Co dostaliscie/ utargowaliście od dealera? Gdzie najtaniej?

Wszelkie dyskusje związane z zakupem Seata Ateca i Cupry Ateca
Awatar użytkownika
zinger
Posty: 439
Rejestracja: 08 lis 2017, 10:09
Lokalizacja: Kraków
Samochód: Ateca Xcl 1.4 DSG Samoa Orange
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Co dostaliscie/ utargowaliście od dealera? Gdzie najtaniej?

Post autor: zinger »

Z tymi rabatami na grupy to roznie bywa. Jak ja kupowalem, to chyba nie mozna bylo skorzystac z rabatu na grupe i promocyjnego finansowania jednoczesnie.



Sponsor

Re: Co dostaliscie/ utargowaliście od dealera? Gdzie najtaniej?

Sponsor


Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Co dostaliscie/ utargowaliście od dealera? Gdzie najtaniej?

Post autor: Endrju »

xipil pisze:
11 lut 2019, 16:13
Endrju pisze:Tak jest na stronie Seata. Praktycznie to cała budżetówka. A jest już nawet podana. Nie rozumiem tylko dlaczego jedni mogą skorzystać a drudzy nie. Czym np różni się ksiądz od budowlańca?
Rabat jest skierowany do osób często widocznych. Np. VW daje nauczycielom akademickim. W większości chodzi o osoby z grup zawodowych, które mają kontakt z większą grupą ludzi niż przeciętnie lub są uznawane za bardziej prestiżowe wyznaczając trendy (jeżeli tak to możemy nazwać).
Dziwi mnie tylko przemysł górniczy w całej tej układance.
Kia daje analogicznie rabaty dla grup zawodowych.
Nie sądzę aby to było kontakt z ludźmi, pracuje w firmie przewozowej i napewno mam większy kontakt z ludźmi niż większość z całej grupy. A czy mniej prestiżowy zawód. Hymm dla mnie to Po prostu dyskryminacja innych zawodów.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

Awatar użytkownika
TomeL
Posty: 664
Rejestracja: 05 cze 2018, 7:37
Lokalizacja: Galicja
Samochód: Ateca FR 2.0 TSI FL
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podziękowań: 28 razy

Re: Co dostaliscie/ utargowaliście od dealera? Gdzie najtaniej?

Post autor: TomeL »

Fakt Endrju, że to wygląda na dyskryminacje ale wydaje mi się, że te grupy zawodowe to tylko taki tani chłit marketingowy żeby przyciągnąć klienta, zrobiony bez głębszych przemyśleń, a jakiś mało rozgarnięty marketingowiec po prostu zapomniał sobie o Twoim zawodzie i go nie wpisał.

Online
Awatar użytkownika
S3ker
Posty: 285
Rejestracja: 22 sty 2019, 17:10
Samochód: ATECA MY19 1.5 TSI DSG XC BLACK
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Re: Co dostaliscie/ utargowaliście od dealera? Gdzie najtaniej?

Post autor: S3ker »

Nie wiem ogólnie co ma kontakt z ludźmi do jakiegokolwiek sensu otrzymania rabatu. Może jak byś kupował auto a firmę ale prywatnie co ma piernik do wiatraka panowie ? Tak po prostu zostało u góry zadecydowane że np. VW ma rabaty dla księży, prawników itp, seat zaś ma te swoje grupy, w hyundaiu, oplu i innych też znajdziecie różne grupy zawodowe wspierane rabatami. Równie dobrze mogło by być tak pracujesz dostajesz 6% rabatu + rabat dealera :) Dla pocieszenia z tego co wiem Skoda nie ma żadnych rabatów na grupy i ludzie i tak te auta kupują i nie płaczą czemu jego zawód nie jest objęty promocjami....

Kilka przykładów dodatkowo -> http://www.motospace.pl/testy/rabaty-dl ... y-osobowe/
Seat Ateca Black Magic 1.5 TSI DSG7 150KM Xcellence

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Co dostaliscie/ utargowaliście od dealera? Gdzie najtaniej?

Post autor: Endrju »

Tu nie chodzi o płakanie, bo to zazwyczaj Ci którzy dostają te rabaty to płaczą ile to musieli wydać na auto. A sam fakt podjęcia dealera do potencjalnego nabywcy.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

LawAdi
Posty: 7
Rejestracja: 28 kwie 2019, 22:53
Samochód: Seat Ateca
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Co dostaliscie/ utargowaliście od dealera? Gdzie najtaniej?

Post autor: LawAdi »

Ja skorzystałem z programu lojalnościowego i jednocześnie rabatu pracowniczego, wiec mogę być mało reprezentatywny. Nie czekałem na Ateca, szukałem auta nowego dostępnego od ręki, podałem parametry które musza być i po dwóch tygodniach wymarzona Ateca została znaleziona :P . Niestety prawie trzy tygodnie czekałem na jej ściągnięcie z innego salonu. W zamian za oczekiwanie, wynegocjowałem jeszcze obniżenie ceny o kolejne 2,5k oraz gumowe dywaniki na zimę, w tym bagażnika. Ostatecznie za cenę podstawowej wersji FR 2.0 TSI, 190 KM DSG7 4x4 mam w pełnie uposażona Atece (zabrakło tylko DCC, a z felg 19” zrezygnowałem świadomie ze względu na gorsze właściwości jezdne). Co więcej program lojalnościowy został wycofany od 15.04 a wiec tuż po tym jak otrzymałem dokumenty do rejestracji auta, wiec miałem mega szczęście.

Dealer chce sprzedać a Wy chcecie kupić wiec negocjacje jak najbardziej polecam.

Awatar użytkownika
thecichy
Posty: 449
Rejestracja: 14 paź 2018, 18:38
Lokalizacja: Łódź
Samochód: Seat Ateca FR 2.0 TSI
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Co dostaliscie/ utargowaliście od dealera? Gdzie najtaniej?

Post autor: thecichy »

LawAdi pisze:
29 kwie 2019, 10:29
...a z felg 19” zrezygnowałem świadomie ze względu na gorsze właściwości jezdne...
(taka mała polemika) ;)
Nie wiem na ile porównywałeś 19' z 18' (albo nawet z 17'), ja sprawdzałem dokładnie wszystkie 3 rozmiary na jazdach próbnych (na tych samych odcinkach) i o ile zgodziłbym się z Tobą jakbyś napisał "...ze względu na gorszy komfort, większy hałas, opory toczenia..." (choć to też troszkę naciągane...), o tyle ostatecznie jako użytkownik 19' ze świadomego wyboru, potwierdzam, że Ateca FR z 19' ma dużo lepsze właściwości jezdne. Przede wszystkim odczuwalnie lepiej trzyma się na zakrętach, przykład: podczas jazd testowych kilka(naście chyba) razy przejeżdżałem jeden z moich ulubionych zakrętów, na którym na mniejszych rozmiarach załączało się ESP, masa troszkę bardziej się poddawała i błędnik mocniej sugerował kontrę. Drugi element, który zauważyłem: przy troszkę dynamiczniejszym przyspieszaniu/hamowaniu/skręcaniu, karoseria troszkę mniej "odchyla" się w przeciwną stronę, przynajmniej takie są moje odczucia. Nawet sam fakt minimalnie większej powierzchni styku i troszkę innej mieszanki (bo troszku inne gumy z 19') przemawia za lepszymi właściwościami jezdnymi - a na tym mi właśnie najbardziej zależało.
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
thecichy
Posty: 449
Rejestracja: 14 paź 2018, 18:38
Lokalizacja: Łódź
Samochód: Seat Ateca FR 2.0 TSI
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Co dostaliscie/ utargowaliście od dealera? Gdzie najtaniej?

Post autor: thecichy »

Sprawdziłem (ale nie w Atece), dwa samochody, które testowałem miały VAG-owskie DCC: T-Roc i Golf Alltrack. Osobiście (subiektywnie) nie podobało mi się "pływanie" w trybie Comfort (ale fakt faktem było bardziej mięciutko i komfortowo), pomiędzy Normal i Eco ciężko mi było wyczuć różnicę a Sport :D :D (to dla mnie akurat tzw. "wyjściowa") i troszkę "odpuściłem"...
Gdyby dysponował dużo większym budżetem, zdecydowałbym się pewnie na DCC, tak jak na Navi+, kamery 360 czy hak ale każda z tych opcji swoje kosztuje więc mój instynkt samozachowawczy zinterpretował standardowy zawias jako najbliższy trybowi Sport i DCC powędrowało poza zbiór "must have" :lol:

LawAdi
Posty: 7
Rejestracja: 28 kwie 2019, 22:53
Samochód: Seat Ateca
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Co dostaliscie/ utargowaliście od dealera? Gdzie najtaniej?

Post autor: LawAdi »

Do thecichy
Próbowałem 19” i potwierdzam ze na dobrych drogach super na gorszych cały czar pryska niestety. Wizualnie 19” bardzo dobrze wyglądają, ale za kierownica na gorszych drogach już tak dobrze nie jest. Dlatego zdecydowałem się na 18”. Wiele tez czytałem ze z kolei DCC przy 19” mija się z celem, ale nie mogę tego potwierdzić.

Bonifacy
Posty: 628
Rejestracja: 18 mar 2020, 12:27
Samochód: Seat Ateca 1.5 DSG Xperience
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 55 razy

Re: Co dostaliscie/ utargowaliście od dealera? Gdzie najtaniej?

Post autor: Bonifacy »

Znalazłem takie ogłoszenie

https://www.seat.pl/oferta/samochody.ht ... UFMd193Y0I.

Piszą: "OSTATNIA szansa na rabat dla GRUPY ZAWODOWEJ !!"
Czy rzeczywiście Seat wycofuje się z grup zawodowych, czy to tylko zachęta marketingowa?

ODPOWIEDZ