Ile kosztowały "nasze" Ateki?

Wszelkie dyskusje związane z zakupem Seata Ateca i Cupry Ateca
Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Ile kosztowały "nasze" Ateki?

Post autor: Endrju »

Ateca miała premierę w salonach w październiku 2016 to 9 miesięcy ale faktem jest że na drodze jest ich niewiele.


Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

Sponsor

Re: Ile kosztowały "nasze" Ateki?

Sponsor


Awatar użytkownika
szczekas
Posty: 280
Rejestracja: 25 cze 2017, 17:35
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Seat Ateca FR 2.0 TSI
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Ile kosztowały "nasze" Ateki?

Post autor: szczekas »

Wiem, że to wszystko gdybanie, ale mój zakup jest jednak trochę uzależniony od rabatu - bo cena już dawno przekroczyła mój próg psychologiczny, więc mam do wyboru albo kombinować z rabatem albo zejść z wymaganiami :) Wiadomo, że to drugie nie jest przyjemne :D
Ateca FR nie ma żadnego pakietu promocyjnego, więc mogliby się postarać z ofertami. No cóż... zobaczę jakie dostanę oferty i będę myśleć :)
Ateca FR | 2.0 TSI 190KM | DSG7 | 4Drive | Rodium Grey | Felgi 18" PERFORMANCE 36/3 | Alcantara Black | Comfort Assistant | Podgrzewana przednia szyba | Navi | Alarm | Elektryczna klapa bagażnika | Beats Sound System

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Ile kosztowały "nasze" Ateki?

Post autor: Endrju »

Na duże upusty bym nie liczył. Seat faktycznie daje dużo w standarcie. Jak porównywałem ze Skoda to wiele elementów wyposażenia z Kodiaka mosislem dopłacać a w Atece mam w standarcie. Dodam jeszcze ze za Skodę wyszło 28k pln więcej.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

Awatar użytkownika
Janisz
Posty: 665
Rejestracja: 20 maja 2017, 14:34
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI 150KM DSG 4drive
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: Ile kosztowały "nasze" Ateki?

Post autor: Janisz »

szczekas jak zależy Ci na silniku 2.0 TSI zawsze możesz wybrać wersję Excellence a tam masz pakiet promocyjny
Ateca Xcellence | 1.4 TSI 150KM | DSG | 4Drive | Mato Brown | Felgi 18 cali - PERFORMANCE 36/1| Alcantara Brown | Comfort Assistant | Podgrz. przednia szyba | Kamery 360 | Navi | Full Link | Alarm |
Obrazek

Awatar użytkownika
szczekas
Posty: 280
Rejestracja: 25 cze 2017, 17:35
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Seat Ateca FR 2.0 TSI
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Ile kosztowały "nasze" Ateki?

Post autor: szczekas »

W Excellence jest system bezkluczykowy, którego nie chcę, bo auto wtedy jest beznadziejnie łatwe do ukradnięcia ;)
A bardziej od pakietu promocyjnego wolę móc powiedzieć, że go nie ma, żeby mieć pole do negocjacji ;)
Ateca FR | 2.0 TSI 190KM | DSG7 | 4Drive | Rodium Grey | Felgi 18" PERFORMANCE 36/3 | Alcantara Black | Comfort Assistant | Podgrzewana przednia szyba | Navi | Alarm | Elektryczna klapa bagażnika | Beats Sound System

Awatar użytkownika
Janisz
Posty: 665
Rejestracja: 20 maja 2017, 14:34
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI 150KM DSG 4drive
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: Ile kosztowały "nasze" Ateki?

Post autor: Janisz »

Wykupujesz pakiet AC i śpisz spokojnie. Jak będą chcieli to każde auto ukradną. Co do negocjacji życzę Ci szczerze powodzenia ale zastanów się...chcesz kupić najtańszego suva z 2.0 TSI na który jest wielki popyt. Kto jest "górą" w tej sytuacji? Nie wiem też na jaki rabat liczysz.
Ateca Xcellence | 1.4 TSI 150KM | DSG | 4Drive | Mato Brown | Felgi 18 cali - PERFORMANCE 36/1| Alcantara Brown | Comfort Assistant | Podgrz. przednia szyba | Kamery 360 | Navi | Full Link | Alarm |
Obrazek

dario37
Posty: 1138
Rejestracja: 06 maja 2017, 10:28
Lokalizacja: Oława
Samochód: Seat Ateca 1.4TSI /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Ile kosztowały "nasze" Ateki?

Post autor: dario37 »

szczekas pisze:
15 lip 2017, 10:39
W Excellence jest system bezkluczykowy, którego nie chcę, bo auto wtedy jest beznadziejnie łatwe do ukradnięcia ;)
A bardziej od pakietu promocyjnego wolę móc powiedzieć, że go nie ma, żeby mieć pole do negocjacji ;)
Sczekas w tym momencie mnie rozbawiłeś....Każde autko jest do 'zrobienia" czy jest bez stacyjki czy ja ma.... :D :D
Seat Ateca 1.4 TSI DSG7 /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL

Awatar użytkownika
szczekas
Posty: 280
Rejestracja: 25 cze 2017, 17:35
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Seat Ateca FR 2.0 TSI
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Ile kosztowały "nasze" Ateki?

Post autor: szczekas »

Zdaję sobie z tego sprawę i może Cię to śmieszyć - ale jakoś lepiej się śpi wiedząc, że nie wystarczy złodziejowi usiąść koło mnie w restauracji z urządzeniem za kilkaset złotych, żeby drugi mógł bez zwrócenia niczyjej uwagi podejść do auta i nim od razu odjechać :)
I tak bardziej podoba mi się FR, a dopłacać za ten system nie zamierzam :)
Ateca FR | 2.0 TSI 190KM | DSG7 | 4Drive | Rodium Grey | Felgi 18" PERFORMANCE 36/3 | Alcantara Black | Comfort Assistant | Podgrzewana przednia szyba | Navi | Alarm | Elektryczna klapa bagażnika | Beats Sound System

Mad_MAX
Posty: 62
Rejestracja: 30 cze 2017, 10:17
Samochód: Seat ATECA, AR 166
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Ile kosztowały "nasze" Ateki?

Post autor: Mad_MAX »

Tylko w kwestii bezstacyjkowego dostępu , jest to o wiele łatwiejsze , szybsze i mniej bezinwazyjne dla złodzieja :)

Wangrojv
Posty: 30
Rejestracja: 07 sie 2017, 14:47
Samochód: Seat Ateca FR 2.0 TDI
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Ile kosztowały "nasze" Ateki?

Post autor: Wangrojv »

Dziwna ta polityka Seata. Rabat na diesla w wysokości 1800zł, gdzie w Volkswagenie można uzyskać 20tys.

ODPOWIEDZ