellence, a nie wiedziałem że jest wyżej, to dobra wiadomość!

Masz może jeszcze foto o jaki element nielakierowany chodzi w FR?

Awatar użytkownika
l3niwi3c
Posty: 312
Rejestracja: 20 paź 2017, 7:40
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.4 TSI 150 KM XC
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Co najlepiej zamówić?

Post autor: l3niwi3c »

Xrejam pisze:
24 maja 2018, 12:43
Mam tą świadomośc, ale do czarnej alcantary nie miałem innego pomysłu.
Bardzo ładnie wygląda ta brązowa alcantara. Ciekawiej wygląda wnętrze, nie tak jednolicie - ale to już kwestia gustu.
masz jeszcze kolory za 1200zł komplet:
Obrazek
Xrejam pisze:
24 maja 2018, 12:43
Masz może jeszcze foto o jaki element nielakierowany chodzi w FR?
Chodzi o plastik w tylnych drzwiach. Temat wałkowany tutaj: https://www.ateca-klub.pl/forum/viewtop ... f=18&t=319
Ateca XCELLENCE | 1.4 TSI 150KM FWD | DSG | Samoa Orange | Felgi 18 cali - PERFORMANCE 36/1| Alcantara Brown | Pakiet Comfort+ | COMFORT ASSISTANT | Podgrzewana przednia szyba | Alarm | Elektrycznie i Bezdotykowo otwierane drzwi bagażnika | Wirtualny kokpit

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Co najlepiej zamówić?

Post autor: Endrju »

Ja rowniez nam wuekszosc bajerów. Napewno kamera 360° no i system martwego pola , już kilka razy mnie uratowało. Nie mam VC a to bym domowil no i może bagażnik elektryczny.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

Awatar użytkownika
l3niwi3c
Posty: 312
Rejestracja: 20 paź 2017, 7:40
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.4 TSI 150 KM XC
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Co najlepiej zamówić?

Post autor: l3niwi3c »

Osobiście uważam, że martwe pole jest akurat zbędnym wydatkiem.
Wystarczy ustawić dobrze lusterka. U siebie jak tracę auto z widoku w lusterku to widzę już połowę - 3/4 maski auta w szybie bocznej
Ateca XCELLENCE | 1.4 TSI 150KM FWD | DSG | Samoa Orange | Felgi 18 cali - PERFORMANCE 36/1| Alcantara Brown | Pakiet Comfort+ | COMFORT ASSISTANT | Podgrzewana przednia szyba | Alarm | Elektrycznie i Bezdotykowo otwierane drzwi bagażnika | Wirtualny kokpit

ODPOWIEDZ