Co dostaliscie/ utargowaliście od dealera? Gdzie najtaniej?

Wszelkie dyskusje związane z zakupem Seata Ateca i Cupry Ateca
Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Co dostaliscie/ utargowaliście od dealera? Gdzie najtaniej?

Post autor: Endrju »

Nie tylko Seat ,pozostałe firmy też rezygnują.


Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

Sponsor

Re: Co dostaliscie/ utargowaliście od dealera? Gdzie najtaniej?

Sponsor


Misiek
Posty: 2398
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 727 razy
Otrzymał podziękowań: 1169 razy

Re: Co dostaliscie/ utargowaliście od dealera? Gdzie najtaniej?

Post autor: Misiek »

Endrju pisze:
05 wrz 2021, 16:34
Nie tylko Seat ,pozostałe firmy też rezygnują.
Czyli nawiązując do cytowanego przez Ciebie w innym wątku artykułu, powoli przygotowują nas do całkowitego zniesienia rabatów, czy obniżek i do sztywnych cen cennikowych, tak jak na półce w sklepie - przychodzisz i kupujesz za cenę z przywieszki. Zupełnie nie widzę tego, ponieważ to jest nadal ten sam samochód i dlaczego mam za niego naraz zapłacić kilka, kilkanaście tysięcy więcej ?
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Co dostaliscie/ utargowaliście od dealera? Gdzie najtaniej?

Post autor: Endrju »

Pewnie dlatego że nie będziesz mógł go kupić w krótkim czasie w takiej konfiguracji jak sobie wymyśliłeś. Chyba trzeba będzie składać zamówienia rok przed końcem umowy.🤪
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

Online
Awatar użytkownika
Eleonor
Posty: 347
Rejestracja: 12 paź 2019, 17:32
Samochód: Seat Ateca FR 1.5 TSI DSG 2020 Rodium Grey
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 39 razy

Re: Co dostaliscie/ utargowaliście od dealera? Gdzie najtaniej?

Post autor: Eleonor »

Misiek pisze:
05 wrz 2021, 17:21
Endrju pisze:
05 wrz 2021, 16:34
Nie tylko Seat ,pozostałe firmy też rezygnują.
Czyli nawiązując do cytowanego przez Ciebie w innym wątku artykułu, powoli przygotowują nas do całkowitego zniesienia rabatów, czy obniżek i do sztywnych cen cennikowych, tak jak na półce w sklepie - przychodzisz i kupujesz za cenę z przywieszki. Zupełnie nie widzę tego, ponieważ to jest nadal ten sam samochód i dlaczego mam za niego naraz zapłacić kilka, kilkanaście tysięcy więcej ?
No tak .. tylko z drugiej strony nie obrażałeś się gdy to Ty dostałeś lepszą cenę bo akurat znalazłeś się w tej ,, grupie ,, gdzie inni musieli dać więcej ..

Dla mnie to nie miało znaczenia gdyż nie jestem i nigdy nie byłem w tej ,,grupie ,, a cenę dostałem dużo dużo lepszą niż bym w niej był :)

Może nauczono nas że dostajemy rabaty , a może to takie czasy ... wszędzie łoją gdzie mogą

Niestety takie czasy
Ateca FR 1.5 TSI DSG - Rodium Grey 2020

Awatar użytkownika
rybsko
Posty: 341
Rejestracja: 19 kwie 2021, 17:12
Lokalizacja: Pomorskie
Samochód: Ateca FR TSI 2.0 FL
Podziękował: 43 razy
Otrzymał podziękowań: 52 razy

Re: Co dostaliscie/ utargowaliście od dealera? Gdzie najtaniej?

Post autor: rybsko »

S3ker pisze:
12 lut 2019, 21:02
Nie wiem ogólnie co ma kontakt z ludźmi do jakiegokolwiek sensu otrzymania rabatu. Może jak byś kupował auto a firmę ale prywatnie co ma piernik do wiatraka panowie ? Tak po prostu zostało u góry zadecydowane że np. VW ma rabaty dla księży, prawników itp, seat zaś ma te swoje grupy, w hyundaiu, oplu i innych też znajdziecie różne grupy zawodowe wspierane rabatami...
O jakiej górze mówisz?
Poza tym, wiele z tych grup się pokrywało w poszczególnych markach...

Strzelam, że rabaty dla grup zawodowych, to wypadkowa potrzeb marketingu, budowania wizerunku, a w pewnym momencie konieczność (bo inni mieli). Nie wykluczałbym też, że zrobiono jakieś badania, których wyniki dało się przeliczyć na określony efekt ekonomiczny i potencjał marketingowy.

Mnie wkurzają takie rabaty, bo de facto finansują je pozostali klienci. A żeby to mi się podobało, to musiałbym być przekonany, że na rzecz tych wszystkich grup warto się zrzucić. Tymczasem niektórzy ich reprezentanci raczej nie potrzebują tej zrzutki, niektórzy wręcz na nią nie zasługują :D Kupując pomimo tych rabatów czuję się nieco jak frajer, którego marka nie ceni i który powinien poszukać u innego producenta, a tego nie robi :D
LawAdi pisze:
01 maja 2019, 20:31
Próbowałem 19” i potwierdzam ze na dobrych drogach super na gorszych cały czar pryska niestety. Wizualnie 19” bardzo dobrze wyglądają, ale za kierownica na gorszych drogach już tak dobrze nie jest. Dlatego zdecydowałem się na 18”. Wiele tez czytałem ze z kolei DCC przy 19” mija się z celem, ale nie mogę tego potwierdzić.
Interesujące. Mi z kolei sprzedawca powiedział, że nie polecałby 19", ale że zamówiłem również DCC, to będzie OK :D
Jak się już kiedyś moje autko wyprodukuje, to opowiem jak jest.

Awatar użytkownika
S3ker
Posty: 285
Rejestracja: 22 sty 2019, 17:10
Samochód: ATECA MY19 1.5 TSI DSG XC BLACK
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Re: Co dostaliscie/ utargowaliście od dealera? Gdzie najtaniej?

Post autor: S3ker »

Na forum są i tacy dla których 18" to jak jazda na kołach z kamienia Jak w flinstonach i nawet kupują 16 do jazdy na lato :P Ale co kto lubi :P
Seat Ateca Black Magic 1.5 TSI DSG7 150KM Xcellence

Misiek
Posty: 2398
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 727 razy
Otrzymał podziękowań: 1169 razy

Re: Co dostaliscie/ utargowaliście od dealera? Gdzie najtaniej?

Post autor: Misiek »

S3ker pisze:
06 wrz 2021, 18:22
Na forum są i tacy dla których 18" to jak jazda na kołach z kamienia Jak w flinstonach i nawet kupują 16 do jazdy na lato :P Ale co kto lubi :P
No żesz ... jakbym czytał o mnie :lol: SUV lub 4x4 = wysoki, bardzo wysoki profil i malutka, nieskomplikowana felga.
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

JACA
Posty: 305
Rejestracja: 30 kwie 2019, 19:15
Lokalizacja: TG
Samochód: Ateca FR 2.0 TSI DSG 4Drive
Podziękował: 179 razy
Otrzymał podziękowań: 52 razy

Re: Co dostaliscie/ utargowaliście od dealera? Gdzie najtaniej?

Post autor: JACA »

Misiek pisze:
07 wrz 2021, 3:00
SUV lub 4x4 = wysoki, bardzo wysoki profil i malutka, nieskomplikowana felga.
Raczej 4x4 ale tylko takie, które ma jeździć w terenie.
--
Jaca

zieliss
Posty: 45
Rejestracja: 12 maja 2019, 22:43
Samochód: SEAT ATECA FR 2.0 TSI 190 KM DSG 4drive
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Co dostaliscie/ utargowaliście od dealera? Gdzie najtaniej?

Post autor: zieliss »

Mam 19 na lato, auto bez DCC. Moim zdaniem bez przesady z tą twardościa. A wygląd 19 jest bezcenny. Można koła napompować z niższym ciśnieniem zgodnie z tabliczka na drzwiach (ciśnienie komfortowe) i już jest lepiej. Jakbym kupował drugi raz też wziąłbym z 19.
SEAT ATECA FR 2.0 TSI 190 KM DSG 4drive

Misiek
Posty: 2398
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 727 razy
Otrzymał podziękowań: 1169 razy

Re: Co dostaliscie/ utargowaliście od dealera? Gdzie najtaniej?

Post autor: Misiek »

zieliss pisze:
15 wrz 2021, 20:42
Mam 19 na lato, auto bez DCC. Moim zdaniem bez przesady z tą twardościa. A wygląd 19 jest bezcenny. Można koła napompować z niższym ciśnieniem zgodnie z tabliczka na drzwiach (ciśnienie komfortowe) i już jest lepiej. Jakbym kupował drugi raz też wziąłbym z 19.
Widziałem kiedyś na filmiku na YT felgi chyba ze 22 cale i do tego opony o profilu z 10, 15 maksimum. Zależy co się komu podoba, mnie akurat jak najwyższy profil, w zasadzie chyba w każdym zastosowaniu. Spróbuj czymś takim pojeździć po Polskich drogach i nie myślę tu tylko o komforcie, bo to rzecz względna, na przykład wraz z zawieszeniem pneumatycznym lub z USA.
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

ODPOWIEDZ