CZy ubezpieczenie TRZEBA kupic u dealera ?

Wszelkie dyskusje związane z zakupem Seata Ateca i Cupry Ateca
Awatar użytkownika
paprotek
Posty: 501
Rejestracja: 08 cze 2017, 6:49
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Ateca FR 2.0 TSI
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: CZy ubezpieczenie TRZEBA kupic u dealera ?

Post autor: paprotek »

Pepeg pisze:
21 mar 2019, 7:04
Odpuść i kup coś tańszego, najwyraźniej nie stać Cię na taki wydatek. Albo całą zaangażowaną energie w tropienie oszustwa skieruj w działania której zwiększą sprzedaż w Twoim biznesie, wtedy może za rok kupisz nowe auto bez stresu.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Po co takie komentarze? Gość nagłaśnia nieprawidłowości i kłody jakie rzuca mu pod nogi Bank, próbując pomóc być może innym na przyszłość, a Ty walisz takie inwektywy. Skąd wiesz czy go stać czy nie? Może po prostu nie lubi być robiony w balona? Może zamiast pisać takie bezsensowne posty "skieruj (energię) w działania które zwiększą sprzedaż w Twoim biznesie"?

Regulamin pkt. 3.



Sponsor

Re: CZy ubezpieczenie TRZEBA kupic u dealera ?

Sponsor


Teo
Posty: 493
Rejestracja: 30 gru 2018, 0:09
Samochód: 2.0 TSI
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: CZy ubezpieczenie TRZEBA kupic u dealera ?

Post autor: Teo »

No wlasnie Paprotek... tyle sie mowi o koniecznosci zytaniu umow. I ja wlasnie przeczytalem. I przy niektorych pytaniach nawet czlowiek, ktory dawal mi te dokumnety nie wiedzial co odowiedziec. Nie bylo to na zasadzie "o kurde, znalazl ten straszny zapis", tylko raczej wygladalo to tak, ze pracownik sam ten zapis widzial pierwszy raz w zyciu na oczy, bo sie zastanawial o co w nim moze chodzic.

Tak, nie lubie byc robiony w balona, bo to swiadczy o firmie - jesli takie sa problemy przed podpisaniem umowy, to co bedzie PO jej podpisaniu?

Mam przyjaciela, ktory jezdzi Mercedesem za 400k - takze w leasingu. Ostatnio mial drobna stluczke, ktora nie spodowoala praktycznie nic, poza przesunieciem sie jakiegos czujnika w przednim zderzaku. Poprosil leasing o naprawe - po 3 miesiacach dostal informacje, ze leasing wyslal zapytanie ofertowe do 18 warsztatow i zadna z ofert nei odpowiadla leasingowi.. i przez juz 4 miesice jezdzi niesprawnym w pelni autem... To nie bylo w VW leasing, ale oczami wyobrazni widze jakby to wygladalo tu, jesli VW bank tak sie zachowuje jeszcze PRZED uruchomieniem srodkow.

Po prostu obawiam sie, ze jesli nie bedzie problemow, to bedzie ok, a jesli problemy beda, to VW bank uruchomi wszystkie mozliwe zapisy z tej umowy, zeby pokazac "klientowi" gdzie jego miejsce.

Awatar użytkownika
paprotek
Posty: 501
Rejestracja: 08 cze 2017, 6:49
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Ateca FR 2.0 TSI
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: CZy ubezpieczenie TRZEBA kupic u dealera ?

Post autor: paprotek »

Myślę, że w każdym przypadku (mniej lub bardziej) jeśli jest dobrze - to jest dobrze, ale jeśli jest źle - to tu trzeba być zabezpieczonym.
Trochę to tak działa - licz na jaknajlepsze, szykuj się na jaknajgorsze... Ja osobiście kupiłem ubezpieczenie od dealera w ramach kredytu, ale była mowa o tym od samego początku i nawet mi to pasowało...

Teo
Posty: 493
Rejestracja: 30 gru 2018, 0:09
Samochód: 2.0 TSI
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: CZy ubezpieczenie TRZEBA kupic u dealera ?

Post autor: Teo »

Ja porownalem ubezpieczenia... przeplacam tylko kilkaset zlotych - wiec da sie przezyc. I bylem gotowy machnac na to reka... Az tu ktos z tego forum na moja radosc,bo sam sie zaczalem przekonywac, ze wszystko jest wlasciwie ok, i radosc ze to tylko 103% calosci leasingu i oferta jest naprawde ok, kazal mi zsumowac te raty... okazalo sie ze nie 103% tylko 106%. I tu pojawilo mi sie pytanie - skoro juz na poczatku czuje sie oszukiwany przy kazdym dokumencie VW banku, to co bedzie potem, nawet jak bedzie w miare dobrze?

Takze tak - ostatecznie ubezpieczenie daloby sie przezyc. Ale plus klamstwa na infolinii (prosze pana, ma pan to w umowie - nie bylo), plus inna suma calosci oplat niz na ofercie, stwierdzenie ze mimo ze w umowie czegos nie ma, to i tak musze, w połaczeniu daly mi niesmak i poczucie proby oszustwa przez VW Bank :(

Pepeg
Posty: 171
Rejestracja: 24 lip 2018, 7:39
Lokalizacja: Kraków i okolice
Samochód: Ateca Excellence 2.0 TSI 4drive
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: CZy ubezpieczenie TRZEBA kupic u dealera ?

Post autor: Pepeg »


paprotek pisze:
Po co takie komentarze? Gość nagłaśnia nieprawidłowości i kłody jakie rzuca mu pod nogi Bank, próbując pomóc być może innym na przyszłość, a Ty walisz takie inwektywy. Skąd wiesz czy go stać czy nie? Może po prostu nie lubi być robiony w balona? Może zamiast pisać takie bezsensowne posty "skieruj (energię) w działania które zwiększą sprzedaż w
Jak mi bank rzuca kłody pod nogi to idę do innego banku. Bez sensowne jest to całe tutaj pierdo-lamento. Każdy leasing i bank stosuje takie umowy i zabezpieczenia. Od czasu do czasu biorę jakiś leasing na sprzęt i urządzenia więc jestem w temacie. Ciekawe co by kolega zrobił jak by musiał podpisać weksel in blanco? Jak takie lamento o kilka stówek to ciekawe co będzie jak wibor wzrośnie. Mi przeczytanie i odpisanie tutaj zajęło kilka minut, a kolega z tego co czytam poświęcił bardzo dużo czasu na tropienie rzekomego oszustwa.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka




Teo
Posty: 493
Rejestracja: 30 gru 2018, 0:09
Samochód: 2.0 TSI
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: CZy ubezpieczenie TRZEBA kupic u dealera ?

Post autor: Teo »

Pepeg... ty naprawde nie rozumiesz sytuacji. Nie chodzi o to do czego cie zmusza umowa, tylko ze NIE MA W UMOWIE tego do czego jakoby - wg. pana z infolini - zmuszala cie ta umowa. Poza tym sa bledy w zsumowaniu rat leasingowych. Oferta pokazuje w moim wypadku ~103% wartosci auta, a naprawde zasumwoanie reczne daje 106%.

Teo
Posty: 493
Rejestracja: 30 gru 2018, 0:09
Samochód: 2.0 TSI
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: CZy ubezpieczenie TRZEBA kupic u dealera ?

Post autor: Teo »

Skoro przytaczasz przyklad pozyczania komus pieniedzy... Napisalbys znajomemu, ze ma ci oddac 103% wartosci pozyczki, ale miesieczny harmonogram spłat ktory mu dasz bedzie sumowal sie do 106%, czego nie zauwazy, o ile sam nie zsumuje wszystkich rat ? Bo to tak wlasnie jest w tym wypadku.
Ja nie rozstrzygam co jest w oplatach i czy to ma byc czy nie - niech sobie bedzie co chce. Ja tylko mowie, ze przed podpisaniem umowy dostajesz dokument, ktory jest blednie policzony - co innego jest w informacji o łącznej wartosici cenie w procentach, a co innego w sumie nominalnej (ktora sobie musisz sam stworzyc, bo jej nie ma) obawiam sie, ze intencjonalnie.
Dokument nazywa sie Symulacja Leasingowa od Volkswagen Financial Sevices.

Pepeg
Posty: 171
Rejestracja: 24 lip 2018, 7:39
Lokalizacja: Kraków i okolice
Samochód: Ateca Excellence 2.0 TSI 4drive
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: CZy ubezpieczenie TRZEBA kupic u dealera ?

Post autor: Pepeg »

Przy podpisaniu umowy dostajesz harmonogram płatność i nie ma tam żadnego podsumowania. To o czym mówisz jest w stymulacji i nie jest ona w żaden sposób wiążąca. Poza tym jak się zmieni wibor to się można tym harmonogramem tylko podetrzeć. Lessing i kredyt nie jest taki straszny, ale trzeba go brać z głową, jak się płaci to nie bedzie żadnego problemu.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka




Teo
Posty: 493
Rejestracja: 30 gru 2018, 0:09
Samochód: 2.0 TSI
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: CZy ubezpieczenie TRZEBA kupic u dealera ?

Post autor: Teo »

Pepeg pisze:
22 mar 2019, 10:34
Przy podpisaniu umowy dostajesz harmonogram płatność i nie ma tam żadnego podsumowania. To o czym mówisz jest w stymulacji i nie jest ona w żaden sposób wiążąca. Poza tym jak się zmieni wibor to się można tym harmonogramem tylko podetrzeć.
Zaczynam sie zastanawiac, czy pracujesz w VW Group, czy po prostu nie czytasz dokumentow - ale przez takie podejscie do tematu tracimy wszycy, a firma typu VW Group moze sobie robic co chce.
Symulacja sklada sie z dwoch stron - pierwsza to podsumowanie, ktore zaraz wkleje, druga, to Harmonogram spłat. nie ma dwoch roznych dokumentow, wystarczy popatrzec na numeracje stron. Po co to czepianie sie szczegolow?
Natomiast jak sie zmieni Wibor, to oczywiscie ze roznica jest, czy kwota laczna to 103% czy 106% wartosci auta, bo od tej kwoty zwieksza sie wartosc stop procentowych.
I symulacja jest o tyle wiazaca, ze na jej podstawie klient podejmuje decyzje. Jesli SAM nie zsumuje oplat, bo tabelka podaje BŁĘDNĄ SUMĘ, to moze uznac, ze za auto o wartosci 100.000 zł zaplaci 102 tys zl a naprawde zaplaci 106 tys,

@Frodo "Symulacja Leasingowa od Volkswagen Financial Sevices" - w ramach symulacji wliczyli do raty koszt ubezpieczenia, za które pewnie można zapłacić osobno; ja zrezygnowałem; przy czym na mojej symulacji było jasno napisane "Ubezpieczenie finansowane umową" i "Rata ubezpieczeniowa" zarówno netto jak i brutto...

No wlasnie to nieprawda - po pierwsze zrezygnowac standardowo nie mozna w tej ofercie ktora ja dostalem (chociaz nigdzie nie ma jej w dokumentach poza ta symulacją - w umowie jej brak), ale to nie ma znaczenia czy mozna czy nie - wazne, ze jest tak jak mowisz, ze wliczyli sobie to do raty, ale w podumowaniu tego nie ujeli. Patrz nastepny post.
Ostatnio zmieniony 22 mar 2019, 20:33 przez Teo, łącznie zmieniany 1 raz.

Teo
Posty: 493
Rejestracja: 30 gru 2018, 0:09
Samochód: 2.0 TSI
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: CZy ubezpieczenie TRZEBA kupic u dealera ?

Post autor: Teo »

W zwiazku z tym, ze pomimo dokladnego tlumaczenia w czym jest problem pojawiaja sie tu wpisy, ktore wskazuja na to, ze niektorzy w ogole nie maja pojecia o co chodzi i gdzie jest ewidentne wprwadzenie w blad klientow przez VW Bank - zalaczam grafike na dokumencie, na podstawie ktorego podjalem decyzje o leasingu. Jasno pokazuje gdzie jest to, co ja uwazam za oszustwo.
Obrazek

ODPOWIEDZ