No i stalo sie - pierwsze nowe auto zamowione :) Ale jaki kolor.. ?

Wszelkie dyskusje związane z zakupem Seata Ateca i Cupry Ateca
Teo
Posty: 493
Rejestracja: 30 gru 2018, 0:09
Samochód: 2.0 TSI
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

No i stalo sie - pierwsze nowe auto zamowione :) Ale jaki kolor.. ?

Post autor: Teo »

Dzien dobry ;) Od zawsze jezdzilem uzywanymi Mazdami, a teraz... za 2,5 miesiaca bedzie Ateca 1.5 - pierwsze nowe auto na jakie odwazylem sie sobie pozwolic...
Mam jednak "problem" - po ponad miesiacu krecenia sie w salonie wybralem wszystko bez wiekszych problemow, poza kolorem... Wiem, ze kolor to wybitnie prywatna sprawa, i co sie komu podoba, ale mnie sie nie podoba nic w tym, z czego moge wybierac i zupelnie nie wiem co wybrac...
Tzn model FR ma strasznie ograniczona palete kolorow - poradzcie jak pokolorowac moja przyszla Atekę ! :) Po podpisaniu zamowienia mam - okazuje sie - jeszcze kilka dni na podmiane m.in. koloru.
I tak - bialy, czarny i orange odpada. Po prostu.
Zostalo niewiele - rhodium grey i czerwony. Widzialem oba na placu na Atece i oba maja jak dla mnie swoje wady i zalety.

Czerwony - niby jest fajny i do FR bedzie pasowac pod katem przeszyc w srodku auta. Niestety nie jest on zbyt elegancki, a ja na razie bardzo stary nie jestem, ale za jakis czas bede, a planuje pociagnac z tym autem kilka dobrych lat :) Poza tym w swojej pracy spotykam sie z roznymi ludzmi i zastanawiam sie czy przez ten kolor nie bede postrzegany mniej powaznie - krzykliwie (tu juz nie chce w specyfike pracy wchodzic, ale pewnie nie wszyscy ten argument beda "czuli"). Poza tym taka Ateka bylaby malo skromna, a i na tym troche mi zalezy - po prostu zeby nie zwracac na siebie uwagi na zasadzie "no ten to zaszalal" - to tez pod katem pracy. Czerwony za to wydaje sie kolorem z polotem, a poza tym jest widoczny na drodze przez co byc moze ciut bezpieczniejszym.

Szary natomiast ma jak dla mnie kolor... asfaltu. Jest super nudny, ale wydaje sie dosc elegancki. Niestety widzialem go tylko na modelu Excellence, wiec ozywialy go troche relingi chromowane - boje sie ze na FR w ogole bedzie szaro-buro i smutno. Wydaje mi sie, ze teraz prawie kazde auto na ulicy jest w takich smutnych kolorah.

Na poczatku jeszcze myslalem o niebieskim - energy blue, przez sentyment do mojego obecnego auta, ale cala rodzina pukala sie w glowe jak widzieli ten odcien. No faktycznie, auto z nim wyglada na jakby... plastikowe :)

Pomocy.... jaki kolor na Atece FR ??



Sponsor

No i stalo sie - pierwsze nowe auto zamowione :) Ale jaki kolor.. ?

Sponsor


Awatar użytkownika
sailor 88
Posty: 1371
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:33
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Nissan Qashqai E-POWER : był Seat Ateca 1,6TDI
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowań: 376 razy

Re: No i stalo sie - pierwsze nowe auto zamowione :) Ale jaki kolor.. ?

Post autor: sailor 88 »

Ło matko i córko... po takiej argumentacji...wątpię, żebyś z jakiegokolwiek koloru był zadowolony ;) Pomimo, iż odrzuciłeś go w przedbiegach, wydaje mi się, że jedynym "lekarstwem" na Twoje kolorowe dolegliwości byłby niestety... biały :lol:
...Spieszmy się kochać diesel'e, tak szybko odchodzą...

Teo
Posty: 493
Rejestracja: 30 gru 2018, 0:09
Samochód: 2.0 TSI
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: No i stalo sie - pierwsze nowe auto zamowione :) Ale jaki kolor.. ?

Post autor: Teo »

Bialy... się brudzi i nigdy nie jest bialy :)

Pepeg
Posty: 171
Rejestracja: 24 lip 2018, 7:39
Lokalizacja: Kraków i okolice
Samochód: Ateca Excellence 2.0 TSI 4drive
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: No i stalo sie - pierwsze nowe auto zamowione :) Ale jaki kolor.. ?

Post autor: Pepeg »

Rhodium grey wcale nie jest nudny, ten kolor zmienia się jak kameleon, w zależności od oświetlenia i otoczenia, wydaje mi się że nawet temperatura ma tutaj znaczenie. O poranku może być stalowo - zimny, w pełnym słońcu ciepło - szary, a w promieniach zachodzącego słońca lazurowo-granatowy, moim zdaniem nigdy się nie nudzi.

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka




Fircyk
Posty: 68
Rejestracja: 01 lut 2018, 18:23
Samochód: Audi Q5
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: No i stalo sie - pierwsze nowe auto zamowione :) Ale jaki kolor.. ?

Post autor: Fircyk »

Polecam kolor bez dopłaty i dobra firma do oklejania aut.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka


Tepek
Posty: 92
Rejestracja: 11 cze 2018, 13:56
Samochód: Civic
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: No i stalo sie - pierwsze nowe auto zamowione :) Ale jaki kolor.. ?

Post autor: Tepek »

Tak jak kolega wyżej, rhodium grey to świetny kolor. Posiadałem go w hondzie i z ceramiką po umyciu, w brudzie zawsze wyglądał świetnie. Osobiście wybrałem czerwony bo chciałem całkowicie coś innego.

Awatar użytkownika
zinger
Posty: 439
Rejestracja: 08 lis 2017, 10:09
Lokalizacja: Kraków
Samochód: Ateca Xcl 1.4 DSG Samoa Orange
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: No i stalo sie - pierwsze nowe auto zamowione :) Ale jaki kolor.. ?

Post autor: zinger »

Jesli nie orange to pozostaje czerwony:)

Fircyk
Posty: 68
Rejestracja: 01 lut 2018, 18:23
Samochód: Audi Q5
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: No i stalo sie - pierwsze nowe auto zamowione :) Ale jaki kolor.. ?

Post autor: Fircyk »

Osobiście wybrałem czerwony do FR tylko koniec końców mam tiguana.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka



Awatar użytkownika
tictac1986
Posty: 462
Rejestracja: 10 maja 2017, 21:24
Lokalizacja: Ozorków
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: No i stalo sie - pierwsze nowe auto zamowione :) Ale jaki kolor.. ?

Post autor: tictac1986 »

Mam kolor Nevada White i z początku nie byłem dobrze nastawiony do tego koloru, jednak jak zobaczyłem go na placu przekonałem się. To, że biały się brudzi to mit, brudzi się jak każdy inny, ale czysty wygląda najlepiej ze wszysztkich. Według mnie kolor Nevada White ( nie biały ) to kolor podstawowy dla Ateci i zawsze w tym kolorze budzi zainteresowanie i pozytywne odczucia.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Seat Ateca 1,4 TSI 150 KM Nevada White wersja Style + Comfort+/Pakiet Zima/Full Link

Luk4as
Posty: 848
Rejestracja: 09 sie 2017, 21:00
Samochód: Skoda
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: No i stalo sie - pierwsze nowe auto zamowione :) Ale jaki kolor.. ?

Post autor: Luk4as »

Zanim go sprzedaz to juz sie zestarzejesz i red bedzie jak znalazl. Hmmm ... przejmujesz sie jak podejda do koloru osoby ktore spotykasz w pracy ? A nie bierzesz pod uwage ze jak zobacza Cie w Seacie to pomysla ze jestes niepowazny ? Bo to nie BMW !

ODPOWIEDZ