Co dostaliscie/ utargowaliście od dealera? Gdzie najtaniej?

Wszelkie dyskusje związane z zakupem Seata Ateca i Cupry Ateca
Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Co dostaliscie/ utargowaliście od dealera? Gdzie najtaniej?

Post autor: Endrju »

Misiek pisze:
18 mar 2022, 21:05
Endrju pisze:
18 mar 2022, 15:20
No w końcu zamówiłeś.👍
No właśnie, ale swoją drogą, to do du.y taki handlowiec, bo jak dobrze wiedział, że dla mnie to nieszczęsne buczenie jest warunkiem krytycznym i nie poinformował mnie przez tyle czasu o nowym, innym samochodzie do "posłuchania" i przetestowania, to tak jakby mu zupełnie nie zależało na sprzedaży. W dzisiejszych czasach konkurencji pomiędzy markami, nawet uwzględniając problemy z dostępnością, to jest to dla mnie co najmniej dziwne i niezrozumiałe. A jakby VW lub Skoda nie buczały i poszedłbym kupić tam ?
Teraz każde się sprzeda więc mają gdzieś kto kupi.Chociaz tak być nie powinno.


Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

Sponsor

Re: Co dostaliscie/ utargowaliście od dealera? Gdzie najtaniej?

Sponsor


Kubawojcik
Posty: 252
Rejestracja: 26 sty 2022, 19:16
Samochód: Ateca
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 14 razy

Re: Co dostaliscie/ utargowaliście od dealera? Gdzie najtaniej?

Post autor: Kubawojcik »

Mysle ze nie chodzi o to ze i tak sprzeda (chociaz to pewnie tez). Trzeba sie postawic w sytuacji handlowca ktory nie bardzo ma czym aktualnie handlowac i wiekszosc czasu spedza teraz pewnie na L4 i urlopie bo po co ma siedziec w „pustym” salonie.
Auto sie teraz kupuje zdalnie w wiekszosci przypadkow.
Ja swojego handlowca nie widzialem na zywo nigdy. Wszystko zalatwione mailami i telefonami. Mielismy zobaczyc sie przy odbiorze auta ale alurat wtedy mial covid i auto wydal mi jego kolega. Od poczatku mowil ze ciezko bedzie wyrwac jakis gratis w zwiazku z obecna sytuacja. Wiec jedyne co to opony mi zalozyli w cenie.

Bonifacy
Posty: 628
Rejestracja: 18 mar 2020, 12:27
Samochód: Seat Ateca 1.5 DSG Xperience
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 55 razy

Re: Co dostaliscie/ utargowaliście od dealera? Gdzie najtaniej?

Post autor: Bonifacy »

Wino to i ja dostałem. Hiszpańskie. I breloczek do kluczy.
A za wymianę kół kazali płacić.

No, ale jeszcze wtedy rabat jakiś był. Styczeń 2021

Misiek
Posty: 2398
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 727 razy
Otrzymał podziękowań: 1169 razy

Re: Co dostaliscie/ utargowaliście od dealera? Gdzie najtaniej?

Post autor: Misiek »

Tak słucham (czytam) Waszych wypowiedzi o gratisach i aż mi się łezka w oku kręci jak sobie przypominam zakup Voyagera sprzed około 20 lat. Wysokości upustu już dawno nie pamiętam, ale pamiętam, że na do widzenia dostaliśmy do bagażnika ogromną sportową torbę wypchaną różnymi firmowymi gratisami od smyczy, kubków, breloczków, skórzanego portfela (używam go do dzisiaj !) i innych mniejszych drobiazgów, a na kilku, czy nawet kilkunastu sztukach odzieży kończąc. Z drugiej strony nie ma się co dziwić, bo wtedy auto kosztowało trochę więcej niż aktualna Ateka. Acha, za jakieś śmieszne pieniądze, jakieś tysiąc, czy dwa, montowali najprostsze Webasto z ręcznym sterowaniem i do tego dawali jeszcze komplet KÓŁ zimowych na alufelgach. Ech, to były czasy :( Co prawda później okazało się, że to Webasto, to z powodu konieczności jak najszybszego nagrzania się silnika, ale mimo to koła i Webasto za niewielkie pieniądze były i dobrze je wspominam, mimo ręcznego sterowania. O stosunku sprzedawcy do klienta taktownie przemilczę.
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

Rafiner
Posty: 813
Rejestracja: 07 paź 2018, 19:02
Samochód: Seat Ateca 1.5 TSI DSG FR
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowań: 82 razy

Re: Co dostaliscie/ utargowaliście od dealera? Gdzie najtaniej?

Post autor: Rafiner »

Misiek pisze:
19 mar 2022, 20:14
Tak słucham (czytam) Waszych wypowiedzi o gratisach i aż mi się łezka w oku kręci jak sobie przypominam zakup Voyagera sprzed około 20 lat. Wysokości upustu już dawno nie pamiętam, ale pamiętam, że na do widzenia dostaliśmy do bagażnika ogromną sportową torbę wypchaną różnymi firmowymi gratisami od smyczy, kubków, breloczków, skórzanego portfela (używam go do dzisiaj !) i innych mniejszych drobiazgów, a na kilku, czy nawet kilkunastu sztukach odzieży kończąc. Z drugiej strony nie ma się co dziwić, bo wtedy auto kosztowało trochę więcej niż aktualna Ateka. Acha, za jakieś śmieszne pieniądze, jakieś tysiąc, czy dwa, montowali najprostsze Webasto z ręcznym sterowaniem i do tego dawali jeszcze komplet KÓŁ zimowych na alufelgach. Ech, to były czasy :( Co prawda później okazało się, że to Webasto, to z powodu konieczności jak najszybszego nagrzania się silnika, ale mimo to koła i Webasto za niewielkie pieniądze były i dobrze je wspominam, mimo ręcznego sterowania. O stosunku sprzedawcy do klienta taktownie przemilczę.
Jeszcze poczatkiem 2020 normalne były rabaty 20 tys zl. Teraz jak widzę po podwyżkach moje auto za 158 tys zl, to bym go nie kupil. Paranoja.
Ateca 1.5 tsi DSG, Radium Grey, wersja FR + extrasy.

kwil!cz
Posty: 18
Rejestracja: 08 lut 2022, 16:17
Samochód: Ateca 2.0 TSI 4x4 FR
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Co dostaliscie/ utargowaliście od dealera? Gdzie najtaniej?

Post autor: kwil!cz »

Ateca 2.0 TSI FR z dodatkami, zamawiana w październiku 2021. Wynegocjowany rabat 7.5% (ok. 13 tys. brutto) i mata do bagażnika. Mogę polecić salon Lellek w Gliwicach. Na czas oczekiwania nie mają wpływu, ale obsługa bardzo OK :)

ODPOWIEDZ