Odbiór – jak sprawdzić czy jest np. cały „Comfort Assistant Plus”? "preinstalacja do montażu haka"?

Wszelkie dyskusje związane z zakupem Seata Ateca i Cupry Ateca
Awatar użytkownika
Frodo
Samochód: Ateca FR 2.0 TSI

Odbiór – jak sprawdzić czy jest np. cały „Comfort Assistant Plus”? "preinstalacja do montażu haka"?

Post autor: Frodo » 12 sty 2019, 19:51

Witajcie, w poniedziałek mam odebrać Atecę. Czy macie może pomysł jak najlepiej sprawdzić czy są rzeczy, które nie są łatwo widoczne, szczególnie 1) „Comfort Assistant Plus” (w zamówieniu jest kod PDW, ale nie wiem czy coś takiego będzie na naklejce), 2) preinstalacja do montażu haka (w zamówieniu kod WRP), 3) Alarm. Pewnie takie rzeczy jak DCC, FullLink czy kamery 360 najłatwiej sprawdzić w menu, prawda?
Ostatnio zmieniony 14 sty 2019, 19:18 przez Frodo, łącznie zmieniany 1 raz.
Ateca 2.0 TSI FR, red, DCC, Comfort Asst.+, 360, preinstalacja haka i dodatkowe zabezpieczenie przed kradzieżą: stacyjka 8-)

Sponsor

Sponsor

Awatar użytkownika
majcher
Samochód: Ateca 1.4T XC FWD

Re: Odbiór – jak sprawdzić czy jest np. cały „Comfort Assistant Plus”?

Post autor: majcher » 12 sty 2019, 20:24

Asystent świateł drogowych - zobaczysz ikonkę między zegarami
Asystent pasa ruchu - 2 zielone kreski między zegarami
System rozpoznawania znaków drogowych - zobaczysz ikonkę między zegarami
Asystent jazdy w korku - aktywuje się w razie potrzeby
Inteligentny asystent bezpieczeństwa- aktywuje się w razie potrzeby
Aktywny tempomat (ACC) - dodatkowa dźwigienka
System monitorowania martwego pola z funkcją wspomagania wyjazdu z miejsca parkingowego - pomarańczowe diody w lusterkach
kamery 360- Wystarczy włączyć wsteczny bieg
Seat Ateca 1.4 TSI ACT 150KM XCELLENCE Rodium Grey

Awatar użytkownika
Eldar
Samochód: Seat Ibiza FR 2.0 TDI
Kontaktowanie:

Post autor: Eldar » 12 sty 2019, 20:42

majcher pisze:
12 sty 2019, 20:24
Asystent jazdy w korku - aktywuje się w razie potrzeby
Jakiej potrzeby? :D
Jeśli jest Asystent jazdy w korku (Traffic Jam Assist) to ikona Lane Assist pozostaje zielona poniżej 65km/h jeśli włączony jest aktywny tempomat.

Jeśli Lane Assist przestaje działać poniżej 65 km/h z włączanym ACC to nie ma TJA i mogę go zakodować;)

Awatar użytkownika
Frodo

Post autor: Frodo » 14 sty 2019, 19:15

Dziękuję! Chciałem jeszcze zapytać 1) czy dostaliście przy odbiorze naklejkę z kodami wyposażenia (mój dealer mówił, że odsyłają po odbiorze od dystrybutora) i 2) czy można sprawdzić czy faktycznie jest "preinstalacja do montażu haka"? 3) czy bez naklejki można określić kod silnika?
Ateca 2.0 TSI FR, red, DCC, Comfort Asst.+, 360, preinstalacja haka i dodatkowe zabezpieczenie przed kradzieżą: stacyjka 8-)

Luk4as
Samochód: Skoda

Re: Odbiór – jak sprawdzić czy jest np. cały „Comfort Assistant Plus”? "preinstalacja do montażu haka"?

Post autor: Luk4as » 14 sty 2019, 19:23

Przeciez wlepke z wyposazeniem masz w ksiazce serwisowej i kole zapasowym

Awatar użytkownika
Frodo

Re: Odbiór – jak sprawdzić czy jest np. cały „Comfort Assistant Plus”? "preinstalacja do montażu haka"?

Post autor: Frodo » 14 sty 2019, 21:58

Właśnie nie ma ma żadnej wlepki przy kole zapasowym (nawet wszystko wyciągnąłem by się upewnić) i nie otrzymałem książki serwisowej (jest karta gwarancyjna, SEAT Serwis Mobility i Instrukcja Obsługi zawierająca dział "serwisowanie"). Czy ktoś może potwierdzić czy to nowa polityka SEATa czy czegoś brakuje??? :(

Mmaniak2
Samochód: Seat Ateca Fr 1.5 TSI

Post autor: Mmaniak2 » 14 sty 2019, 22:55

Odbierałem atece w grudniu i powiedziano mi że nie ma książki serwisowej tylko jest razem z tą kartą gwarancyjną.

Awatar użytkownika
Frodo

Post autor: Frodo » 15 sty 2019, 7:53

Mmaniak2 pisze:
14 sty 2019, 22:55
Odbierałem atece w grudniu i powiedziano mi że nie ma książki serwisowej tylko jest razem z tą kartą gwarancyjną.
A czy jest wklejka w bagażniku lub otrzymałeś?

Awatar użytkownika
Eldar
Samochód: Seat Ibiza FR 2.0 TDI
Kontaktowanie:

Post autor: Eldar » 15 sty 2019, 11:57

CYFROWY PLAN SERWISOWY
erWin Online
Tu znajdują się informacje na temat cyfrowego planu serwisowego

Dla pojazdów posiadających cyfrowy plan serwisowy zarejestrowani użytkownicy erWin mogą dokonywać wpisów za pośrednictwem systemu.
https://erwin.seat.com/erwin/downloadSt ... CR4688.pdf

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI 150KM

Post autor: Endrju » 15 sty 2019, 12:10

Czyli nie będzie już papierowych książek serwisowych. Ciekawe czy można sobie założyć elektroniczną? Ktoś zakładał już konto? Czy to ASO musi założyć?
Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Ramki klubowe chętnych proszę o wpisywanie się w temacie - https://www.ateca-klub.pl/forum/viewtop ... p=415#p415
Wlepki forumowe.https://www.ateca-klub.pl/forum/viewtop ... t=42
Obrazek

Odpowiedz