Ateca Style czy FR ????

Wszelkie dyskusje związane z zakupem Seata Ateca i Cupry Ateca
Felix
Posty: 339
Rejestracja: 27 maja 2018, 21:08
Samochód: Seat Leon FR
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Ateca Style czy FR ????

Post autor: Felix »

@Luk4as, Szczerze mówiąc sam nie porównywałem. Gdzieś tu chyba na forum ktoś porównywał, ale okazało się właśnie, że to była ośka i 4Drive, stąd różnica.
Seat podaje prześwit i wysokość tylko w jednej postaci, dla "zwykłych" wersji FWD.
Zgodnie z cennikiem wszystkie wersje wyposażenia mają to samo zawieszenie (Comfort). Zwykle obniżone i utwardzone w grupie VW występuje jako "zawieszenie typu sport".
Stąd też moje założenie, że różnic nie ma i oczywiście mogę się mylić, ale wtedy byłoby to nielogiczne że strony Seata, żeby do części samochodów wsadzać zawieszenie Comfort, do części sport, ale w cennikach nazywać je tak samo.

@Kacper, moim zdaniem dobra decyzja :)
Ja mam Leona FR i szczerze mówiąc środek trochę mi się znudził, stąd przez jakiś czas celowałem w Kuraka. Jednak kilka rzeczy w Atece mnie przekonało :)



Sponsor

Re: Ateca Style czy FR ????

Sponsor


Luk4as
Posty: 848
Rejestracja: 09 sie 2017, 21:00
Samochód: Skoda
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: Ateca Style czy FR ????

Post autor: Luk4as »

Na 100 % jest roznica w wysokosci bo widzialem w salonie dwa auta obok siebie. Hmm FR na + bo sam mam. Ale te 19 mnie odstraszaja w Twojej konfiguracji. Poza tym warty rozwazenia Karoq Sportline. Mam nadzieje ze kamere 360 dorzuca do skody bo aktualnie jej brak skresla auto dla wielu potencjalnych kluentiw

Kacper
Posty: 14
Rejestracja: 06 paź 2018, 0:48
Samochód: Seat Ateca
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Ateca Style czy FR ????

Post autor: Kacper »

Luk4as pisze:
06 paź 2018, 22:05
Na 100 % jest roznica w wysokosci bo widzialem w salonie dwa auta obok siebie. Hmm FR na + bo sam mam. Ale te 19 mnie odstraszaja w Twojej konfiguracji. Poza tym warty rozwazenia Karoq Sportline. Mam nadzieje ze kamere 360 dorzuca do skody bo aktualnie jej brak skresla auto dla wielu potencjalnych kluentiw
Dlaczego 19 Cię przerażają?

Luk4as
Posty: 848
Rejestracja: 09 sie 2017, 21:00
Samochód: Skoda
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: Ateca Style czy FR ????

Post autor: Luk4as »

Jedyny plus 19 to fajny wyglad a pozniej zaczynaja sie same minusy. Wybijanie zawieszenia i koszty eksploatacyjne z tym zwiazane. Sredni komfort jazdy drozsze opony niz do felg 18.

Ja mam 18 i uwazam ze to optymalny rozmiar ktory super wyglada.

Mysle ze Ateca jest za malym samochodem na 19

Awatar użytkownika
Myszolot
Posty: 37
Rejestracja: 23 sie 2017, 9:36
Lokalizacja: Łódź
Samochód: Seat Leon FR 1,4 TSI 122KM
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Ateca Style czy FR ????

Post autor: Myszolot »

Według mojej oceny nawigacja samochodowa jest słaba, jeśli nie ma możliwości pracy w trybie on-line (odczytywanie sytuacji na drodze). I taka jest w pewnym sensie upośledzona. Zwłaszcza w obecnych czasach, kiedy korki rodzą się codziennie, jak grzyby po deszczu, w różnych miejscach. No i teraz tak, jeśli z niej zrezygnujemy, to co nam da wirtualny kokpit (za bądź co bądź, nie małe pieniądze). Największe dobrodziejstwo z wirtualnego kokpitu według mnie, to możliwość wyświetlenia mapy nawigacji pomiędzy zegarami, i to praktycznie wszystko.

Pakiet comfort +: Wirtualny kokpit, System kamer 360 i Full link dla samochodów z nawigacją (ALE! tylko dla samochodów z nawigacją!). No i mamy trochę kwadraturę koła :-), jeśli chodzi o ten wirtualny kokpit :-).

COMFORT ASSISTANT: Asystent świateł drogowych, Asystent pasa ruchu, System rozpoznawania znaków drogowych, Asystent jazdy w korku, Inteligentny asystent bezpieczeństwa, Aktywny tempomat (ACC). Tu poza systemem rozpoznawania znaków i asystentem jazdy w korku, to reszta funkcji jest faktycznie użytkowa. Tempomat, a zwłaszcza aktywny, to bardzo wygodna rzecz. To jest warte dorzucenia nawet ekstra tych 753 zł. Trochę jeżdżę w dalekie delegacje (dystanse ~800 km, po autostradach) wiec mam spore doświadczenia.

19 calowe opony... tu na pewno się niektórym narażę, i to bardzo, ale jak dla mnie to w naszych Polskich, miastowych warunkach to tylko udręka. Mam na obecnym Leonie FR 17-tki letnie (zimowe 16-tki) i każdą nierówność mam jak to mówią w tyłku. Oczywiście, że na jazdę po bardzo dobrych drogach (eski, autostrady), to bajka - auto trzyma się drogi jak przyklejone... no, tylko jak często jeździmy po autostradach? Ale jeśli faktycznie bardzo często jeździmy, to brać. Wygląd auta na takich kapciach, to miód, ale to tylko wygląd.

Kolor Rodium Grey nie komentuję... bo taki sam zamówiłem do mojej Ateki :-).

Kacper
Posty: 14
Rejestracja: 06 paź 2018, 0:48
Samochód: Seat Ateca
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Ateca Style czy FR ????

Post autor: Kacper »

Myszolot również dziękuję bardzo za wskazówki. Jest FR na 19 bo taka przyjeżdża. Zobaczymy jak to będzie jeździć. Kurcze, to mój pierwszy nowy samochód w życiu i nie chcę potem żałować dołożenia kilka złotych jak to mówili poprzednicy. Z tego co przeglądałem cenniki i katalogi FR i Style z pakietem komfort różni się tylko wyglądem z zewnątrz i wewnątrz. FR ma.nawigacje i kamerę cofania, ale Style mam asystenta parkowania i czujniki. Moim zdaniem.wystarczająco. W style mam 17 cali w FR mam 19. Tak naprawdę trasę rzadko zobaczy. Wszystko miasto Wieliczka i okolice oraz Kraków. Kurczę ale mam zgryz. Chyba bez pomacania i jazdy nie podejmę decyzji. Ale dziękuję bardzo wszystkim za uwagi. W tym momencie kieruję się bardziej w Style ale zobaczymy jak to wyjdzie. Wyposażenie technologiczne praktycznie takie samo. A różnica 12 tys to tak naprawdę za pakiet zimowy, felgi, system zmiany trybu jazdy, i design ogólny.
Czy macie doświadczenie z jazdą zwyklym 150kM a FR na trybie sport. Jeździłem tylko FR bo nie mieli zwykłego, i zastanawiam się jaka faktycznie jest różnica, osiągi praktycznie identyczne.

Luk4as
Posty: 848
Rejestracja: 09 sie 2017, 21:00
Samochód: Skoda
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: Ateca Style czy FR ????

Post autor: Luk4as »

Nie ma zadnej roznicy w osiagach poza twardszym zawieszeniem. Wszystkie tryby sa takie same

Dostajesz 19 ktore sa duzym - poza wygladem a katalogowa cena podwyzszona o te kola czyli realny rabat zaden albo strata

Kacper
Posty: 14
Rejestracja: 06 paź 2018, 0:48
Samochód: Seat Ateca
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Ateca Style czy FR ????

Post autor: Kacper »

Czyli tak naprawdę dopłacam za sam wygląd. Za mniej plastiku w środku.

Awatar użytkownika
zinger
Posty: 439
Rejestracja: 08 lis 2017, 10:09
Lokalizacja: Kraków
Samochód: Ateca Xcl 1.4 DSG Samoa Orange
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Ateca Style czy FR ????

Post autor: zinger »

I chyba lepsze materialy w srodku, tapicerka i fotele. Byl gdzies watek o marszcacych sie siedziskach w Style (o ile to nie byli Reference, nie pamietam).
Ja z tych 2 to bralbym Xcellence:) Albo FR i sprzedac te 19, albo probowac dogadac sie z salonem na jakas podmiane z doplata po ich stronie albo ekstra zimowkami moze?

Luk4as
Posty: 848
Rejestracja: 09 sie 2017, 21:00
Samochód: Skoda
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: Ateca Style czy FR ????

Post autor: Luk4as »

Z tymi 19 same problemy. A komu je sprzedac jak kazdy sie pozbywa. W cenniki powiedzmy stoja 8 a sprzedajesz za 4 albo 3 i caly rabat poszedl sie ...

Mysle ze to byly w style bo reference byly tylko w wirtualnej rzeczywistosci i na cenniku

ODPOWIEDZ