No i stalo sie - pierwsze nowe auto zamowione :) Ale jaki kolor.. ?

Wszelkie dyskusje związane z zakupem Seata Ateca i Cupry Ateca
dario37
Posty: 1138
Rejestracja: 06 maja 2017, 10:28
Lokalizacja: Oława
Samochód: Seat Ateca 1.4TSI /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: No i stalo sie - pierwsze nowe auto zamowione :) Ale jaki kolor.. ?

Post autor: dario37 »

Jeszcze nie widziałem takiego dynamicznego tematu jak kolor auta,które chcesz kupic.Zamiast zapytac zony,dzieci,wnuków,teściów itd.itp.Podjąc właściwą decyzję,to Ty wrzuciłes temat na Forum.I masz babo placek...Jak spojrzysz na komentarze i doradzctwo obcych ludzi co wybrałeś? ;)


Seat Ateca 1.4 TSI DSG7 /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL

Sponsor

Re: No i stalo sie - pierwsze nowe auto zamowione :) Ale jaki kolor.. ?

Sponsor


dario37
Posty: 1138
Rejestracja: 06 maja 2017, 10:28
Lokalizacja: Oława
Samochód: Seat Ateca 1.4TSI /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: No i stalo sie - pierwsze nowe auto zamowione :) Ale jaki kolor.. ?

Post autor: dario37 »

jarek.k pisze:
02 sty 2019, 13:08
W uzupełnieniu bełkotu o kolorach:)

http://www.logo24.pl/Logo24/56,85829,12 ... estes.html
Jarek.k.Jest ok.
Seat Ateca 1.4 TSI DSG7 /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL

Awatar użytkownika
paprotek
Posty: 501
Rejestracja: 08 cze 2017, 6:49
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Ateca FR 2.0 TSI
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: No i stalo sie - pierwsze nowe auto zamowione :) Ale jaki kolor.. ?

Post autor: paprotek »

OMG! :lol:
Czerwony

Kojarzy się z dynamiką i energią. Samochód w takim kolorze wybierają indywidualiści, którzy lubią wyróżniać się z tłumu.

Teo
Posty: 493
Rejestracja: 30 gru 2018, 0:09
Samochód: 2.0 TSI
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: No i stalo sie - pierwsze nowe auto zamowione :) Ale jaki kolor.. ?

Post autor: Teo »

Oczywiscie, ze czerwone auta są najszybsze - kolega tak piszacy wlasnie sam wpadl w tą psychologie, ktorej tak zaprzecza :) O to wlasnie chodzi, ze czerwony to kolor agresji, a nie - nie wiem... życzliwosci :)

O kolor spytalem tych, co zakladam juz przechodzili przez wybor - Was. Szczegolnie, ze Ateca nie ma nieograniczonej palety barw. Mnie by najbardziej podobal sie kolor w stylu ciemnoniebieski (atrament), ale w Atece go brak.

Ostatecznie wybralem kolor szary. Pomyslalem sobie, ze jesli kiedys mis ie bardzo znudzi, to troche go pokoloruje na czerwono np. w taki sposob: https://www.wheelwright.co.uk/wp-conten ... ed_red.jpg
(zdjecie zupelnie przykladowe). I to bedzie pasowalo i do znaczka FR i do przeszyc czerwonych w srodku :)

PS. Czy jestem ksiedzem? :) Dostalem prywatna wiadomosc odnosnie tego watku... kurde... jestem jakis dziwny, czy nie ma opcji zeby odpowiedziec ?? Zadnego przycisku "odpowiedz" itd... jak sie na tym forum odpowiada na priva ? :) A w zwiazku z tym, ze za cholere nie wiem jak sie na priv odpowiada, to odpowiem publicznie, bo pytanie bylo ciekawe - np. czy aby nie jestem ksiedzem - stad moja praca moglaby wymagac jakiegos mniej rzucajacego sie koloru. Ksiedzem nie jestem, ale to dobre podejscie - tzn. po prostu sa takie miejsca i zawody - glownie publiczne, ktore jednak wymagaja nie przesadzania... Polityk nie zalozy zlotego łańcucha na szyje, bo bedzie wygladal bardziej jak przestepca. Ksiadz, nie powinien jezdzic Maybahem, bo ludzie zazwyczaj zakladaja skromnosc, kontroler skarbowy takze raczej nie powinien wygladac na szefa mafii, ale nawet lokalny przedsiebiorca prowadzacy warzywniaki zyjacy z marzy swoich sasiadow takze glupio by wygladal w wypasionym Audi A10 ( ;) ). Przykladow jest naprawde wiele, a niestety wciaz jeszcze wielu Polakow ma mentalnosc socjalistyczna (winny poprzedni ustroj, ktory tak ludzi wychowywal), ze jak komus sie cos udalo, to pewnie jest nieuczciwy - wmoim przypadku na auto zbieralem 15 lat malej lokalnej dzialalnosci gospodarczej i pewnie malo kto by patrzac na nowa "bryke" pomyslalby sobie: wow, wreszcie pracujac czesto i 15 godzin dziennie i nie majac wakacji od 10 lat, uskladal sobie na leasing, ktory bedzie splacal przez kolejne lata - tylko: no ten to zarabia, cwaniak. A jak jeszcze sie z tym obnosi (kolor czerwony?), to juz w ogole trzeba sprowadzic czlowieka do poziomu nizej, a nie cieszyc sie z nim, ze mu sie cos udalo i zarobil swoja praca, nerwami i czasem wolnym.

Awatar użytkownika
paprotek
Posty: 501
Rejestracja: 08 cze 2017, 6:49
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Ateca FR 2.0 TSI
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: No i stalo sie - pierwsze nowe auto zamowione :) Ale jaki kolor.. ?

Post autor: paprotek »

Coś w tym jest, ale to chyba już myślenie w mniejszych miastach. Ja czuję się trochę anonimowo, choć i tak pewnie wiele osób patrzy na mnie w aucie i myśli sobie, że jedzie jakiś "korpo-szczur w koszuli", albo "dostał kasę od ojca"... Tylko, że w ogóle mnie to nie rusza.

root
Administrator
Posty: 731
Rejestracja: 13 lis 2016, 13:58
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90
Podziękował: 748 razy
Otrzymał podziękowań: 79 razy

Re: No i stalo sie - pierwsze nowe auto zamowione :) Ale jaki kolor.. ?

Post autor: root »

Teo pisze:
07 sty 2019, 12:40
PS. Czy jestem ksiedzem? :) Dostalem prywatna wiadomosc odnosnie tego watku...
Też o tym pomyślałem, ale wiadomość nie ode mnie :lol:
Teo pisze:
07 sty 2019, 12:40
kurde... jestem jakis dziwny, czy nie ma opcji zeby odpowiedziec ?? Zadnego przycisku "odpowiedz" itd... jak sie na tym forum odpowiada na priva ? :)
Regulamin, punkt 15 (ten post jest Twoim piątym).

Teo
Posty: 493
Rejestracja: 30 gru 2018, 0:09
Samochód: 2.0 TSI
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: No i stalo sie - pierwsze nowe auto zamowione :) Ale jaki kolor.. ?

Post autor: Teo »

paprotek pisze:
07 sty 2019, 13:09
Coś w tym jest, ale to chyba już myślenie w mniejszych miastach. Ja czuję się trochę anonimowo, choć i tak pewnie wiele osób patrzy na mnie w aucie i myśli sobie, że jedzie jakiś "korpo-szczur w koszuli", albo "dostał kasę od ojca"... Tylko, że w ogóle mnie to nie rusza.
Nie chodzi o wielkosc miasta, tylko o wielkosc spolecznosci. Pomysl sobie, ze mieszkasz w Warszawie (czyli tam gdzie mieszkasz), ale nie pracujesz na etacie, tylko masz wlasnie ten "warzywniak", gdzie kupują twoi sąsiedzi, generalnie, znasz wszystkich w promieniu 500 m. To twoi klienci. Narzekasz na ZUS, na marze, a tu nagle okazuje sie, ze zaczynasz jezdzic autem za 100 tys. Natomiast zupelnie nie interesuje mnie co sobie ktos spotkany na ulicy pomysli.
Generalnie wszystko zalezy od konkretnej sytuacji, a moga byc rozne - w tym wlasnie "ksiadz" ;)


PS. Root - dzieki za wyjasnienie... :)

LawAdi
Posty: 7
Rejestracja: 28 kwie 2019, 22:53
Samochód: Seat Ateca
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: No i stalo sie - pierwsze nowe auto zamowione :) Ale jaki kolor.. ?

Post autor: LawAdi »

Ja ma Atece od miesiąca i jedyny kolor dla FR jak mnie zadowalał to Rhodium Grey. Teraz w trakcie użytkowania wiem ze to był NAJLEPSZY wybór.

Teo
Posty: 493
Rejestracja: 30 gru 2018, 0:09
Samochód: 2.0 TSI
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: No i stalo sie - pierwsze nowe auto zamowione :) Ale jaki kolor.. ?

Post autor: Teo »

A mnie sie mocno zaczal podobac czerwony... Szczegolnie stojac na parkingu posrod 6 szarych aut mam takie przemyslenia :) No ale bylo minelo ! :)

Tomeks71
Posty: 89
Rejestracja: 24 mar 2019, 20:27
Lokalizacja: Nowy Sącz
Samochód: Seat Ateca 1.5 TSI RED 2019,DSG
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: No i stalo sie - pierwsze nowe auto zamowione :) Ale jaki kolor.. ?

Post autor: Tomeks71 »

Czerwony - niby jest fajny i do FR bedzie pasowac pod katem przeszyc w srodku auta. Niestety nie jest on zbyt elegancki, a ja na razie bardzo stary nie jestem, ale za jakis czas bede, a planuje pociagnac z tym autem kilka dobrych lat :) Poza tym w swojej pracy spotykam sie z roznymi ludzmi i zastanawiam sie czy przez ten kolor nie bede postrzegany mniej powaznie - krzykliwie (tu juz nie chce w specyfike pracy wchodzic, ale pewnie nie wszyscy ten argument beda "czuli"). Poza tym taka Ateka bylaby malo skromna, a i na tym troche mi zalezy - po prostu zeby nie zwracac na siebie uwagi na zasadzie "no ten to zaszalal" - to tez pod katem pracy. Czerwony za to wydaje sie kolorem z polotem, a poza tym jest widoczny na drodze przez co byc moze ciut bezpieczniejszym.
Ja ci napiszę tak. Jestem rocznik 1971, w zawodzie hmmm m "niebieski ptak?👮‍♂️ Od 3 samochodów wstecz miałem samochody w kol. szary, grafitowy,jak zwał tak zwał. Zakupiłem czerwoną Atece. W kwietniu 2019. Napiszę ci tak-kolor zajebisty, wywalczylem jeszcze " ceramike" na lakier. Nie żałuję ani sekundy. Kiedy się będziesz cieszył kolorami, barwami. Sorki ale szary to też kolor, ale SZARY. Ja mam dość. Owszem jest elegancki Ale Ateca nie jest elegancka Ale jest FUN!!!!. JAKI KOLOR wybierzesz to jest tylko twój wybor6. Aha nie potrz się na innych. Uwierz ja mam znajomych wysokich ranga oficerów i dyrektorów i widzę w ich oczach iskierke. I o to chodzi. Jest FUN jest ATECA. ciesz się jazda i życiem. Nie masz drugiego życia.

ODPOWIEDZ