CZy ubezpieczenie TRZEBA kupic u dealera ?

Wszelkie dyskusje związane z zakupem Seata Ateca i Cupry Ateca
Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: CZy ubezpieczenie TRZEBA kupic u dealera ?

Post autor: Endrju »

Nie wiem jak jest teraz ale jak ja brałem auto to była klauzulą, auto brane na kredyt to ubezpie ze nie za pierwszy rok tylko u dealera. Natomiast można rozłożyć je w raty.


Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

Sponsor

Re: CZy ubezpieczenie TRZEBA kupic u dealera ?

Sponsor


mike
Posty: 62
Rejestracja: 05 mar 2019, 22:37
Samochód: Seat Ateca FR 1.5TSI DSG
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Re: CZy ubezpieczenie TRZEBA kupic u dealera ?

Post autor: mike »

Sam odbieram za kilka dni swoją Atecę braną w leasingu i zasada jest prosta:

- promocyjny leasing (na lepszych warunkach, niższe RRSO) = konieczne ubezpieczenie w VW Polska na 1 rok mi policzyli 4460 zł brutto
- leasing na gorszy warunkach nie objęty promocją = wybierasz ubezpieczenie gdzie chcesz - w tym przypadku mój agent znalazł mi ofertę PZU za 3000 zł brutto ale w gorszym leasingu przepłacimy duuuużo więcej, więc się nie opłaca (oferta leasingu jest podpisywana na 3-4 lata a droższe ubezpieczenie płacimy tylko w pierwszym roku)

Ubezpieczenie płatnę gotówką w dniu odbioru auta, jeśli wrzucą w ratę leasingu np. na 3 lata to z kwoty 4460 robi się prawie 7.000 zł

Dzwoniłem do VW Bank czy tak to wygląda w rzeczywistości i otrzymałem potwierdzenie tego co napisałem powyżej. W 2-gim roku ubezpieczenie można sobie wybrać samemu, przedstawiasz w salonie, leasing wystawia kontr-ofertę jeśli Ci nie odpowiada to bierzesz tam gdzie Ci lepiej i płacisz 300 zł (nie wiem czy netto czy brutto) za przenosiny do innego ubezpieczyciela. Kwota 300 zł pobierana jest co roku w przypadku wybrania innego ubezpieczyciela niż ten podany przez VW Bank.

Jeśli chodzi o ubezpieczenie GAP to pracownik mojego dilera sam dał mi do zrozumienia, że GAP w VW Bank jest jednym z najdroższych na rynku i lepiej wybrać jakąś zewnętrzną ofertę ;-)

Awatar użytkownika
Orłoś
Posty: 122
Rejestracja: 30 maja 2018, 15:47
Lokalizacja: pomorskie
Samochód: Ateca Xcellence 2.0 TSI
Podziękował: 13 razy
Otrzymał podziękowań: 9 razy

Re: CZy ubezpieczenie TRZEBA kupic u dealera ?

Post autor: Orłoś »

Nieprawda, że trzeba brać ubezpieczenie w pierwszym roku. Nie wiem co oni Ci naopowiadali? Może niektórzy dealerzy przymuszają do takiego ubezpieczenia. Może masz to w umowie leasingowej? Mi nikt nie kazał brać ubezpieczenia przez salon, a leasing mam korzystny.
Co do ubezpieczenia GAP to zależy z jaką firmą współpracuje dany dealer. Ja skorzystałem z Wagas (załatwiony u dealera) i to był najkorzystniejszy GAP jaki był dostępny w lutym 2019 r.
Ateca Xcellence | 2.0 TSI 190KM | DSG7 | 4Drive | Magnetic Brown | Felgi 18" PERFORMANCE 36/2 MACHINED | Felgi 17" ABRERA II | Alcantara Black | Panorama | Comfort Assistant Plus | Podgrzewana przednia szyba | Navi | Elektryczna klapa bagażnika | Widok 360 | Ładowanie Qi | VC

dario37
Posty: 1138
Rejestracja: 06 maja 2017, 10:28
Lokalizacja: Oława
Samochód: Seat Ateca 1.4TSI /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: CZy ubezpieczenie TRZEBA kupic u dealera ?

Post autor: dario37 »

Orłoś pisze:
16 mar 2019, 11:02
Nie trzeba brać u nich ubezpieczenia w leasingu to raz. Może w kredycie trzeba, nie wiem. Jak chcesz inne płacisz 300 netto i wskazujesz wybranego przez Siebie ubezpieczyciela. Oni jak zobaczą jakąś firmę noname to i tak Ci nie pozwolą tam ubezpieczyć. Zadzwoń do VW leasing i zapytaj najpierw jakie firmy oni akceptują i wtedy wśród tych firm szukaj ewentualnego tańszego ubezpieczenia.
Nie dostaniesz chyba taniej niż u dealera....
Seat Ateca 1.4 TSI DSG7 /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL

root
Administrator
Posty: 731
Rejestracja: 13 lis 2016, 13:58
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90
Podziękował: 748 razy
Otrzymał podziękowań: 79 razy

Re: CZy ubezpieczenie TRZEBA kupic u dealera ?

Post autor: root »

mike pisze:
16 mar 2019, 15:19
Ubezpieczenie płatnę gotówką w dniu odbioru auta, jeśli wrzucą w ratę leasingu np. na 3 lata to z kwoty 4460 robi się prawie 7.000 zł
Tu jest dość proste wyjaśnienie. Ubezpieczenia są w Polsce zwolnione z VAT. A rozkładając je w ratach, doliczają Ci je do usługi leasingu, a ta jest opodatkowana 23% stawką VAT. Innymi słowy ‒ już na wstępie masz o 23% drożej (a pewnie do tego dochodzą odsetki).

Co do tego, czy u dealera się bardziej opłaca czy nie ‒ zależy, jakie masz zniżki. Jak nie masz zniżek, to oferta od dealera może być bardzo korzystna (ubezpieczenie pakietowe, bez względu na zniżki). Jeśli masz duże zniżki, to może warto zapłacić te 300 zł netto za „rozpatrzenie formularza ubezpieczenia” do VW Bank.

Teo
Posty: 493
Rejestracja: 30 gru 2018, 0:09
Samochód: 2.0 TSI
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: CZy ubezpieczenie TRZEBA kupic u dealera ?

Post autor: Teo »

No to mam kolejną sytuacje... rozumiem ze GAP nie trzeba brac u dealera ??? Eh..
No dobrze, to ze ubezpieczenia AC/OC nie trzeba u dealera, to mam pewnosc, poniewaz po prostu mam to napisane jak wol w umowie leasingowej. Tzn, ze ubezpieczenie musi byc, niewazne gdzie. Oczywiscie z pewnymi obwarowaniami - ze leasingodawca musi sie zgodzic.

Ale ze GAP mozna nie u delaera, to juz sie troche zdenerwowalem... nikt mi o tym nie wspomnial. Ja przy wartosci auta ok. 120 tys brutto place GAP w wysokosci ok 126 zł/miesiac na 3 lata leasingu. Czy to jest duzo, czy malo patrzac po tym co wy placicie ?

mike
Posty: 62
Rejestracja: 05 mar 2019, 22:37
Samochód: Seat Ateca FR 1.5TSI DSG
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Re: CZy ubezpieczenie TRZEBA kupic u dealera ?

Post autor: mike »

VW Bank bierze 1,1% za GAP i u Ciebie by się to zgadzało. Podobno to jeden z droższych GAP-ów na rynku. Standard to 0,7-0,8% a najlepsze oferty są podobno rzędu 0,5-0,6%. Nie mam tego potwierdzonego, bo w tej sprawie będę dopiero rozmawiał ze sprzedawcą, który coś podpowie ale robiłem delikatny research i takich informacji się doszukałem.

Z kolei u mnie jak wół diler mówi, że ubezpieczenie w pierwszym roku muszę brać u nich...

Teo
Posty: 493
Rejestracja: 30 gru 2018, 0:09
Samochód: 2.0 TSI
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: CZy ubezpieczenie TRZEBA kupic u dealera ?

Post autor: Teo »

Ok, moj dealer tez mowi, ze musi byc w 1 roku u nich ubezpieczenie... ja sie pytam gdzie jest podstawa prawna - taką podstawą moze byc np. umowa leasingowa. Czytam czytam i nie widze... Paragraf 12 umowy leasingowe reguluje kwestie ubezpieczenia. Nie ma tam nic o tym, ze 1 rok musi byc u nich.

No i nie wiem czy by sie tak zgadzalo z GAP jak mowisz, bo to 125 zł brutto x 12 miesiecy x 3 lata = 4320 zł, a to juz ok 3,6% wartosci auta.
A ja tu czytam gdzies przypadkowo na internecie, ze mozna kupic nawet za 1850 zl/ 3 lata... to juz jest powazna roznica, o ile to aktualne dane. Zaczynam byc naprawde wkurzony do poziomu odstapienia od umowy leasingu, ktora podpisalem w piatek.
Ostatnio zmieniony 17 mar 2019, 23:17 przez Teo, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
tomal218
Posty: 917
Rejestracja: 19 sty 2018, 11:46
Lokalizacja: BYTOM
Samochód: Seat Ateca MY18
Podziękował: 36 razy
Otrzymał podziękowań: 48 razy

Re: CZy ubezpieczenie TRZEBA kupic u dealera ?

Post autor: tomal218 »

Hi ja co prawda kupilem za cash ale jak mi powiedzieli 5k na rok to usmialem sie i kupilem za 2,7k a kolejne za 2,5k i zero udzialu wlasnego ,zamiennikow itd
oso soplón !!! :lol:

Chmielu
Posty: 31
Rejestracja: 08 paź 2018, 8:29
Samochód: Seat Ateca XCELLENCE 2.0 TSI DSG 4Drive
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: CZy ubezpieczenie TRZEBA kupic u dealera ?

Post autor: Chmielu »

Najlepiej sprawdź u swojego agenta ub. ile wyniósłby Cię pakiet(oczywiście spełniający warunki leasingu) przy Twoich zniżkach.
Dla jednego pakiet dealerski 3,5% może być dobrą ofertą, dla innego nie - zależy od posiadanych zniżek.... Będziesz wiedział jak jest w Twoim przypadku.

PS. U mnie też dealer wymagał ubezpieczenia u nich w 1 roku... dlatego zmieniłem leasing na inny, nawet korzystniejszy i to z GAP-em fakturowym brutto na 5 lat...
Teo pisze:
16 mar 2019, 10:39
Ok, czyli podsumowujac komentarze powyzej:
- nie trzeba brac u delaera na pierwszy rok,
- trzeba brac u dealera na pierwszy rok.

To trzeba czy nie trzeba ? :)

I naprawde nikt nei znalazl taniej niz 3,5% wartosci auta ?

ODPOWIEDZ