Hak holowniczy

Wszelkie dyskusje związane z zakupem Seata Ateca i Cupry Ateca
Luk4as
Posty: 848
Rejestracja: 09 sie 2017, 21:00
Samochód: Skoda
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: Hak holowniczy

Post autor: Luk4as »

Amadeusz nie wbijesz przed odbiorem dowodu twardego to pozniej 300 w plecy



Sponsor

Re: Hak holowniczy

Sponsor


Luk4as
Posty: 848
Rejestracja: 09 sie 2017, 21:00
Samochód: Skoda
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: Hak holowniczy

Post autor: Luk4as »

slawektc Twoj problem nie ich. W cepiku masz informacje czy masz hak czy tez nie. Twoim obowiazkiem jest dostarczenie badan do urzedu ze masz hak. Temat przerabiany juz na forum. To tak samo jakbys sobie wstawil instalacje lpg i nie wbil do dowodu. Jesli nie uzywasz haka to jest ok. Jesli ciagniesz przyczepke albo wieziesz rowery i masz kontrole to jest problem

slawektc
Posty: 103
Rejestracja: 03 lip 2017, 15:53
Lokalizacja: Tczew
Samochód: Seat Ateca XCELLENCE 1.4 Beżowy Capuccino Beige
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Hak holowniczy

Post autor: slawektc »

W dokumentach do rejestracji był zgodnie z świadectwem zgodności pojazdu i w świadectwie jest mowa o haku bo na każdą konfiguracją jest nieco inne chyba świadectwo a z drugiej strony kupiłem to mam z hakiem a urząd jest po to żeby się znał, pracują za moje podatki.Po drugie zamawiałem trzecią tablicę chyba na logikę po co mi trzecia blacha jak nie mam haka.

Luk4as
Posty: 848
Rejestracja: 09 sie 2017, 21:00
Samochód: Skoda
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: Hak holowniczy

Post autor: Luk4as »

Zadzwon do salonu i powiedz ze nie masz wbitego haka to facet powie Ci co masz zrobic. Chcialbym Ci napisac ze masz racje no ale niestety nie napisze Ci tego. Malo tego nawet jakbys dal kwitek z badan ze masz hak to i tak twardy dowod niebylby z nadrukiem hak tylko pieczatka i reczny wpis

Luk4as
Posty: 848
Rejestracja: 09 sie 2017, 21:00
Samochód: Skoda
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: Hak holowniczy

Post autor: Luk4as »

A to ze urzednik wydal Ci 3 tablice to skoro za nia zaplaciles to dlaczego mialby nie wydac ? Przecies 3 tablica nie jest wydawana bo masz hak tylko z innego powodu np takiego ze na klape bagaznika mozesz chciec piesic bagaznik.rowerowy i skoro masz przyslonieta pierwotna tablice to musisz miec 3

Montując bagażnik rowerowy na tylnej klapie pojazdu czy haku nierzadko zasłaniamy tablicę rejestracyjną. Zabrania tego prawo o ruchu drogowym w art. 60, ust 1 pkt 2. Do końca 2015 roku osoby łamiące ten zakaz narażały się na otrzymanie mandatu w wysokości 100 zł. Długo oczekiwane zmiany weszły w życie w styczniu 2016 roku. Wtedy zmieniły się rozporządzenia regulujące rejestrację pojazdów, legalizację tablic rejestracyjnych oraz związanych z tym opłat.


Wiec teraz pozostaje Ci wbicie haka do dowodu. Jesli to vw leasing to jeszcze 300 zl oplata

Amadeusz
Posty: 188
Rejestracja: 04 sie 2018, 10:59
Samochód: Ateca 1.5TSI Style
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Hak holowniczy

Post autor: Amadeusz »

Kompletnie przypadkiem się o tym dowiedziałem, dlatego założylem ten wątek. Tak naprawdę nikt z salonu póki co nie uświadomił mnie jak to działa, więc nie zdziwię się jak bardzo wielu klientów po prostu jeździ bez haka w dowodzie.

Luk4as
Posty: 848
Rejestracja: 09 sie 2017, 21:00
Samochód: Skoda
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: Hak holowniczy

Post autor: Luk4as »

Ja tez kiedys tak jezdzilem zyjac w nieswiadomosci.

Hmm jesli w homologacji jest wymienioych 5 rodzajow kol i opon tzn ze dostajesz 5 rodzajow kol ? Homologacja to homologacja a stan faktyczny to stan faktyczny

Amadeusz
Posty: 188
Rejestracja: 04 sie 2018, 10:59
Samochód: Ateca 1.5TSI Style
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Hak holowniczy

Post autor: Amadeusz »

Dzisiaj wszystko wyjaśniłem. W moim przypadku jest full serwis ze strony salonu gdyż mają własną stacje diagnostyczną na miejscu. Jak tylko dostaną tablice robią przegląd, wystawiają papier i potem sami z tym idą do urzędu z kartą pojazdu po odbiór stałego dowodu. Ja odbiorę sobie stały dowód w salonie z wbitym hakiem. Oczywiście wszystko w ramach VW Leasing. Lux.

Co ciekawe znajomy kupował w tym samym salonie Allhambre rok temu, ale Leasing brał w Getinie i wszystko musiał sobie sam załatwiać tak jak piszecie nikt mu słowem nie powiedział o takiej opcji. Nie ładnie tak dzielić klientów na swoich i obcych wstydziliby się....

Luk4as
Posty: 848
Rejestracja: 09 sie 2017, 21:00
Samochód: Skoda
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: Hak holowniczy

Post autor: Luk4as »

Jak ktos ogarnie to bedzie mial jak za darmo

https://allegro.pl/oferta/hak-holownicz ... 7722960956

Awatar użytkownika
paprotek
Posty: 501
Rejestracja: 08 cze 2017, 6:49
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Ateca FR 2.0 TSI
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Hak holowniczy

Post autor: paprotek »

Ja bym się nawet pisał na takie cudo, tylko... Co z homologacja na taki używany hak? Ktoś się orientuje w temacie?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka


ODPOWIEDZ