Ile kosztowały "nasze" Ateki?

Wszelkie dyskusje związane z zakupem Seata Ateca i Cupry Ateca
Adam
Posty: 2
Rejestracja: 07 lip 2017, 10:18
Samochód: volvo s60
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Ile kosztowały "nasze" Ateki?

Post autor: Adam »

Witam
Właśnie przymierzam się do zamówienia i przeglądam oferty dealerów. Zastanawia mnie jedno dlaczego oferowane na otomoto nowe auta są droższe od takiej samej konfiguracji z konfiguratora na stronie Seata? Gotowego raczej nie kupię bo nigdzie nie ma silnika 2.0 TSI z DSG i 4x4. Druga sprawa to rabat rozumiem, że to nowy model i dobrze się sprzedaje poza tym jest najtańszy z trójki Tiguan, Kodjak. Ateca od VW, ale na nowe auto zawsze dostawałem rabat, Na volvo którym teraz jeżdżę dostałem 16% od ceny z konfiguratora w 2008 roku. Więc może lepiej wstrzymać się i zamówić w przyszłym roku gdy będzie większa podaż tego modelu.?



Sponsor

Re: Ile kosztowały "nasze" Ateki?

Sponsor


Awatar użytkownika
Janisz
Posty: 665
Rejestracja: 20 maja 2017, 14:34
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI 150KM DSG 4drive
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: Ile kosztowały "nasze" Ateki?

Post autor: Janisz »

Jeżeli chcesz czekać to wydaje mi się, że warto czekać. Pytanie, ile czasu jesteś w stanie czekać. Patrząc na obecne terminy produkcji - dostałbyś auto za 8-9 miesięcy. Jak będziesz zwlekać z zamówieniem rok a terminy produkcji pozostaną na podobnym poziomie wyjdzie, że zaczniesz cieszyć się Atecą za ponad 1,5 roku :shock: Na rabaty w wysokości 16% raczej nie masz co liczyć no chyba, że jesteś pracownikiem Seata ;)
Ateca Xcellence | 1.4 TSI 150KM | DSG | 4Drive | Mato Brown | Felgi 18 cali - PERFORMANCE 36/1| Alcantara Brown | Comfort Assistant | Podgrz. przednia szyba | Kamery 360 | Navi | Full Link | Alarm |
Obrazek

reality
Posty: 166
Rejestracja: 13 cze 2017, 14:32
Lokalizacja: Łódź / Pabianice
Samochód: Seat Ateca FR 2.0 tsi 190KM 4x4 Rodium Grey
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: Ile kosztowały "nasze" Ateki?

Post autor: reality »

Lodz-Bednarek: 104.900 zl w czerwcu dalem za bialego Style 1,4 tsi - co prawda prosto "z wystawy" ale bez przebiegu - doposazonego w automatyczna klape, mirror linka, grzana szybe przednia i grzane fotele, pakiet comfort plus, alarm, pakiet lusterka i pakiet zimowy oraz 2 kpl dywanikow i mate bagaznika, oraz 4 lata gwarki, znizke 15% na przeglady i inne pierdolki... :-)... Ale mysle o wymienie na FR moze..., bo autko ogolnie udane...

Awatar użytkownika
szczekas
Posty: 280
Rejestracja: 25 cze 2017, 17:35
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Seat Ateca FR 2.0 TSI
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Ile kosztowały "nasze" Ateki?

Post autor: szczekas »

Jako, że to mój pierwszy post to witam wszystkich :)
Również chciałem zamówić na początku sierpnia Atecę FR 2.0 TSI, cennikowo za jakieś 143k zł. W grę wchodzi jedynie kredyt.
Teraz jak czytam ten temat to też się zastanawiam czy nie czekać... Terminy to i tak około 8 miesięcy, a przy takiej kwocie wolałbym jednak jakiś przyzwoity rabat dostać zamiast brać jak leci...
Jeśli ktoś ma jakieś złote rady jak uzyskać dobrą cenę to proszę o wiadomość na PW :)
Ateca FR | 2.0 TSI 190KM | DSG7 | 4Drive | Rodium Grey | Felgi 18" PERFORMANCE 36/3 | Alcantara Black | Comfort Assistant | Podgrzewana przednia szyba | Navi | Alarm | Elektryczna klapa bagażnika | Beats Sound System

Mad_MAX
Posty: 62
Rejestracja: 30 cze 2017, 10:17
Samochód: Seat ATECA, AR 166
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Ile kosztowały "nasze" Ateki?

Post autor: Mad_MAX »

A mnie się tam wydaje , że takie czekanie nic nie da , tylko czas stracimy. Szczerze wątpię , że coś się zmieni w kwestii większej produkcji czy szybszej produkcji. Są tylko dwie fabryki i tyle. Rabat to mi się wydaje , że można sensownie uzyskać jedynie na egzemplarze , które salony obecnie posiadają i tyle.
To tylko i wyłącznie moja opinia i moje przemyślenia :)

Awatar użytkownika
Janisz
Posty: 665
Rejestracja: 20 maja 2017, 14:34
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI 150KM DSG 4drive
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: Ile kosztowały "nasze" Ateki?

Post autor: Janisz »

Mad_MAX salonom nie opłaca się sprzedawać aut, które mają na salonie z rabatem ponieważ popyt na takie auto jest większy niż podaż.

Szczekas co do dobrej rady...najlepiej być pracownikiem Seata ;)

Ja uzyskałem rabat 6% i to był dobry rabat. Wiem, że jakbym zdecydował się na Atecę później to mógłbym takiego rabatu nie dostać. Oni zmieniają swoje wewnętrzne zasady co chwilę.

Czy czekanie coś Ci da??? Ciężko odpowiedzieć na to pytanie. Pamiętaj, że Ateca 2.0 TSI jest najtańsza w swojej klasie. Za Tiguana zapłacisz więcej, za Kodiaqa też zapłacisz więcej (tak wiem większe auto). Niedługo ma wejść do sprzedaży Karoq, którego cen nie znamy. Może też dostanie silnik 2.0 TSI. Jak sam widzisz ciężko odpowiedzieć czy jest sens czekać. Pisałeś, że termin oczekiwania wynosi 8 miesięcy....poczekasz pól roku i może okaże się, że termin oczekiwania się nie skróci. Zamówisz Atecę po tym okresie 6 miesięcy bo w końcu się zdecydujesz i zamiast cieszyć się Atecą po kolejnych 2 miesiącach to Ty będziesz dalej czekać (np. 8 miesięcy). Pamiętaj, że to jest tylko gdybanie.

.....a może poczekasz pół roku i zaczną dawać rabaty na poziomie 10% a okres produkcji skróci się do 3 miesięcy :D :D :D
Ateca Xcellence | 1.4 TSI 150KM | DSG | 4Drive | Mato Brown | Felgi 18 cali - PERFORMANCE 36/1| Alcantara Brown | Comfort Assistant | Podgrz. przednia szyba | Kamery 360 | Navi | Full Link | Alarm |
Obrazek

Mad_MAX
Posty: 62
Rejestracja: 30 cze 2017, 10:17
Samochód: Seat ATECA, AR 166
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Ile kosztowały "nasze" Ateki?

Post autor: Mad_MAX »

W ten sposób to można sobie gdybać w nieskończoność :)

root
Administrator
Posty: 731
Rejestracja: 13 lis 2016, 13:58
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90
Podziękował: 748 razy
Otrzymał podziękowań: 79 razy

Re: Ile kosztowały "nasze" Ateki?

Post autor: root »

Mad_MAX pisze:
13 lip 2017, 19:12
A mnie się tam wydaje , że takie czekanie nic nie da , tylko czas stracimy. Szczerze wątpię , że coś się zmieni w kwestii większej produkcji czy szybszej produkcji. Są tylko dwie fabryki i tyle.
A moim zdaniem się zmieni. Na Superba też się czekało 9 miesięcy (rekordziści czekali i rok), a teraz już od dłuższego czasu to 3 miesiące. Kurz opadnie, pierwsze zachwyty się skończą i wszystko wróci do normalności.
Disclaimer: to tylko moja prywatna opinia, a nie oficjalna wykładnia :D
Mad_MAX pisze:
13 lip 2017, 19:12
Rabat to mi się wydaje , że można sensownie uzyskać jedynie na egzemplarze , które salony obecnie posiadają i tyle.
Nie wydaje mi się. Skoro jest tak długi czas oczekiwania, to takie stojące w salonie powinny się rozchodzić jak ciepłe bułeczki, bez żadnych rabatów.

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Ile kosztowały "nasze" Ateki?

Post autor: Endrju »

Z tego co wiem to okres produkcji Super ba skrócił się po uruchomieniu dodatkowej produkcji na Ukrainie.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

dario37
Posty: 1138
Rejestracja: 06 maja 2017, 10:28
Lokalizacja: Oława
Samochód: Seat Ateca 1.4TSI /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Ile kosztowały "nasze" Ateki?

Post autor: dario37 »

Widzę,ze dyskusja ostra.Panowie moje zdanie jest takie.Kupiłem Ateke ponieważ kiedy ja pierwszy raz zobaczyłem spodobała mi się ....Stylistyka ,wnętrze,niezłe osiągi.Ale nie czarujmy się,jest to normalne fajne auto do jazdy,Ale czekac na zakup 8 czy 9 miesiecy to przegiecie....Ateca jest w sprzedaży ponad rok ,ale na drodze to ciągle rodzynek.
Tyle w temacie. :D
Seat Ateca 1.4 TSI DSG7 /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL

ODPOWIEDZ